Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

nada.hope
17. apr 2009

Adi no asi mate take obdobie, ta nasa tiez zacina dost nechavat, vzdy mi z 90 nechala 15ml, ale od vcera vecera zje iba 60ml, ale zasa to vzdy dozenie cajom, strasne jej chuti a dokaze vypit aj 60ml naraz.
A doktorka nehlada dovod preco Lili prestala tak priberat ako spociatku? mojej kamoske mala prestala tiez priberat a doktorka hned hladala dovod, zobrala jej krvicku ci nahodou nie je chudokrvna a neviem ci jeje dokonce nezmenila aj UM, ale neviem ako to nakoniec dopadlo, nebola som s kamoskou.
Adi a co sa tyka vychovy, ja som povedala aj mame aj svokre, ze je to moje dieta, ja si ho budem vychovat sama oni mi mozu iba povedat svoj nazor, ale ja si aj tak urobim podla svojho svedomia a pochopili to.
Ake maju postoje na vychovu?

krasulka
17. apr 2009

andrejka, ked ti mala vypije iba 40, 60 ml kludne jej dalsi davku mozes dat po hodine aj pol....Aj moja mala je taka.. Niekedy scucne 120 ml a spi 3 - 4 hodiny, inokedy vypije 50 ml a za hodinu a pol je hladovec..tak scucne 90 ml..Ved ani nam nechuti jest stale rovnako..A myslim ze tie 3 hodinove intervali platia skor len u novorodencov..tieto nase babuliatka uz maju svoju hlavu, svoje chute ci nechute, tak kludne jej to davaj aj po hodinke a po...Kedze na den ma babetko urcitu davku UM, celkovu, a ona ti vypijetak malo, nemozes ju drzat 3 hodiny bez jedla...Potom ti bude priberat takto malicko.

baby mna dned brutal boli brcuho a krize, hlavne to brucho jak na riadne kramy..ze by sa uz hlasili potvory? nemuseli by, vobec mi nechybaju 😠

nada.hope
17. apr 2009

Krasul mozno na tom nieco bude, ale takto nikdy nebudes vedit kedy bude mala papat a ja by som napriklad nemohla ani nikam ist,lebo by som nevedela kedy sa moje zlaticko rozhodne papat, ja som rada, ze moja mala ma cez den 3 hodinovy cyklus a v noci uz aj 5-6 niekedy az 7 hodinovy, takze je to takto asi lepsie,.........
Inac stalo sa aj vam, ze deticky plakali aj vonku a nie a nie ich utisit? nam sa to stalo uz niekolkokrat a museli sme sa vratit domov , a to vraj deticky pekne spinkaju vonku v kociku 😠

andrea142
17. apr 2009

malá sa zobudila idem jej dať jesť hneď odpíšem 🙂

krasulka
17. apr 2009

nadi ved jasne ze najlepsie ked ma babo rezim,ale mozno ma adkina mala len teraz take obdobie a mozno by ozaj pomohlo zmenit UM. Ved predtym papala normalne ci nie? ALe ja si ozaj myslim ze ked tak malo vypije jedenkrat tak jasne ze nevydrzi 3 hodiny do dalsieho krmenia..a ani nepriberie..tak treba to dohnat aj o hodku, hodku a pol skorej.

no mne mala minule spustila taky rev strasny v lidli..vobec neviem preco ale musela som ju vytiahnut z kocra a celu cestu niest domov na rukach..esteze bolo teplo 🙂

andrea142
17. apr 2009

no tatino sa podujal malú nakŕmiť tak som zvedavá 🙂

Krasul: pri tých UM mne hovorili ,že znovu môže jesť až po 3h., že keby skôr tak je to záťaž na jej žalúdok, tak neviem preto sa to snažím dodržať.

Nada: no tie postoje to je až niekedy hrôza. do výchovy si ani ja nenechám hovoriť, len napríklad minule svokra zobrala malú na prechádzku a ako sa malá vrtela skĺzla jej z ucha čiapka a celé ucho vonku a ani jej to nestiahla ,s odvôvodnením ,že sa aj tak vrtí 🙄. to mi mama hovorila lebo ju stretli a hovorila jej ,že má vonku ucho a to jej povedala. naštastie ,že mi nedostala zápal ucha . a pri tom priberaní svokra ,hovorí že to je dobré veď je a priberá a mama zase že ,je to málo........ atď

kým som to napísala tak malá stiahla 80ml. to je viac ako 40ml tak som rada.

Ináč s tým revom : nám minule v Bille otvorili samostatnú pokladňu čo v obchode spustila rev, keď som sa zaradila ,že idem platiť. 😀 😀 😀 😀.... tak to je už sila

teraz jej dávam nutrilon extra a včera som kúpila Bebu . možno sa jej ten nutrilon nepáči. tak vyskúšame. uvidím

lenk30
17. apr 2009

ahojte. tak my už sme zdravíííí. teda teplotku nemá, ale hustý soplík ešte áno. tie, ktoré ste mali soplíkaté detúrence, ked to je v tomto štádiu, že husté ako často ste odsávali? aby som mu šetrila noštek, ale aby mu bolo dobre........

a2303 tak také uspávanie by bolo jednoduché, ale náš jačí tak, že je fialiový a ja mám strach nech sa nezadusí, alebo čo, tak ho vždy vytiahnem.........neviem to. mi to nedá ho počúvať.

nada.hope
17. apr 2009

lenka aj nasa mala ma sopliky hlavne rano ale ked si zle odgrgne tak aj cez den, aj teraz po kupani do chrci, doktorka nam kazala odsavat aj niekolkokrat za den a samozrejme kvapky s morskou solou, zda sa mi ze ked jej ich nastriekam do nosteka tak sa lepsie a rychlejsie odsaju, inac nasa zacina bojovat s odsavackou 😒

nada.hope
17. apr 2009

nie su to sopliky v pravom slova zmysle je to v skutocnosti mliecko ktore behne babatinku po zlom odgrgnuti, aspon to nam povedala doktorka, zatial sme zelene sopliky nemali iba tie biele mlieckove. 😉

krasulka
17. apr 2009

jeej nadka kukala som vas album a mame rovnake bodynko, to ruzove paskave 😅 🙂 mala je nadherna 😵 😵 😵 😵

wewe8811
17. apr 2009

lusilia tak veeeelmi drzim palceky nech to dobre dopadne a nech je Alanko v poriadku.
Ja neviem co sa deje s nasou malou, ale posledne dni ma take zachvaty placu a nechce ani papat ani dudel a neda sa utisit. Zeby to bol ten prelomovy 3 mesiac? 😒

lenk30
17. apr 2009

wewe, to si niekde čítala? u nás je to tiež husté. celý deň na rukách a aj žalostný plač striedaný so zúrivými záchvatmi. plienka ok, napapaný, vypukaný............nechápem. kočíkujem už tak, že v jednej ruke kočík a v druhej v deke malého........sila

wewe8811
17. apr 2009

lenk viem, ze sa hovori, ze 3 a 6 tyzden a 3 a 6 mesiac su take prelomove, akurat o tom nieco hladam na nete, len sa mi zatial velmi nedari

krasulka
17. apr 2009

aj ja som niekde vycitala ze sa to vola vecerny plac.....a je to take bezdovodne..ale zas nasa mala je taka ze ked uz place tak viem ze jej nieco je, nikdy neplakala len tak bezdovodne, vzdy som objavila nejaku pricinu

ludika33
17. apr 2009

ahojte babule,

lusilia velmi silno drzime palcoky, nech Alankovi operacia dopadne dobre. budeme na vas silno mysliet. Jojo uz nech mate po. Alanko je maly bojovnik, tak to urcite zvladne.

Wewe, ten vecerny plac aj nasho chyta obcas. Andrejkovi pomaha, ked si ho polozim na seba na hrudnik tvarou ku mne a silno ho drzim jednou rukou a druhou ho hladkam. To zabera, ze sa ukludni a aj mi na hrudniku zabuva, tak ho potom polozim do postele a potom taha az do rana.

Pridala som nejake fotky do albumu, tak ak budete chciet mozte kuk.

wewe8811
17. apr 2009

hmmm vravite vecerny plac? Len tu nasu to chyta poobede. Doteraz tiez bezdovodne nikdy neplakala, az teraz posledne 4 dni je nejaka nepokojna. V noci pekne spinka, len cez den vymysla, tak dufam, ze ju to po par dnoch prejde.
Ideme hajat, takze vsetkym prajem sladke snicky a nech babatka velmi nevymyslaju 🙂

bubatenko
17. apr 2009

ahojte,

lusilia držím Vám palčeky, nech všetko zvládnete na jednotku , hlavne malý a tebe neskutočne pevné nervy 😉

No ja Vám poviem, že môj malý od začiatku pije len s fľaše, našťastie zatiaľ stíham s mojim mliečkom a som odstupom času aj rada, lebo viem koľko vypije a viem, že po každom napapaní mám také 3-4h pokoj a v noci mi pekne prespinká tak od 21,00-4-5,00 a potom ešte spinká tak do 7-8. Neviem koľko vypijú vaši krpci, ale náš malý je veľký žrút, on každé tri hodiny vypije tak okolo 150-160 ml a je to aj vidieť. Pred dvomi týždňami mal 5500g a meria 70cm... my už vyrastáme z veľkosti 68 , normálne som zúfala lebo polovičku vecí ani neodnosil a furt kupujeme nové a nové, lebo on rastie ako z vody... darmo , hovoríme, že máme doma druhého Cháru 🙂

Inak ten večerný plač poznám veľmi dôverne, je to vlastne spôsobené tým, že naše dietky teraz musia spracovavať strašne veľa nových informácii počas dna čo načerpali, lebo pre nich je všetko teraz nové a to je spôsob ako ich spracovavajú. Liek neexistuje žiadny, len treba vydržať a prestáva to okolo 3-4 mesiaca. Hlavne viem, že nás čaká večer rev, keď ideme niekde do nového prostredia, alebo sa stretneme s novými ľudmi, ktorí naňho čumákujú 😠

Inak k tým soplíkom... my máme šušníky také biele a každé ráno a večer mu ich vytieram tyčinkami nastriekané morskou soľou, lebo nám zakázala doktorka striekať rovno do nošteka, že mám len vytierať noštek tyčinkou, myslíte, že môžem streknúť, lebo ja by som aj, nech sa mu lepšie uľaví, lebo navečer dosť chrčí a som z toho dosť nervózna, lebo soplík nemá, len šušníky, ktorý mu stoja vzadu v nošteku.

bubatenko
17. apr 2009

Inak ešte jedna otázka, ako sú vaši drobci so zdvíhaním hlavičky a pretáčaním, lebo mne sa zdá, že náš Adamčo je troška lenivý a začína mi otáčať hlavičku len na jednu stranu - doľava a neviem ho donútiť na druhú... neviete poradiť?

lusilia
17. apr 2009

Bubatenko dakujem 😉
A teda to ti zavidim akeho mas zruta, lebo ten nas mi papa tak 60ml, 70ml a nikedy 100ml, ale viac neda, teda raz za cas 130ml, ale to musi byt, ale zato potom pyta pomaly aj kazde dve hodiny, len nastastie v noci vydrzi aj styry, ale aj to ako kedy...
A nebolia ta z odsavania bradavky? mna ako dost, mam ich aj popraskane a neviem co s tym, aj ich stale natieram, ale nejak nezabera...
a teda co sa tyka morskej soli, kludne strekni, ja to tak robim kazdy den a hlavne ked idem odsavat, bez toho to ani nejde...

bubatenko
18. apr 2009

lusil aj mňa bolia bradavky, hlavne ked sa niekedy zle prisajem... nenatieram ničím, iba vlastným materským mliekom, to je pre mna najlepší liek a večer keď sa sprchujem tak si ich poriadne vyumývam a ošúpem, lebo po celom dni mi zostane na nich taký povlak, ktorý mi ide normálne dole....ale najhoršie je keď mi ostane chrasta, to všetkých svätých vtedy vidím 😠

lusilia
18. apr 2009

No Bubatenko, aj mne sa tak supu a ja natieram canestenom a nic, aj tak mi ta chrasta vzdy praskne a myslim, ze to ani nema sancu sa zahojit, ked stale odsavam, aj ked teraz mi uz staci raz za sest hodin, ale aj tak sa to nema kedy zahojit...a to nehovorim o tom ked citim chlad...no budeme to musiet asi nejak vydrzat 😒

patkao
18. apr 2009

ahojte..bubatenko mne sa tiez zdalo ze ninka len do prava dava hlavicku tak som sa pytala co s tym,tak ze treba deticky stimulovat tak aby davali aj na tu druhu stranu,skus mu tam davat hracky,prihovaraj sa mu tak,aby za tebou musel otocit hlavku aj na tu druhu stranu..ked nebude chciet,zacni nad nim v strede a posuvaj sa na tu stranu..ja som to takto robila a uz je to Ok.My sme mali dokonca skrateny jeden sval na krku,tak stale len na jednu stranu kukala,tak sme museli cvicit a takto ju okabatit 🙂

nada.hope
18. apr 2009

Ahojte Bubatenko a prečo by si nemohla streknut? Tak ako píše Lusil ja bez toho nejdem ani odsavat, ide to lepsie a pusta to viac sopliky. A inac nam v porodnici hovorili, ze nemalo by sa vytrierat aj to pisu na internete, lebo vraj sa to vytieranim tvori viac a viac, neboj skus streknut, maly to nebude ani citit, nasa je nervozna iba ked ju prekvapim 😵 😵

bubatenko
18. apr 2009

ahojte,
tak dnes ráno som už strekla, lebo tak chrčal ráno, že až.... ale ked mu idem odsavať, nič nevytiahnem, ale chrčí.... ja už neviem čo mám robiť....má to len ráno , keď sa zobudí, cez deň pekne dýcha a potom trocha na večer....ja neviem, či to je normálne alebo sa mám strachovať.... je to také chrčanie, ako ked má šušníky a mu tam tak klapkajú... ale tekuté soplíky nemá ☹

bubatenko
18. apr 2009

lusil to si dobrá, že ti stačí odsávať raz za 6 hodín... to koľko mliečka vytiahneš... ja musím každé 3-4 hodiny a to vytiahnem tak 150-180 ml... keby som predlžila intervali tak asi stratím mlieko , nie? Jedine v noci si pospím dlhšie, ale max 5 hodín.

lusilia
18. apr 2009

Ahojte
No este k tej hlavicke, tak aj Alanko si ju toci stale na jednu stranu a uz ju ma aj splostenu, z cioho som dost nestastna a co sa tyka stimulacie na druhu stranu, no tak ked je hore, tak sa da, ale ked haja, tak si ju vzdy otoci na tu svoju a mozem mu ju podlozit cim chcem, no nehrozi, jedine, ze ho celeho otocim na bok.

Bubatenko, no tak vytiahnem okolo 180-230 po tych siestich hodinach, tak mne zasa tak vela nepapa ako tebe, tak okolo 700-800ml, takze mi to staci, ale su dni kedy nestiham, takze to musim aj kazde tri hodiny, ale tak zatial stiham, aj ked niekedy je to tak tak, ono to nie je pravidlom, ze kazdych sest hodin, ale je to super teraz, lebo si aspon trochu oddychnem a myslim, ze tvorbu mi to zatial neohrozuje...a ak teda nahodou, tak ako pisem, odsavam aj castejsie

fodorka33
18. apr 2009

ahojte baby mi sme boli na tej poradni stvrok no a maly mal 56OOg a 60cm.no sila dokina bola prekvapena ze aky maly a aky velky chlapisko.tak sa tesim na to ze mal stredu 1mesiac a 3tyzdne vyborne! 😀 🙂 bude po tatkovi....ale ved to je super.inak poslali nas na ocne s tym karpavym ockom a hned mu to preplacovali no poviem vam stala som vonku a plakala hrozne.na druhy den mu to robili znova ze to mal riadne zahnisane.a utorok ideme zasa ☹ tak dufam ze to uz bude dobre lebo sa zblaznim....

clarissa
18. apr 2009

baby, co dokrmujete,kolko date babatku vypit UM???ja som jej vzdy dala 60ml UM a potom dokrmila-Nutrilonom...vcera sme presli na Sunar, lebo po nutrilone mi grckavala..postupne somjej zacala davat 90ml UM a dokrmila ale dnes sa tak povracala..asi to bude tym ze to tak rychlo do seba naliala..no neviem..asi jej budem zas davat len tu 60tku sak uz som s toho hotova 😔 niekedy ked krmim neviem rozoznat ci je este hladna alebo alebo uz place preto ze nemoze zabuvat 😔 dufam ze tento Sunar uz bude dobry,,nerada by som zas menila

nada.hope
18. apr 2009

clarissa, ja som na tom podobne, ja nedojcim, davam iba UM 90 a v poslednom case mi po jedeni vypije este 60ml caju, som z toho nestastna neviem ci je hladna, alebo smadna, neviete mi niekto poradit?

terina25
19. apr 2009

ahojte kočky.

s tým dokrmovaním viem svoje.Ja mlieko mám,ale tiež dokrmujem.Kojím ju totižto aj vyše pol hodiny a našej malej pažroške to totižto nestačí.tak jej potom robím ešte 100ml.len po hodinke a pol je zase hladná 😠 takže keď si to spočítam s mojim MM a UM,tak mi to vychádza aj na 160ml,ak nie viac.a na krabici je písaná dávka 166 ml UM.takže to by aj bola taká dávka,len s tým,že je tam aj moje MM.tie tri hodiny bez papania vydrží asi len vtedy,keď jej dám čisto 166 ml UM 😖 Neviem,ale mne to pripadá u našej malej ,že chce papať už len UM.

baby,čo neviete koľko UM dať.Ja to robím tak,že dám rovno 100 ml.a keď po zjedení začne plakať ,tak jej ešte urobím. ak nechce,tak to vytlačí jazykom a už to nezje.takže to je podľa mňa najlepší recept ako zistiť,či deti ešte sú hladné al. nie. a s tým čajíkom.ja som napr.dala malej vypiť a ona stiahla 100 ml 😅 no potom bola aj tak hladná asi po 30 min. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre