Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

patkao
10. aug 2009

my mame aj babiku, ale viac sa nam paci od Lamaze psik, strasne je farebny, a sustia mu obe usi a este aj havka ked mu nos stlacite 😉

a2303
10. aug 2009

Ahojte,

Krasulka, Tebe vynechali krámy jeden mesiac???
Akurát som dnes chcela písať aj ja, že mi prvýkrát prišili krámy 07.07 a odvtedy nič.....
Už som sa začala báť, či nie som tehu.... 😨
Chránime sa ale až ku koncu (dúfam, že kvapôčky lásky sú len "povera"...
No, asi pôjdem dokimu na vyvolávačku.

wewe8811
10. aug 2009

ahojte, kocky ktore uz prikrmujete, co robite, ked vam deturence nechcu zeleninku s maskom? Neviem, ci to je tym, ze som Zoe zacala pridavat do jedla masko, ale posledne dni mi odmieta papat. Este zjedla brokolicku so zemiacikom a maskom ako kasu, dnes aj vcera som jej skusala dat hraskovu polievku so zemiacikom, maskom, mrkvickou a total odmieta 😖 (predtym mi hraskovu kasu spapala, ale nebolo tam masko). Nechcem ju do papania nutit, vraj to nie je dobre, ale aspon nieco by som do nej chcela dostat.

krasulka
10. aug 2009

Ahojte,

anit ano vynechali tiez som mala stiahnutu rit ci nejsom tehu 😀 😀 ale som bol au dokiho a kukal ma a ze to je este hormonalne. Tak mi dal vyvolavacku a po tyzdni a pol od nej som to dostala vcera. A uz som aj nasadila HAK nech to mam pravidelne lebo v Irsku mi nema kto pichnut vyvolavacku keby mi to zas tak meskalo.

wewe, skus jej to smiesat s kasou od sunarky, alebo ine, trochu kase, a prikrm. Vyskusaj. Aj ja uz to tak robim a pekne to papa 🙂 To tu niekto poradil a u nas to funguje,. 🙂

kvietok23
10. aug 2009

ahojte, kolko vazia vase deticky? my sme dneska boli v poradni, mame 7,7kg a 69 cm 😉
a od septembra zaciname s prikrmami, dokina je za to, ze po 3 dnoch zeleninovych mozem davat aj masko, tak som zvedava, ako to zvladneme.
A idu nam zuby, cely vikend plakal a dneska tiez... calgel pomaha, ale nechcem mu ho davat nejako vela, aj ked dokina mi povedala, ze aj paralen alebo nieco take mozem dat - akoze cipok.
Tie co mate chlapceka,uz ste odoberali moc? nas to caka tento tyzden , tak som zvedava, ako sa nam to podari 😀 😝

krasulka
10. aug 2009

baby ako to zistite ze ide zubok? ja neviem ci aj nam nepojdu al eja ked tam kukam nic nevidim..len take blede dasno ma dole..

marya
10. aug 2009

Wewe, aj ja davam Petkovi skoro vsetko s kasickou, samotny mu chutil iba banan 😅 , z mrkvicky ho napinalo, v kasicke ju spapa celkom pekne...

Kvietok, my sme uz raz chytali moc, myslela som si ze to bude horsie, ani som dlho necakala, po par minutach si cikol a bolo 😅 😀 My mame podobne miery ako vy, 7800 g a 73 cm 😉

Krasul, my este zubok nemame a tiez ma ti zaujima ze ako to zistim...

Baby, nam sa Petko uz stavia na nozky...chyti sa postielky alebo cohokolvek a normalne sa vytiahne na nohy,...a stvornozkovanie stale nic...on bude asi skor chodit ako stvornozkovat 😅 😅

wewe8811
11. aug 2009

ahojte kocky, dakujem za radu, mozno to vyskusam s tou kasickou. Kupila som od nestle nemliecnu moju prvu kasu, tak uvidime. Dnes som do nej dostala 100 ml polievocky s maskovym vyvarom, tak aspon nieco. Mame za sebou aj dalsie ockovanie na pneumokoky, taaaaaaak plackala, ale teraz spinka, tak dufam, ze nebude mat teplotky a ze si na chvilu od ockovania oddychneme 🙂

marya to fakt, ze sa Petko uz stavia? hehe vam bude za chvilu pobehovat po byte. Co take stvornozkovanie hihi 😉

molly28
11. aug 2009

krasulka my ešte zubky tiež nič, ale skus jej sem tam jemne poťukať lyžičkou kavovou po ďasienkach..ak je tam, tak to cinkne a ty máš nové šaty 😀 😀 😀 a keď to objavi tata tak mu budeš musieť kupiť kravatu 😀 😀 😀

babule, ja som malu Sonku prihlásila do jednej súťaže, tak ak sa vám bude chcieť zahlasujte...všetkým vám vopred ďakujem...

http://www.starostlivostodieta.sk/fotoview.php?...

mamamima
11. aug 2009

fiha marya, petko je teda sikovny 🙂
nam idu zubky , cez vik. sme mierne teplotovali a hrozne ma krpana hryzie do ciciku...auuuu betarka jedna...uz nech nam vylezie.
Pomaly papkame obediky, ale dnes akosi nechcela, cely den len mna papka.

ja menzes nemam, dufam, ze najbl. 5 rokov ani nepride, vdaka mirene...

fodorka33
11. aug 2009

jej baby ahojte manzel mi sem dal konecne zaviest internet takze konecne si mozem s vami zasa pisat... 🙂 🙂
ani si neviete predstavit aka som stastna....mamima vidis uz si mozme pisat cez IP....mi zubky este nemame ale uz by mohli vyliest dnes sme kupili prve topanocky lebo suhajjko uz sa hrabe stale do behula a na nohy...🙂inak je velmi sikovny stale sa hadze na brusko ako taka velryba a uz zistuje ako sa lozi....

caly8
12. aug 2009

Ahojte 🙂

tak vám idem napísať ako sme na tom s ochutnávaním 🙂 naša Eli sa dáko neteší s mrkvičky a zemiačika..skúsila som najprv dávať čistú mrkvičku na parer urobenú odstrekla som jej mliečka mala z toho kašu no a ten ksichtík ☹ že čo mi to dávaš blééééé a ešte ju aj natiahlo .. .tak sme aspod dve lyžičky odskúšali...na druhý deň to isté..tak som jej uvarila aj zemiačik k tomu, tak sa aspoň netvárila tak znechutene a taktiež dve lyžičky... tak som to spravila aj na tretí deň a na štvrtý som urobila zemiačik s brokoličkou na tak tri lyžičky..ale nejako sa nadšene netvári, žeby jej to chutilo 😒 a miešam jej to s MM... tak čo vy na to? hádam sa to zlepší..hmm?

moja malá sa tiež neskutočne driape na nohy normálne sa zo sedu ked jej len trošku podchytím rúčky postaví na nohy ... a vyškerená neskutočne, že môže stáť..samoška ju podopieram..no my sa asi vyhneme tomu driapaniu sa po tyčkých z postielky, kedže tam nechce byť 🙄 ale aspoň sa tam pohrá a vydrží tam sedkať pri hračkách... do chodúľa ju tiež dávam ale len na chvíľu aby sa potešila, ona až výska od radosti, ked sa môže odrážať a všetko chytať...

baby vaše detičky už vám povedia nejaké slabiky?? som čítala, že dieťa v tomto veku by malo aspoň ma-ma, ba-ba ...hm?

molly28
12. aug 2009

caly my sme s papanim problém nemali ani doteraz nemáme...našťastie...malá mi v pohode zje 190 -200g dávku 😉 tiež som začala s mrkvou, zemiakou, kaleráb karfiol..a teraz to už ide šup šup..a najradšej má zemiačky s kuracinkou....

a čo sa týka toho slabikovania - no naša malá hovori - baba, tata, a ajajaj---ale baba a tata vedu - mama, to sa jej podarilo asi dvakrát, ale tato slabika ju veru nejak nezaujala 😢

mamamima
12. aug 2009

fodor ahoj 😀

caly, aj moja miska sa z lahu da rovno na nozky a tesi sa z toho, ma v nich sily teda, ale zeby sa sama chytila a postavila, na to ma este cas 🙂 natalka bola velmi sikovna na vsetko a jej sa to podarilo v 8. mes., tak este ma cas, aj keby az v 10, kazde dieta je indi. a co citam v knizke co som pisala natalke, o takoto case pekne sama sedkala, miska este pada, ale nevadi, este sa nasedi a slabiky dada, mamamam a take natalka blabotala v 5,5 mes a miska len vykrikuje, ale slabiky nikde 😀 a take to ozajstne mama a tata, baba a pod s tym, aby si to uvedomovalo dieta a spojalo to s osobami, tak to este potrva, to su nahodne vytvorene slabiky, ale nie v spojitosti s niecim...na psych. sme sa ucili tusim az okolo 10 mes si to dieta zacina uvedomovat...

caly8
12. aug 2009

mamamima..ano ano tak som to aj ja čítala, ale sa mi to nechcelo rozpisovať 😀 naša babuľa píííííííska, kričí a intonuje ale zatiaľ nič

a ako je to s príkrmami u vás? čítam, že jej neberie ako našej 😉

marya
12. aug 2009

Caly, u nas to bolo s papanim podobne, prve dna tri dni mu to sice chutilo, ael potom zistil, ze to nie je ziadne maso 😀 , tak zacal strajkovat, tak mu vsetko davam do kasicky, dnes som mu tam dala banan a cely tanierik opat zjedol, takze zatial takto papame a postupne zas budem skusat mrkvicku so zemiakom a pod. bez kase...

Nas Petko uz slabikuje davno, najviac vedie dada a tata, dnes rano vyrevoval mamamama, tak som sa tesila jak maly dodo ze uz vie povedat mama 😀 ale jasne ze on este nevie, ze to ja som ta "mama", ale aj tak to potesi 😅

caly8
12. aug 2009

aaale bááá povie predsa kaj-kaj-kaj..ak to môžem považovať za prvé ,,slovo,, 😉

marya..ja som jej zatiaľ kašu nedala žiadnu, aká Peťkovi chutí najlepšie?

marya
12. aug 2009

Caly jasne, ze aj to je slovo 😅 u nas bolo prve "geeeej" ked mal Petko mozno 2 mesiace, ale este aj teraz mame obcas doma geja 😀 😀
Davam mu od Hami Prva kasa, chuti ti podobne ako krupicna kasa 🙂

ludika33
12. aug 2009

Ahojte,

ja davam malemu ryzovu kasu od hami bud marhulovu, alebo bananovu prichut. Chutia mu obe. Aj maminke 😅

Dnes ma nas Andreko polrok presne. Srdiecko moje velmi Ta lubenkame tesime sa s Tebou z kazdeho Tvojho uspechu a pokroku. Cmuk

wewe8811
12. aug 2009

ahojte kocky, tak my mame za sebou narocne 2 dni. Vcera sme boli ockovany proti pneumokokom, poobede zacala plakat a vecer spustila taaaaaaky strasny rev, nedala sa nicim utisit. Vecer som jej dala cipok a okolo pol 8 uz spinkala. Noc bola nastastie kludna, ale od rana uz mala teplotky cely den, zase plac a cez den spinkala iba v mojom naruci. V postielke sa hned zobudila. Takze som zvedava ako dnes zaspinka. Este ze som teraz u nasich v Poprade, tak mi s malou pomaha aj moja mamina. Inak si to neviem predstavit. Dnes by som sa nestihla ani vyzliect z pyzama, nieto nieco zjest... ☹

marya
12. aug 2009

Ludika, Andrejkovi prajeme veeela zdravicka 😵 😵

Wewe, joj, snad uz zajtra bude lepsie, chudatko Zoe ( aj maminka )...

andrea142
13. aug 2009

ahojte

aj mi prajeme všetko dobré polročným bábätkám .
dlhšie som tu nebola lebo mi blbne net. u nás sa toho udialo dosť. zmenili sme lekárku . v 18.8 ideme na testy či nemá alergiu na mlieko. dostali sme druhé očkovanie . malá to znášala lepšie ako to prvé. teplotu mala iba jeden deň. pri prvom mi dva dni nezdvihla nohy iba ležala. a mala na jednej hrčku.

už má 7060g a 70cm. .......... hurá 😀 😀 😀 ....... pani doktorka nám povedala ,na 6.mesiac má mať dvojnásobok váhy a my sme troška pozadu chýba nám 500g 😀 ... ale čo už

zubky ešte nemáme, sedieť sedí s podporou sama ešte nie ale dala som ju do šporťáka a tam mi už pekne sedí , vpredu alebo na bokoch sa chytí, sedí vystretá ako pravítko a kuká po všetkom.

u nás vedú slabiky ako ma ma ma alebo la la la , ba ba ba párkrát sa podarilo mama ale to iba náhodne

visí na mne ako kliešť ,keď vidí že idem preč z izby tak spustí plač ,ak ju drží niekto iný tak kuká po mne ....... a je to také malé slniečko na každého sa usmieva alebo škerí 😀 ,keby mala zuby vidno ich všetky

teraz nedávno sa mi začala plaziť ale dozadu ako rak , hoci aj dopredu sa občas podarí

caly8
13. aug 2009

ahojtté

tak ja vám píšem z práce.. dnes to bola hrúza Ela sa mi celú noc vrtela veľmi zle spala iba na cice zavesená a ja som ako dolámaná..stále na jednom boku 😒 asi nás začínajú zuby opäť trápiť..zatiaľ nič nie je von ale už sme si užili ďasienka spuchnuté boľavé a nič 😖
no a ani dnes ráno žiadna sláva zaspala mi o 10,30 čo chodí o deviatej a mrzutá ... ale hádam aj to počasie s ňou robí toto....

wewe..držím palce aby bolo čím skôr dobre ... my sme nemali ani raz teplotu našťastie

andrea...a čo bolo s tou prvou lekárkou? 😕

lenk30
13. aug 2009

ahojte babule. papáme od minulého týždna. papá pekne, otvára pusku ako vtáčatko. už sa sám posadil. ale už mu to nestačí - ako píše caly, už by najradšej stál
dnes idem ku kamoške po pavúka, tak teším. aj ked všade čítam že nie nie. ved naša generácia bola v tom pol dňa a myslím, že keď ho tam dám na 20 min., tak mu to neublíži a dieťa bude happy

zuby žiadne, noci prebdené, mama je ako vyžmýkaná. sama nechápem, či ešte idem na zotrvačíník, alebo čo. od 21 do 1 spí a potom mrnčí, zúri, plače. /samoška že už u nás v posteli / a potm otvorí oči a ideme sa hrať......baby neprajem nikomu. doktorka mi aj ten sirup na pokojný spánok dala, ale nič. vraj je to vnútorný nepokjoj, že ťažko prežíva tie svoje pokroky - prvý krát papanie, sadkanie, aktivity zo dňa........že niektoré dietky to majú do 2 rokov. ja že čooooooooo? 😒 😒 😒

mäsko dávate nejaké bio, alebo klasika z obchodu? od kedy mäsko?
ovocie asi aké porcie? včera som mu rozpučila podvečer polku banánu a myslela, že to veľa a on to spráskol ako nič 🙂

babule a príkrmy mrazíte, alebo sa každý deň serkáte s novým?

inak včera začal ťapkať a kukal šibalsky na mňa, že no veď spievaj. myslíte, že už to vedia, či to len náhoda?

inak z okolia počúvam samé: filipko bude určite hyperaktívny. už som alergická na toto slovo.

wewe8811
13. aug 2009

pekny dnicek prajem, tak teplotky uz nemame a dnes je od rana celkom vesela, takze to najhorsie uz mame za sebou. Nikdy predtym taku blbu reakciu nemala. V noci spinkala celkom ok, ale do 4 rana bola pri mne v posteli, takze ja som total KO. Od 4 do rana uz potom spinkala v postielke, aj teraz uz vie spinkat aj bezo mna, takze sme dufam v starych kolajach 🙂 Vcera bola total mamin privesok 😀

lenk prikrm si robim vzdy na 2 dni. Teda v jeden den uvarim, dam jednu cast a druhu necham v chladnicke do dalsieho dna. Mrazit by som nemrazila, nech to maju deturence cerstve. Hehe ten tvoj je iny maskrtnik. My sme mali vcera jablcko s bananikom, tak spapala par lyziciek. Uvidime co to bude dnes. Chystam jej tekvicu s maskovym vyvarom a zemiacikom 😝

my este zubky tiez nemame, ale lekarka jej pozerala dasienka, ze sa tam uz nieco chysta, takze som zvedava ako to prezijeme 😉

terina25
13. aug 2009

Ahojte baby.

My už sedkáme SAMI 😀 Musím ju dvihnúť sama,ale už nepotrebuje ,aby som ju už držala. A dnes sme boli na kĺby,tak konečne nemusíme baliť naširoko. Juuuuj sa vytešujem,že konečne mám pokoj 😀 😀 😵 😵 😵

Ináč Sofi nám začala grckať zase od Sunáru.Predtým jej robil dobre,vobec negrckala a teraz zase začala.Aj s Nutrilonom to bolo tak.Najprv bolo všetko o.k,a potom začala grckať.Myslíte,že sa ho už prejedla,tak preto grcká?už toľko mlieka sme vyskúšali a bola som rada,že je to už v poriadku a teraz po 2 mesiacoch sme zase po starom.neviem,či máme zase zmeniť mlieko...Vy čo dávate UM, ako sú na tom vaši krpci?dávate stále to isté od narodenia?nezačali deťúrence po čase po nich grckať?

terina25
13. aug 2009

a slabikujeme stále AJAJAJ 😀 Mama,tata a baba sa sem tam tiež podarí ,ale len málokedy.aj teraz kričí AJAJAJ 😀

andrea142
13. aug 2009

ahojte

caly: lekárku som zmenila kvôli tomu že som s ňou nebola spokojná aj ja som k nej chodila ako dieta má asi max.50 rokov. ale iné ako ibuprofen mi nedala a pritom v karte sóm mala napísané ,že akonáhle ochoriem tak antibiotiká. a to som bola chorá raz za rok. keď mala malá 2,5mesiaca začali nám problémy s jedením začala odmieteť mlieko a ona s tým nič nerobila ,hoci malá mi priberala nie veľa ale ona to neriešila lebo priberá. a ešte iné veci ....

lenk: ja som malej začala dávať mäso asi keď mala 4,5 mesiaca. doteraz som jej varila každý deň ale teraz už nebudem vylievať zvyšok ale dám do chladničky a na druhý deň jej to dám.tým sa to nepokazí.

krasulka
13. aug 2009

AHojte zienky,

teri tak ty mas ale sikovnicu doma 😵 😵 super

baby mala je cely dne mrzuta a teraz vecr bola taka tepla, zmeram ju a 38,2..ja neviem z coho to zas..zeby ti ezuby? zajtra pojdem dokine pre istotu..aj si poplakala kym zaspala som ju musel ana rukach..proste vidiet ze ju nieco stvalo..radsej som jej dala aj cipok.Ak ju aj nieco boli..aj od tej teploty ☹

patkao
13. aug 2009

lenka aj ja stale pocuvam o ninkinej hyperaktivite,neda nam dychat,aj 5ludi by vystavila,co ma tolko energie..a vecer pri zaspavani 2h vrtenie mrncanie,katastrofa,ale tiez je to vraj tym ze tak spracovava dojmy z dna..uvidime co z nich vyrastie,snazim sa najlepsie ako viem..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre