Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

monika77
30. nov 2009

fúha a je to teda normálne že ma stále modrinky ... neviem si vysvetliť ako sa mu to môže stať pri štvornožkovaní ... alebo snád ked chodíme po schodíkoch

martinka17
30. nov 2009

no ak zdoláva schody, tak by to mohlo byť ono...možnomá teraz trošku horší krvný obraz a preto je náchylnejší na modriny 😀 😀

patkao
30. nov 2009

u nas mam modriny ja, nie ninka..to ako za nou stale skacem a nedavam pozor 😎 ..

a2303
30. nov 2009

Ahojte,

Idem vás len kuknúť, lebo teraz mám perno...
Do školy si robím seminárky, popritom malá, domácnosť, sem-tam aj robota...
Už som z toho mimo... Nech rychlo začne a skončí to skúškové obdobie.

Držte sa a pekný deň! 😵

fodorka33
30. nov 2009

dakujem🙂inak dneska som telefonovala dve noci som kvoli tomu nespala este aj viac schudnem🙂no takze na 99%nam ten odmcek predaju zajtra mi ma este zavolat a dohodnut stretko ale tak uz to hadam bude degifnitivne... 😀

marya
30. nov 2009

Monika, aj Petko odkedy stvornozkuje mava sem tam na kolienkach modrinky, myslim ze je to uplne normalne, ved je cely den na kolenach 😉

Anit, dole kobuk, ako vsetko stihas, drzim palceky 😉

monika77
1. dec 2009

marya tak snád je to ozaj normálne ... mne ti to bolo také hlúpe ked sme mali ísť na poradnu a on taký modrinový, že čo si pomyslí dokina o nás 🙂

martinka myslíš že to môže súviesť s krvným obrazom? akože aký vplyv to má?

martinka17
1. dec 2009

monika
niekedy ak je zlý krvný obraz, tuším málo trombocitov, tak sa robia viacej modrinky. Ale ako píše paťka, bude to to jeho pobehovanie veľkou rýchlosťou 😵 😵

monika77
1. dec 2009

martinka ďakujem za vysvetlenie 🙂 ale tak tie modrinky je to najmenej čo ma momentálne trápi

babuľky ten náš drobec už asi tretiu noc, strašne zle spinká, skoro každú hodinku dve sa budí ... veľmo veľmo sliní a dáva si do pusinky pršťoky ale úplne do zadu tak zrejme to budú zúbky ... ešte aj ja nie som vo svojej koži, bolí ma hrdlo, stále sa cítim unavená ubolená ... našťastie manželik mal včera nado mnou zlutovanie tak sa postaral o malinkého a ja som len spala a spala a spala ... takže moja prvá noc ktorú som celú prespala

ako sa máte mamičky vy?

martinka17
1. dec 2009

monika
Samko sa tiež stále budí, slintá, ale tak mi máme potvredené lekárkou tie zuby hnusné. Jeden sa už vykľul, tak už len 5 😝 A stavím sa, že sa za chvíľu pridajú aj dolné 😠 A to som mu dnes v noci dala Nurofen, aby sme lepšie spali 😢

wewe8811
1. dec 2009

ahojte kocky tak po dlhej dobe sa mi sem podarilo zase prist.

monika77 aj nasa Zoeinka ma sem tam modrinky pod kolienkami, ale to je asi z toho, ked nam sedi na nohach a my sme pri stole a kopka si 🙂.
Inak Zoeinka sa uz snazi pustat ked stoji, popri nabytku sama chodi, stvornozkuje a sem tam s nou chodime aj za rucky. Pozajtra ideme na pravidelnu kontrolu na neurologiu a speci kontrolu pre rizikove babatka a buduci tyzden nas caka kardiologia ohladom selestu, tak som zvedava ako dopadneme. Inak sme stale bez hlodacikov 😀.

Vsetkym prajem krasny den a nech sa vam aj deturencom vyhybaju choroby.

krasulka
1. dec 2009

Ahojte baby zubky vas trapia? ani nevravte my uz sme nespali ani nepamatam, ale.,,za dva dni malej vysli oba horne zuby 🙂 To treba fakt len vydrzat a aj ja som malej davla na noc nurofen aspon sa jej ulavilo.

a2303
1. dec 2009

Ahojte,

Seminárky do školy som konečne odovzdala.....

Včera sme boli plávať, Rebeka si tam šantí, a keď sa ponára, tak si zatvorí očká aj ústočká 😵 je fakt zlatá!
Už sa jej vytisol jeden horný zúbok, a dole ide druhý, tak je veselo.
Ináč je všetko ok, noc mi už prespí, tak sa teším.

Majte sa a pekný deň!!!!

monika77
1. dec 2009

martinka a vám ktoré zúbky idú? nám dokina tiež potvrdila že vraj idú stoličky ... my máme horné a dolné každé po štyri ... len pri prvých dvoch horných sme mali tri noci nepokojné a trošku aj so zvýšenou teplotkou

krasulka tak ako som písala martinke, pri horných dvoch to boli tri noci, prežili sme ... jasné musíme vydržať, ale zrejme si treba aj pomôcť, možno ten nurofen

vy dávate nurofen aj keď nie je zvýšená teplotka pri tých zúbkoch? no možno aj ja dnes na noc dám, aby sa aj malý vyspal a nebolelo ho to

wewe ten šelestík vám zistili od narodenia? my sme tiež chodili do pol roka na kontroly, upravilo sa to vlastne úplne vymizlo tak na kontrolu až ked bude mať rôčik

a2303 tú noc ti závidím, aspoň sa vyspíš ... ale vidíš aká je rebeka ohľaduplná k maminke, vie že máš toho veľa tak ťa nechá vyspať v noci 🙂

lenk30
1. dec 2009

ahojte babule,

všetky vás pozdravujem. nestíham čítať, mooooooc roboty. všetky dôležité termíny mi končili k 30.11., takže stresy, dorábačky, hektika.
malému nestačí po štyroch, pavúk sa mu nepáči, tak len za ručiny stále. včera modrina - čo na seba zhodil reprák, až som chcela ísť k doktorovi, ale v tej chvíli ma ani nenapadlo kde...........ale tak hádam sa tej malej hlavine nič nestalo. je to strašný čertík. aj vaši milujú reklamu ahoj kikuš???????,malý pustí hračky z rúk a tancuje, len to započuje.
baby čo papávate na obedík? hodte nejaké typi s cestovinou a ryžou. on by mi len zemiak ako prílohu dookola. inak ked mu rozmixujem, tak veľa spapá a keď len popučím -tak iba pár lyžičiek, sa mu nechce to žuť.
A neviem či som to tu písala, ale mal 2týždnovú dietu. totál nič nepapal.

kupujete čižmyčky na zimu?

wewe8811
1. dec 2009

monika77 nam ten selest zistili na zaciatku, ale to sme nikam nechodili, len teraz nasa pediatricka zase nieco pocula, tak ze radsej pre istotu mame ist...

lenk30 cizmicky asi nekupim...teda zatial velmi nechodime, iba trosku popri nabytku. Uvidime po novom roku ako na tom budeme :D

martinka17
1. dec 2009

ahojte
vylezené zúbky za 2-3 noci, závidím 😀 😵 😵 😵
nám idú horné 123 vpravo a vľavo....a jednotky nás trápia už 2 mesiace, ale už ich konečne vidím, tak je to snáď otázka pár dní a konečne by sme mohli mať na chvíľu pokoj, lebo už aj prdelka je červená.....uvidím

Čižmičky sme dostali,ale pochybujem že stihneme v nich chodiť, skôr ich použijem miesto návlekov, keď už bude fakt zima, teda ak nejaká bude 😀 Lebo síce sa už začína púšťať, ale tak niet sa kam ponáhľať.

marya
2. dec 2009

Monika, ak ma tych modriniek zopar a v oblasti kolienok alebo tam, kde by sa mohol poudierat, tak je to podla mna v norme, ak ich ma vsak aj inde po telicku alebo nejak viac, radsej sa opytaj dokiny, moze to ozaj suvisiet s krvou, mozu to byt zvysene leukocyty, co moze byt chudokrvnost...nas Petko ich ma len 1-2 a len pri kolienkach, a mava ich len odvtedy ako lozi, predtym nikdy ziadne nemal, takze som presvedcena, ze je to v pohode 😉

...zubky my mame 2 hore a 2 dole, uvidime, kedy sa ohlasia dalsie 🙂

patkao
2. dec 2009

vy mate zubky tak v paroch pekne a my tri dole a dva hore 🙂

terina25
2. dec 2009

ahojte baby.

ja len na skok som vás prišla pozdraviť.tato ide na nočnú o chvíľu,tak sme zase samé.A teraz má 3 nočné. 😢

my zuby stále žiadne nemáme,ale tiež má nekľudné noci.Neviem od čoho.Ja už zuby radšej ani nespomínam.Pokiaľ ich nevidím,tak už tomu neverím 😀

Ináč idem sa pochváliť.Naša Sofi je v časopise Dieťa-rubrika smieško 2009 😉 Som včera kúpila a ani som si nevšimla.Len dnes som tak listovala a pozerám že AHA veď je to naša SOFI 😀 To som teda mama,keď si vlastnú dcéru nespoznám.Fotku som posielala asi pred 2 mesiacmi a už som neverila,že ju uverejnia.a nakoniec sa to podarilo.Odložím na pamiatku pre malú 😵 😵

tak prajem vám pekný večer.

fodorka33
2. dec 2009

ahojky.no takze baby ten domcek nam predavaju len teraz ideme teda riesit tu hypoteku no hroza az do poslednej chvile nebudeme vediet ci ju odklepnu ked nie mozme ist zasa do podnajmu...
terina z toho si nic nerob ani mi nemame este zuby,chybaju vam? ale uz dolne dva v strede su vidiet ale este nevyliezli ale ta uz za chvilku by hadam mali.mi sme boli dneska u doktorky aj v ramci poradni a ze sme chory.teplotku nema no sopliky a kasle.tak ale pozeral a ze zatial mu tam len stekaju sopliky tak ze nam dala nejake kvapky,potom fenistil a sirup ambrobene-aj ked tam je pisane ze ked sa uziva malo by sa prerisit kojenie.dobre co?a mi sa stale kojime...

monika77
3. dec 2009

ahojte babuľky ... davidko má stále červenú riťušku ... som už zúfalá, prebalujem každú hodink-dve,natieram niveou ... ked mu to na noc natriem imazolom ráno je ritula krásna ... akonáhle sa pokadí vystúpia mu červené púčiky sem tam až krvavé ... už sme vyskúšali od narodenia bepanthen, rybaciu, sudokrem, indulonu modrú ... čo mám robiť ... aj v dubovej kôre umyjeme, pekne sa zahojí lenže tak ako som už písala ako sa pokadí zase začíname odznova ... čo mám robiť, len mi nenapíšte že látkové plienky ☹

martinka17
3. dec 2009

monika
mi sme museli prestať používať vlhčené utierky a večer vetráme pišišvúra 😀 Aj Samko má červenú riťku, ale to je zo zúbkov, bez pupákov. a tiež pomáha imazol a nivea 🙂 A ešte skús zmeniť značku plienok, trebárs Pampers sú napustené kadečíma niektoré bábätká nato zle reagujú 😢

drozdik78
3. dec 2009

caute maminky 🙂

no lenka 30 ja som hotove mne mala nic nchce zjest uz 6 den ba mlicko :( len co vidi lyzicku uz toci hlavu, nejde ani po dobrotky ani po zlotky...neviem ci to je zubami... a u nas sa viac paci MArkosko kramar 🙂)) zeby to bolo tym, ze je baba 🙂 ale to bude vianocny m stromcekom 🙂

caly8
3. dec 2009

monika... ja Eline natieram aj indulonou na zapareniny je mastnejšia a vytvorí mastný film ...všetko používam niveu ale táto na zapareniny sa mi zdá, že dosť vysušuje malá mala až tkú zošúverenú kožičku ... táto indulona celkom fajn a ked už neviem čo tak tiež ten imazol..

martinka17
3. dec 2009

babenky, vaše detúrence pozerajú telku. Lebo aj Samko by chcel, tak sme radšej prestali pozerať mi 😝 Doma mi ide Tv len keď chrúst spí 🙂 LEbo sa bojím o tie jeho očiská 😠

lulusy
3. dec 2009

Ahojte maminky a deturence,
opat po dlhsej odmlke sa hlasim 😉
Mame sa v celku dobre, papame uz pekne, dnes som prvykrat dala Dominike mliecnu kasu bananovu, preve 6-7 lyzicky super a potom jej dvihalo zaludok 😒 dufam, ze to prejde, bude to tym ze p 3 mesiacoch je to nieco nove?
Dominika stvornozkuje slabucko, nejde jej to velmi, je to take plazenie so stvornozkovanim 😀
Za to sa jej ohromne paci na nohach, snazi sa uz robit prve krocky. V postielke jej to ide jedna radost 🙂 obide uz skoru celu postielku 🙂 a pritom sa naramne vytesuje 🙂
zubky ma 2 dole (jednicky) su tam uz od 6-teho mesiaca, pred tyzdnom sa jej prerezali obe horne jednicky, a dalej idu 2,3 hore a dole tiez. Dokina povedala ze do mesiaca ma vsetko vonku 😉
Akurat mame problem pri kojeni ... rada sa do mna zakusne a velmi sa jej paci ak zhiknem, potom to zacne robit naschval a este pri tom ttak huncutsky pozrie, ze " mama pozor!" Uz to fakt boli, pretpze uz cvakne aj s dolnymi aj s hornymi zubkami.
Spinkame 2 hod. doobeda a 2 hod. poobede, v noc vie prespinkat celu ae mame aj noc, ked je 3-4 hod. hore a chce sa vykecavat, smiat a hrat ... no proste biely den 😔
Tak zdravime vas a prajeme pekne predvianocne dni...
paaa Ludka s Dominikou

terina25
3. dec 2009

Ahojte baby.

idem sa pochváliť.už mám tehu knižku 🙂 Takže bežím do Dm 😀 😀 😀

monika:so zapareninami bojujeme aj my.Raz zmiznú a o také 2-3 týždne sa z ničoho nič objavia.Aspoň myslím,že sú to zapareniny.Sú to také malé vyrážky na pindulke a potom má aj červenú riťku.Vyskúšali sme už Imazol,Imacort,masť s ryb.olejom,Johnson baby,Nivea baby,Nivea SOS,bepanthen,Sudocrem.teraz naposledy som použila zase Imazol - 2 dni a teraz potieram Rybylka - tak nejak sa to volá.Zatiaľ klop klop zmizlo to,len neviem dokedy...Takže iné ti asi ani ja neporadím...

Ináč Sofi dostala od svokry mikuláša.Čokoládu Milku a čokol.mikuláša ....No comment. 😨

terina25
3. dec 2009

hej a ešte som zabudla spomenúť,že som dostala aj ten kufrík - Prenatal box.Ale nič zaujímavé tam nebolo.Zase tá ružová knižka,čo už doma mám.Akurát tam bola len vzorka prac.prášku.Predtým tam bola aj mama drink nie?Ináč samé hlúposti - prospekty.ale tie mi netreba. 😀

lulusy
4. dec 2009

ahoj Teri, si tehu ????
wow GRATULUJEM !!!!!
je tu este niekto tehu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre