Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

martinka17
26. jan 2010

lulu
jasne, že občas padne na chrbát a tresne hlávku. Niekedy sa rozplače, niekedy sa pozerá a čaká aká bude reakcia. Stále ale začneme, niečo ako baran baran buc, alebu bááááác....a on sa buď zasemeje alebo definitívne rozplače🙂

A ten sirup, ani ja mu rada sirup nedávam,hlavne preto, že ho nemá rád a musím mu ho dať na silu. ale neviem ako Dominika, ale on keď plače, že ho bolia zúbky, tak je to strašný plač, to sa nedá počúvať, strašne sa hádže na rukách.....vtedy nič nepomáha 😒

monika77
26. jan 2010

lulusy my sme začali chodiť okolo 9.5 mesiaca, to som bola stále pri ňom, sem tam sa chcel chytiť aj za rúčku...po takom mesiaci sa už nechcel držať tak som ho nechala tak...teraz všade za mnou chodí,bez pomoci, jasné že padne aj padal ale nie na hlavičku,zadarilo sa vždy na rytuľku 🙂 pády sú vždy aj budú či som pri nom alebo nie ... tiež nemáme koberce len po podlahe chodí a má papučky

kočky vám ako spia teraz drobci? my stále nejak špatne 2-3x sa budí, nejak sa nám to pohoršilo

xarah1
26. jan 2010

ahojte aj sa hlasim po troch nevyspatych nociach a otrasnom zazitku z detskej pohotovosti.sofi sa v piatok zobudila o druhej rano s placom a horuckou skoro 40.dala som jej nurofen a zaspala rano som volala nasej obvodnej ze ci mozem prist a ta mi povedala ze pokial nekasle a nesopli tak jej mam dat tri dni nurofen a ked to neprejde tak v pondelok rano prist aj s mocom ze pravdepodobne pojde o nejake virusove ochorenie.kedze sofii po tom sirupe klesla horucka len na 38,5 cely den tak vecer sme aj s manzelom isli na pohotovost prve co nam tam dr. povedala ze ma isto alergiu na kravske mlieko a ze ma trosku cervene hrdlo vyse nic tak som sa jej opytala ci to nemoze byt z usiek lebo stale si do nich strkala palce a tak nas poslala na usne nedala nam ziadne lieky ani diagnozu nenapisala len ze jej mam davat stale ten nurofen a ak mam doma fenistil tak aj ten.kebyze jej poviem ze asi ju bolia nechty alebo vlasy hned by nas poslala asi na chirurgiu ani teplotu jej nemerala len jej pozrela do ust no otras.ked sme prisli na usne natrafili sme na super dr. ta ju celu prezrela zmerala horucku a potom skonstatovala ze malej zacina angina a do toho este ide aj dost zubkov dostali sme antibiotika a je po horuckach lenze ja mam taky pocit ze tie lieky pomohli tam kde mali ale na ine uskodili mala sa mi osypala po cekom brusku je to taka krupica tak a teraz neviem co robit myslite ze to bude s tych liekov?dufam ze to niesu osypky alebo nieco take.cez den je v pohode ale v noci vstavam kazdu hodinu aj desat krat co sa budi s placom

monika77
26. jan 2010

xarah to si mala teda hrozný zážitok...chúdiatko malinká ale aj vy,ste určite boli vystrašení ... nechceš ísť radšej s tým osypaním k dokine?

xarah1
26. jan 2010

aj nad tym rozmyslam len musim pockat nech sa zobudi

mamamima
26. jan 2010

Ahojte, xarah, to je asi ta 6 detska choroba, priznaky, cca 3 dni vysoke teploty a asi na 3 den sa vysype, je to bezne ak je to ono...hlavne nerob paniku...fakt to mava x babatiek, aj nase to tu uz mali niektore co si pamatam...

lulu, no veru, kazde jedno je indi. bytostka, to mas pravdu...moja miska e taka mala svela, strasne je rychla, tak rychlo ide po tych kolienkach, tak jasne ze ked sa vsade dostane, nepotrebuje po 2 😒 opica mala...no ona je celkovo urevane dieta, takze aj ten spanok je taky vselijaky, ale teraz asi 2 noci spala celkom dobre, isla spat o 9 tak ze sa 1x zobudila az o 3 a potom o 5,6,7...ale nechala ma taak dlho spat, inokedy uz o pol noci buntosi, teraz potiahla do 3, som mala vianoce normalne 🙂

mamamima
26. jan 2010

lulu, to si si teda fakt schrupla 😀 aspon obcas, co? 🙂

mamamima
26. jan 2010

xarah, nieco o tej 6. detskej...

STARÉ OCHORENIE
Čo je to šiesta choroba a odkiaľ sa nabrala? „Ide o častú detskú akútnu virózu,“ vysvetľuje pediatrička MUDr. Katarína Šimovičová. „Verejnosť síce o nej zväčša veľa nevie, no nie je nová. Známa je už desiatky rokov. Spôsobuje ju špeciálny typ vírusu, úplne odlišný od tých, čo majú na svedomí chrípku, nádchu či iné detské infekcie. Pediatri neraz rodičom ani nepovedia, že ju ratolesť prekonáva. Len im oznámia, že má obyčajné vírusové ochorenie, ktoré naisto netreba liečiť antibiotikami.“ Šiestu chorobu prezrádza horúčka, ktorá pretrváva dva až päť dní a má kolísavý priebeh. „Typické býva, že dieťa potrápia aj štyridsaťstupňové teploty. Po liekoch a zábaloch znovu klesnú na normál, no zasa riadne vystúpia. Dieťa pri tomto ochorení nemáva iné príznaky, nádchu, kašeľ či hnačku, a nesprevádza ho ani vracanie. Horúčka mu úplne klesne na tretí až piaty deň. Rodičia si vydýchnu a myslia si, že je z najhoršieho vonku. Žiaľ, vtedy ešte nebýva koniec. Len čo sa ratolesti zníži teplota, do druhého dňa sa vysype. Vyrážky sú veľké ako špendlíkové hlavičky a zvyčajne pokrývajú celé telo. Nie sú však nebezpečné, nesvrbia, nebolia ani sa nešíria do oka, ucha či vnútorností. Nie je potrebné ich ničím natierať. Obvykle zmiznú do dvoch dní a dieťa je opäť zdravé. Mamy i otcov však výsyp vždy poriadne vyľaká. Vyzerá ako alergia, ale mnohí sa vydesia, že ich poklad niekde chytil šarlach, rubeolu či osýpky. Vyrážky, ktoré sprevádzajú tieto infekcie, však vyzerajú inak. Pri rubeole sú napríklad skôr fialové a zliate do plôch a prezrádzajú ju aj zdurené uzliny vzadu na krku,“ objasňuje pediatrička.

martinka17
26. jan 2010

mima

😵 😵 😵 super článok, už som o tom počula, ale nevedela som presne o čo ide.

xarah
nestresuj 😎 😎 a radšej to ber pozitívne 😵 . Lepšie jedna pohotovosť navyše, ako tá naša iniciatívna doky, tá nás po jedno dni s 39 poslala rovno na príjem do nemocnice. Otrasný hnusný zážitok pre mňa aj pre Samka. RAdšej by som mu bola zrážala v pohodlí domova teploty ako na tej otrasne nemocničnej izbe. A to mal len virózu,, stačlo vziať krv na rozbor 😖

baby, už len tri dni a máme rok. Páááááánečky ako sa teším, ako to ubehlo 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zuzi26
26. jan 2010

caute, xarah mrzi ma, ze je malinkej tak zle, asi to fakt vyzera na tu siestu chorobu...esteze tu mame skusene matky 🙂
ja som sa vyspala nanic, mam pocit ze malej idu tie zuby uz dva tyzdne, tuto noc som to vzdala a porusila pravidlo v noci nekojit ☹ 😠 ale nevedela som malu inak uspat a nakoniec som ju preniesla zo svojej izby k nam do postele, lebo som sa chcela aspon trochu vyspat, uff este mam aj svoje dni, tak mi je nanic.
Baby z blavy, co ste objednavali torty, aj v cukrarni maju tie tortove obrazky? Napr v danele? Neviete? Alebo treba si to zohnat po vlastnej linke?
Mne sa nakoniec nechce piect, urobim len malej tu jablkovo piskotovu nepecenu tortu a koniec. Uz mi doslo Puky odrazatko, je hrozne zlate 🙂 uz len dat velku maslu na to.

mamamima
26. jan 2010

No mati fakt to rychlo ubehlo...ze rok boze moj 🙂 ale uvidite ak niektore budete mat druhe baby, tak bude to ine...ja misku beriem uplne inak ako som brala natalku ked mala tolko co ona teraz...natalka bola uz taka velka baba akasi a misula je stale take babo pre mna a cudujem sa ze vie ako robi havo, konik, tik tak a take uplne bezne veci v jej veku 😀 len maminka si stale mysli ze ona je male babatko 😀 ale fakt je to ine...

zuzi, vcera mi prisla oblatka 😉

mamamima
26. jan 2010

Zuzi, no teda si nevydrzala? Nevadi, ved niekedy fakt clovek uz nevie co ma robit...som zvedava, ci Hanka nebude vyzadovat aj tuto noc, daj vediet ... deti su prefikane 😀 a ci to maju v cukrarni neviem ja veru, ja to takto objednavam...fakt, vo stvrtok som tusimposlala koruny a v pondelok to prislo...

martinka17
26. jan 2010

zuzi
že lezú zuby UŽ2 týždne 😲 🙂 . Samko sa s malými prestávka trápi už takmer 3 mesiace.....a to má vonku len 5 zubov. Takže spanie v posteli s mamou je dosť bežné, apoň raz za týždeň sme spolu, teraz 2 dni po sebe 😖 😎

lila13
26. jan 2010

ahojte 😉 ja len tak na rychlo, nestiham citat, precitam vas neskor, mam len taku otazku na vas 😉

ako oslovujete svoju svokru? tykate jej alebo vykate? kto a kedy to navrhol aby ste ju tak oslovovali?
ja stale neviem ako ju volat a uz par krat som s nou mala rozhovor, ze nech uz konecne povie ako chce aby som ju oslovovala ale ona mi povedala, ze ako chcem ja 😖 ...trosku mi to pride divne 😖 ... tak len chcem vediet ako ste vy na tom, alebo to len ja mam v tomto divnu svokru? 😒

lulusy
26. jan 2010

ahoj lila:
ja oslovujem svoju svokkru teta ... a nikdy sa nechystam jej povedat mama a to uz som vydata za jej syna pomaly 2 roky. Vykam jej a niekedy jej poviem babi .... akoze za malu ...
Moja mama zase manzelovi navrhla aby ju volal Katka ale vykal a ocko taktiez ...
svokra to nema ani v päte, raz mi dokonca vycitala, ze aka ja som ti teta a ju jus volam teta este to aj zvyraznim 😀 tiez moja svargina (jej dcera) mi to vycitala a ja som jej na to povedala, ze mamu mam len jednu a nikoho ineho takkto nenazvem a to nikdy ! a pocula to aj svokra aj vacsina rodiny, ja mam totiz takku milu falosnu afektovanu vsetko-vediacu svarginu 😠 😠ale to je uz o inom....

zuzi26
26. jan 2010

tak co sa tyka svokry, ja ju volam mamka a vykam jej. Nebolo to uplne prirodzene, ale zda sa mi to pekne. Vlastne si tym oslovenim aj akoby vytvaram vztah k nej. Moj manzel to odo mna neziadal, skor mne na tom zalezalo. A on si to velmi vazi. Ved nakoniec je to mama mojho milovaneho muza a aj vdaka nej je taky aky je 😉 A moj muz nasim tyka a hovori im obcas menom a obcas mama a otec.

terina25
26. jan 2010

Ahojte baby.

tak hlásim sa po dlhšej odmlke.Bola som u rodičoch...

A hlásim máme 1 zúbok 😵 😵 😵 KONEČNE.Veď bolo načase 😀

Chodiť ešte nechodíme,zato sa staviame ,kde príde...Ináč všetko po starom.Papáme,kakáme,kecáme...

dnes som bola u doktorky.brala mi krv na tripple testy a štítnu žľazu.a bud.týždeň idem zase 😖 Stále nepriberám,ale ževraj to nie je problém,tak neviem...Som sa tam aj cítila čudne.všetky brušká,len ja také mini brucho 😀 😀

k tomu spaniu:sofi spí ráno tak o tej 9.30.do10.00 -tak hodina-dve.A potom tak po 14.00 do 16.00.ale teraz spí,lebo nespala poobede.

téma svokra:ja by som ju najradšej volala striga 😅

Maťka:dúfam,že bud.týždeň nemáte program,lebo sa k vám chystáme na návštevu osláviť spolu 1 ročik 😉

vanilka2612
26. jan 2010

Ahojte,tak ja by som svoku a svagrinu nazvala : najmudrejsie,najskusenejsie,vsade boli vsetko vedia,,,hm kategoria sama o sebe,skoda slov 😝 🙄 ...A ja si mam od nich dat vsetko poradit,lebo oni to vedia najlepsie a ja som mlada a hlupa...Este ani neviem ako sa vesia pradlo,,,to som mala prednasku minlule,ze len na okraj zavesit a dat stipec a nie prehynat veci napolovicu 🙄 😠 😒 no neporazilo by vas????

My este nechodime,len akoze stvornozkujeme. Petka sa postavi vsade a ja mam z toho hrozu,ked vidim ako moze spadnut ☹ ..V noci mi spi dobre, ale co stvara cez den,ked ju davam spat,no katastrofa... Okolo 11-12 prvy krat, to spi taku hodku a pootm poobede okolo 15-16 tiez taku hodku....Zaspavala mi dobre,dala som ju do postielky,plienku do ruku ,pohladkala a spala..Ale teraz,place,kruti sa,vystraja,vrieska no hroza..vidim,ze je unavena a nie a nie zaspat,,potvorka... Boli sme 2 tyzdne u mami,tak tam spala perfektne.Lahla som si s nou a do 5 min.spala,prisli sme domov a zas vymysla...

lulusy
27. jan 2010

Dobre ranko maminy a deturence,
opat sme boli 2 hodiny hore 😒 musim si zvyknut, ze aspon raz za tyzden sa mi moja dcerka da vyspat 😉

vanilka:
To hovoris o mojej svokre a svarginej? 😀
Inac kk tomu vesaniu pradla, ja ked som vesala pradlo tak ako Ti radila svokra, tak boli veci vytahane,si to všimni, tie konce - okraje su predlzene a potom sa to aj zle zehli a hrozne to vyzera. Takze vesaj podla seba 😉

heidy26
27. jan 2010

Vali aj o mejej svorke a švagrnách si písala????? 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ako tak pozerám tak je to vo väčšine rodinách 😀 😀 😀 😀 😀
Mne minule povedala že načo stale vysávam.........., čo mám dávať malej papať, ako ju obliekať, čo s ňou robiť, lebo oni robili tot hento adt... a svokra daval detom už od 4mesiaca fazulu a podobne 😖 😖 😖 😖 😖

Prosto hrôza, ale už to beriem jedným uchom do vnutra a druhým von!!!!!!!

No a spíme taktiež hrôza: cez den LEN od 12-13 hod. takže za celý den len hodinku 😠 😠 😠 😠 😠 😠

v noci sa ale polepšila zaspinká o osmej a papá až okolo 5 alebo 4 ( ale minimalne ľx sa zobudí a plače alebo mrnčí - to ju pohladkam a zaspí po chvilke). to jej dám sunar a spíme do 7.00 - 7.30.
Ale pokial som kojila tak každe dve hdky hore sme boli. Baby ja kojím iba raz za den, aj to už myslím že tam nemám skoro žiadne mlieko, ale poťaha a je kludná. Inak jej davam 3xdenne sunar. Ten jediný mi chcela, a velmi jej chutí.
Taktiež nechodíme len 4nožkujeme - ale ako vietor lieta z jednej izby do druhej 😀 😀 😀
A už asi týžden je hrozne mrzutá, myslím že jej idú očne zúbky. Má už 6 zubov, ale na očné sa mi zdá priskoro, neviete kedy asi tak očné vychádzajú?????
Lebo kamoška má dcéru a tá má 20 mesiacov a teraz jej vyšli očné zubky!

martinka17
27. jan 2010

hanka
očené lezú na 16 mesiacov zabuľkovo, ale najprv by sa mali predrať 4.ky, stoličky 😖

Ako tak čítam, som rada, že nemám svokru, svokra, švagrinnú...aj ked sestra môjho ex bola celkom ok, asi preto, že sme vela neboli v kontakte 😉

A čo sa týka státia, maminky nebojte sa, Samko stále padal, ale naučil sa padať na plienku, takže aj ostatné deti to iste tak riešia. Utekám, odbokoval si telefón, ktovie komu volá 😀 😀

lulusy
27. jan 2010

heidy:
dcerke mojej kamosky vysli ocne asi tak na 14-15 mesiacov

avuska19
27. jan 2010

Ahojte.Tak my ešte ani zuba, ani kroka 🙂 .Ale zato už konečne cikáme aj občas kakame do nočníčka.A sme zdravé, to je hlavné.
Vanillka, ja tiež tak vešiam a myslím, že je to naj.
Teri, drž sa, veľa zdravia všetkým trom !
A baby, trošku vám závidíme, že beháte a staviate sa.

lulusy
27. jan 2010

avuska, nezavid, ja beham okolo malej a ratujem ju a ked ju dam do postielkky ze idem nieco urobit tak trucuje... chce byt na nohach a hotovo.

Martinka: bud rada 😉 aj ked svokra nakupuje malej a vzdy sa so mnou poradi, takze toto som na jednej strane rada.

martinka17
27. jan 2010

lulu
no nákupy, s tým mi pomáha babka, veľa som dostala od aj cudzích ľudí a veľa hľadám po bazároch. Teda na nete. A jasne aj akcie v obchode, najviac v Tescu. Takže teraz máme zase zásubu, na leto ale už pomaly začínam sondovať "trh". 🙂 🙂 🙂 Ale tie stresy so svokroumi nechýbajú. Mala som jednu skoro svokru, dodnes ma strasie, keď si na ňu spomeniem ☹

lulusy
27. jan 2010

ozaj este tie co nemate vymyslene darceky na 1. narodeniny aha co som nasla: ja davam urobit Domulke rastovy meter, šamlik + stolček k nemu vsetko Macko Pu alebo Maju este sa rozhodujem a od krstnych dostane 3kolku....
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=122218

mamamima
27. jan 2010

lULU, DOBRY TIP, TU KOCKU POZNAM, UZ TO DLHO ROBI, my mame plastove samliky a mala na ne hned vylezie, aj na plastovu stolicku, skoro ma natiahlo ked som ju zbadala, esteze sa neprekotila...ale neda sa stale behat okolo nich a lulu ver, ze vzdy ked sa nieco stane, to je zlomok sekundy a ci si tam, ci nie, nezabranis tomu, ja som pri malej a spadne a to ju fakt ze drzim...a dieta sa hlavne musi naucit poznat dosledky a same sa poucit, aj ked jasne ze nie za cenu otrasu mozgu, ci zlomenej ruky, ale to su uz extremy 😖

lulusy
27. jan 2010
lulusy
27. jan 2010

alebo: http://www.popron.sk/Default.aspx?gotoId=604434

no ja teraz uz neviem, viete poradit, kde sa da este kkupit takyto detskyzahradny set?

mamamima
27. jan 2010

Lulu, my mame princeznickovsky z Tesca...to co si dala, presne to, len ruzove 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre