Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

ludika33
24. feb 2009

nikol ja ti neviem, ale viac ako 25 by som mu netipovala. ale nakolko uz moze viest porod samostatne tak okolo asi 30 ma, ale teda nevyzera vobec. take usko mi prisiel

nikollette
24. feb 2009

Aj mne, az som sa zlakla, ja iosiel ku ,mne, ze bude asisitopvat, ja ze do kelu, nejaky medik sa bude na mne zaucat, ale mylila som sa.. fakt vyzera max do 25r, aj to sa mi zdalo moc na neho.. ja neviem, ja som bola velmi spokojna s mojimi lekrami, co som ich mala, aj zazmluvenho, aj tych dvoch co sa o mna starali v nepritomnostiv toho mojho..
Inak lekari super, sestricky zo zenskeho v pohode, aj na novorodeneckom ,celkom fjn, az na niketore, ale jedna je tu najvacsia kraaaaaaaaaaaava.. akurat jej komcila slizba nastastie.. fuj opica jedna.. peticiu proti nej 😀 😀 😝

nikollette
24. feb 2009

Innak co je s janulou???
Alebo su tu este nejake februarovky ktore este neporodili????

ludika33
24. feb 2009

janula uz ma maximka ale netusim, ze ci je uz domenko. nebola tu od kedy ma drobca, tak hadam su ok. este su tu nejake kinderka. zajtra ma ist clarisa a marsela do nemocky co viem

nikollette
24. feb 2009

Tak sa to tu vyprazdnuje..
uz aj fodorka ma babatko ,nie??

ludika33
24. feb 2009

hej uz je tu len zopar kinderiek. vacsina uz ma drobcekov pri sebe. noved sa uz blizi koniec nasho mesiaca F

nikollette
24. feb 2009

no ved hej.. o par dni je koniec..
jaaaj, jak som sa toho celho bala, a uz je to zamnou nastastie...

A poviem ze ten personla v nemocnci, hlavne poordnici, vedia urobit z celeho toho porodu taky iny pocit, podla toho ako sa chovaju.. cize ja som nadmieru spokojna 😉

ludika33
24. feb 2009

nikol ja som sa tiez strasne bala. bola som uplen mimo, lebo ma vyse tyzdna vekslovali z 10 na 9 - cakacku a zase na 10 a zase na cakacku. uz som toho mala dost. chcela som to mat uz za sebou, lebo mi to uz islo na nervy. porod ako taky vobec nebol taky strasny ako mi to podaktore z mojho okolia vysvetlovali. celkom dobre spomienky mam na neho. fakt vela urobi personal. a ja som mala aj na boxe velmi dobru smenu sestriciek a aj lekarov.

xarah1
24. feb 2009

AHOJTE BABY JA SOM ZUFALA KEDZE SOM PRISLA O MLIEKO ZACALA SOM MALEJ DAVAT SUNAR Z TOHO JU ZAPEKALO A MALA MALA STRASNE BOLESTI BRUSKA TAK NAM DNES DR. KAZALA DAT JEJ NUTRILON ODPORUCENA DAVKA JE PODLA VEKU MALEJ 90ML ALE MUSELI SME TO ZDVIHNUT NA 120ML A ANI TO JEJ NESTACI MA NEKLUDNE SPANIE KAZDU CHVILU JE HORE A PLACE A PYTA PAPAT VIE MI NIEKTO PORADIT CO MAM ROBIT?

andrea142
24. feb 2009

xarah: ktorý nutrilon jej dávaš? pre novorodencou sú dva. jeden je slabší alebo presnejšie by som povedala klasický ma tuším zelený obal a druhý má silnejšie zloženie - ten neviem aký obal má.

molly28
24. feb 2009

...nikollete tak ti gratulujem k Tvojmu "citroniku" 😀 😀 😀 prežila si si toho dosť...to najhoršie máš za sebou...to chvilku si na to ani nespomenieš 😀 prajem tebe aj tvojmu babatku hooodne zdravička....

krasulka
25. feb 2009

Dobre ranko, Nikoll, gratulujem ti aj ja, ale je to ulava ze sme bez brusiek co? 🙂

Kto je dalsi na rade? Sup sup babulky.

Inak my sme celu noc nespali, malu som uz mala stale pri sebe a stale len plackala a chcela cucat alebo sa nosit tak som si ju potom dala pri seba do postielky a uz bola spokojnejsia. Sem tam som jej dala ciciky nech trenuje ale ona by to chcela stale tak som jej nakoniec dala dudel. Hadam nevadi nie? A teraz konecne spi. Inak som sa vazila, 2 dni po porode mam minus 8 kilov 😀 😀 este tych 10 a bude to oukej 😀

ludika33
25. feb 2009

dobre ranko babule. krasul neboj pojde to dolu. ja som po porode mala -7kg a teraz ako som doma uz dalsich -4 islo dolu. este mi 4 ostali, tak hadam aj to pojde dolu sup sup.

cumlik nevadi. ja som malemu tiez davala uz v porodnici a lekarka mi hovorila, ze si aspon trenuje saci reflex. cumlik nezakazuju, ale flasu ano. to sa moze but cez lyzicku alebo cez striekacku prikrmovat. nas bol tiez nervozny prvu a druhu noc, tak skoncil pri mne na postielke a bol spokojny ako american. neviem ci si zaregistrovala. pisala som Ti, ze ked ta boli siticko, tak sed na nafukovacom kolese (plavacom) nebudes si tak tlacit siticko a tym padom sa Ti bude pekne hojit a este sprchuj sa ako casto len mozes. tiez to pomaha na hojenie siticka.

mamamima
25. feb 2009

Ahojte maminky 🙂

krasul ked chce cicik tak jej daj, aspon budes mat mliecko coskoro, teda neviem ci mas...aj moja mala tak roztahala, najprv nic a casto cuckala tak sa spustilo...ale chce aj cumlik, natalka nechcela, ale zatial vidim len vyhody, aspon sa upokoji aj v aute alebo tak...

no janula je uz doma...

ja mam maleho anjelika, neviem aka bude o tyzden, ale ona stale spi, muz sa uz pomaly aj stazuje, ze nevie aky ma hlas, ona ani neplace 😵 ale to sa meni, hovorim, o tyzden moze byt ako certik 😀 ale ved co, je nasa 😉

mamamima
25. feb 2009

a mne ide pomaly kazdy den dole 1 kilo...ale ved ma z coho 😀 ale aj rifle obleciem aj zapnem 😅 ale snazim sa nezrat ako v tehotenstve, ale zdravo jest...

lusilia
25. feb 2009

No caute zienky, tak nas maly bol prvy mesiac taky, ze len papal a spinkal, ale ono sa to vazne zmenilo, teraz je jedos jak hovado, ked chce papat, co je docela casto, tak vrieska ako o zivot 😀, tak dufam, ze ho to nbude dlho drzat...
A kila, no mne islo dole 11, ale 10,5 mam este stale na sebe a to sa ja po porode uz skoro dva mesiace, no ten prvy to islo jedna radost, ale teraz uz velice slabo, no dufam, ze to pojde, ale snazim sa jest nejak normalne aj kvoli mlicku, lebo kebyze jem nejak uplne malo, tak nemam z coho dojit 😀

ludika33
25. feb 2009

lusilia veru, dieta sa drzat neda, lebo by to islo teraz na ukor mliecka pre nase drobceky, tak jedine co nam ostava, trosicku menej jest, ale nie hladovat. ja sa snazim zatial jest iba dietne (nieco ako sme mali v nemocnici), tak mozno preto sa mi zadarilo trochu zhodit aj doma. ja sa bojim experimentovat a jest normalnu stravu, lebo pri Natalke sa mi to vypomstilo, tak som radsej opatrna.

lusilia moj maly je este trosku prispinkany, ale tiez pocitam, ze sa to coskoro zmeni a da o sebe patricne vediet. 😀

patkao
25. feb 2009

ludika mne 3noc v nemocke doniesli na dokrmenie 20ml mliecka,kedze ja som mala malo este a doniesli mi to vo flasi,aj ju tym nakrmili..ziadna striekacka,som bola prekvapena..inak je to dost zle,ze uz v porodke takto ucia

lusilia
25. feb 2009

No tak s tou flaskou, mojho maleho tak dokrmovali prve dva tyzdne a bolo, uz ho na prso nenaucim, teda uz asi ani nemam snahu, lebo on sa pri tom strasne jeduje, proste ten prsnik odmieta a nevie co s nim ma robit, ale mliecko sa mi nastastie stale drzi, tak som nesmierne rada...

patkao
25. feb 2009

lusilia tak sa drzte,nech mas dlho mliecko..

lusilia
25. feb 2009

No Patka snazim sa snazim, vsetky mozne praktiky skusam, tak zatial zabera 😀

mamamima
25. feb 2009

patka u nas zakazuju flasky, ani by som nedovolila keby mi ju chceli z flasky nakrmit, ja som davala lyzickou a striekackou, kamoska si nakazalo od muza aby jej uz do nemocky flasu priniesol a sestrickam tajila...divne su niektore fakt 😒

lusil si fakt super mamicka, niektore by to uz urcite vzdali 😉 je to fuska stale odsavat veru...

no aj ja som zvedava kedy sa nasa mala prejavi 🙂 teraz som ju naobliekala a spinka na balkone, nech ma vzduch cerstvy...

hanuk
25. feb 2009

ahojte, tak my mame asi stastie, lebo mala papa aj z cicky aj z flase bez problemov. vzdy dam najskor cicik a potom dokrmim, niekedy uz ani nechce tak mozno uz mam viac mlieka. inak si teraz strasne zvykla na ruky, aj teraz pisem len jednou, v druhej ju drzim, asi si kupim satku alebo babyvak. mame uz 3,58 kg, taksme riadne pribrali od nemocky 🙂

hanuk
25. feb 2009

myslim, ze sa to tu uz pisalo s tymi polievkami na kojenie, ze ich treba vela jest a zahustit krupicou, este som citala,ze aj bananovy koktail je dobry, no neviem, ja to skusam, a myslim, ze mam viac mlieka.
Inak ja mam dole 7 kg, ale doma sa mi nedari zhodit uz nic, potrebujem dole este 7. Ale to chce asi poriadny pohyb po sestonedeli.

ludika33
25. feb 2009

mima aj v ruzinove boli striktne proti flaskam. ja som maleho prikladala cez klobuciky a aj som si odsavala uz doma a davala flasku a veru vcera som si povedala, ze ideme naspat na cicik a mal problem sa prisat. tak som si nad nim poplakala a potom sa mu nejako zahadne zadarilo prisat. sice ma este stale pravy cic boli, ale zatnem zuby a musi cucat. aj v noci som ho budila, ze nech papka teda cucka. musi zacat priberat. mlieka mam habadej, len on je prispinkany a lenivucky.

aj maly si vyzaduje uz pozornost. teraz sice buvka v sedacke, ale vcera bol skoro cely den u mna na rukach a tiez som tukala do compu iba jednou rukou. ked bol na rukach, tak buval a ked som ho dala do postielky alebo sedacky, tak sa prebral a plackal.

mamamima
25. feb 2009

hanuk, aj ja sa po 6 tyz. chystam ak sa pri malej bude dat aspon na stepperi slapat...ja mam 10 kg ciel

hanuk
25. feb 2009

no a co myslite na to nosenie doma? Je lepsia satka alebo babyvak? Niektori tvrdia ze urcite satka, lenze keby som ju prekladala potom do kosa na spanie, tak sa zobudi nie? V tom sa mi ten babyvak zda praktickejsi. Na von mame normalny nosic, ale tam sa este v tom vsetkom obleceni zimnom nezmesti. Poradte.

mojsejovka
25. feb 2009

ahojte.. 🙂
my ideme dnes do poradne na prvé váženie, tak som zvedavá, koľko sme pribrali.. 😵 pred dvomi týždňami malinkú ešte nevážili, tak vôbec neviem, akú má váhu..
mne sa v noci brutálne naliali prsia, mala som pocit, že mi prasknú.. 😝 nenormálne ich mám ťažké, už si dnes konečne idem kúpiť podprdu na kojenie, lebo takto mi ostanú visáky.. 😀

hanuk.. mne dnes prišla šatka, tak ju idem testovať, keď tam malá nebude chcieť byť, tak 900 Sk vyhodených do vzduchu.. 😀

ja mám ešte +5 kg, ale pred tehu som mala ešte +3, tak chcem dať dole 8.. ale veď to neponáhľa.. 🙂

ludika33
25. feb 2009

hanuk neboj zacnes kocikovat a pojde este aj to dolu. mne na mlieko pomaha kofola a cierne pivko. ale ani jedno ani druhe sa nemoze velmi casto. pijem aj cajik na kojenie od veledy, tak mam pocit, ze aj ten pomaha.

ludika33
25. feb 2009

hanuk satka je ze vraj lepsia pre novorodencov ako baby vak. ja mam baby vak a ten sme pri natalke pouzivali asi od 2 - 3 mesiaca az. dietatko uz musi drzat hlavicku pekne, ked ide do vaku. kamoska mi chvalila satku, ze je urcite lepsia, tak aj ja nad nou rozmyslam, ze si ju kupim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre