Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

lusilia
1. mar 2009

Ahojte maminy...
Muriel tak ja balim na siroko uplne inak, teda davam dve bavlnene plienky este aj na pampersky, takze ten nas chrustik je v tom naozaj jak v brneni, ale tak co uz, ked nam tak kazali...
A na to kakanie, tak to ti teda moc neporadim, jedine cvicit, ze nozicky k brusku, natriet s pupikom brusko, teda masaz a ten teplomer, asi nic ine ma nenapada...

muriel293
1. mar 2009

lusilia
tak to je divné že tebe tak kázali a mne inak,som z toho dosť jeleň lebo na šestonedelí mi sestrička tak kázala že jednorazová,bavlnená,poštolky a tam na pozorovaní že jednorazová a poštolky tak fakt neviem! 😠

lusilia
1. mar 2009

No ked ti to povedali na tom pozorovani, tak asi je to dobre, ved tam by mali vediet najlepsie, ako sa mu to vyvija...aspon ma malicky vlnost 😉 my musiem byt takto az do stvrteho mesiaca, tym, ze sme aj o mesiac skor narodeny

nada.hope
1. mar 2009

Ahojte muriel my balime do pampersiek a jedna latková plienka preložena na tri casti, aspon takto nam to kazala nasa pani doktorka. 😵

nada.hope
1. mar 2009

Lusil neviem si predstavit, ze tu nasu Ninusku balim do dvoch latkovych plienok. Ved chuda moje trpi uz aj pri jednej ☹

muriel293
1. mar 2009

😒 😒 😒 no ja neviem,opýtam sa na to ešte na poradni!!!

Baby ten môj chrústik tak strašne tlačí do tej plienky až je celý červený a plače pritom asi ho to hrozne bolí ako sa nevie vykakať som zúfalá z toho tak by som mu rada pomohla! ☹

lusilia
1. mar 2009

No je to hrozne, ked som to zbadala prvy krat, som bola zhrozena, lebo v nemocke som ho vobec nebalila na siroko...a jednu plienku mam tak do trojuholnika a tu druhu na dve casti...no co uz, malicky si nejak zvykol...

nada.hope
1. mar 2009

muriel aj ta nasa je cervena z pucenia, predsalen UM zapeka, skus cajik, nam to pomaha, pekne prdkame a kakame aspon raz denne. 😉
my tiez papame UM - Beba antialergicke, lebo sa nam zdalo, ze mala nepriberala a moje mliecko vygrckala, ale ja sa nevzdavam a stale jej to moje mliecko ordinujem. 😵

bershka
1. mar 2009

ahojte kočky. ja som mala byť marcovka, ale sme februárovky... môžem sa pridať? potrebujem pozbierať nejaké rady od vás.
po koľkých dňoch ste boli vonku s bábätkom? kojíte aj odsávate? ja aj ano. mám hrče po prsiach... ale snažím sa to masírovať a nahrievať. budíte si deti približne po tých 3 hodinách?

nada.hope
1. mar 2009

Ahoj Berscha gratulujem k malej Sare, jasne ze mozes.
My sme boli vonku dnes prvy krat bolo pekne, ale uz budeme chodit asi kazdy den 😉

lusilia
1. mar 2009

No tak to pucenie poznam aj ja, ale nastastie na maly problem s bruskom este nemal...
Muriel, tak povedz potom o tom obvodnej, ked tak nech mu nejake kvapky da...

xena22
autor
1. mar 2009

😀 ANi ma nenapadlo kolko variacii balenia na siroko sa moze vymysliet 😉 Ja balim tak ,ze na pampersku dam latkovu plienku a na to postolky a tu latkovu plienku skladam na 4 casti 😅 ,ked to dam na tri tak je srasne na siroko jak kruzitko 🙂 ,no neviem,mne dr povedala,ze nemusim balit na siroko ( tu v irksu sa to nerobi) ale ja balim,mne sa mala tak lepsie nosi,mam taky pevny zachytny bod,ked je bez toho,tak sa mi zda taka mlandrava a bojim sa ze mi spadne 🙂 ale uz si zvykame... mozno to nakoniec aj zrusim...ale zakial jej to nevadi,tak balim aj vo dne aj na noc,ale viem,ze casom ma to prestane bavit,,,

Muriel na kakanie si kup radsej rektalnu rurku pre novorodenca,to je taka mala oranzoca hadicka,tam kusok strcis do zadku a maly sa pokaka,ja to tiez obcas musim malej urobit 😒 len nechcem stale aby si nezvykla...

nada.hope
1. mar 2009

Babule nestava sa vam, ze ked zacne miminko stikutat, zacne vygrckavat? Lebo ta nasa pri kazdej stikutke, ako jej stikne tak vygrckne? 😅

xena22
autor
1. mar 2009

Nadi stane sa nam,ja ju vzdy hned beriem na ruky,vtedy negrcka... a potom ju znova polozim aby sa rozplakala,to jej na stikutku zabera.Stikutka ma vytaca zo vsetkych veci najviac 😀

nada.hope
1. mar 2009

NO to robim aj ja, 😵

lusilia
1. mar 2009

Nadi tak to nam nie, ale stikutku mame velmi casto..ja mam praveze ten problem, ze malicky sa pri papani niekedy zacne jedovat, vypluva mi cumel a pri tom si pyta, tak to naozaj potom neviem, co chce 😒

muriel293
1. mar 2009

Hej počula som xeni o tej hadičke asi zajtra zamierim do lekárne lebo sa nemožem pozerať ako sa trápi!!!

My chodíme von každý deń,tam sa mu velmi páči, tiež si odsávam ale ja mám príliš málo toho ale nevadí aj to málo tiež ordinujem lyžičkami ale moc mu to nechutí!
Čajík prdkavý máme ale dneska som ho vysadila na skúšku lebo mám pocit že mu robí ešte horšie! 🙄

xena22
autor
1. mar 2009

Lusilia nasa mala tiez prevadza caviky pri jedeni,z nicoho nic sa zacne vrtiet a krutit,to viem,ze si chce odgrgnut,alebo sa zacne jedovat a chytat amok,to sa mi stalo uz,ze mala nasilno zatiahnutu flasu a netieklo jej mliecko,alebo ma zapchany nos a nemoze pri tom dobre dychat - to je najnovia patalia,neviem,skratka niekedy sa naje normalne za par minut a mame pokoj a niekedy sa kruti ako cervik a ma nervy a ja tiez 😵 a uplne najradsej mam,ked chce papat aj kakat zaroven 😀 to jej tecie mlieko aj cez nos potom 😀

xena22
autor
1. mar 2009

Muriel ja ked som to kupovala prvy krat,tak som povedala v lekarni ,ze rektalnu rurku si prosim a ona mi dala taku ,co je pre dospelych(ani som nevedela,ze to dospeli pouzivaju 😀 ) no a pozeram na tu hadicu s priemerom cca 1cm,ze toto mam pchat babatku do zadku??? 😕 Tak este ze som sa nad tym pozastavila nahlas,lebo neviem neviem ako by to doma dopadlo 😀 Lebo ta pre novorodencov je taka tenucka a len 10cm dlha... tak aby si nedoniesla hadicu pre teba 😀

lenk30
1. mar 2009

ahojte, čítam len aktuálnu stranu.............takže čo nové?
muriel, my sa s kolikami trápime každý večer. začali sme mastičkou pupík a masírovaním, cvičením s nožičkami, kúpila som aj tú trubičku - ale tú len občas, lebo že si drobec môže na nu zvyknúť a nevykaká sa. kúpila som aj kvapky saab simplex - a fakt to pomáha. píšu tam že sa nemajú používať viac ako 3 dni v kuse,ale doktorka mi povedala že v pohode, tak keď je tá jeho hodina, tak mu po papaní dám kvapky a je to lepšie.............tak skús.
k tomu baleniu: mne v pôrodnici povedali, že na široko baliť nemusím..................k ortopedovi ideme v 6týždni. obvodná povedala, že baliť mám - aspoň jednu plienku, ale dávam mu ju len cez deň a aj z toho je nervný, na noc nemôžem, lebo on musí kopať nožičkami, aby si poprdkával..............

baby ešte ich máte v perinkách????????,náš má 3 týždne a perinky už sú paséééééé. stále je z nich vykopaný, keď uviažem pevnejšie, tak sa vysúka von...........je strašne silný. včera už som ho dala na noc do postielky bez perinky.........našla som ho na opačnej strane postielky............v 3 týždnoch??????? 😀 čo mám taký vak na spinkanie, do toho zas spadne a má tam pokrčené nožičky, tak neviem ako ideme spinkávať v noci, to aby som stále na neho kukala......je to číslo. aj hlavičku stále dvíha, taký silný červíček.

bereshka: my sme išli von na 14 deň, ale vtedy boli u nás zimy a dosť fúkalo, tak doktorka povedala, že až neskôr, ale nevydržali sme to. dnes sme boli vonku už 6 hodín........

s tým odsávaním by zaujímalo aj mňa, či si po kojení ešte odsajete? ja mám aj elektrickú, ale používala som ju len v porodke, lebo som mala zdurené prsia.

lusilia
1. mar 2009

Xeni, tak som rada, teda v dobrom, ze nie som sama, asi proste maju spoje dni, lebo ten nas robi presne to, ako si to popisala, proste niekedy sa napapa hned a niekedy sa zacne jedovat jak hovado a ani boh mu nerozumie 😀

xena22
autor
1. mar 2009

Perinku mam az 1 😀 a aj tu mam len na image... nehrozi ju do nej zabalit,tak ju pouzivam len ako podlozku,asi odaparam ten suchy zips z toho a bude to miesto paplonika maleho neskor... ani chalani neboli v perinkach,vsade citam,ze deti maju radi ked su natesno zabalene - ale u mna sa to tri krat nepotvrdilo,takze sa vymykame akymkolvek statistikam... 😉

Ja som chodila von s malou hned,ale my tu mame tak 10-15 stupnov,takze v poho...

lusilia
1. mar 2009

No a k tym perinkam, ja mam jednu zavinovacku a jednu perinku a myslim, ze uz nam z toho vyratol, takze spinka na perinke a je zakrity dekou, ale taky pohiblivy nie je, tam kde ho ulozim, tam ho aj najdem 😀
Ale zasa mam problem, ze otaca mi hlavicku len na jednu stranu a uz ju ma vylezanu, snazim sa ho otacat na bok, ale tu hlavicku si furt otaca na tu jednu stranu 😒 uz som mu tam aj sol podlozila, ale ani to nepomaha, lebo je uplne vykruteny ako paragraf...

xena22
autor
1. mar 2009

Lusilia maly je zlatucky - a vobec nevyzera ako nedonoseny 😉

Baby idem off... za posledne tri tyzdne som K.O. kazdy vecer,neviem cim to bude 😀

lusilia
1. mar 2009

Xeni dakujem, vsak on aj papa ako velky chlop 😀 uz ma asi aj cez 4kg, uvidime v stredu ideme do poradne

a2303
2. mar 2009

Dobré ránko 🙂

Idem Vám popriať pekný deň 😵 a potom hor sa na žehlenie 😠
Mala by som aj vysávať ale to až zajtra...

K tomu baleniu, ja dávam plienku, na to látkovú plienku a na to poštolku. My sme u ortopéda už boli, povedal, že to ešte nie je ono ale že ona je ešte malinká a ešte sa to vyvýja. Štikútka trápi aj nás viackrát za deň 😕

Tak sa zatial majte a ešte skúsim cez deň prísť 😉

bambulla
2. mar 2009

dobre ranko 😉 nam robili este v nemocnici asi stvrty den sono noziciek a kedze to mal dobre tak ze nemusime balit na siroko a na kontrolu mame ist za pol roka 🙂 tak davam iba pampersku a stikutka trapi aj nas

sue13
2. mar 2009

Ahojte 🙂 Mam par minut pre seba tak Vam pisem 🙂
Miruska ma dnes uz 3 vyvolavacku a Danymu sa stale nechce. Vobec sa neotvara stale 😕
Clarissa, Marsella vy ako??? Stale nic? Tak vy sa zajtra stretnete v nemocnici ze??? 😉

My mame zajtra poradnu. Som zvedava kolko sme pribrali. 😅 Lebo Karinka mi stale zaspava na ciciku 😀
Na siroko balim, davam pampersku, jednu bavlnenu a postolky. Na sono noziciek ideme 12.3. 🙂
Uz sme boli 2x na prechadzke a aj dnes okolo obeda chcem ist na chvilku 😵 Je to paradicka 😵
Vsetky Vas zdravim a zelam krasny dnik 😉

krasulka
2. mar 2009

Ahojte kocky, ja som este stale v nemocke a asi aj dlho budeme..kvoli tej zltacke trafenej...Zacala som brat tie homeopatika Ricinus Comunis na to mliecko, vam sa to osvedcilo niektorej? Lebo mam ho malo stale, tak dokrmujem Humanou. ALe uz aby sme boli doma, nech si zavedieme poriadny rezim, lebo tu sa to neda absolutne..

muriel aj tu v nemock epouzivaju tu rektalnu rurku tak to skus, ved co sa bude drobec trapit.Alebo neskusis vymenit mlieko?

baby ja uz som tu 13 dniiiiiiii, ja uz som tu na nervy ☹

zanulienka
2. mar 2009

caute baby,najprv chcem zagratulovat vsetkym maminam k babatkam a spytat sa vas na jednu radu.som 34tt a strasne ma tlaci mala neviem presne ale asi na mocovy mechur,pretoze vzdy mam taky pocit,ze sa popisam,ale nic,pri najlepsom dve kvapky.neviem sediet,lezat a pri chodeni je to horsie.mali ste niektora nieco podobne,pretoze uz sa idem zblaznit z tohoto pocitu ☹ .dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre