Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

patkao
23. jan 2009

mima ja keby som nemenila priezvisko tak doteraz nemam zmenene ani trvale bydlisko, ani titul vpisaný, vobec nic..tiez mi vsetko chodilo k nasim a nikoho to nikdy netrapilo, na ziadnych uradoch, nic

lulusy
23. jan 2009

presne tak, tak zatka moze alebo nemusi odist pred porodom, tak ako napisala mimka, moze byt ze pocas porodu ked Ti odide plodova voda, tak spolu s nou.

janula10
23. jan 2009

marya no a si zober ze to je nasa rodinna znama ze ju budem mat sukromne 😀 😀 😀 😀
ale si u tej slezakovej nie??? som rada teda ze si spokojna ona je naj super fakt a ta druha je ze toez super tam poznam super len sestricku terku ta ma mala v jaslickach ale budem aj jej klopat lebo maleho chce vidiet ked tam pojdem do poradne lebo nie vzdy sa bude dat vysetrit maleho doma ockovania, vazenie a tak....
len nech tych vyjazdov a prichodou lujzy doktorky je co najmenej pracovnych nie?

marya podla mna mas bezny vytok a nedal ti na to nic doki? mne daj cipky a zmizlo to uplne....

janula10
23. jan 2009

bubu mam to daj mi do IP mail
no ja som mala v baleni vsetko..... 🙂

lulusy
23. jan 2009

idem si zohriat buchty na pare cokoladove ... mnam 😵

janula10
23. jan 2009

lulusy jeziiiiis neprovokuj to som dlho nemala....si robila domace???? Take som nemala 100rokov uz fakt

lusilia
23. jan 2009

Caute zienky, ja len tak na chvilku, co sa tyka este toho odsavania, mam tu aventku, celkom sa to da, jasne, ze to zo zaciatku bolelo jak hovado, ale uz som si zvykla a jednoznacne by som bola radsej, kebyze mozem kojit, je to urcite jednoduchsie, clovek nakoji a moze si ist po svojom, ale takto po nakrmeni z flasky este musim odsavat a niekedy to trva aj cez pol hodinu a samozrejme aj to vsetko sterilizovanie...no da to zabrat, takze ja odporucam, ak sa bude dat tak radsej kojte...
Inak mliecka mam zatial dost, teda stiham tak tak, proste po kazdom krmeni musim zasa odsat a mame troj hodinovy rezim, tak si to viete asi predstavit, hodinu mi trva kym ho nakrmim a prebalim a ulozim hajat a dalsiu hodinu sa kaslem s odsavanim, teda nie vzdy tak dlho a potom si mozem aj lahnut, to nehovorim o domacnosti, je zatial so mnou mama, takze nic ine robit nemusim, len sa starat o drobca 😉

lulusy
23. jan 2009

janula
nie nie su domace, kupovane, ale vyzeraju ako domace, aj tak chutia !!! 😵
Domace budu pirohy lekvarove a tvarohove mamka mi urobi cez vikend uz sa tesim 😉

lulusy
23. jan 2009

ahoj lusilia
preco nemozes kojit ? velmi to bolelo zo zaciatku?
Inac vela zdravicka prajem Alankovi !!!! 😵

marya
23. jan 2009

Jani, ano s tou Slezakovou som hovorila, velmi mila bola 🙂

Tan vytok mam uz dlho, doki povedal ze to je uplne normalne...a ja som vytok, sice trochu menej a iny, mala vzdy aj pred tehu, takze u mna je to uplne normalne... 🙂

Lusil ahoj 🙂 ted, z Teba je uz velka mamina 😵 😵 ale super, ze mas dost mliecka, hoci Ti to da zabrat, ale aspon ma Alanka z coho rast 😉 😵 drzim palcey, nech aj nadalej pekne papate a rastiete 🙂

janula10
23. jan 2009

lusil a ani neviem som asi prehliadla a citala som vsetko preco nekojis priamo???

lulusy sa mas 😉

xena22
autor
23. jan 2009

Ahojte,,,prave som dosla z poradne,vsektko je ok,uz mam ternim - 9.2 idem pod noze,,,cisarak bol sice uz isty,ale teraz mam este dalsi problem,ze je babo hore hlavou zasa a uz sa zrejme neotoci,je skor mensie ako velke,teda este je v norme,ale valibuk to nebude - takze dufam,ze to bude ozaj baba,lebo nebolo vidno,co to je tentokrat,takze dievcatko mi bolo potvrdene len z 1 sona 😀 to bude este vesele,ked to bude chalan,zrovna dnes mi prisiel balik od mamy,nastrikovala mi svetrikov dievcenskych,kvetinkove topanocky k tomu pokupila... no adamko by mal veru divny satnik 😉
6.2 idem na predoperacne,som rada,ze uz mam jasno co kedy ako...ale tajne som dufala,ze mi to daju o tyzden skor,ale vraj placenta este v plnom prude vyzivuje,takze takto sa veci maju,nuz co nejako to prezijeme,postazovala som sa aj na opuchy,ale vraj to co mam ja nie su opuchy este,mam len mierne opuchnute clenky s jednej strany a obcas prsty a to uz je v mojom tt normal....tlak idealos,chvalabohu ma nevaziili,zelezo v norme... no na to,ze sa citim uplne na draka,tak mam pozoruhodne dobre vysledky... 😉 Idem cosi robit a spetne citat co riesite 😉 obcas mrknem...

lulusy
23. jan 2009

he 😉 ... ved aj Ty, mangelik Ti urcite vari co ti na ociach vidi 😉

marya
23. jan 2009

Xena, jej tak super, dalsi termin uz mame 😵 😵 😵 omaly sa to tu rozbehne tusim 😅
Ja idem trochu von sa vyvencit, lebo od rana sa tu valam na gauci, medzitym som tu zachrnela, tak sa idem nadychat cerstveho bratislavskeho vzduchu 😀 😀

janula10
23. jan 2009

lulusy no hej len on nepecie taketo veci by mi boli vzacne nakolko sladke mozem a take dukatove buchticky by som si dala no nic kupime cez vikend a urobi len puding 😀 😀

xeni tak super ze uz mas termin...no ja som len zvedava ci bude pisulka alebo pipik 😀 😀 😀

marya ked tam pojdes 1x jej povec ze si kamaratka a ze som ti ju odporucila budes mat ocko 😀 😉

marya
23. jan 2009

Jani, tak OK, skusim nieco podniknut v tejto veci 😀 😀

janula10
23. jan 2009

xeni ty si taka cisarakova 😀 alebo niekto iny mam v tehu knizke napisane sestricka mi aj hovorila ze keby bol cisarak mam nieco ze: fibrikogen 4,3 mierne zvyseny ze to sa bere do uvahy pri cisaraku co to je???

janula10
23. jan 2009

pardon norma je 4,3 a ja mam 4,78

xena22
autor
23. jan 2009

Super ako super,,,,este to je 17 dni 😠 neviem ci to prezijem pri zdravom rozume 😀

Lusilia bud rada,ze mas dost mliecka,,,na technike nezalezi 😉

janula10
23. jan 2009

hej jasne ze ma mliecko to je naj len ja sa len tak pytam ze preco tak....aby som vedela a bola skusenejsia....a pripravena na vsetko
fakt ono sa to zda ze pusti sa mlieko prisajes a ide to no som zvedava ako to pojde v realite ☹

lusilia
23. jan 2009

No s tym kojenim to u nas nie je take lahke, po prve kvoli tomu srdiecku ho nechem moc zatazovat, on sa hned jeduje ked mu to netecie ajasne, ze z flasky to ide rychlejsie, uz je na nu nauceny a po drunňhe ma taku malu pusinku a este mi dava stalôe hore jazyk, takze ja mu tam horko tazko strcim aj cumel 😀 , ale tak bvudem sa este o to pokusat a teraz je prvorade aby pekne priberal, takze ho nechcem moc zatazovat s cicikom 😀

janula10
23. jan 2009

lusil aha tak drzim palceky hrozne moc a nech ste aj zdravucky 😵 😉

mojsejovka
23. jan 2009

ahoj, babenky.. 🙂

no tu je toľko noviniek, že kým som to všetko dočítala, tak už si trištvrte z toho nepamätám.. 😀

do hája, len ja stále nič nové, poradňu mám až v stredu po viac ako 4 týždňoch, tak už som normálne nervózna zo všetkého.. 😠
mne ešte po chrípke zostal kašel, tak ešte nechcem ísť rodiť, kým sa ho nezbavím.. taký hnusný, dusivý, však by som ani tlačiť ani predýchavať nevládala.. 😝

janula10
23. jan 2009

ahoj mojesej co az po 4tyz??? 😕 😕
ja chodim od 36tt uz kazdy tyzden a predtym kazdy druhy....
no tak to budes mat noviniek ty 😵 😵 😵

xena22
autor
23. jan 2009

Mojsejovka ja som tiez mala po sto rokoch poradnu,,, a sono som si doslova vydupala,lebo mi dr prehmatavala brucho brutal sposobom a hovorila,ze hlavicka uz je dolu a tlaci na krcok a babatko vyzera na pekny klacek - hned mi to neslo do hlavy,hovorim,ze babo bolo vzdy s vahou a rozmermi pozadu a ze je hore hlavou na to dam krk! Tak ma poslali na sono a aj tak bolo,babo drobnejsie otocene hlavou hore,neviem preco sa niektori hraju na jasnovidcov a pohmatom urcuju polohu 😉 Ako mne na polohe nezalezi,aj tak idem pod noze,ale neisla som na poradnu preto aby som tam pocuvala take dezinformacie 😀

mojsejovka
23. jan 2009

jani.. no doki má dovolenku, ordinuje až od pondelka, tak už ledva čakám.. už ako malé decko si odpočítavam, že ešte 5-krát sa vyspím a idem na poradňu.. 😀 ale potom už budem každý týždeň, dúfam, že nie až do 42 tt.. 😠

xena.. mne by hátam mal robiť aj sono, nemala som robené ani prietoky, takže asi bude robiť.. dúfam, že mi malinkú aj pomeria, mám už pocit, že mi praskne brucho, také ho mám napratané, veď ešte keď bude rásť, tak nebudem vedieť ani dýchať... 😝
no ale super, že ideš aj tak cisárskym, keď má hore hlavičku.. 😅

janula10
23. jan 2009

mojsej aha no tak som zvedava to aj mozes uz rodit tam inak na ten tvoj tt 😀 😀

uz sm si zistila ten firinogen to nemam nic take len na hranici....je to pohoda jahoda zatial

mojsejovka
23. jan 2009

janul.. no ja by som mu už aj tam v ordinácii rovno porodila.. 😀 inak pozerám, že už nám všetkým pekné týždne svietia za menami.. 😅 za chvíľku to pôjde ako na bežiacom páse.. 😵

ja ešte pred pôrodom chcem stihnúť romantický večer s drahým, lebo ktovie dokedy sa budem hojiť po pôrode.. 😀 to bude mať ako darček na narodeniny, len potrebujem od dokiho počuť, že je všetko OK, keby to náhodou spustilo pôrod, tak aby som bola kľudná, že malá už môže ísť von.. 😉

janula10
23. jan 2009

tak treba si dat ten vecer noc pred poradnou a chod tam rovno s taskou do porodnice 😀 😀 😀 😀

mojsejovka
23. jan 2009

no už som aj rozmýšľala, že si hodím tašku do kufra do auta pre istotu.. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre