Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

mojsejovka
12. feb 2009

ahojte.. ja zase len na skok, kým sa nezobudíme.. 🙂
tak žiadne nové bábätká? tento týždeň zatiaľ nie je veľmi plodný.. 😅

mima.. no ty si ten pôrod teda vymákla.. aj ja som sa spoliehala, že druhý bude ľahší ako prvý a figu veľkú.. 😝
5 oxytocínových infúziek, kopa injekcií a čípkov a otvorila som sa až po piatich hodinách.. 😖 a to nejdem ešte opisovať tie bolesti, aby sa prvorodičky neplašili.. 😠 ale to bolo kvôli tomu, že som mala krčok po konizácii a mala som ho vystužený stehmi..

ja už som včera mala prvú krízu z únavy.. večer som 3 hodiny uspávala malú, a keď zaspala, tak ma chytila taká zimnica, že ma drahý musel obliekať do pyžama.. 😝

leila2110
12. feb 2009

Krasulka, prečo tebe doktor povedal, že ak do stredy neporodiš, tak si ťa už nechaju v nemocnici?Však do terminu maš ešte nejake tie dni?

krasulka
12. feb 2009

leila, lebo vcera podla sona som bola 38 plus 5, takze za tyzden uz budem 39 plus 5 tak to nebudu predlzovat. A uz mam aj placenru zrelu takze este ten tyzden bude mozno vladat zivit babo a potom uz bude pomaly upadat... A Mala uz je dost velka, tak neni preco ju tam drzat. A aj ten tlak mam zvyseny, opuchy..tak asi aj preto.Jedno s druhym.

mojsejovka, no to asi potrva kym sa vsetky zabehneme do akeho takeho rezimu s babetkami, len treba vydrzat. 🙂

mirea
12. feb 2009

no čaute, konečne to tu trocha ožilo, som sa bála že sa budem nudiť. Dnes som sama doma, svokrovci mi zobrali drobca k nim, že nech si oddýchnem .. 😀

sue13
12. feb 2009

Ahojte 🙂
Sklamem Vas ale zase sme doma a este 2v1. 😠 Akurat som prisla z nemocnice. Celu noc som mala kontrakcie cca kazdych 10-12 min, uplne celu noc 😝 Vobec sa mi tie intervaly uz neskracovali a teraz je to rozne.
Doky povedal ze som otvorena na 2 prsty, krcok uplne spotrebovany a porod sa isto rozbieha. 😵
Dohodli sme sa vsak ze nakolko mame porodnicu tu kusok tak budem cakat doma. Uz som tam lezala dost 😅
Drahy zrusil poradu, je pekne s nami doma a ked budu kontrakcie kazdych 7 min. mam ist....
Tak Karinka chce prist na svet asi v piatok 13teho az 😀

Ludika stale nic, dnes sme si pisali. Maju jej dat poslednu vyvolavacku a ak do vecera neporodi tak jej urobia cis.
Ona je tam chuda uz tyzden, musi to byt pre nu otras. Nechala Vas pozdravovat.

mirea
12. feb 2009

ahooj, Sue, aká škoda, už sme sa tešili že to máš za sebou.. Ale už to určite bude čoskoro 😉

sue13
12. feb 2009

Ved citam ze ste sa uz tesili ze mam Karinku pri sebe a velmi by som bola rada keby to tak bolo. Tato noc bola nekonecna a nespala som viac ako 5 min. intervaly 🙄 Cakala som kedy sa to zrychli ale nic. No hlavne je ze to neprestalo. A ze sa otvaram. 🙂

miruska78
12. feb 2009

ahojte babulky, no teda Sue malá Karinka si dáva načas, to snáď neni možné, ona fakt čaká na toho 13. alebo na Valentína...ale ste si to aspoň nacvičili a bola si celú noc v porodnici?

krasulka
12. feb 2009

sue, mojko to je teda sila..ale ono pisu ze u prvorodiciek to niekedy trva dlho..jooj..ale tak ako pises, uz to pride urcite, dnes, max. zajtra 🙂

sue13
12. feb 2009

Miruska nie my sme tam sli rano. Nechcela som tam ist vobec lebo este to nebolo tych 5 minut ako som chcela ale drahy ma donutil ze nech ma aspon pozru. A doky mi to tam riadne "rozrypal" ze aby sa to urychlilo tak som zvedava...
A dakujem za sms, mimochodom Clarissa ma dnes poradnu preto Vam nepisala 🙂 Dufam ze uz nie je ona v porodnici 😀
Tak ja tu proste budem cakat s Vami 😉

leila2110
12. feb 2009

Sue, ja som si Ta už predstavovala aj s malinkou, ako si ju tuliš k sebe a Ty si zase doma ako kinderko.Ale neboj, Ty už nemaš od toho daleko!Držim palce a prajem vela sil a trpezlivosti! 😉 Jaj tak Krasulka, ja som sa už vyľakala, že už čoskoro pôjdem aj ja, aj ked pravda je taka, že už by som to mala radsej za sebou 🙂 Rychlo sa uzdrav, aby si mala vela sil!

moniqe3
12. feb 2009

Ahojte baby nedá mi nenapísať. Ja viem, že my Februárovky2008 vás tu tento február budeme otravovať, ale tak to býva..aj k nám nostalgicky zablúdili a zaspomínali.
Dnes má moja Vikinka slniečko 1. rôčik. Presne takto pred rokom o 12hod mi prepichli polodovú vodu. Kontrakcie ma chytili ešte o 12hod v noci.. ale tie boli znesitelné. Po odtečení plodovej to bolo hrúúúúúúza. Nedala som si ani epi chcela som si to "užiť" a aj keď sa nakoniec cisársky musel pôrod ukončiť. Boli to tie najkrajšie bolesti. 😵 Presne o 18:40 mi ju vytihali z môjho bruška a ja som ju hneď uvidela a baby to najkrajší pocti na Svete to sa ani nedá opísať čo som prežívala. Tatko vonku pred sálou plakal od radosti a možno aj od hladu 😀 😀 😀 lebo bol pri mne celý pôrod, len pred cisárskym ma opustil, ale to musel.

Baby želám veľa veľa veľa zdravia, šťastia, lásky, aby ste mali super pôrody, detičky nech sú zdravučké a nech Vám príde veľa mliečka a nech ste po pôrode rýchlo v super kondičke. Vikinka posiela sladký boštek.

Dúfam, že bude nejaká z Vás dneska rodiť....prídem sa pozrieť.. 😉

krasulka
12. feb 2009

monique, dakujeme, mi az slzicky vybehli ked som to cita.a... Vikinke zelam vsetko naj k prvym narodeninkam 😵 😵 😵

mirea
12. feb 2009

Monique, ďakujeme pekne. 😉
Aj vám veľa zdravia a šťastia, nech ti malá princezná robí radosť 😵

patkao
12. feb 2009

baby ja uz som zasa doma..dufam ze uz natrvalo 😎 ..Sue ja som s takým ocakavanim otvarala dnes konika a ty nic..ale hlavne ze sa to blizi 😅 ..uz onedlhu budes mat princeznicku pri sebe 😵

krasulka
12. feb 2009

patka, tak chvala Bohu ze ste doma! A co ti povedali na ten zapal cici? Da sa tomu nejak vobec vyvarovat?

patkao
12. feb 2009

Krasulka vraj da...odsavat odsavat odsavat a ked ides von, treba si dat do podprsenky plienku, aby boli cici pekne v teple..najhorsie ze ja som nemohla ruku zdvihnut, mna bolelo strasne pod pazuchou..a to mrcha mliecne zlazy ...a ze ked ti uz zatvrdnu prsia, treba si dat obklad z kysleho bieleho vina..no kto mohol vediet..ja som dostala 40tky teploty, bolelo ma sitie, popraskane bradavky, tak som sla k dokymu...

mamamima
12. feb 2009

malicka spinka, tak som tu na skok ze co so sue a ty doma...no moja musis si pockat 😒 ja ze uz ste dve...

dakujem za komplimenty na moje cicky 😵

mojsej, hej, to som vymakla teda, ty si sa takto natrapila? ako bolesti som pri konci mala aj ja, ale bez toho to nejde...a ja som sa vlastne bezbolestene otvarala, o 6 mi praskla voda a o pol 8 som bola na 6 cm ked ma 1. vysetroval a ja ziadne bolesti...ale uz to mas za sebou...ja mam dnes uz plne cici, sa vytesujem 😀 😵

to som si ani len nemyslela, ze sa mi tak tazko spusti mlieko...asi kvoli tej mojej natalke, ze stres neprospieva... 😒 ale uz sa to rozbieha... 🙂

patka super ze si doma, malicka je krasna

mamamima
12. feb 2009

pati a nemala ninka 3,7 kg ? neviem preco som si myslela 😕 pozeram tabulku ze 3,4...no my ozaj vedieme 😀

krasulka
12. feb 2009

aj ja to pozeram akurat a uz je ta tabulka riadne zaplnena na to ze je polka mesiaca 🙂

ale babetka su rozkosne..joooj 😵 😵 😵

patka, no na taketo neduhy nas nikto neupozorni..pri druhom aspon budeme vediet..

mirea
12. feb 2009

Patka, super že ste už doma. Prajem vám aby to už bolo natrvalo 😉

Mima, koľko vážila tvoja Miška? Môj Samko mal 3,85 kg, tak druhý myslím že nebude o nič menší 😀 A inak aj Janula sa chystá mať nad 3,6 😀 😀 😀

patkao
12. feb 2009

mima ninke podla utv hovorili ze 3700 ale nastastie mala len 3490gramov...aj to som nemohla vytlacit..ja som boal z tých bolesti uplne mimo...sice som s aotvarala strasne rýchlo ( neviem ci to tým malinikom) ale bolesti boli strasneeee..ale kedze u nas EPI nedavaju, nebolo co vymyslat...mima aj miska je krasna, skoda len natalkinych kiahni..no zatial vediete veru 😀

fodorka33
12. feb 2009

ja som tu len na skok no sue ja som ti tak drzala palceky no ty asi cakas na mna,cooo? 😀 😀
ale nie necakaj moj maly ten si dava nacas...ale ved co uz chlapom vzdy vsetko dlhsie trva 😀
idem lebo s drahym sa ideme trosku povozit a tak lebo doteraz som bola pri sporaku a uz mi z toho harasi....mozno ked sa vratim tak tu bude nove baby 😀

krasulka
12. feb 2009

Toto som nasla o maliniku?

Malinové listy

- uvoľňuje svalstvo ( v panve najmä)

- podporuje celú látkovú výmenu

- stimuluje črevné

- vylučovanie

- tonizuje, vyživuje svaly maternice

- vysoký obsah vitamínov, minerálov, Fe

- obohacuje a zvyšuje hladinu materského mlieka

- pomáha vracať silu po pôrode

mirea
12. feb 2009

Krasul, no ak to zaberá, tak super 😉

patkao
12. feb 2009

inak ja som cmulala aj tu arnicu montanu aby som menej krvacala..sice neviem kolko by som krvacala normalne, ale toto bolo uuuplne v pohode..len par dni po porode silnejsie a teraz uz normalne nosim len intimku...

mirea
12. feb 2009

inak ja mám sypaný ten maliník a je tam napísané že pôsobí močopudne a mierne podporuje tvorbu a vylučovanie žlče. Ale je to ostružina malinová - list... tak neviem 😖

patkao
12. feb 2009

mirea to je ono 😀 ..ja som toho pila litre ku koncu 🙂..a otvorila som sa za 1h na 3cm, za dalsiu hodinu na 6cm..na prvorodicku vraj rýchlo 😅

clarissa
12. feb 2009

ahojte
tak ja po poradni,a nic sa nedeje som najedovana 😠 😠 😠 😠 😠 😠
ale tak co uz narobim,mala to asi vidi inak ako ja..nabuduce mam prist znova a potom uz do nemocky 🙂 tak uvidime...
sue ta tvoja karinka sa snami dobre hra betarka jedna takto nas natahovat 😀
ale tak co uz,do nedele ju tu mate ako na koni 😵

mirea
12. feb 2009

Patka, arnicu montanu tú 9ch?
a koľko tých guličiek denne?
Lebo ja som po prvom pôrode nenormálne dlho krvácala a dosť veľa.. Tak by som to skúsila 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre