Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

caly8
2. jún 2009

ahojte mamky 🙂

tak o váhe..ja som pribrala 23kg a už mi treba len 3kg do pôvodnej schudnúť...necvičím cielene ale ak sa dá nazvať uspávanie na fit lopte cvičením tak každý deň 3 hodky ked to rozdelím.... takže tak a samozrejme len sa kojíme tak snáď aj to pomáha...

katulik..odpíšem ti do IP.. ja nič nestíham samoška, že chodím do roboty a pri mojej Eline náročnej je to o držku..dnes by mi mal konečne doraziť nosič už sa neviem dočkať..

ináč už sme prerobili kočík na športový bambuľča len leží samozrejme v ňom ale tak vyvýšene aby mohla sledovať svet lebo v hlbokom oooooooo moj bože to bola katastrofa 😕 🙄 😀 tu sa jej celkom páči...

k očkovaniu..prežili sme ho bez teploty a naša doktorka pichá do ritky tak jednu do jednej druhu do druhej nebolo plaču len troška..no už teraz sa obávam tej ďalšej, lebo, že tá je horšia ☹ ja som ináč plakala s malou 😢
lebo som vedela, že to od bolesti plačká ..

no a naša veľkosť 😀 63cm a 6195g 😉

a2303
2. jún 2009

Dobré ránko 🙂

Lenk, myslíš tú pigmentovú čiaru na bruchu ktorá ide kolmo cez pupok? Tak tú mám aj ja.... 😕 Ale už by fakt mohla zmiznúť.
Tento týždeň som na tom s cvičením biedne, doma sa snažím upratať čo ešte nemám (k veľkému upratovaniu) a potom som už uplne unavená. ale budem mať čo robiť, som jak huspenina 😀

Rebeka mi ešte spinká, tak idem rýchlo niečo navariť. Ozaj baby, neviete mi poradiť? Malá by posledné 2 dni vstáva papať aj v noci okolo 3tej a to doteraz prespala celú noc. Podľa vás jej nestačí moje mlieko? Alebo má jedavé obdobie? Včera pri papaní robila cirkus... Tak som sa už úplne prelakla, že mám slabé mlieko. Tak po kojení som zarobila prvýkrát umelé mliečko, že vyskúšam, či je hladná či je fakt moje mlieko slabé. A ona ho nechcela, cumlík vyplúvala z úst a keď ochutnala UM tak sa tvárila hrozne... ako keby pila pokazené víno 😀 Podľa vás, môže byť že má jedavé obdobie????

Majte sa krásne a pekný deň!!!!!

caly8
2. jún 2009

anit... vôbec jej nedávaj UM ked máš dosť mliečka tak len koj...moja Ela stáva stále v noci každé 3 hodky na papanie a teraz si aj cez deň viacej cucne...môže byť, že potrebuje viacej papať a v noci sa napapá pokojnejšie...
slabé mlieko neexistuje..je len predné a zadné ale tak to vieš... ked sa ti odtŕha od prsa môže byť, že jej tečie prirýchlo alebo pomaly treba odsledovať..a bábätká sú už väčšie aj silnejšie preto sa napapajú rýchlejšie sajú lepšie ako ked boli malinké..

ak máš obavy prečítaj si fórum ,,ďakujeme Annag,, tam sa o dojčení dozvieš všetko alebo prípadne napíš annag je veľmi zlatá a ochotná... ak chceš aj naďalej kojiť 🙂

bambulla
2. jún 2009

ahojte maminy aj mi sme boli vcera na poradni a prvom ockovani bolo to hrozne musela som dtzat nozicku Filipkovi a on plackal jak o dusu cez den sme boli v pohode ale vecer nam vystupila horucka na 38.1 dala som mu nurofen no ten mu bohvie ako nechutil vypluval mi ho. no a mi vazime 6830kg a dlhy sme 64 cm 🙂

kvietok23
2. jún 2009

ahojte, kedy sa teda moze po cisarskom cvicit? myslite, ze uz? 😉

lenkahrehusova
2. jún 2009

Ahojte

Kvietok, mne doktor povedal, že po 6 nedelí môžem 🙂

denkolc
2. jún 2009

Bambulla, aj ja som včera absolvovala to, čo Ty...a bolo mi do revu, lebo malá ešte hentak v živote nerevala, fakt drsnéééééé.... 😢 (a nedávaš Paralenčípok do zadočku?)
Pekny macek ten Filipko...naša Tánička 63 cm, ale len 6 kg....to sa divím, lebo mi pripadá omnoho ťažšia...

bambulla
2. jún 2009

denkolc...este sme chvalabohu nepotrebovali nic take este sme horucky nemali mam aj cipky az mu nahodou vyskoci este horucka dam cipok,

a2303
2. jún 2009

Caly, ďakujem pekne!!! Si zlatá!!!! Aj ja by som chcela len kojiť pokial môžem. Dnes malinká pekne papala bez cirkusu 🙂 Pred obedom bola somnou v kuchyni v prenosnej postielke a sledovala ma. doteraz sme varili. Taká bola zlatá, rozprávala sa, pozerala, fakt zlatá!!! A tak sa z toho varenia unavila, že mi teraz zaspala na ciciku 😵 Tak teraz búva!
Caly, klobúk dole Moja!!!! Viem aké to je pri malej robiť a to nerobím každý deň. Si šikula!!! Ty robíš každý deň?
Najhoršie je ten čas si zadeliť a pritom sa venovať aj malej. Ale dá sa to 🙂

Idem pozrieť to forum.

fodorka33
2. jún 2009

ahojte baby dlho som tu nebola.no nasa dokina ma stale dovolenku takze len teraz pojdeme na ockovanie.inak uz ma 7kg.stale iba kojim ja som pribrala za tehu 23kg a este mam 7kg a dost ma to trapi pretoze kazdy vecer poctivo cvicim a to brussko tiez este mam.jaj tak dufam ze uz za chvilku to uz bude lepsie.inak maly je v poslednom case mrzuty tlacia sa mu zubky dasna ma cele tvrde ine nechce len nam hryzie prsty alebo hryzatko,dokonca som kupila v lekarni taky gel na dasienka proti bolesti a troksu to pomaha.

krasulka
2. jún 2009

Ahojte,

mna caka ockovanie s malou zajtra ☹ ☹ ☹ sa tiez bojim ze ako to bude a to poobede este idem aj na pohreb, kamoske umrel tatino velmi necakane 😒 ☹

ten cipok j eparalenovy, ci panadolovy? to je od bolesti ci od horucky? nemozem jej to dat este pred ockovanim? to od bolesti? lebo napriklad aj pred tetovanim niekde poradia ze dajte si ibuprofen od bpesti este pred tetovanim 😒

nada.hope
2. jún 2009

Ahojte maminy,................
tak idem sa trosku postazovat, od nedele je nasa ratolest strasne nepokojna, stale sa obracia na brusku z bruska na chrbatik, uz ju nemozem nechat ani na posteli, lebo sa velmi rychlo prevrati a mohla by spadnut,..........nepokojna je aj pri papani aj tu sa prevracia z jednej strany na druhu ako keby jej nechutilo,........potom samozrejme do hodiny a pol vacsinu vyvrati a potom je opat hladna,..........perem uz aj dvakrat za den ogrckane veci,...........
Do pusy si strka cele pasticky alebo hracky a ked nema nic v puse tak place, neviem co jej je, dufam, ze toto obdobie nebude trvat dlho lebo neviem 😅
Nastastie nocny spanok pretrvava a budime sa okolo 06,00 hod. 😉
Krasulka kup malej aj nurofen kvapky, tie urcite na teplotu zaberu, nam zabrali a teplotu sme skoro nemali iba 37,4. 😵

mojsejovka
2. jún 2009

ahojte.. 🙂
krasul.. neboj, ja som sa tiež bála očkovania.. keď to bude Ami znášať tak ako naša Tami, tak to bude super.. mala síce zvýšenú teplotu 37,9, ale bola usmiata.. my sme dávali polku panadolového čípku a krásne jej to zabralo.. a mne vravela dokina, že jej to mám dať pri teplote a aj večer preventívne proti bolesti.. ale neviem, či to má význam dávať pred očkovaním.. 😕

nadi.. aj my sme nepokojní posledné 2 dni, malá je mrzutá, nerváči sa a presne ako tvoja pri papaní sa stále krúti - ona sa zas prevracia z chrbátika na bok, úplne sa skrúti do klbka, a keď ju kojím, tak si noštek úplne zaborí do prsníka a zlostí sa, keď nevie poriadne dýchať.. 😅 tak to je normálne boj.. minulý týždeň som sa tešila, že ako pekne začala ťahať, aj sme znížili dávky UM úplne na minimum a teraz začala štrajkovať.. 😠

denkolc
2. jún 2009

Uau, vy už riešite aj zúbky? Silaaa.....🙂)Na to sa ja neteším...ale tiež sme boli včera očkovať, teplota 38, Tánička dostala čípok do zadočku a bol pokoj už dnes...
Ale ten rev pri pichaní...to je fakt srdcervúce....☹(((
Držte sa maminky!!!

krasulka
2. jún 2009

jooj dankolc ani nevrav..

dakujem vam babulky, inak aj moj amala je nepokojna uz cely vikedn bola taka mrzuta a placliva a ona si tiez stale prstiky pcha do ust a fakt akoby tam hladala cosi prstami 😀 a sliintaaaaa odusu 😉

vsak zajtra vam napisem co a ako po ockovani len a bojim ze budu aj mna musiet preberat ☹

xarah1
3. jún 2009

ahojte dievcata tak nasa mala spi cim dalej tym dlhsie uz vie potiahnut od 21:30 do 08:30 takze ja sa super vyspim pri nej, rucicky si tiez stale pcha do pusinky ale po zubkoch ani chyru ani slychu a uz sme zacali aj s prikrmamy najprv som jej dala trochu jablkovej presnidavky ale ta jej moc nebrala mrkva takisto a vcera som jej skusila dat jablkovo bananovu presnidavku a tej sa nemohla dojest nemala ziadnu zlu reakciu len este jej to nejde celkom dobre z lyzicky takze je vzdy zaprplana ako male prasiatko ale nevadi ved sa nauci,a ta moja vaha
este stale 9,5 kg naviac ale hadam to pojde este dole ved uvidime to mi robi najmensiu starost.My uz pojdeme na druhe ockovanie po prvom to bolo v pohode ani zvysena teplota nebola tak som zvedava co bude po druhom.tak ja pomaly koncim idem nieco porobit kym sa spachtos zobudi majte sa tu krasne

patkao
3. jún 2009

ahojte..ja idem dnes s malou na kontrolne sono klbikov, dufam ze to bude OK, od minuleho sona som ju vobec nebalila nasiroko 🤐 ..

lenk30
3. jún 2009

ahojte,

čítam že viaceré dietky sú nepokojné. mne sa tiež malý prevracia, je nervný, mrzutý, sliní, pästičky a totál celú noc - už 3. premrnkal. ja už neviem, či začinajú ďasienka trápiť alebo čo. včera som si umyla ruky a zohnutým prstom som mu krúžila po ďasienkach, tak držal akoby mu to robilo dobre...........no tak asi začínajú zúbky bujnieť. to si ešte užijeme, len nás prestalo trápiť bruško a už zasa toto. už 3.noc spal s nami v posteli umrnkaný a stále som ho musela hladkať. úžasne som sa vyspala. som jak mrtvola

patkao, neboj určite dobre. ja som mala tiež také pocity, lebo ja som ho nebalila od 6T - a aj to som ho len na pár hodin cez deň, lebo on si v tom nevedel puknúť a my sme mali koliky........tak na noc som mu to ani nedávala.

pri tom očkovaní som ho musela držať aj ja, bolo to hrozné. ja som dávala paralen. ten mi odporučila doktorka, že je to predsa najšetrnejší liek - veď ten sa môjže aj v tehu.

a232 - no presne tú čiaru a ešte sa mi urobila pigmentová škvrna nad hornou perou. so mňou sa teda hormony riadne pohrali 😀

ešte ste nenašli nič na tie padajúce vlasy? /mám pocit, že aj tých 5 čo mám na hlave mi malý vytrhá 😀 /

---- Už sú tu nejaké náznaky februárových zúbkov????????????------------

terina25
3. jún 2009

ahojte baby.

tak mi sme malej dali v nedeľu prvú výživku - jablkovú.aj v pondelok sme ešte dali výživku.najprv jej to chutilo,ale ku koncu ma už opľula 😀 😀 Dostala som rovno šupu do oka 😠 😀 Včera som jej chcela dať mrkvu,ale nechutila jej.tak som jej to zmixovala aj s jablkovou výživou.to už bolo lepšie,ale aj tak jej to moc nechutilo.dnes dáme niečo iné.

inak sme znížili UM zo 170ml na 120,lebo veľa grckala.ale asi zase zvýšime,lebo posledné dni strašne večer plače.včera som myslela,že zavolám záchranku,čo tak plakala.a ešte som bola aj sama.som ju nosila od 19.00 do 22.00.nakoniec som jej urobila mlieko a potom zaspala.asi bola chúďatko vyhladovaná alebo čo.len to bolo čudné,lebo som jej dala 120 ml o 18.00, potom okolo 20.00 60 ml, z toho sa zgrcala,išli jej až ,,šťavy,, a potom zase revala.som myslela,že ju bolí bruško,veď predsa grcala,ale nakoniec ona bola ešte hladná.tak to nepochopím.ešte sme jej zmenili mlieko z nutrilonu extra na nutrilon Ha,lebo nám dal lekár na predpis.ale to jej nejako nerobí dobre.je redšie a dosť po ňom grcá.tak ja som z toho už ,,šalená,,. ale tak včera plakala,že si susedia museli myslieť,že ju týram,alebo čo.až jej hlas ,,preskakoval,, a ,,strácala ho,,. dnes som sa rozhodla,že zase zvýšim dávky,aj keby mala grcať.veď toto nieje normálne ako večer plače.ale zaujímavé ,že cez deň jej to stačí.teraz som jej dala mliečko s kašou.hneď si grgla a zaspala za 5 minút 🙂

s tými kilami. ja som pribrala 16-17 kg a ešte pred mesiacom som mala na sebe 8 kg 😠 A pritom nič nejem.zjem len obed a celý deň nič.ale zase je pravda,že ,,žerem,, sladkosti - no ale zas nie tak veľa.ale už to neriešim.hlavne,že malá je zdravá.to je hlavné 😉

krasul:ja som mala sirup panadol aj sirup paralen.dala som ale panadol.a veľmi pomohol.ale ty si už asi bola na očkovaní,tak ti už teraz nepomožem.

caly8
3. jún 2009

ahojte mamky 🙂

anit..ja každý deň pracukjem mám vlastné kvetinárstvo takže ináč to ani nejde..ale našťastie bývame u našich museli sme to tak riešiť koli obchodu a mamina mi pomáha, mám aj zamestnankyňu ale len na dohodu takže sa striedame..dá sa to zvládnuť obchod mám 20 krokov od domu...aj s malou som dosť však ju čisto len kojím 🙂

terina..nebude to tichý reflux? my s tým tiež bojujeme a ja som vyskúšala na malej ten Gastrotuss je to taký sirup, čisto len mechanická zábrana ktory sa v brušku premení na gelik a nedovolí vyvrátiť trebars natrávené mliečko ako sa nám často stávalo...konzultovali sme to aj s našou pediatričkou a usúsdili sme, že áno treba skúsiť..nevstrebáva sa to do telíčka takže to neškodí moja malá je o 100% pokojnejšia aj spinkanie je ok, kdežto predtým sa jedovala a plačkala dosť...
keď po papaní vygrcká a plače určite ju páli záha a ked ešte papala tak ju zapíjala no a potom ti jasné, že zaspí lebo je prejedená a telo má čo robiť aby trávilo...

lenka...u nás už náznaky zúbkov sú už to cítim dole na ďasienku ked jej pošúcham..mám taký náprstok z gumy či čo to je ako kefôčku a tým jej to masírujem bola by schopná si to nechať aj celý deň robiť 😀

caly8
3. jún 2009

ak grcká, tak tam reflux trošku bude. Taký mierny reflux je pre deti normálny jav - ako dozrejú, tak sa vytratí. Pri refluxe je najlepšie papať menšie dávky a častejšie. Príklad nie 150 ml každé 3 hodiny, ale 100 ml každé dve. Treba hľadať optimálny interval i množstvo. Takéto bábo totiž stále vyzerá ako hladné a dožaduje sa neustále kŕmenia - chce zapiť záhu. Spočítaj si, koľko má vypiť za celý deň - teda váha x 150ml. Toto množstvo vydeľ aspoň 8-10. Teda skús ho kŕmiť aspoň 8-10 x po menšej dávke a jeden raz. Pri refluxe je dôležité, aby žalúdok nebol dlho zaťažený - lebo práve ťažká strava spôsobuje, že sa prejavy refluxu zvýrazňujú a pretrvávajú dlhšie obdobie - to platí i pre dospelých. Takže optimálne je radšej upraviť množstvá a intervaly ako dávať AR mlieko či zahusťovadlo. Ako vidíš, zahusťovanie nie je všeliek - bábo má dokonca ďalšie typické tráviace problémy -hnačku, zápchu .... to mu spôsobuje bolesť bruška ... Radšej sa zameraj na cumlík - aby mu mliečko netieklo rýchlo a nepil veľmi hltavo. Po kŕmení ho nos vo zvislej polohe, dávaj na bok spinkať a dôkladne odgrgávaj.

tu som si dovolila skopírovať čo písala annag veľmi zlatá ako som už spomínala baba ktorá vie o čom hovorí..ja aj vďaka nej úspešne kojím a viem ako na to s malou ked sa trebars jeduje a tak.... toto je o refluxe 😉

mamamima
3. jún 2009

Anit, slabe mlieko neexistuje, len nedaj jej umele, aj keby chcela tvoje kazde 2 hod. Oni nam teraz potrebuju viac, tak preto pyta castejsie. A bud rada ze len tolko v noci.My jeme aj kazde 2-3 hod a to aj v noci...potom sa pokaka, hore je aj hodinu, to len posledny tyzden,uz ma poraza inac 😝

terina25
3. jún 2009

caly:ďakujem veľmi pekne.tiež si myslím,že to može byť aj reflux.ale zase na druhej strane,keď som jej dávala nutrilon extra,tak až tak negrckala ako teraz po tom HA.odgrgávať ju nechávam niekedy aj 2 hodiny.niekde som čítala,že vraj pred papaním pomáha dať 1-2 lyžičky mrkvy,kaše al.podobne,aby po mliečku bábo negrcalo.včera som vyskúšala a bolo to potom lepšie.tak uvidíme,čo bude dnes.ale asi vyskúšame aj ten sirup.

terina25
3. jún 2009

som čerstvá teta.neterka porodila v 35t, predčasne 😔 Malý Dominik má 2700 g,47cm. 😀

nada.hope
3. jún 2009

Ahojte teri nas trapi presne to co vas,................
Mala dnes papala o 08,30 zjedla 120 trochu vygrcala a o 09,45 zjedla 60ml a spinka................,
Kolko teraz papaju vase deticky? Ta nas papa 120 ml 5x denne a asi dva alebo tri krat za den potrebuje po hiodine jedla 60ml, je normalne ze zacala viacej papat? ved len pred dvomi tyzdnami jej stacila v pohode 90ml a teraz nema dost ani 120ml????? 😅

nada.hope
3. jún 2009

gratulujeme Teri este 100g a minus jeden cm a su to nase porodne cisla 😀 😀 😀

xarah1
3. jún 2009

nasa papava 180ml a k tomu trochu prikrmu a dost moc caju

molly28
3. jún 2009

ahojte..moja soňula vypije niekedy jak malý slon 😀 😀 😀 doteraz som ju len kojila, ale už týždeň jej dávam aj UM - nie vždy, ale tak 2x denne ☹ bola som z toho dosť prekvapená keď mi stiahla 240ml 😕 😕 😕 včera to bolo obdobné...ráno o šiestej cicik, o osmej cicik, o pol desiatej cicik, o pol dvanástej cicik + 120ml UM, o druhej cicik, o pol piatej cicik + 240ml, o pol osmej cicik a posledný krát jedla o deviatej cicik a pri ňom mi aj zabuvala 😀 😀 faaakt neviem, čo to mala včera za deň.... 😀

andrea142
3. jún 2009

ahojte

baby žasnem koľko vám papajú detičky. do mojej ledva dostanem 100ml. a pritom mi už papala aj 150ml večer keď išla spať ale teraz už ani to nechce. ☹

už som z nej na nervy.

dnes som išla na poradňu ,že ju bude očkovať a zase nie je zaočkovaná. vy už o chvíľu máte druhé a my sme ešte nedostali ani prvé. čo myslíte môže mi vydať zdravotnú dokumentáciu malej aj sestrička? .

lusilia
3. jún 2009

ahojte maminy, fuuha, o mate inych jedakov, mne mali ledva zje 90ml, ale je casto no...radsej by som bola, keby spapal naraz viac...
a volali nam z kardia a zasa mame ist na to vysetrenie, kde ho musia uspat ☹ , takze operaciu zasa neviem na kedy posunu..na to vysetrenie ideme 12.6., ale dr. povedala, ze v juny by to malo byt urcite...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre