Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

caly8
4. dec 2009

martinka..my máme telku v kuchynui a tiež ide celý deň, len ked papáme ju vypínam lebo sa obzerá ...ked idú reklamy nič ju nezaujíma... prečo pre očká? nesmie sa to? 😕

caly8
4. dec 2009

ozááj a katulik..prečo sem nezavíta? ako sa majú? pozdrav ich martinka 🙂

muriel293
4. dec 2009

ahojte žienky,posielam pozdrav vám aj drobcom,škoda že nestíham čítať až tak podrobne čo je nové... ☹

Mima, už som tie "Maximkove" darčeky oprala a nosí ich Maťko...no čo už...

Malému sa derie druhý zúbok,dáko sa mu ťažko prerezávajú tak je dosť nespokojný a umrnčaný,no musíme to vydržať...tiež je všade,už ho ani na sekundu nemôžem nechať samého a už vôbec nie na posteli lebo aj keď neštvornožkuje tak sa tak pogúľa že skoro zoskočí,alebo sa jednoducho hodí zo sedu na kolená a tak,takže teraz máme na zemi detské ihrisko,deku hračky a tak...inak mám z neho dojem že by už strašne rád rozprával a chodil i keď mu to nejde ale zato na nohy sa stavia ak ho držím a dosť dlho aj vydrží....a keď sa spýtam ako robí cica tak mraučí je to hrozne zlaté ako robia tie deťúrence pokroky že? a postieľku už skoro nepoužívame,to ma dosť štve ale tak čo už s ním...stále je medzi nami...

Teraz má také divné obdobie,strašne sa ľaká všetkého,všetkých zvukov napr.keď sa otvoria vchodové dvere,keď niekto hlasnejšie zakričí alebo si kýchne tak je už celý oplašený a skoro ide z kože vyskočiť,hneď sa chce pritúliť a srdiečko mu bije ostošeť,nerozumiem tomu...

ozaj kočky a premýšľali ste už čo spravíte potom s kočíkmi? plánujete predať alebo si nechať? ja ak by som mala predať tak jedine maximálne pod cenu aj keď vajíčko a vanička sú ako nové ale konštrukcia už sa opotrebuváva a aj farba je už trochu vytiahnutá tak neviem neviem...

nikacosta
4. dec 2009

hehe babeny aj ja som tehotna...teda neviem ci je to az take hehe, lebo moju situaciu mozem velmi silno porovnat s teri, ale ved ked uz je v bruchu nebudem z toho smutna..len fakt si neviem predstavit ako to budem zvladat..

patkao
4. dec 2009

jej supeer nikacosta..sa nam to tu rozrasta..mne vcera vravi muz ze neurobime si druhe? som ze odpadnem.. 🙂 ..mne ninka tiez stale kuka na telku a nacahuje ruky, tak vypinam..ale straasne lubi tie reklamy Orange-u, kde behaju skriatkovia a ked pocuje tu zvucku uz lezie pred telku 🙂 ..strasne zlate su teraz tie deticky..inak mne ked ninka ma zaparenu ritulu, tak jej to namiesto vlhcených obruskov utieram vatou namocenou v repiku, tak jemne a za dva dni pouzivania repika je to vzdy poliecene..este jej ten repik cajik, co neminiem cez den na omyvanie, nalejem do kupela..

terina25
4. dec 2009

Ahojte.

tak ja som tu zase tak neskoro.čo už,cez deň nie je čas.

lulusy:Hej,som tehu.Keby si sa viac ozývala,tak by si vedela 😉

nikacosta:blahoželám k tehu.takže konečne nie som sama.A kedy máš termín??

Aj naša Sofi kuká telku.Jej naj program je Mini talent show a superstar.Dokonca pri tom aj spieva,tlieska a tancuje 😀 A reklamy má tiež rada.Najviac tú čo ide pri superstar - tie peňaženky,čo spievajú.a ešte mala jednu obľúbenú,ale tá už nechodí.Dávali to na TV doma - Pijem zdravú vodu,nápoj z vodovodu 🙂 Ale už to nechodí ☹ Ja som tiež najprv zakazovala telku,ale nemá to zmysel,lebo ona sa stále za ňou točila.Tak teraz ju nechám a pozrie len sem tam.Len keď počuje hudbu.

ináč dnes sa jej podarilo urobiť po štvornožky pár ,,krokov,, dopredu. 😉

lulusy
5. dec 2009

Ahoj Teri,
ano je to pravda, malo sa ozyvam, vsetok svoj denny cas venujem domacnosti a predovsetkym Dominike a ked je vsetko tak ako ma byt tak sa flakame ....
Kedy budes na Furci, daj nam vediet aspon 2 dni dopredu a dame stretko ... hmmm?

Aj Domulka sa rada pozera na telku a tiez tancuje na hudbu, je to uzasne ! 😵 , uz zacina aj ukazovat ruckou na veci, dava mi pusu, je to uzasne take male stvoreniatko
hihi a my este stale nemame nausnicky 😅 cakali sme na polrok, ja uz by som aj chcela, ale manzel ze nie, ze jej idu zubky ze ma problemy sama so sebou, ze jej nechce pridavat este aj bolest usiek. Chceme jej dat prestrelit, co nie je az take drasticke, ale on nie a nie, asi sa vyberiem jedneho dna do mesta a domov prideme s nausnickami 😀 😝 Keby sme mali cakat kvoli zubkom, tak jej ich dame az po 2 rokoch .... hmmm

Prajem pekny vikend Ludka s Domulkou

terina25
6. dec 2009

Ahojte baby.

no ako pozerám,zase tu nikto nebol ...naša Sofi má teraz ,štrajkovacie,, obdobie.V noci sa nám zase zobudila a plakala.Tak sme jej museli dať papať a už ostala spať s nami v posteli.A predstavte si,že spala do 11.30 😨

lulusy:jasné ,že sa stretneme.Len teraz von nechodíme,keďže sme boli choré a ešte sme neboli u lekára na kontrole.takže až potom.Ale obávam sa,že to bude až budúci rok ☹

martinka17
6. dec 2009

ahojte
nikacosta
všetko najjjjjjjj k tehu 😵 😵 😵 😵

lulusy ahoj!!!!
ináč ani ja nestíham na net, ale hlavne preto, že sa sem dostanem, len keď chrúst spí a to je večer po 20.00 a cez deň tak hodinka 😝 -lebo 3 x30n minút sme vymenili za 2x45 v priemere teda naďalej 1,5 hodiny 😵 Sa smejeme že funguje ako zajačik Duracel an baterky,ale keďže je strašne zlatý a málo plače, tak mu to asi tak pomenej stačí 😀

A čo sa týka telky, tak deti minimálne do jedného roka by nemali pozerať tv, obrazovky ako také...takže chrúst to má "zakázané", čo v praxi znamená, že doma telka hraje len vtedy, ak spí alebo je prííííliš niečim zaujatý v inej miestnosti a nehrozí, že sa postaví pred obrazovku. Stačí nám tie problémy ktoré máme, netreba mi k tomu ešte behať po očiaroch, vlastne, aj tam sme už behali ....tak si to aspoň nechcem zopakovať 😝

darmka
6. dec 2009

Ahojte maminky, viete mi povedat, kolko mliecka by v tomto veku mali nase dietky vypit. My sa este kojime, takze ani neviem, kolko vytiahne. Davam mu rano, druha vecera a v noci tak 2x. Mohlo by to stacit, alebo by bolo treba zaradit aj cez den nejake to kojenie?
A este, ake jogurtiky davate?

lenk30
6. dec 2009

aké novinky......
nika, gratulujem 🙂
baby ja som bola za kamoškou v pôrodnici vo štvrtok, tie pocity, čo som mala.......normálne mi bolo až do plaču ako to letí, že tam som držala také babuliatko a ja som si utekala ku mamine po kamoša s modrinou na čele........

no my máme každý deň nejakú novú modrinu.

baby........hlavne naďka, na fb máš video ako dítko behá. komu už cupkajú? ja sa tak teším.....filipko celý deň za ruky, ja dávam tomu tiež tak dva týždne.

darmka, neviem koľko mliečka. tiež kojím, takže nezmeráš.........ale neboj nič, oni už sú veľkí a sami si vypýtajú. môj cez deň nechce, ani keď mu ja ponúknem. len ráno v posteli, potom večer pri zaspávaní........ale u nás je to celúúúúúúúúúúúúúúú noc

jogurty dávam : najradšej zvolenský smotanový - sú také husté, ale aj iné značky smotanové

a2303
6. dec 2009

Ahojte Babule

Nikacosta, gratulujeeeeeeeem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Uvidíš, všetko bude v poriadku a detičky sa budú splu pekne hrať. Asi to zo začiatku nebude veľmi ľahké ale potom sa ti detičky spolu zabavia, spolu dubú spinkať a bude im spolu hej 😵

My sa máme ok, zúbok dolný je už dávno vonku a dva horne už vykukli a aj druhý spodný už nakúka.
Malá mi už prespinká celú noc, takže super. Televízor tiež nepozeráme, nemáme naň čas. Spolu varíme, spievame si, rozprávame si rozprávky, poobede si čítame a tak. Ešte stále chodíme s Rebekou plávať, dúfam, že aj zajtra pôjdeme (ak budem mať auto).
Ináč aj mne sa malá dosť laká, celá sa až mikne, na hlasnejšie slovo alebo nejaký buchot. Neviem prečo...
Chuderka Moja maličká.

Baby, idem musím žehliť.... sakra.....

Majte sa krásne a dobrú nocku!!!

Posielam pusinku detičkám 😵

lulusy
7. dec 2009

Ahojte kočeny 😀
hlasim uz sa nam prerezali obe horne 2-ky a idu 3 ... 🙂
mne je tak trochu luto, ze Domulka uz nebude "babatko" ked bude mat uz tolko zubankov
Ozaj k "mrche" ja som ju prvykrat dostala ked mala Dominika necelych 9 m. ... ale co sa mi deje: pri ovulacii, je to hrozne, mavama take bolestive pnutia v maternici - cele podbrusko ma boli, gyndoska povedala ze je to sposobene porodom, ze to nic nie je, ze aspon viem kedy ovulujem a bude lahsie znova otehotniet ... trpim pri mrche a este aj pri ovulacii budem, no dakujem pekne ... 😠

My telku pouzivame ako nudzove riesenie, ked je "zla" aj to len na chvilu

teri: OK, ozvite sa!
Martinka: ahoooj, konecne viem ako vyzeras 😉 😵 Samko je kraaasny chlap 😉

Darmka: aj ja kojim: rano: poobede, vecer a raz v noci, neviem kolko vytaha, niekedy didky vyzmyka do dna, inokedy necha v jednej polovicu.
Ja som s jogurtom zacala vcera, kupila som jej na Mikiho od Nestle (4 v bal.) jogurtova předsnidavka s malinovou prichutou. zjedla polovicu (cca 60g) a potom uz len s keksikom zjedla etse asi 4 lyzicky, aj to ked som do nej este chcela "ze poslednu" tak jej zdvihlo zaludok, ja ťapa ! tak jej len zhnusim mliecne vyrobky...
a mam kupenyu aktiviu bielu nesladenu, skusim jej ju dat zajtra ....

Nuz pekny den kočeny 😉
Ozaj dnes ideme do mesta na varene vinko, klobasku, lokse ... mnaaam
paaa

mamamima
7. dec 2009

Ahojte mamulky, idem sa aspon sem vyrozpravat, lebo jasne ze s muzom sa na tu temu len pohadame...naco esistuju svokry??? keby aspon pomahali...kokso, som maximalne vytocena na tu moju a aj jej muza!!! doma na dochodku, este su inak mladi, svokra isla do predc., takze nie je to babicka, ked tam pridem, ze tak sa nudime a ja ze sak si pridite pre malu a nic!!! to dieta ma 10 mesiacov a este si ju nikdy neboli zobrat a to kazdemu hovori kolko je ona s detmii 😠 😠 to som mala v sobotu brigadu, varila som robosom, s malou vsetko nakladala aj skladala, oni spinavi, takze mi ju nezobrali, potom odtial do skoly a na druhy den henta ze co nedosli deti, cakala som od rana??? pocujte, ja som taka krava, alebo co? mne je trapne stale s niekomu prosit ci mi s nou bude, ja len chcem, aby sem tam aj ona sa chopila iniciativy a pytala si ju, takto to je vzdy len o mne ked tam pride jej druhy syn, ze zase mas jej deti? no ze potrebovala si nieco vybavit...to ma sere...a pre jeho deti si chodi 3X do tyzdna...natalka ani mikulasa nema od nej este a druhym vnucatam ho bola vcera zaniest...naco existuju take svokry??? ja hovorim len jedno, ze ked ona bude odkazana na moju pomoc, tak pridem len vtedy ked ma zavola?? to by bolo odomna trochu sebecke, nie? nehovorim, prehnana iniciativa skodi, ale toto je totalny nezaujem!!! no, trochu som sa vykecala, aj ked to nebudete citat, lebo ani ja nemam na to cas 😀 😀 ale aspon sa mi ulavilo hehe...

inak 16. ideme na ockovanie 😀 vy ste uz boli? ci chystate sa?ako to znasali krpci?

martinka17
7. dec 2009

Ahojte
mamamima
pre táketo veci som stráááášne šťastná že nemám žiadnu svokru alebo svokra 😀 S rodičmi sa v pohode dohodnem a aj s malým mi strááášne pomáhajú 😵

lulu ďakujeme za pochvalu, domonika je tiež strááášne zlatučká, ináč aj by ste sa chystali do Galérky alebo niekde na Terasu, tak sa ozvi, mohli by sme sa stretnúť, možno by sa pridala aj Katka s Kubkom.

Ináč aj nám sa konečne!!!! predral ten nešťastný tretí zub, ľavá horná jednotka, huráááááááááááááááááááá.

a2303
7. dec 2009

Ahojte,

Mimka no super..... Uplne Ťa chápem!!!! Niekedy je to s nimi fakt zábava... 😠
A ako sa máte??? Čo kočky????

andrea142
7. dec 2009

ahojte

aj ja po dlhšej dome. doma nemám internet tak len vtedy môžem keď som u sestry.

ste tu písali ,že vaše detúrence neštvornožkujú. no je to naozaj individuálne. napríklad moja je ukážkový príklad. najskôr sa plazila ,potom sa naučila štvornožkovať a teraz behá za dve .... vlastne za jednu ruku. v pavúku moc nelúbi byť ale ak niečo potrebujem urobiť tak ju tam šupnem. ....... tú nechuť si vypestovala tak ,že ked bola v pavúku a došiel svokor a svokra tak ju odtiaľ hneď vyberali ........ preto sa jej tam už nepáči. hneď dá hore ruky a chce von.

aj Lili už spravila sama zopár krokov. len strašne sa bojí keď ide okolo nábytku tak sa presunie kam chce aj sa pustí ale potom už krok nespavý lebo sa trase ako osika. 😀 ............ ale ak si neuvedomí že stojí sama tak sa pohne dopredu ...alebo ak mám v ruke niečo čo chce ako napr. mobil, ovládač od telky..... 😀

andrea142
7. dec 2009

neposlalo mi to celé 🙄

ináč aj Lili dostala tašku plnú čokolád 🙄 🙄 🙄 🙄
no čo už to radšej mohli kúpiť jeden dudel alebo krém na zadok ... no čo už

nikacosta gratulujem aj ja

k druhému bábätku ja plánujem až o rok alebo dva ak sa samozrejme nepodarí skor 😀 ako Lili 😀

ináč na mojej sa asi teraz začína prejavovať " úzkosť osemmesačných" a pritom sa doteraz ludí nebála a teraz je to niekedy hrôza

andrea142
7. dec 2009

ešte som zabudla aj Lili už pekne vykecáva : vie povedať daj, pekné, bábo a hovorí 2 začiatočné písmenká babke ba, švagrinej ( volá sa Katka ) hovorí ka, dedo, občas mama, ak mi niečo podáva tak povie te ( tesék - preklad tu máš )

ja som malej čižmy nekupovala až keď sa naučí chodiť sama tak asi kúpim snehule. ale kupovala som jej také boty na jar a vtom mi teraz behá

andrea142
9. dec 2009

to sem už nikto nechodí???

zuzi26
9. dec 2009

asi vsetky pecu a upratuju 😀 u mna este vianocne pripravy nehrozia, ked mala zaspi som rada, ze mam chvilu pre seba a nie na upratovanie...to budem po vikendoch, ked mi ju manzel postrazi. Ale chcem uz piect cez vikend perniky, nech nie su tvrde ako kamen na vianoce..to uz je ale asi aj tak neskoro, vsak? ja idem tento rok prvy krat robit sama Vianocne menu, tak sama som zvedava ako budem stihat...
andrea ty mas teda sikulku, ze hovori...nasa iba mama, tata..ale uz vie zvieratka, ako robi kravicka, cica, zajo...je na zjedenie 😀

avuska19
9. dec 2009

ahojte, my sme sa konečne presťahovali a zaviedli nám net, tak už sme tu.

andrea142
9. dec 2009

zuzi: neviem perníky som nikdy nerobila iba ich jem 😀 ... ale raz mamina robila a asi pár týždňov pred vianocami ale koľko to neviem.

no veď má to od koho pochytiť ,sestrina dcéra teraz začína hovoriť má 17mesiacov a Lili asi pochytila zopár slov od nej. ................... až sa niekedy čudujem ako ich vie použiť 😀

avuška: super, ja zas môžem iba keď som u sestry lebo doma mi v lete vypadol signál a nechce mi to ísť ,tak som počítač doniesla k sestre

wewe8811
9. dec 2009

ahojte kocky, tak aj ja sa pripajam po dlhsej dobe. Dnes sme odhalili prvy zubok...teda na lyzicke som ho citila asi 2-3 dni, ale dnes som ho pocitila aj na mojom malicku :D Boli sme aj na kardiologii so selestom, tak srdiecko mame v poriadku, no a z toho selestu vyrastieme 🙂
k telke... ja ju mam sem tam pustenu, ale ked idu filmy, tak sa Zoe na nu ani nepozrie. Ked zacnu reklamy tak vsetko pusti a uz cumakuje hehe. Najlepsie je, ked papame a nexce jest, pustim telku a ked idu reklamy tak len pozera a otvara pusinu a spapa vsetko. Viem, ze by sa to tak nemalo robit, ale ked nasa je taka mala vymyslanda, tak som rada, ze aspon takto nieco spapka 😀

muriel293
9. dec 2009

mamamima
jaaaj mojaaa toto sú mi ale dôverne známe veci na ktoré sa teraz ty sťažuješ! 😀 😀 😀 takže chápem,chúďatko moje,moja segra by k tebe určite chodila ona deti zbožňuje a keď býva na Kostolnom u frajera tak sa tam že nudí ale tak asi by Mišula u nej nechcela byť keď je furt na tebe zavesená! 😅 Moja svokra sa v tomto dáko polepšila ale nechcem to zakríknuť,každý deň je s malým niekedy sa s ním hrá viac ako ja,dokonca možem sem tam ísť aj do mesta bez neho do obchodov

Ja som teraz totálne vyčerpaná,ospalá,cítim sa ako ožratá,bolí ma hlava,nespíme po nociach,malý zle spí aj cez deň a potom je strašne zlý,už som z toho zúfalá,každý prd ho zobudí,minule ho zobudili škôlkári čo išli okolo a revali ako opice spal 15 minút a potom už nič a dneska ten drbnutý rozhlas ho zobudil a to spal 45 minút,ide ma už trafiť šlak a ešte má také divné obdobie,strašne je trucovitý a jedovitý,za všetko sa rozzúri a rozreve,stačí že ho zo sedu dám do ľahu že ho idem prebaliť no neviem čo sa deje ale mám dosť už! už čakám kedy odkvacnem tu na klávesnicu! 🙄 🙄 🙄

terina25
9. dec 2009

ahojte kočule.

ja som dala konečne urobiť nejaké fotky z malej.však bolo načase,veď už bude mať pomaly rok.Dnes som bola pre nich a sú krásne.ale dala som vyvolať len do marca,takže musím zase potriediť zvyšné.Ale aj teraz my to vyšlo na 200 fotiek,čo bude potom 😀

ináč,my sme o.k.Včera sme boli konečne vonku po dlhej dobe.dnes sme chceli tiež,ale fúkal vietor,tak sme ostali radšej doma.

Ináč baby tie čo ste čakali chalanov.Mali ste nejaké špeci chute??lebo pri sofi som mala chute na ryby-konkrétne tuniaka v parad.omáčke .a v prvom trimestri som pribrala možno aj 5kg.a teraz som stále hladná,ale nič mi nechutí.ale fakt vooooooooooooobec nič.keby som nemusela,tak ani nejem.a pribrala som asi kilo,čomu som zase rada 🙂

tak pekný večer prajem.my sme zase samé ☹

fodorka33
9. dec 2009

no teri ja neviem ako druhe no veru u mna zabrali na 100% kysle uhorky s cokoladou neviem ako som to mohla jest ale vtedy to bolo vyborne astale som musela nieco chrumat-oriesky 😀
jaj baby muzik mi iseil na nocnu som smutna ☹
a ozaj no zajtra nam prist znalkyna naten odmcek co idemem kupovat a uz bud.tyzden pojdeme sup do banky podat zaidost o tu hypo..jaj taka som nervozna ze uz tyzden nejem....sa cudujem z emam este mliecko...

monika77
10. dec 2009

ahojte bambuľky

po dlhom čase sa mi sem podarilo nakuknúť ... davidko je choručký ... včera bol mrzutý a v noci sme vôbec nespali stále sa mrvil, točil, plakal ... mal strašne upchatý noštek ... to čo sme mu dnes vytiahli vysavačom bolo hrozné ... nechápem kde sa mu to tam toľko nazbieralo ... dokina vravela že upchatý noštek pre deti je oveľa horší ako zápal priedušiek či pľúc ... tak mi je ho ľúto ... aj ked vyzerá dosť živo, ale stále mu tečie z nošteka

teri ja ked som čakala davidka nemal som vôbec špeciálne chúťky... práveže ako si písala aj ty mi nechutilo moc ... ale jedine čo viem som zopár krát dostala veľkú chuť na olivy a vianočné oplátky 🙂
inak tiež som sa dlho držala len s kilom či dvoma kilmi ... ale posledný mesiac to stúpalo stráááášne rýchlo 🙂

mamamima
10. dec 2009

Soni, no dobra sprava, lebo si hladam aupairku na obcasne postrazenie, ked idem na skusku a tak, hodinka, dve max...no mala je sice na mna naucena, ale tak pokocika ju, alebo tak zvykne si hadam na nu, bude musiet a ked bude citit, ze ma rada deti, tak o to lahsie 😉 a byva o ulicu dalej, no parada...a ona je doma ci ako? uz si nepamatam...aj ti pisem sms a ty este spis, ci co?? dufam, ze nemas ine cislo, ale nieco by sme mohli dohodnut...inak divny pocit nechat malu u niekoho, ale sestra je sympatacka 🙂

andrea142
10. dec 2009

wewe : gratulujem

muriel : viem o čom hovoríš aj Lili to robí niekedy ma ide z nej šľak trafiť. až nato že mi aspoň večer spíme dobre.... klop,klop,klop . ale aká vie byť jedovitá , keď len troška na ňu zvýšim hlas hneď plače ak sa jej niečo nepáči napr to prebalenie začne sa hádzať o posteľ, ak jej niekto niečo nedá hneď ako to chce potom to šmarí o zem a trucuje ...... niekedy sa čudujem odkiaľ to pochytila................... manžel na to má svoju teóriu : že to má odo mňa 😀 a ostatné po ňom 🙄

a keby ste vydeli ako sa občas pochytia s neterkou 😀 😀 😀 neterka má 17.mesiacov a Lili 10.mesiacov a obe si svoje hračky nedajú tak potom do seba strkajú ,bijú sa 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre