Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

martinka17
18. máj 2010

to je asi pravda, neviem, koľko má ex, cca 180 a ja som krpatá, ja len 160...tak asi veľa nenarastie ani Samko, skôr sa čudujem, ako že priberá, keď nechce jesť 😀

andrea142
18. máj 2010

ja sa zase čudujem ,že moja má iba 10kg a pritom celý deň len je. ale zase ona neposedí ani minútu asi preto tých 10kg.
mati: no asi mu stačí to čo zje.

mamamima
18. máj 2010

lenka, to vyzeraju byt zvacs. lymf. uzliny v slabinach, to byva pri nejakej viroze, aj zubky, hocico...ale nie som odbornik 😉 ja som ich mala pri inf. najv. za usami...ale aj sestrin maly to mava ak ma nieco, nadchu, alebo tak...

mamamima
18. máj 2010

ani miska nema viac ako 10 kg. A najnovsie uz nechce cici, hovori ze kako a stahuje mi tricko, normalne je agresivna ked jej nukam. Som hrozne rada, lebo som ju ani netrapila a sama sa odstavila, ale je mi zahadou preco...uz 4 den a mlieko mi postupne samo odchadza...podla mna ma nejaku inu chut a nechuti jej...zacala som dost slapat na stepperi, tam sa mi naj. uci a mozno to ma preto nejaku pachut...ale to jej jedno, som celkom rada, uz bola moc na mne zavesena, aj 10 x za hodinu niekedy, teraz sa pekne zahra.

andrea142
18. máj 2010

mamamima: to máš dobré, aj sestrina malá sa sama od seba odstavila. zo dňa na deň. moja tiež len v 2,5mesiacoch som sa kvôli tomu natrápila a od vtedy jej to mlieko nejako nešmakuje

martinka17
18. máj 2010

aj Jakubko sa od včera asi odstavuje, tak uvidím, kedy sa pridá Samk 😀

muriel293
18. máj 2010

mima 22
nemusíš byť nešťastná že ti malá ešte sama nechodí,u každého je to individuálne a dokonca vraj niektoré deti nechodia samé ani v 15tich mesiacoch,netreba to siliť,príde to samo,aj my sme cvičili vojta ale len prvé mesiace lebo sme mali stuhnuté svalíky ale pomohlo to a tiež sme vo všetkom boli pozadu čo iní dokázali my ešte nie ale Martinko to všetko dobehol.....

oooch chápem ako bolí keď idú zúbky,mne sa reže zub múdrosti a idem skapať z neho! vrrr

mamamima
tak už máš pokoj od "dudlovača" malého tak gratulujem! :D

ja ani netuším koľko má malý zúbkov nerád si ich necháva rátať :D to čo vidím hore a dole je dokoopy nejakých osem asi ...

frola
18. máj 2010

ahojte no moja mala nemala naposledy v poradni ani 8kg. podla tabuliek sme uplne na hranici. ja sice tabulky neriesim ale nasa doktorka ano, tak dufam ze nas nebude chciet posielat na nejake hormonalne testy. nerada by som malu trapila uz teraz place ked vidi doktorku 😝

frola
18. máj 2010

a mame zatial len 6 zubov a o kazdom sme vedeli ked isiel. uplna katastrofa.
a s tym chodenim to je iba mytus ze vsetky deti by mali chodit v roku. do roka a pol je to uplne normalne a zdrave ked dieta nechodi, takze ziadny strach, ale verim tomu ze tlak okolia vie byt velmi neprijemny. kaslat na to 😉

lenk30
18. máj 2010

ahojte. filipčo mi už 3.deň odmeita spinkať cez deň. behá ako keby zjedol duracelku a ani len nezívne. no ja som na tom horšie, keďže som si zvykla na jeho obedný spánok. aj obed, aj sprcha......všetko s ním

dnes už mal soplík, tak asi to bude uzlinka v tých slabinách.

vidím, že aj vy máte problém s váhou. filipko má 9,5kg. ja tabuľky neriešim, ale ked ho vidím pri kamošoch, taký zlatý červík. a až mi je ľúto ked vidím ako sa kamoškine decká napchávajú. u nás nehrozí žiadne ovocie, výživky, jogurty, pribináče.........nič. z tohoto mi zje iba tú pribináčikovú tyčinku.

papá len tak, že ho naháňam s lyžičkou po byte a pri tom krochkám a kadečo. v stoličke na jedenie iba kreslí. takže kultúra stolovania. ale ani piškoty. ani rožtek. nič! len tie ciciky by naťahoval a sladké vykutre všade...........................moja mamina sa mi smeje, že to sa mi vracia, koľko sa ona natrápila so mnou s jedlom. ja to čo do mna natlačila pred spaním som mala ešte večer v puse. aj v škôleke som spávala s plnými ústami. a ked mi doma povedala, že kým nezjem nepôjdem von, tak som pri tom sedela celé doobedie a potom jedlo vyhodila von oknom.............zato teraz mi chutí

😀

terina25
18. máj 2010

Ahojte baby.

mima22:ani moja malá ešte nechodí.Len za 2 rúčky 😒 ALe ja sa tým nestresujem.čítala som,že tak do tých 18 mesiacov je to v pohode a ak aj potom nebude chodiť,tak to má posúdiť pediater a on posiela potom na ďalšie odborné vyšetrenie.takže si z toho ťažkú hlavu nerobím.skrátka je bojko chodiť sama.už sme skúšali aj za 1 rúčku,ale veľmi sa jej nechce.a to pritom dokázala sama sedieť už v 4 mesiacoch a v chodení ja poslená.ale čo už.každé dieťa je iné.

lenk30:veru ,veru,už som v 34 tt a kráti sa mi to.strašne rýchlo to zbehlo a je mi ľúto,že som si to ani neužila.pri Sofi som sa fotila,sledovala a pod.a teraz nie je na čo čas.nedávno som bola ešte len v 8 tt a teraz že 34??? 😲

dnes mala Sofi teplotu 38 C.neviem,či od zubov alebo čo...ale ani nekašle,nesoplí,tak netuším od čoho to može byť.naposledy sme boli von v sobotu,čo sme sa vrátili z tatier.či myslíte,že to može byť ešte od očkovania??ja si myslím,že už by to nemalo byť z toho.len dúfam,že je to od zubkov a nie z choroby.teraz spinká ,ale zdá sa mi,že má zase teplotu.ale pokiaľ spinká,tak ju nebudím teraz kvoli meraniu teploty

mamamima
19. máj 2010

Teri fakt ti to leti 🙂 uz nech to mas uspesne za sebou...a s tym chodenim som reagovala na FB na nu a suhlasim s tebou aj sestrina mala zacala ako 18 mes a aj dokina mi hovorila, ze dovtedy sa to neriesi, potom neurolog a tak, ale si myslim, ze sa len trosku boji. A ty si teda neoddyhcnes pri malej...sa teda ani nedivim, ze si nepribrala 😉 a teplota od ockovania moze byt 4-7 dni po tom som citala...

mamamima
19. máj 2010

soni no veru a som radaaaa 😀 aj ked mi to tulkanie chyba, ale je to idealne ze sa sama odstavila ... a nececkuje 100x za den.

zuzi26
19. máj 2010

ahojte som tu dlho nebola, po kihnach sme dostali nejaku virozu, tak super mesiac mame za sebou..este to krasne pocko do toho..konecne dns uz neprsi a mozem ist von, mam uz ponorku doma. Plus manzel robi teraz extra vela, tak sa ledva vidime vecer...tak som sa poztazovala, lebo a depky chytaju. Plus moje tehotenstvo ma riadne unavuje a byva mi nevolno, tak nevladzem ani zehlit a pri vareni musim mat zapchaty nos🙂
mima, martinka vela sil do odstavovnia, nech je to bez stresov. Ja som rada, ze to mam za sebou..
teri ty uz o chvilku rodis, to je sila, ako to uteka..mne to ide tiez nejako rychlo, som uz pomaly v 14 tyzdni - v pondelok sme boli na utz a skoro som si poplakala od dojatia - tie hormony materske🙂
lenka s jdenim my mame opacny problem - nasa Hanka je srotovnik, ona si pyta vsetko, vzdy ked ja idem jest, ona musi tiez, spapa vsetko. Sladkosti jej nedavam okrem piskot, ale ona pekne papa aj ovocie, jogurty. Vazime asi 10,5 kila, tak to hadam nie je nadvaha. Ale som rada, ze sa nemusim trapit s jedlom.

vanilka2612
19. máj 2010

Ahojte, no my vazime nejakych 9 kg..ALe s jedenim tiez dost katastrofa..Vymysla,musi pri tom pozerat bebe tv a v ruke lyzicka aby jedla..Polievku mi zje vzdy,s druhym jedlom je to horsie.A to jej ho davam az cca po hodine od polievky..Mlieko pijeme 4 x za den po 120 ml..tak je zvyknuta,viac nevypije ani za svet. ☹ Jogurty ma nastasie rada aj vyzivy,,horsie to je s chlebikom...to len fakt minimum..A zacina vymyslat s druhym spankom,uz druhy tyzden nespi poobede..Vecer zaspi pred 8..Rozmyslam ,ze uz budem davat asi len 1 x do dna spat cca o 12.-13.,keby chcela aspon 2 hodky pospat tak pohoda..My ideme na ockovanie v 15.mes. az 29.6..neviem preco tak neskoro,,no tak nevadi...3 dni sme teraz same,priatel isiel na sluzobku ☹ ..nic moc...no tak sa majte 😵

martinka17
19. máj 2010

vanilka
ako by si v niektorých veciach písala o chrústikovi.
Jesť bude len keď ide bebe alebo havo....teda bebe tv alebo macko uško, ináč ani ústa neotvorí. Ja mu nedávam polievku a druhé jedlo, to je bez šance, len jedno jedlo na obed, aj to s ťažkosťami, tv hučí, lyžička v tanieriku.....katastrofa. Predvčerom ani to nejedol. Ale nevadí, priberá normálne, dokonca sa tvári, že je ťažší ako Jakubko a to Jakubko, ten papááááá aj za Samka. A ináč ho musím pochváliť, krásne vie sám jesť s lyžičkou, taký je zlatý keď tlačí pribináka, ako veľký chlap 😀
Mlieko máme ráno a večer, neviem koľko, ale ťahá aj 10 minút...tak asi dosť🙂 Jogurt a pribináka a výživu zje, ale nesmie tam ani kúsok ovocia, pičkotky, to vypľuje 😝 A chlieb je len na hranie, za týždeň zje dokopy asi tak pol rožka, teda ak má dobrý týždeň.
Spí len raz denne, asi hoďku, len po zobudení ešte aspoň 20 minút musí ostáť v postielke, jednoducho ju odmieta opustiť a sa tam prevaľuje ako tuleň na pláži.
Počasei...fúúúúj, len prší a prší, ale tak sme obaja nachcipaný, tak je to aj tak teraz jedno.

muriel293
19. máj 2010

hmmm my sme boli včera na poradni,očkovali nás do ramienka a vážime 13kg.........ee takže ako to tak sledujem zatiaľ asi vedieme :D no ale zas Martinko je vyšší ako ktorékoľvek 1,5-2 ročné dieťa...takže tak...

muriel293
19. máj 2010

a oblečenie mu nemôžem kupovať podľa akt.mesiaca ale dosť dopredu aby mu nebolo krátke na rukáve a "noháve" :D

muriel293
19. máj 2010

mamamima malý sa od narodenia nerád tulkal ale teraz má práve tuli obdobie len by sa na rukách nosil a mojkal! :D

martinka17
19. máj 2010

muriek...tééééééda, to je ale silák chlap 😵 ENzávidím, nosiť ho na rukách to chce riadnu silu a hlavne chrbticu 😅

a ten noštek rozbitý...to poznám 😵

vanilka2612
19. máj 2010

My sme vybrali z postielky 2 palicky a mala sa naucila sama vychadzat z nej ked vstane 😀 ..To som skusila len nedavno a ani ma to nenapadlo,ze sedime v obyvaku ticho a zrazu taky cupot a mala prisla sama 😀 😀 😀 sme sa teda nasmiali z nej.. 😅
fuu ze 13 kg, tak to aka parada 😉

andrea142
19. máj 2010

ahojte

a ja som si myslela ,že tých 10kg máme len mi a ostatný už viac 😀 tak to som rada .
Muriel: že 13kg dobré 😀 😀 😀

dnes ráno sme boli u lekárky , malej brali krv ......ani neplakala iba keď ju sestrička pichla urobila ééé 😀 ................a dostala antibiotiká aj kvôli tomu bacilovi čo má a ešte stále má červené hrdlo a kašle ......................... už tretí týždeň......................... aspoň ,že soplíky už končia 😖

včera som sa ešte chcela pochváliť ,že Lili už vie povedať svoje meno ............ ( ešte ,že som jej dala také ľahké meno 😀 😀 😀 ) .................... doteraz si hovorila bábo a teraz povie " Lile" .........ak niečo spraví a spýtam sa kto to spravil tak prvá odpoveď je "mama" a potom sa usmeje a povie Lile .

jáj a pri kreslení neviem prečo ale stále preferuje iba žltú ceruzku a ostatných sa ani nedotkne.

vanilka: dobrý nápad s tou postieľkou ..................... ja si malú beriem k sebe ,keď muž odchádza do roboty a z postele zlezie sama. potom sa budím na to ,že mi do tváre hádže papuče aby som jej ich obula. ... a mňa chytá infarkt 😀

muriel293
19. máj 2010

...mno tak ste ostali prekvapené z malého váhy nužko on vždy vážil viac ako tu ostatní drobci :D no poviem vám niekedy ma bolí celá ruka od nosenia ešte aj pod pažou ...ee dosť to je nosiť!

my máme dolu z postieľky celý bok lebo ju máme nacapnutú pri našej posteli a keď ho nechávam spať samého poobede musím ho dať na vysielačku aby som hneď začula keď zlieza dolu aj keď fakt je že sa naučil ísť dolu nožkami veľmi pekne ale jeden nikdy nevie čo sa môže stať...

muriel293
19. máj 2010

bože malý je dneska hrozne ale hrozne mrchavý celý boží deň,pomaly mi už preskakuje! cez deň mi veľmi zle začal spávať,ani vnútri,ani vonku a potom to takto vyzerá! :((

muriel293
19. máj 2010

ženy kuk sem:

www.LUNNA.sk :D:D:D:D supeeer!

patkao
19. máj 2010

Fiiha kolko ste popisali 🙂 ..muriel ake macka mate doma, nam ninka vazi 9,5kg a chuda je ako palicka..minule som aj rebra videla..ale po mne to veru nema 😀 ..mamamima supeeer ze miska sa odstavila, my sa stale cumlujeme, nechce sa mi ju to oducat, som asi pohodlna zatial na to..teri ja som minule pozerala ako puk na FB ze ved ty uz pomaly koncis, dufam ze vsetko bude ok 😉 ..k jedeniu, my tiez bojujeme..niekedy nezje nic, za den par piskot a tycinky, to by jedla stale..ale normalne nic..so vsetkym ju nahanam, neposedi ani minutku..

patkao
19. máj 2010

a mima nech sa dari s ucenim, to zvladnes a budes mat pokoooj..potom to len bude parada, ked nebudes mat skolu na krku..aj ked mne uz zacina byt dlho, ale do skoly uz nieeee 😎

darmka
20. máj 2010

Ahojte, ako to tu pozeram s tym jedenim, dost nechcu deticky jest. Ja som mala strasne problemy na zaciatku, aj 2 mesiace kym chcel jest nieco ine ako MM. Teraz mam zase problem, ze by stale len jedol, proste cely den len da, da, da... Nastastie to vsetko vybeha.

terina25
20. máj 2010

Ahojte baby.
tak my sme dnes boli u lekára.Nedalo mi to,lebo celú noc malá plakala,prehadzovala sa a mala teplotu do 38 C.tak sme radšej šli,aby som bola kľudná ,či je to ozaj zo zúbkov.a som rada,že sme išli,lebo má zapálenú mandľu.takže sú to zubky a aj mandle.Super 2v1 😠 Dostali sme aj antibiotiká.dúfam,že jej to rýchlo prejde,lebo je chúďatko už unavená.len horšie je,že nechce ani piť ani jesť.a dokonca som dnes mala problém do nej dostať aj panadol...

Andrea:ty dávaš malej farbičky?ja ešte nie.a pochybujem,že by niečo aj vedela nakresliť.skor by bol celý byt pomaľovaný ako papier 😀

k tomu rozprávaniu...možno preto,že nevie chodiť,tak zase rozpráva ostotristo.Napr.mamka-moje naj slovo 😉 teta,ujo,babka,deda,bábo,babika,kamaratka,tati,lampa...dosť je toho,čo už vie.niekedy ma prekvapí takými slovami,že len kukám 😨

terina25
20. máj 2010

k tomu rodeniu...fakt sa mi to už blíži.a keď si pomyslím na ten porod,tak JAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAJ 😅 Ja len dúfam,že na 2x to bude ľahšie,kratšie a hlavne menej bolesti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre