Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

andrea142
20. okt 2010

@alline : 😀 😀 😀 ,dobré 😀 ..aj moja spí s bábikou dokonca ich má dve jednu handrovú a druhú taká plast.plus látka ..... smeje sa ak sa stlačí ......tiež drží za ruku a kým nezaspí tak jej zvykne ponúkať aj svoj cumeľ 😀 ................... ja by som jej nemohla spievať ,lebo by iba kecala a nezaspala. tak ležím ticho na posteli a ona v postieľke a niekedy zaspí hneď inokedy max. 30.min a už spí

martinka17
20. okt 2010

@alline ináč SAmko zaspáva s autičko m v rukách, najradšej s takým asi 25 cm na dĺžkua 20 na výšku, vyzerá to katastrofálne, som to len raz dovolila, ale stráášne to bolo 😀

andrea142
20. okt 2010

@martinka17 : no manžel poctivo sporí, hádže do prasiatka 2€ a potom na konci roka spočítame a ide sa lyžovať 🙂 ............no ja ešte musím kúpiť ,síce tiež zdedíme po neterkách ale to len na doma, a jedno jej chcem kúpiť nové ak dáme dokopy tú lyžovačku. .................minule ju muž postavil na svoje lyže a troška s ňou išiel a páčilo sa jej ,tak som zvedavá. vôbec sa nebála..................niekedy ma skoro porazí na detskom ihrisku kam sa mi vyštverá a kde sa chce spúšťať. 😖 😀

martinka17
20. okt 2010

@andrea142 tak SAmko na ihrisku stojí a zbiera kamienky, ten je taký vegeťák, až mi je z neho smiešne. V škôlke ho asi zvalcujú 😀
ja hádžem do prasiatka len 10, 20 a 50 a potom mám na darčeky na vianoce 😉

andrea142
20. okt 2010

@martinka17 : tak v našom prípade ju asi na druhý deň pošlú domov s tým že nech príde iba keď bude mať 5 rokov na to povinné predškolské 😀 .......... kúše, bije, šlohne druhému z ruky hračku, háda sa , ak niekto ide na preliezku kde je ona tak už z diaľky kričí ,že nechoď je tu Lili 🙂 , ako keby jej patrilo ihrisko 😅 ....... asi mala byť chlapec alebo sa zocelila ,lebo ako menšej jej brala neterka veci, a ona iba kukala, teraz sa už nenechá 😀

martinka17
20. okt 2010

@andrea142 to bude skôr to, že vyrastá v "kolektíve" Samko sa síce stretá s Jakubkom a inými detičkami, ale akosi to veľmi nepomáha ☹ JE taký tichý, zakríknutý, jemu berú hračky a môj chrúst ešte povie páči.-)

andrea142
20. okt 2010

@martinka17 slušne vychovaný 🙂 😉

kvietok23
21. okt 2010

@martinka17 nas Misko je presne taky, ale k starsim, co k nam chodi jeden sused o pol roka mladsi, tomu berie hracky, ale pred starsimi resp. rovesnikmi tiez - nech si hracky zoberu a hra sa len so mnou, nikoho ineho nepotrebuje, presne, tichy a sam sa hra...

martinka17
21. okt 2010

@kvietok23 to presne, ale ani mladšej slečne hračky nebral, on je najspokojnejší, keď má poruke odrážadlo🙂 ale už sa trošku zlepšil, občas si tú hračku uchmatne aj on 😀

terina25
21. okt 2010

@andrea142 Ahoj Adi.tak ako znášaš tehulkovanie??včera som na teba myslela 😉 Chodíš aj ku marcovkám?moja ďalšia kamoška tiež teraz čaká druhé v marci 😉

andrea142
21. okt 2010

@terina25 : ahoj ,co sa týka tehu, v pohode, až na menšiu nespavosť ,a ak to preženiem z jedlom tak mi je ťažko. občas si dám iba raňajky a keď zjem obed tak mi je už ťažko. 😅 ............... chodím aj k marcovkám, je tam aj @fodorka tiež má prvé februárové ...............zajtra idem na utz. tak som zvedavá čo to bude.

alline
21. okt 2010

Baby, uz ste rozmyslali aku postel kupite deturencom? Ja som prave pozerala nieco a tato sa mi moc paci, len neviem ci je v pohode 🙂 http://www.babynabytek.sk/detska-postel-princes... alebo tato http://www.babynabytek.sk/detska-postielka-p320/ dajte nejaky tip, lebo su dost drahe, ale zase ak maju vydrzat do cca 6 rokov tak nech uz su pekne a hlavne dobre 🙂

martinka17
21. okt 2010

@alline ja mám len 2 izby, takže neviem, či zruším manželskú postel, alebo bude spať so mnou na manželskej......joj, toto ma dosť trápi ☹
tá druhá sa mi zdá praktickejšia, vieš dať pod posteľ box ako úložný priestor 😀

alline
21. okt 2010

@martinka17 dakujem, my mame tiez 2izb. ale chcela by som malej dat namiesto postielky taku peknu postel 🙂))
Neviem ci nie je este skoro, asi az od 2 rokov 🙂))

martinka17
21. okt 2010

@alline no ja iste do 3 rokov nebudem nič riešiť 😉

terina25
22. okt 2010

my máme tiež len 2 izby.spálňu a obývačku.ale obývačku zrušíme a bude detská izba,lebo spálňu nemožme zrušiť-máme veľkú posteľ.no a čo sa týka posteli.tak to tiež neriešim.deti spia s nami v izbe.a sofi určite nenechám spať samu a sebiho s nami.už teraz je dosť sama a nie to ešte v noci.keď ,tak obaja budú spolu v izbe naraz 😉

terina25
22. okt 2010

@alline a čo potom spravíš s tou posteľou?je dosť drahá.ale o to by ani nešlo.hlavné by malo byť ,aby bola dobrá a kvalitná.ja som mala za detstva hroznú posteľ a teraz mám výsledok-následky na celý život 😢 takže pri výbere postele budem dávať pozor.

martinka17
22. okt 2010

@terina25 terka, dnes to nie je o posteli ale o kvalitnom matraci a o kvalitnej stoličke na sedenie.....iste sa tam dá dať kvalitný matrac. A cena je celkom fajn, mne sa 100 EUR zdá v pohode a tiež enmám na zvyš bubáky 😉
A ty máš ináč veľké izby, ja by som si nechala obývačku a do nej dala skladaciu postľ, kde budete sedieť s návštevou? Ja svoju manželskú asi predám a buď pôjdem na gauč alebo kúpim 2 postele do izby, ale to najskôr o rok....dovtedy na to nemyslím, myslím len na dnešok, i´prídu asi kámoškjy, ideme k sestre spať..parááááda 😵

mamamima
22. okt 2010

Ahojte...akurat tu bola Muriel u mna, mali boli bohovski jak sa jasili 🙂

K tej posteli...ja by som urcite nekupovvala taku, ktoru budu mat len docasne, natalka ma napr. taku izbicku, ze ju bude moct vyuzit aj ako studentsku, je taka univerzalna a nadcasova, komody a tak...nic vyslovene dievcenske a detske...ale je to nadherne take princess a tak... 🙂 my sme teraz Miske takuto objednali...

http://www.fimamobel.sk/detske-izby/emily-zostava

fodorka
22. okt 2010

ahojte opat po dlhhooom case...mi sme kupili kedze aj druheho budeme mat chlapceka 🙂 tak smesa rozhodli pre poschodovu postel a nelutujeme je to ten styl ze da sa normalne rozlozit na dve samostatne stojace takze kym nebude nai jeden chcet spat hore tak budu rozlozene uz sme inak ju zlozili kupili aj s matracami aj rostami cena bola super amaly ten sa ide od radosti zblaznit no este som ho tam nedala hajat lebo muz sa chysta tento mesia cmalovat izbu tak potom chcem ze maleho uz prestashujem do izbicky sameho inak je uz zariadena aj obliecky uz babina vraj vybrala tak som happy.
andrea 142 este nevies co bude???sranda nam sa herec uz v 17tt ukazal ze ho tam ma a minule ako som bola na poradni len to potvrdzoval ze je tam sme sa rheotali s dokim inak uz maly ma 360g je to herec ako sa patri 😉

mamamima
22. okt 2010

Mati aj sestra ma taku posch. a vacsinou ju maju decka jak manzelsku 🙂 to je super ze sa to da aj tak aj tak....

martinka17
22. okt 2010

@mamamima tá izba je krááásna, už len na ňu mať doma priestor a neváham 😉

mamamima
22. okt 2010

@martinka17 no ona sa da vo vselijakych prevedieniach...farebnych myslim, toto je nie biele ale take blede woodline a s tou fuksiou...nech sa dievcata tesia 🙂 ale natalka ma cisto drevovu, taku bukovu, ze to bude mat fakt naveky az vydrzi...ja by som tiez neriesila este, ale tak strasne sa tlacime uz, ze spim na 10 cm , tak nech mame vsetci postel,...bud im dam dokopy postele alebo tato ma vysuvny priestor, kde sa da dat druhy matrac a zmestia sa tam obidve...ale ved ty ani nemusis riesit zatial...aspon nie si sama v posteli ;)

martinka17
22. okt 2010

@mamamima presne, ináč Samko spí v pstielke, dokonca mal obdobie, že odmietal moju posteľ a za každú cenu chcel byť v postilke....len teraz ide ešte posledný očný, tak je to také nejaké 😖

mamamima
22. okt 2010

@martinka17 vas este stale trapia tie zubky?? chudatko...Miška uz ma vsetky vonku, nastastie...

martinka17
22. okt 2010

@mamamima tak Samko má ešte len 15, ale teraz je to už ľahšie, neplače roľko od bolesti, len je nervózny trošku a preto berie homeopatiká. A samozrejme nechce zaspávať sám v postielke. Dnes zaspal s miernym plačom a ešte 10 minút zo spánku plakal.

mamamima
22. okt 2010

@a2303 ahoj, ja som az teraz nasla od teba 🙂 ani neviem ako to tu po novom funguje...moc sem nechodim...daj pokoj, mna uz nenahovori nikto 🙂 ty len pekne plod a roď :D

Malinka je teda sikulka...aj Miška je ukecana pekne rozprava, ale basnicky este dobre nevie teda... 🙂

Mna skor nahovoris na stretko ako na porod :P ale drzim palce nech sa podari co najskor...

andrea142
22. okt 2010

@alline : obe postele sú pekné ,aj ja som chcela také niečo ale nie princezné ,to sa mi zdalo moc, kupovať potom za cca. 4 roky novú posteľ. tak sme skončili tak ,že sa kupuje klasická 90x200cm . mne sa najprv páčila jedna z Ikei tá sa dala zložiť od 160cm do 200cm ale mali len bielu k nábytku mi nešla. tak asi kúpime tú druhú čo mám vyhliadnutú v Asku. síce mama ma mi píli nervy aby sme kúpili poschodovú. .
akúrat tie nálepky ak sa jej za pár rokov nebudú páčiť tak sa strhnú a dá sa vymaľovať izba.( kuk.album Lilina izba)

@mamamima : tá zostava je perfektná
@fodorka : možno v sobotu, ak sa ukáže, už budem vedieť aj ja 😉

@martinka17 sú aj také postele, čo potom zavrieš do skrine 🙂 a nemusíš spať na gauči 😉 .............. no včera som sa na žehlenie vykašľala aj dnes to odignorujem a nechám na sobotu 😀

martinka17
22. okt 2010

@andrea142 tie som už videla, to je super, len môj byt je fakt malý, to radšej ten gauč 😀 Aby mal Samko priestor na hranie a ostala mi obyvačka, lebo posadiť návštevu na postel alebo ich usadiť v detskej, to sa mne nepáči, príde mi to nepraktické 😉

andrea142
22. okt 2010

@martinka17 tak hej, len som to navrhla 🙂 .....veď aj Lili sa strašne páči izba dôjdeme domov a už ide hore a tam sa hrá. a ja som si myslela ,že si znova dá dole hračky do obývačky a do izby ani nepôjde. a čo ma najviac tší ,že sa tam zahrá aj sama, nemusím byť pri nej. ........už len naozaj kúpiť tú postel a vyskúšať aby spala v izbe.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre