Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

terina25
23. nov 2009

Ahojte baby.

píšem len narýchlo...Takže vo štvrtok sme utekali na pohotovosť,lebo sa nám malá dusila.tam nás poslali na krčné do nemocky a odtiaľ na detské.Už sme mysleli,že tam ostaneme,ale našťastie sme šli domov.Momentálne som u rodičov.Sofinkin stav nie je dobrý. 😢 Teraz stále kašle,aj keď už nie tak ,,sucho,,A ide jej už aj soplík z nosa a kýcha.Dnes si ho utrela do rukáva 😀 Vraj jej aj idú zuby,takže super.Všetko naraz.Pišulu má zaparenú,na ústach má vyrážky od liekov...Jaj ,už nech jej to prejde,lebo ma z toho už porazí.Stále ju chytí kašeľ nad ránom a potom už nevie spať .Ona tie hlieny vykašle,ale hltne ich naspäť.nič jej už nezaberá.dnes som už bola taká zúfalá,že som jej dala trochu medu,či to nepomože.

Mima:držím palce,aby ste boli aj vy skoro zdravé.My to už máme skoro mesiac 😠

držte sa.

A aby som nezabudla.Na ultrazvuk idem v stredu,tak potom dám vedieť ako sme dopadli.

fodorka33
23. nov 2009

jej teri drzte sa nech je malicka rychlo zdrava..chudatko tie deticky take je to male a ked su chore no hroza ako sa asi musia citit....hrozne ☹ maleho uz chvalabohu poresli sopliky tak uvidime dufam ze nas nic nedolapi...inak baby este ste tu vobec aj co kojite?alebo to som tu uz fakt sama?

mamonia
23. nov 2009

Fodorka nie si sama, aj ja este kojim...cez den uz pomenej ale v noci sa budi na kojenie aj 3x.
Babulky este som sa chcela opytat, ked kojim, mozem cvicit? nebude to mat vplyv nejako na mliecko? diky za odpoved 😉

monika77
24. nov 2009

babulky ahojte

no vidím máte to niektoré s detičkami chorými, joj nech ste všetci zdraví ... nie je nič horšie ako choré malé dieťatko ... my sa zatiaľ držíme ... drobec len veľmo veľmo sliní, zrejme nás už čakajú stoličky, vraj dosť hrozné ... no zatiaľ sa to dá

fodo no ja tiež kojím ale nie plne kojacia mamča 🙂 ty si zrejme myslela čo ste s maličkými od narodenia len na kojení, však?

lyongirl
24. nov 2009

Ahojte mamičky, prepáčte, že sa vám sem miešam 😉
chcela by som sa vás popýtať, čo všetko dávate drobcom papať, možno to vyznie smiešno, nakoľko mám už 2hé dieťa, ale nejako mi došla fantázia a mám pocit, že malý papá stále dokola to isté a neviem sa nejako pohnúť ďalej.
Doobeda papá jablčko s piškótami, alebo výživu s piškótami, obed je klasika/zelenina, masko, žĺtok, zemiaky, ryža.../, poobede zase nejaké ovocie, vačšinou banán a na večeru kaša. Medzitým je kojený. Ak mu dám požužlať rožok, tak z neho nič nezje, iba ho pomrví. Občas mu dávam kukuričné "šúlance" na "zabitie nudy".
Dávate im už aj niečo iné? Jogurty zatiaľ nechcem dávať, nakoľko ho kojím, príde mi to zbytočné.
Budem vďačná za každú odpoveď, ďakujem! 🙂 🙂 🙂

patkao
24. nov 2009

ahojte..fodor je nas este par co kojime,neboj.lyongirl ja davam rozne kombinacie ovocia,skusila som s keksikom,bez,s jogurtom,s kasou a tak..teraz najnovsie som varila k masku pohanku,to nam chutilo a je to aj zdravee..inak par veci dookola...

monika77
24. nov 2009

lyongirl ... tak ako spomínala patkao tiež kombinujem ovocko s jogurtom a tiež aj do mliečnej kaše dávam ovocko, resp. tá detská krupička od Nestlé to má veľmi rád ... čo sa týka obedíkov, no zistila som že mu viac chutia tie kupované poháriky 🙂

lyongirl
24. nov 2009

Ďakujem, tak vidím, že sme na tom rovnako, tiež miešam kašu s ovocím a kombinujem čo sa dá, akurát pohánku som ešte nedala, ale ovsené vločky už áno, aj červenú šošovicu. Len som mala pocit, že to je stále také isté, nudné a fádne. Drobec sa nesťažuje, tak nemám čo riešiť, ale pohnúť dopredu by sme sa nejako pomaly mali a neviem s čím....

martinka17
24. nov 2009

ahojte,

nepísali ste to, atk neviem, ale Samko baští strašne rád polievky, zeleninkovú, kuraciu.....a potom ešte vianočka s džemom, a už sme jedli aj cestovinu s meskom....chutilo výborne 😀

a2303
24. nov 2009

Ahojte,

Ja som s tou stravou natom tak ako Vy.... stále si myslím, že je to to isté....
Varím polievočky, masko, zeleninka, zemiaky, ryža, ovocie, piškoty, maslový chlebík, zemiakový prívarok (zo sojového mlieka), krupicová kaša (soj. ml.) a tak...
Ked mi dojde fantázia, tak kúpim HIPP, špagety, alebo cestoviny s omáčkou, alebo lasagne a je to 😵

marya
24. nov 2009

Ahojte 🙂 My sme s papanim na tom podobne, akurat ja mu uz davam po troske skoro zo vsetkeho, Petko by totiz najradsej spapal vsetko co vidi 😅 my s muzom sa ani najest pred nim nemozme, lebo hned zacne pistat, ze aj on chce 😀
Fodor, ja tiez este kojim, v noci tiez cca 2-3x teraz, cez den asi tiez 3x, ale to ma asi uz len ako taku chutovku 😀 cvicit pri kojeni mozes, ale najlepsie je najprv nakojit a potom cvicit, a nemala by si dlhsie ako 10 minut vkuse, ale inak mozes 😉 drzim palceky 😉

fodorka33
24. nov 2009

no k tomu cviceniu mi sa stale kojime,samozrejme cez den normalne okrem toho papame a ja cvicim od mesiaca po porode vkuse takze dokopy 8mesiacov a musim klopklop este som problem nemala zeby malemu nechutilo alebo take daco...takze kludne cvic a to tolkokrat cvicim az do umoru 😀 no mi davame na desiatu bud vyzivky alebo milacika...na obed,polievku kuraciu a druhe cestovinku s maskom a zemiacikom,alebo ryzu s maskom,niekedy co je dobry tip zvyknem kupovat tie kupovane jedla a dam mu normalne trebars k cestovine alebo len tak maly to zobznuje,uz som robila aj take s rajcinovym pretlakom a zahustila s detskou krupicou no maly sa isiel zadrhnut tak mu chutilo 😀
jaj uz som si myslela ze som sama🙂tak je dobre a kolko planujete kojit?mi sa kojime 1x za noc niekedy ani to...ale vacsinou hej...

monika77
24. nov 2009

fodo tak ty cvičíš do úmoru? hm, no ked sa vyspinkáš celú noc nečudujem sa ... ja som rada, ked malý cez deň spí že si trošku upracem, či navarím poprípade si pospím s ním ... a ked mám chuť a sily tak aj pocvičím 😀

martinka17
25. nov 2009

Ahojte babenky, poradte mi. Samko od včera odmieta prsník a ja teraz neviem, ak je na umelom mliečku, koľko by ho vlastne mal vypiť. V podstate má 10 mesiacov.

monika77
25. nov 2009

martinka náš davidko vypije 230-260ml

martinka17
25. nov 2009

a koľko krát denne??? Lebo neviem, postačí ráno a večer? Alebo aj v noci a cez deň? Lebo kojený bol ešte aj 6 krát, tak tri cez deň a tri v noci 😠

monika77
25. nov 2009

my máme čiste mliečko ráno o 7h, večer pred spaním okolo tej 19 a v noci no ako kedy .. ale väčšinou nám postačí jedna flaša 260ml niekedy ani to ... v celku 3x ... bo po desiatke,obedíku,olovrante už nedávam, samozrejme ak spapá plnú dávku toho

martinka17
25. nov 2009

jasné....tak uvidíme, ráno som odsala a nehccel skoro nič jesť, ani kašičku....teraz dospáva noc...tak snáď to už nejako dobojujeme.

monika77
25. nov 2009

martinka a to len tak z ničoho nič mu prestalo chutiť?

martinka17
25. nov 2009

hej, včera v noci už nehcel, ale idú mu horné zúbky , tak som myslela, že preto. Ale včera nechcel ani cez deň, ani večer a a ni v noci a ani ráno.....našla som na nete, že sa to volá štrajk dojčiat.....ale tak uvidím, ak do týždňa nezmúdrie, tak odstavím mlieko, nebudem sa trápiť a aspoň sa začnem ja liečiť 😝

monika77
25. nov 2009

martinka tak tak, hlavne netráp ani drobca ani seba ... my sme mesiac po kojení stále len plakali a ja som nevedela čo sním ... toľko sme sa trápili a nakoniec som začala prikrmovať bo som myslela že ma málo ... a bolo to vyriešené 🙂

martinka17
25. nov 2009

tak už je to lepšie, teraz varím polievočku a skúšam mu dať aspoň odsaté mliečko, keď nezaberie ani čajík, uvaríme umelé, nejaké doma mám 😀

nada.hope
25. nov 2009

Ahojte maminky co je tu nove? Teri srdecne gratulujem k tehu, neboj urcite to bude tazke, ale nakoniec to bude aj lepsie, ja by som tiez uz hadam zamiesila druhe,........ale budem to riesit radsej az na buduci rok niekedy v polovicke a prcek by sa mohol narodit v rovnakom termine ako Ninka 😀 😉
Inac momentalne mam ocr, mala mala od soboty vysoke teploty, ale okrem teploty jej nic nebolo , smiala sa robila indiana az nato, ze od soboty nas trapili 39, ale uz je to ok,..vraj to bola iba viroza a k tomu aj horne zubky, takze aspon tak,........................

fodorka33
25. nov 2009

ahojte dneska mame presne 9mesiacikova vsimla som si ze konecne sa deru von nase prve dva zubky asi naraz 😀 spodne stredne uz sa tam ligocu take biele takze uz cakam kedy vyjdu uplne 🙂

terina25
25. nov 2009

Ahojte.

tak my sme sa dnes vrátili domov. Sofi je stále chorá.Berie už 3 atb,ale stále jej to nejako nezaberá.Je to už síce lepšie,už sa v noci nedusí,ale stále kašle. najhoršie je,že aj keď jej idú hore tie hlieny,tak ona ich naspäť hltne. 😠

Dnes som bola aj na ultrazvuku.Všetko je o.k.,srdiečko bije ako má.Krpec má 12,5 mm 🙂 Termín posunutý na 11.7.podľa veľkosti,ale aj tak sa tým neriadim,ale podľa poslednej MS,lebo aj pri Sofi to tak vyšlo - presne 😀

Maťka,som rada,že si už konečne ,,pripojená,, 😀 Samkovi posielame pusu 😵

martinka17
25. nov 2009

Ahoj Terka,

aj aj som rada, že som online, aspoň lepšie a promtnejšie riešime problémy🙂))

Aj mi posielame Sofinke hlavne slniečko na vyzdravenie a nech nenakazí maminku a bábätko 😀

terina25
25. nov 2009

no, mamina už chorá bola aj tatino.tak dúfam,že nás to už obíde.hoci ešte stále nie som úplne o.k. 😔 Ale nemožem nič brať,tak len prírodne sa liečim.a to trvá dlhšie

terina25
25. nov 2009

ozaj maťuš, pekná fotka v profile.Malý je hotový kovboj 😀

martinka17
25. nov 2009

to je oravský pltnícky klobúk 😀 a má k tomu aj rapkáčik...strááášne sa mu to páči 😵 😵

marya
26. nov 2009

Teri, gratulujem ku krasnemu srdiecku 🙂)) joj to je tak super, strasne sa s Tebou tesim 🙂 ...a Sofinke drzim palceky, aby rychlo vyzdravela, je to hrozne ked sa deticky tak trapia a mamy s nimi...a hlavne je to iste zaberak pre teba. ja som prve tyzdne tehu skoro cele prespala, a to sa teda pri babatku moc neda, drzim palce moc, nech to vsetko zvladas co najlepsie 😉

My planujeme druhe 'vyrobit' na buduci rok, snad sa teda zadari 🙂) strasne sa uz tesim na druhe babatko, ked vidim nasho Petka, aky je uzasny, tak by som takych chcela aj 10 😵 😵

Martinka, aj ja som rada, ze Ta tu vidim, este si pamatam, ako si nestastna prislas z uzv, ze to bude chlapec...a teraz mas toho najlepsieho chlapa pod slnkom 😉 a tusim sa nasi narodili v jeden den, aj s terinou Sofinkou 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre