Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

patkao
16. jan 2010

aj ja uz mam trojkolku,tu za 35eur z tesca,je fakt super..dakujem za tip..u nas v Za nebola,ale boli sme v martine a tam este mali 4,kupila som cervenu 🙂

lulusy
17. jan 2010

ups ja som sa kopla s tym cm, mala ma 77 cm 😉

a2303
17. jan 2010

Ahojte,

Idem Vás pozdraviť, lebo sa musíme učiť a ešte príde aj návšteva.
Vôbec sa mi nechce učiť na tie skúšky... ☹

Rebeka chodí spinkať večer o 18:30 max. 19:00 spí do ráno asi do 8mej (v noci sa 1 zobúdí na mliečko, ale to jej len dám flašku do ruky a za 5 min spinká). Zaspáva nám našťastie sama, s fľaškou mliečka. Tak sa naozaj nemôžem sťažovať ale za to cez deň je prefíkaná až,až 😀

Majte sa a pekný deň!

martinka17
17. jan 2010

Samko má teraz cca 76 am a okolo 9200gr. Ale do poradne ideme až 25, takže neviem. Mi máme už len 12 dní a prvý rok za sebou, super 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Nika,
SAMko kaká vždy ráno asi hodku po zobudení a niekedy ešte poobede a večer, ale aspoň raz denne vždy. V poslednej dobe uvoľnil črievka večer, keď sme vetrali prdelku a kaka skončila v pančuškách. Takže už nevetráme 😵
A papá ráno len mliečko, iné odmieta, obed polievka alebo zemiačky s mäskom, ryža....potom zapije mliečkom, olovrant má jogurt, miláčika, výživku.....a na večeru kašu, tú zapije mliečkom, potom ešte v noci o tej tretej raz mliečko 🙂

Ludka

už sa teším, mamina si až sadla, keď som jej povedala s kým si píšem 😀 😀 😀

monika77
17. jan 2010

ooo ste rozpísali miery ... no idem aj ja prihodiť ... davidko má 80,5 cm a 10,5kg ... je to riadny chlap 🙂
ale však výškou má byť po kom xixi

aký ste mali víkend s drobcami?

my sme sa konečne dostali z upchatého nošteka...už je ok...trolinka len soplík, to sme len 2x vyťahovali vysávačom aj to len pred spaním ... takže som rada že sa z toho dostal ... bo ideme na pár dní na snowbordovačku a dadko na sánkovačku ... ale tešiť sa ešte nebudem, aby som niečo zase nezariekla hehe 😀

inak taký pohodový víkendík ... uvidím zajtra, pondelky dadko nejak vyvádza

mamamima
18. jan 2010

Ahojte, my vik. hrozny, mala stale mrzuta, vcera v noci vobec nespala, asi zubky chuda...je jedos, ale az taky nie...

Teda Anit, ta Rebecca ma preco take nezasluzene meno? Ved to je anjelik 😀 teda ten nocny spanok ti zavidim...my sme hore kazdu chvilu, dufam, ze ked sa odstavime, tak prespi vacsinu noci...ved aj ty si mala rovnaky problem 😉
Aj ja sa musim ucit, esteze mam malu taku dobru, ja neviem kedy sa mam, cez den cert, v noci cert 😀

a2303
18. jan 2010

Ahojte,

Mimka, ďakujem za pochvalu ale neboj, cez deň mi nedá vydýchnuť 😀 Stále by sa len hrala,hrala,hrala a rozprávala sa, čítala a tak.
Ty ešte kojíš??? tak to sa ti asi preto budí. U nás to bolo to isté. V noci už ani nepila, len sa chcela pritisnúť a bola hore aj 8-10 krát. Ale teraz je to s tým spaním už super.
To učenie mi ani nehovor..... ja kým sa k tomu stále dokopem je už večer a potom som taká unavená, že ledva žijem. Už aby bolo po skúškach... 😖

Našej malej miery neviem 🙂 ale 03.02 pôjdeme k dr, tak uvidíme ako narástla.

majte sa krásne a pekný deň!!!! 😵

lulusy
18. jan 2010

ahojte
monika: fuha Davidko je teda fakt chlapina !!!
Vikend fajnovy: v sobotu u nasich, v nedelu u neteri na narodeninach.. oddychla som si celkom...
Mala vecer zaspala na pleci pri grgani, taka bola vycerpana a vyhrana
akurat co ma hneva, vzdy ju kazdy berie na ruky... a potom po vikende ja mam co robit 2 dni aby som ju to oducila. 😠 Okrem nasich ti ju beru az ked je jej cas (kupanie aje zlostna) a ideme domov.ale aj oni sa s nou radi mojkaju 😉
Najviac mahneva, ked ju berie - chce brat na rukky 7 rocna neter 😠 a neda si vysvetlit, ze to nie je šušu ani Anabel !!! mala sa hra, lozi, stavia sa a ona ju vtedy schmatne a dviha ju takym sposobom ze da si ruky pod jej pazuchy - proste chyti si jednou rukou druhu za zapastie - zaroven ma ich pod Domulkinymi pazuskami a tak sa snazi ju nadvihnut 😠 ved jej rebra polame- nikto jej nic na to nepoveie ( je to manzelova rodina) iba ja skocim zo slovami ze nesmies ju dvihat a tak to bolo 4krat za 2,5 hod. ! 😠 Aj za ruku ju chyta so slovami pod ideme chodit vrrrr 😠 tak jej opat vysvetlujem ze Dominika potrebuje mat pri sebe dospeleho silenjsieho lebo ju treba este podpoierat a ze sa niekedy aj sama vytrhne a spadne. No ako hrach na stenu ... 😠
A z torty jej davala marcpian,ze to moze ... este ze som tam bola a vybrala jek to z ruk.
a za kazdym na nu kricala, zo no-no, jooj nesmiesa hiiiikala, az ja som šoky chytala.
Ona ju berie ako zivu babiku a pritom na nu neskutocne ziarli, neter bola jedina v rodine 7 rokov a zarazu je tu niekto iny komu sa venuje vacsia pozornost, vola ju Domča (pekne jej nepovie) ale ju musi volať každy Paťka alebo Paťuška 😠 aj ked je zla. Ked vidi babku ako ju mojka, stiska, tak sa nu zvali a zacne sa tiez maznat a ja musim Dominiku vziat odbabky. alebo rozpravat tak detsky ... a pyta sa Dominiky : "domča žiarliš?" Musela som sa z toho vykecat ... tak sorry baby

zuzi26
18. jan 2010

Ahojte, vidim, ze ste preberali narodeninove oslavy a darceky...my este nic nemame:( rozmyslam nad tou trojkolkou...hracky nechceme, babka jej dava taky tie schodiky z Ikey, kde sa zasunu tie boxy na hracky, trofast sa to vola. Tomu sa tesim, lebo nemame kde davat hracky. Zevraj dobra znacka na odrazatka a trojkolky je PUKY, ale su drahsie.
Hanka sa znova zhorsila v noci, asi jej idu stolicky vzadu dole, cez den je anjelik ale v noci place. Mna potom cez den chytaju migreny.
Dakujem za linky na torty, ja budem asi robit pre Hanku taku tu cisto jablckovu s piskotami nepecenu a jednu objednam. Mozno aj upeciem, lebo som pozerala a to su brutal ceny:( Mozno objednam ten obrazok navrch, este som sice nikdy nepiekla sama tortu, ale vsetko je raz po prve🙂 ale uvidim ako budem stihat. My pozveme celu family naraz, to bude aj 15 dospelych ludi, tak asi porobim cestovinove salaty, natierky a bude...🙂

zuzi26
18. jan 2010
terina25
18. jan 2010

Ahojte baby.

tak mi sme už tiež konečne kúpili darček pre malú.Veď bolo načase.Budúci týždeň má už 1 rok,tak sa patrilo.Ako ten čas beží.len nedávno som vám písala,že som v porodke a Maťka ležala vedľa 😀 😀 😀 A už majú naši krpci 1 ročik.

My sme kúpili toto:

http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=...

A sestra kúpila trojkolku tiež z Dráčika za 30 Eur.

K oslave...My robíme asi doma.Mama navrhla,že možme aj u nej,keďže máme len 1-izb.byt a všetci sú z furče,aby sa nemuseli trepať na Jazero,ale muž nechce...A robím zem.šalát a k tomu obloženú misu.Rezne nerobím,lebo nemám na to chuť,celý deň stráviť pri šporáku a tehotná...tortu sme už objednali.Poschodovú za 30 Eur.Neviem,či dobrá cena alebo nie,lebo sa v tomto nevyznám.Je to blízko nás,takže aj kvoli tomu.A mali sme odtiaľ aj na krstiny a bola super.Jedno poschodie bude banánové a druhé čokoládové 😉 Bude nás okolo 10 ľudí ,takže bude čo robiť.Prídu len rodičia,sestra,krstní rodičia,sesternička a svokrovci - ??? Koláče nepečiem,tiež kupujem odtiaľ čo tortu.No a samozrejme nejaký ten alkohol,pivo,niečo slané,malinovky a pod.Výzdobu nerobím žiadnu.

K mieram...Sofi váži 8600 g,76 cm.A máme za sebou posledné očkovanie.konečne...Bola dosť mrzutá,lebo jej idú aj zúbky,ale máme to za sebou.najbližšie až v apríli.

papáme:ráno sunar 210ml,potom jogurt - sabináčik,miláčik,mráčik...alebo jablko postrúhané a k tomu piškoty,obed polievka alebo príkrm - kúpený,poobede - výživa alebo jogurt,večer mlieko - cca. 180 ml a keď jem ja,tak ešte aj odo mňa si zobne napr.sendvič s maslom,rohlík,chlebík a chutí jej aj croasant 😉

terina25
18. jan 2010

inak baby,nemáte niektorá túto cestovnú postieľku?
http://www.tegel.sk/index.php?m=detail&id=269

chceme kúpiť,ale zase nie príliš drahé,lebo ju budem využívať len u rodičoch.

martinka17
18. jan 2010

zuzi
za tú cenu kúp radšej trojkolku s vaničkou, lebo ju potom rok budete držať pred malou v zákryte. A navyše majú aj hlavu čo hrá melódie, a tú ručku na tlačenie. 😀

Lulu
otrasný zážitok takáta rodinná pohoda 😠 A to s tým vláčením po rukách, to sme museli naučiť moju sestru, lebo ona mala Samka rada na rukách...ale rýchlo sa prispôsobila 😵

a2303
19. jan 2010

Ahojte,

Maličká ešte spí, tak Vás idem rýchlo pozrieť 🙂 Spinká od večera od 7mej, dúfam, že mi nebude chorá... veď už je 9 hodín.... 😒 ráno o 7mej vypila mliečko a zaspala.

Lulu, dobre si spravila, že si to zo seba dostala a napísala nám to. Na to sme tu 😉 Uplne Ťa chápem!!!! A zároveň Ti nezávidím, nebudeš to mať ľahké... Svoju Dominiku si opatruj aj keby sa mala celá rodina na hlavu postaviť!

fodorka33
19. jan 2010

ahojte baby mi miery nevieme ideme na ockovanie stvrtok takze potom budeme vediet ale emriame nejakych 76cm.malemu vysli konecne obidva horne zubky jednotky tie stredne a dolne oba tiez...ale asi idu dalsie lebo je mrzuty jak neviem co....mi sa este frt kojime cez den je to v pohode mliecko ma asi 3x max.ale v noci no dost krat aj ked nevecer mu zachytila beba na dobru noc no aj tak potom v noci viackrat je na cecku ael som si vsimla ze ani poriadne neapapa je spokojny ked ho dam k nam.no baby ideme na druhy pokus s hypotekou tak hadam nam to vyjde...

vanilka2612
19. jan 2010

Ahojte baby,
tak nase miery su 8245 g, 75 cm. Petka je taka akurat.

My papame rano 120 ml bebu, potom pred 1.spanim kasu,jablko alebo posledny tyzden biely jogurt. Na obed nejaku polievku alebo maso+zelenina + zemiak al.ryza al.cestovina..Potom mlieko 120 ml tiez pred spanim. Ked vstane nejaku vyzivku alebo ovocie. Este k veceru nieco schrumne a pred spanim nocnu bebu tiez 120 ml. Ked idem ja spat, dam jej este mlieko 120 ml. A potom prespi celu noc do cca 7,30-8,00-8,30 ako kedy..Este rano nejaky chlebik s maslom ale toho nezje vela. No a kukuricne nesolene chrumky,sunarky keksy,piskoty pocas dna ale nie vela.

Na narodeniny nekupujeme ziadne blbosti,hraciek ma dost.Ani ta trojkolka ma nelaka,kde to budem skladovat.Rozhodla som sa pre nejake krasne postelne pradlo jej kupim a nieco drobne k tomu.Na buduci rok to bude ine,bude viac vnimat. Oblecenia ma dost,tak uvidim este. No a oslavy urobime dva,jednu doma so svokrovcami 😕 a druhu u mojich rodicov 🙂 😉 .
No majte sa pekne zatial 😉

zuzi26
19. jan 2010

martinka ale ja prave nechcem tie umeliny s umelymi kolieskami, to nas bude pocut cele sidlisko ked pojdeme, nie? Tie puky su aj od jedneho roka a maju gumene kolieska a velmi bezpecnu konstrukciu, co vydrzi, nech uz to ostane aj pre druhe..neviem ale chyba mi tam ta rucka na tlacenie, to je pravda. Terina ten konik je zlatunky, 2 v 1, ale ja moc uz nechcem veci, co nam zaberu vela miesta uz v aj tak malej izbicke. A odrazatko sme zdedili.
Ta postielka je podla mna fajn, my mame u nasich podobnu od Nurse.
Terina ty si dobra ze budes objednavat este aj kolace mimo torty, ja dufam ze torta bude stacit, plus este nejaky suche kolaciky mi urobi mozno svokra alebo mama.

zuzi26
19. jan 2010

tak po diskusiach na MK o odrazadlach ma to len utvrdilo ze nekupim ziadnu tu plastovu trojkolku ale toto puky
http://www.biga.sk/odrazadla/puky-odrazadlo-wut...
ma kovovu konstrukciu, vydrzi generacie, je lahke a nehlucne...

andrea142
19. jan 2010

Ahojte
mamamima : dnes som objednala tie tortové oblátky čo si dala link cca. do kedy ich zvykne poslať?

bambulla
19. jan 2010

ahojte tak ja som tu uz pekne davno nebola my sme boli vcera na poradni+tretie ockovanie takze dneska horuckujeme cely den.Doktorka nam ponukla ockovani proti kiahnam su to dve vakciny cize sa ockuje na dva razy a doplaca sa asi 43EUR za jednu vakcinu rozmyslam o tom ale asi dame drobca zaockovat.vazime 9930kg a 74cm mame dva spodne zubky a horne tri nam idu naraz tak mame veselo v noci sa budime este sme neprespali ani jednu noc filipko ma taky nekludny spanok stale sa mrvy prehadzuje z jednej strany na druhu hrozne nieco.Na narodeninky bude urcite torta chlebicky,sampanske mozno aj vyzdoba. My by sme chceli kupit trojkolku,sestra kupila konika hojdacieho,a mamina asi tatrovku. ozik baby co mate chlapcekov aj pretahujete pipikou nam doktorka kazala po troske ked sa kupkame ale jak sme boli na poradni ona mu to stahla cele a ma to teraz take cervenucke asi ho to bolka nechce si to dat ani chytit ja sa mu to bojim az tolko stiahnut 😒

martinka17
19. jan 2010

bambulla
ja som chodila so Samkom kvôli hydrokyle na urológiu, teda boli sme 2 krát a lekár jasne povedal, do roka sa ani nedotknúť, potom môžme začať. A na koníku som čítala, že to ani po roku netreba začať, stačí na 1,5 až 2 roky. Moja lekárka to ani raz na poradni nespomenula, takže ja sa pipíka ani nedotknem, max. keď je oprudený, tak trolinku krém. Ale všimla som si, čo lekár, iný názor. ale viacej verím urologovi ako pedyatričke 😀

zuzi
aj ja som tú diskusiu o trojkolke čítala.
Ale neľutujem. Jednak malý ju zbožňuje, vozíme sa aj doma🙂 A nehrkame ani na dlažbe, aj keď je odruky. 😵 😵 😵
A po druhé, budem to mať miesto kočiara v lete, chodíme k našim denno denne.....veľmi sa to zíde 😉

zuzi26
20. jan 2010

martinka jasne ked to vies ze to vyuzijete, tak je to super, ja som si na leto zohnala od ruky taky maly skladny golfac na premiestnovanie, takze chcem skor nieco na sport 🙂 inak dnes som klikla na tu stranku a maly Puky wutsch s 35% zlavou, tak ho mam za 44 euro 😀 Je tam pisane ze je ton od vysky 80 cm, ale to coskoro dorastieme, na jar uz budeme ficat s vetrom.
Inak mame za sebou otrasnu noc, mala sa stle budi,och tie zuby, ja som potom cely den od unavy nervozna, nic doma neurobim, len tak prezivam do vecera a o osmej padnem do postele...kedy uz budem spat celu noc??? 😅 😢
Dnes ideme na ockovanie, tak dufam ze noc nebude este horsia. Na sobotu sme mali kupene listky na ples, ale musime ich predat, lebo toto by svokra s malou nezvladla ☹ Uz som sa tak tesila na spolocensku akciu...
mam trochu depku, uz by som rada nahodila a citila sa aspon nachvilu ako fesanda 😉

mamamima
20. jan 2010

Andrea, mne pisala, ze hned ako jej nabehnu korunky, mame hello kitty 🙂

mamamima
20. jan 2010

My mame tu 3kolku plastovu, uplne stacila pri natalke a tento nas prcek silno pochybujem, ze tam obsedi, ale ta co objednala zuzi, to odrazadlo vyzera kvalitne, ale pre nas zbytocne drahe, ale ked tam hanka vydrzi a vyuzije to, tak dobre, ale vy vyuzijete aj pre druhe, ja uz nekupujem nic!! ale pre natalku sme tiez pokupili nehladiac na cenu niekedy, ale teraz nie 🙂 ved dedi vsetko 😉

zuzi26
20. jan 2010

mima dufam ze vydrzi aj pre tretie 😀

zuzi26
20. jan 2010

co ste kupovali tie obrazky na tortu, trufate si na to? To sa ako aplikuje na tortu, aby sa to nepotrhalo a nepokrcilo? Nie su to same Ecka v tom?

mamamima
20. jan 2010

Zuzi, normalne sa to da na vrcg na krem, nie je to zas take krehke, na tom sa to tiez nepolame ani pri krajani, ja s tym nemam taku skusenost...a fakt sa to da dat na najobycajnejsiu tortu...mala soms bledym kremom navrchu, som sa bala ze bude presvitat tmavy, ale zevraj nie...teraz bude super gastanova plnka, mnaaam...a same ecka? no ved kde dnes nie su :( ale nemusite to jest, mozes to dat dolu, to je pekne na dekor...fakt je to krasne 😵

a vy planujete viac kuskov? 😀 mozno druhe bude certik ako toto nase a prejdu ta chute 😀 ja hovorim, ze keby bola natalka takato, tak druhe nechcem...ale tak clovek po case zabudne na to zle 😉

mamamima
20. jan 2010

ja som objednala tuto, mala je zblaznena do kittinky 😀

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6444708

zuzi26
20. jan 2010

mima a ako sa to kraja? Musis mat horuci noz aby to nepopraskalo? Mozno skusim teda upiect tortu, aj ked nie som velka kucharka🙂
Co sa tyka poctu baby, v idealnom stave mame naplanovane minimalne 3 😀 Hanka nie je jednuduche baby, lebo malo spava, aj cez den...ale mat viacej surodencov je z vlastnej skusenosti super!

terina25
20. jan 2010

Ahojte babule.

dnes je hrozné počasie...som chcela ísť vonku aj s mužom,ale tak v takom počasí sa nedá.A takú som mala chuť na hamburger 😠 Po dlhom čase som mala aj chuť niečo zjesť a takto to dopadlo..A to už o ňom snívam asi týždeň. Inak zase som schudla 2 kg.Takže vážim tak ako pred 2.tehu 😖 Som zvedavá,čo mi na to povie doky...Myslíte ,že to može byť aj štítnou žľazou??lebo mi majú robiť aj nato testy.tak uvidíme ako to dopadne.

Sofinka teraz spinká s tatinom.Už nechce veľmi spať cez deň.Predtým spala ráno od 10.00-12.00.a poobede tak od 14.00do16.00 a teraz ráno už len 30 min.

inak chcem sa spýtať...Ako dlho sa prerezávajú tie zuby??lebo už jej idú 2 týždne a stále nič.tak ja fakt neviem dokedy budeme čakať 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre