Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

andrea142
17. aug 2010

@mima22 : zopár slov 20-30 presne neviem možno aj viac. ale začína spájať napr. mama ide, tato jedz, Lili sa hrá ....... a čo nevie povedať celé slovo povie začiatočné dve písmenká. ale kecá jedna radosť. ak jej niečo poviem hneď to opakuje

martinka17
17. aug 2010

@andrea142 lili bola stále ukecaná 😉 , Samko vie asi 50 slov, možno viacej, ale vety iste nespája...lenivec 😀 😀 😀 😀 😀 Srandujem, na vety má čas, ale aj on už povie svoje meno, neviem Samo, tak povie Namo 😅

andrea142
17. aug 2010

@martinka17 😀 😀 😀 to meno je dobré ......moja namiesto Lili hovorí Lile a každý sa jej smeje lebo po maďarsky je to kačička. ............... minulé leto sa stala jedna srandovná udalosť. susedia vedľa mamy si kúpili malé kačiatka a neterka mala vtedy okolo roka a mama jej hovorí ,že pozri k susedom sú tam kačiatka a začala volať na kačky že " li ( číta sa to ly 😀 ) li li li a neterka sa začala obzerať po Lili ,lebo si myslela ,že ona tam je ................. normálne sklamaná bola ,že jej tam pribehli iba nejaké káčatká a Lili nikde 😀 😀 😀

martinka17
17. aug 2010

@andrea142 zlaté 😀 😀 😀 😀 😀

alline
17. aug 2010

Mne teraz Natalka zacala trosku viac hovorit, ale co vie najlepsie tak je "papam" a "džem" a potom uz konecne vie povedat ano, auto a tie zakladne mama, tato, baba, dedo, mnam-mnam a potom povie Nana a to ukaze na seba a to znamena jej meno Natalka 🙂 A este vie hovorit ked prsi - leje 🙂

andrea142
18. aug 2010

máme za sebou otrasnú noc. malá mi večer vôbec nechcela zaspať iba plakala a mrnčala hádzala von z postieľky bábiky, ani dudel nechcela iba mrnčala potom čaj chcela, keď som jej ho dala tak hysterčila ,že nie................. som na ňu mala nervy ,že ju už vyhodím cez okno. 😠 🙄 🙄 ............................ zaspala po 22:00 a ešte dobrú pól hodinu zo spánku plakala a kričala, že nechce bábiku, dudel kde má, plus mená všetkých členov rodiny ......... celú noc spala nejako nespokojne neviem čo jej bolo.

martinka17
18. aug 2010

@alline no vidííš, aká je ukecaná 😀
Samka dedo naučil, že sa pobúcha po bruchu a povie GAĎZO, všetci sa na tom strááášne dobre bavia 😵

@andrea142
nemohlo ju bolieť bruško? Aj Samko mal minule podobnú noc, zaspal o 8, o hodinu bol hore, 20 minút príšerne plakal, nič nepomáhalo, až som otvorila okno a ukázala mu auta pred blokom...potom zaspal, priznávam, dokonca dostal sirup na bolesť, fakt som nevedela čo sa deje. a o 10 bol zase hore, zase príšerný plač, zase pomohlo až okno....som ho vzala k sebe, tak spal potom do rána so mnou, neviem čo mu bolo ☹

martinka17
19. aug 2010

mám krízu v odúčaní ☹ , nechápem, či ideme vpred alebo vzad. Na jednej strane je sa cez deň zobudí so suchou plienkou, aj z prechádzky príde max, raz cvrknuté, zato večer sa pokakal, to oplakal, potom sa 3 krát za 30 minút vycikal na koberec a to si predtým cikol do nočníka, už som fakt v koncoch. Dnes mi došli tie Huggies Walker, som zvedavá, čo bude zajtra na cestách 😉

terina25
20. aug 2010

Ahojte baby.
ja mám za sebou asi tú naotrasnejšiu noc 😖 Sebastián celú noc plakal.neviem,či ho bolelo bruško alebo od hladu...Nakoniec som musela volať v noci mame,lebo som ho nevedela nijako utíšiť.Nosili sme ho na rukách do 1:30 😔 Už som z neho normálne na prášky...a muž chudák bol na nočnej a dnes nespal ani hodinu.teraz zobral Sofi vonku,lebo ani na to nemáme čas.lebo kým vychystáme 2 deti ,tak je aj večer 😖

martinka17
20. aug 2010

@terina25 terka, ak sa to zopakuje, a nepomôže ani kvapky ani nič iné, skús mu ešte raz pripraviť teplý kúpeľ. To pomôže vypurkať sa, mám to odskúšané na sebe 😉
Ale ise to už bude lepšie, neboj, okolo 13 týždňa to ustupuje, apsoň ja som sa tým utešovala, presne takú noc som zažila, Samko začal plakať o 7,30 a skončil ráno o 1, 30 😖

terina25
20. aug 2010

@martinka17 nepomohli ani kvapky.dávala som sab simplex aj espumisan a nič.kojila som ho o 19.00,to sa prejedol,lebo sa tak zgrcol,že som to mala až na koberci.potom jedol o 21:00,potom plakal strašne,tak som myslela,že od hladu.tak som mu okolo 22.00 urobila ešte sunar - 30 ml.ťahal,akokeby nejedol celý deň.keď dojedol tak sa usmieval možno 5 min.a potom zase plač.urobila som mu aj masáž bruška.mám taký krém - pupík,ale nepomohlo.stále plakal.nosila som ho,dala na bruško,ale stále strašne plakal až bol fialový...tak som to nakoniec vzdala a volala mame okolo 23.30.potom ho nosila ona na rukách.nakoniec som ho ešte nakojila o 1.15 a potom zaspal.aj to tak,že ja som si ľahla na chrbát a malého položila na seba na bruško a tak som spala do rána.Inak takto spím bežne,že jeho mám na sebe,inak mi spať nebude,lebo stále v noci zo sebou trhá,pučí sa a pod.a tak keď je na mne na brušku,tak je kľudný.len akurát,že ma už bolí strašne chrbát,čo tak spím a ani sa nepohnem.
Kakať stále poriadne nekaká.Kakal konečne v utorok asi po 2 týždňoch.aj to nebola taká praženicová kaka,ale skor taká vodnatá ako hnačka.
už som z neho zúfalá.čím ďalej tým horšie to s ním je.predtým plakal len ku večeru a teraz už aj cez deň.neviem,či je to hladom alebo je to kvalitou mojho mlieka,lebo ani poriadne nejem.a to je najhoršie,že človek nevie,či je hladný a preto plače,alebo ho bolí bruško.

caly8
22. aug 2010

@terina25 ..a nemá reflux? nepáli ho záha? ked mu dáš napiť tak je kľudný lebo zapije záhu a ak ti často grcká tak príčina môže byť aj tam...ja som tým s mojom Elou prešla .. mne takto plakávala do troch mesiacov.. večer o šiestej začala a aj dve hodky ... a zo začiatku som ju uspávala tak, že o tej pol dvanástej zaspala v noci samozrejme...
ja som potom používala gastrotuss a bolo po probléme. polohovala a zmenila polohu pri kojení .. mala som vymenené dieťa 🙂
a ku kakaniu neviem ako často dávaš um.mlieko ale kojené deti nekakajú aj týžden a nič sa nedeje .. a kakanička praženicová je ok taká tá žltá ..ale to ty vieš ... 🙂

fodorka
23. aug 2010

ahojte baby citala som trosku dozadu a chcem len reagovat ze o tom oducani od plienky som uz veela citala a tiez niekde sa zena stazovala ze su dni kedy jej dieta cika iba do nocnika a potom dni ze stale do gatiek aje zufala a tak aodbornicka a maminky niektore jej pisali ze co caka od 1 a pol stareho dietata nie kazde tomu est etak moc rozumie takze s anad tym netreba pozastvavoat aked to vraj bude trvat dlhsie ako dva tyzdne tak to dieta na to prost enie je pripravene...ja maleho osobn enedavam kedze si sadne na nocnik a za chvilu mi hned vstava a nic radsej ide a vycika sa na koberec..ja to berem ze este ma cas pochybujems ice ze cez zimu s aodnauci ale ve dked aj nie tak ma cas ve dim staci aj po2uhom roku sa oducit...
inak andrea ako s acitis*?ked yide sna poradnu?ja idem pondelok 😉

martinka17
24. aug 2010

@fodorka to ja som písala tú otázku. Ibaže ja som nechcela rady, že nie je pripravený. On je pripravený, sám sa pýta, sám si vie sadnúť, keď sadne, na 90 percent cikne, len niekedy sa hrá- zabudne, niekedy skrátka na prechádzke cikne...ale ináč to ide celkom fajn. Popravde, tie maminky mi ani jedna neodpovedali na moju otázku, len zbytočne poučali 😠 😖 . A ja mám dôvod, musím pomaly hľadať prácu a chcem ho nechať otcovi bez plienok, preto teraz odnaúčam. _Ale našla som článok, podľa odborníčky, splňa podmienky odnaúčania a ten proces môže trvať aj pol roka. Včera bolo celkom fajn, keby tak ostalo, tak pohoda 🙂 Len jedna nehoda 😀

martinka17
24. aug 2010

ešte k tej pripravenosti, teraz ma napadlo, kámoška má presne o rok staršieho chlapca a nič také ako pýtam sa o 2 dni nebolo, minimálne mesiac sa len pýtala, dávala ho a pýta sa ešte stále, len už skrátka zrušili cez deň plienky. Dáva mu len na spanie 😉 Takže to nie je o pripravenosti ako takej, ak jej dieťa na druhý deň cikalo podľa potreby do nočníka, tak má skrátka šťastie. Je to ako chodenie, niekto na to príde skôr, niekto neskôr ale príde na to každé dieťa 😀

andrea142
24. aug 2010

ahojte

tak sa hlásim po poslednej dovolenke 😀 ................... aby som si oddýchla asi pôjdem už len keď budú mať deti 18 😅 @fodorka : mám sa dobre, len teraz sme mali už naplánované dovolenky tak som pomenej písala. ja som bola dnes na krvi ,zajtra mám volať kvôli výsledkom a ešte na budúci týždeň ma čakajú tie testy a ďalší ultrazvuk ale to si ešte musím zajtra dohodnúť s lekárom .

@martinka17 : aj ja som tu minule písala ,že som jej skoro vrátila plienku ,pamätáš. dovtedy pekne a potom akoby sa niečo stalo sa zaťala alebo čo a cikala iba do gatiek. 🙄 ........našťastie iba dva dni ....potom som si aj od malej troška oddýchla ,sme boli na tej chate s kamošmi a na malú dávala pozor svokra. .................. mala som poriadne nervy na to, že znova ciká do gatiek ☹ ale našťastie od vtedy iba zopár malých nehôd. asi sa umúdrila. 😀

teraz čo sme boli v Česku tak na cestu som jej dala plienku a tá malá potvora ,pekne povedala ,že ona chce cikať 😠 😅 ... hovorila som jej ,že keď má plienku tak povie a keď nie tak sa vyciká do gatiek. v plienke bolo len minimum čo si asi cvrkla a keď sme zastavili tak cikala toľko ako keby necikala dva dni 😀 ..........dokonca včera večer sa zobudila na to ,že chce cikať okolo 4:00 a potom 8:30 a plienku mala suchú. ...... na ten obedný spánok jej už nebudem dávať plienku ,lebo ju má suchú ,už len večer. a to večerné odúčanie až na budúci rok.

martinka17
24. aug 2010

@andrea142 perfektný pokrok, paráda 😉 😅 ...nečudo, je to žena, tie su super učenlivé 😀 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Ináč som skúsila tie Walker od Haggies, mu poviem, že má slipky tigríka na prechádzku a nesmie cikať. Dnes ostali suché, včera sa pokakal, ale zase na 80 percent je plienka suchá. Aj cez deň býva pri spaní suchá, včera poobede bol bez nehody, len si cvrkol,ale to je lepšie ako sa ráno postavil do kuchyne do kúta a poooooriadnu dávku nacikal 😝 😀 😀 😀 Na druhej strane, ešte to nie je ani mesiac a vidím pokrok, pekne si vie sám sadnúť na nočník, občas, tak raz za deň sa pýta sám, keď ho posadím, tak cikne, ak mu netreba, vstane a ide preč, to viem, že už niekde cikal alebo netreba....
Dovču závidím, sestra je teraz v lipťáku na dovči, joj aj ja ešte chcem 😀

andrea142
24. aug 2010

@martinka17 😀 ..takže ak bude druhé chlapec tak sa s ním natrápim 😀 ................... tak to asi nechám na manželovi 😀

.................. ináč aj moja má obľúbené miesto u sestry kde zvykne cikať .................za posteľou v detskej izbe vedľa hračkárskej kuchynky 😀 😀 😀 ..........

ešte mi nechce spať 🙄 🙄 🙄 ............. ráno robila mániu .zobudila sa ako ja a to som chcela vyraziť o 6:00 k doktorovi na krv aby som nebola v zápche ešte 6:10 som vedľa nej ležala ,lebo chcela ruku a plakala za mnou ale to som sa naštvala obliekla sa a povedala svokre nech jej dá mlieko a keď nebude chcieť spať nech ju oblečie a odišla som ..... vrátila som sa o 8:00 Lili pekne spinkala ešte aj o 9:00 🙄 ....... to som ju už išla budiť a teraz nechce spať. skúsime neskôr

martinka17
24. aug 2010

@andrea142 tot je najnovšia odpoveď jednej maminky
"na co ho ucis na nocnik ked bude chciet on sa sam nauci sam sa zacne pitata toto nepochopim preco sa to nenecha na detoch,tak ako sa naucili sediet,chodit,rozpravat tak sa naucia aj cikat" _To by som sa načakalam kým sa to sám naučí 😠

andrea142
24. aug 2010

@martinka17 : prikláňam sa k tvojmu názoru 😀 😀 😀 .....a po druhé zase okolie o rok " a on ešte nesadne na nočník " .môj už ako roční 🙄 🙄 🙄 🙄 a pod. reči................... takže z toho vyplýva rob si podľa seba, svojich pocitov.

................ keď vydím ,že opakuje moja po sesternici tak jej nebudem hovoriť si ešte malá nemôžeš na nočník až od 2,5 roka ,lebo nejaké primúdre tety a ujovia to tak vymysleli 😀

andrea142
24. aug 2010

@terina25 : držím palce , dúfam ,že druhé bábo bude ako Lili................ ona vôbec neplakala iba občas ................ a potom až na stresy ohľadne jedenia............. ale teraz si to vynahrádza s normálnym jedením.

fodorka
24. aug 2010

martinka ako som pisala neber to ze chcem poucat alebo daco ja som z tych neni 😉 ja len som uviedla svoj nazor nato....kazde dieta je maximalne individualne🙂ako aj marko tak isto zacal chodit ked mal 13deti a niektore deti zacal uz aj v 10 a nemyslim si ze nieco zameskal...a tak isto to beriem aj s plienkami...ked teraz nechce proste nechce mozno s aodnauci cez zimu a hold mozno az na rok sak s auvidi

martinka17
24. aug 2010

@fodorka joooj, nepoučuješ, 😅 😅 😅 😅 😅 veĎ je to diskusia 😀 😀 😀 Presne ako píšeš, každé dieťa je iné a každé sa učí všetko po svojom...Ináč Samko začal chodiť práve ako 10,5 mesačný, pritom bez chodítka a vodenia za ruky, skrátka sa "ponáhľal" 😵 😵 Mňa naštvalo, že som sa opýtala na jednu vec a okrem jednej baby mi nik neodpovedal, všetci ma "odsudzovali" ☹ Ja mám na to dôvod, to nie je, že som sa cchela pochváliť, ale skrátka ho otcovi chcem nechať doma bez plienok 😉

fodorka
24. aug 2010

samozrejme to chapem,tvoj dovod.ja sem uz dlhsiu dobu nechodim sice kao theulka som tu bola skoro stale ale akosi aj s jednou kamoskou to bolo uz tak davno sme prestali chodit lebo tiez vyjadrila svoj nazor a jedna baba uz ani neviem ktora to bola uz sem asi ani t anechodi sa do nej obula a bolo to dost neprijemne....takze asi tak ked uz zvyknem hcodit tak skor na fb tam mam holky co si s nimi pisem ale vacsinou nerozoberame ktore babo co vie lebo mam kamosku ktora byva dos tnestastna z toho ako druhe vravia co ich deticky robia a vedia nove a ona vzdy ze jej male nie a tak a ja si mylsim osobne ze je to totalna kravina kedze kazde deco je ine...netreba v ziadnom pripade porovnavat...jedne je sikovnejsie druhemu to pride neskor 😉 a si myslim ze ked budu dospely tak nikdo sa nebude bavit o tom co kedy vedel ako prvy 😀 ja ani neviem kedy som ja zacala chodit 😎 takze sranda...

martinka17
25. aug 2010

@fodorka to je strašná kravina porovnávať, ja som s malým chodila na neurológiu...pekne prosperoval, pekne rástol a tá doky stále niečo našla...som jedným uchom dnu a druhým von púšťala 😀 SAmko je taký priemer, ale všetko si robí po dvojom,m točiť sa začal dosť neskoro a ani náhodou mi to nevadilo...Keby som ho porovnávala s Jakukom Katulky...tiež sem chodila, tak ma asi picne. Sú dosť odlišný, Jakub jedol sám lyžičkou na rok, Samko ani ústa nechcel otvárať, nie to ešte sám jesť, jeden je šikovný v tom, druhý v onom a okrem toho, nič z týchto pokrokov nie je prejavom inteligencie, ale je to len náhoda v pokroku dieťaťa 😀 😀 😀 😀 😀

fodorka
25. aug 2010

no ved prave to je aj moj nazor ale tak niektorym maickam to nevysvetlis a ja take neznasam osobne pocuvat.... 😒 ze druhe vie to a ono to je totalna hovadina....sama to uvidim na rok ked s ami narodi druhe babo ake to est elen budu rozdiely 😉

martinka17
25. aug 2010

@fodorka tak to bude iné, ak som postrehla dobre, mladšie dieťa je "šikovnejšie", ale to len oreto, že kpíruje v mnohom staršieho súrodenca...ja som videla ako samko nevedel sadať, boli sme u kámošky, má o rok staršieho chlapca a u nej si za hoďku sadol 3 krát, doma potom začal pravidelne používať aj sed...skrátka ho Riško naštartoval, mu ukázal aké je to super, aj slamku začal používať, lebo to videl u jednej kámošky sa mu to páčiloa dovtedy skúšal, kým nepochopil ako na to 😀

fodorka
25. aug 2010

no sak uz s aneviem dockat 😉 lebo ajm arko kazdy den prekvapuje novymi vecami hlavne novou slovnou zasobou a ozaj su to smiechy kazdy den 😀 je to velmi milene zato s aneviem dockat on je strasne velky sinter ale ako nahle su pri nom ostatne deticky tak koniec ani nehovori ani nic normalne sa hanbi 😀 zaujimave tak aj preto sa tesime na surodneca ze apsom budu spolu a sa aj viacej rozhybe...

martinka17
25. aug 2010

@fodorka prese ako keby si opísala Samka, keď sme doma, tak je ako klbko, stále sa vrtí, niečo vyparatí, veľa kecá...a u kámošiek, hambí sa ako malé bábo, veď aj je malé bábo 😀

andrea142
25. aug 2010

@fodorka
@martinka17 , pripájam sa pokazil sa mi kábel a teraz som vyhodila za nový 40 eur, zdieranie 😠 ....... Lili stačí 10 min. a už je ako čert. a je strane tvrdohlavá.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre