Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

andrea142
20. sep 2010

@martinka17 možno sa unavil 😀 aj Lili šla motorkou ale potom sa vypýtala do kočíka 😀 .... lenivec jeden malý 😀 😀 😀 ................... šetrí si nohy 😀 ..........aj moja teraz zaspala. my sme mali v pláne ísť za kamškou do Prahy pozrieť bábo ale dôjdu sem ,pre zimné veci ,tak nemusíme ísť ,hoci som sa tešila na malý výlet. ....no nevadí namiesto toho asi pôjdeme na škôlkársky ples ..... 🙂 zatancujeme si

martinka17
20. sep 2010

@andrea142 no ja kočiarik sebou nenosím, ak sa neche voyiť, čo sa teda máááááálokedy stane, tak ide po vlastných, smola, mama nevládze nosiť 😎

Ples? Sesterničky idú plesovať?

andrea142
20. sep 2010

@martinka17 no to by som ju musela vláčiť ,lebo by som zošedivela 😀 , takže kočík využívame do marca a potom sa prerába pre bábo na hlboký a Lili bude mať smolu 😀 .... bude musieť šlapať. 😀

no hej, som zvedavá do akých šiat sa zmestím 😕 ....... max. si oblečiem svadobné to som bola v 6.mesiaci a tam sa mi brucho určite zmestí 😀 😀 😀

andrea142
20. sep 2010

@martinka17: rodičovský ples

martinka17
20. sep 2010

@andrea142 čo sa týka kočiarika, nechcela by si potom kúpiť ten skejt ku kočiariku? Joj, šaty nájdeš🙂

andrea142
20. sep 2010

@martinka17 : rozmýšľam nad tým veľmi ,lepšie ako ju vláčiť na rukách, musím sa spýtať v obchode kde sme kupovali kočík či majú. najskôr som rozmýšľala aj nad súrodeneckým kočíkom ale potom som to zavrhla ,lebo možno potom by mi ani do kočíka nesadla a zbytočne by som kupovala 😀 😀 😀 ................... len to budú hádky ,že bábo bude v jej kočíku ,už sa dopredu teším, ale možno ani nie 😕 😅 ...................... niekedy vie byť poriadne lakomá 😀 😀 😀

andrea142
20. sep 2010

no na dnes sa lúčim ,malá sa už zobudila a je na dvore s mamou a kričí ,že chce kočík a aby som išla von. .................. malý generál 😀 😀 😀

andrea142
21. sep 2010

som chorá ☹ ☹ ☹ ☹ mám nádchu ... zalahnuté v ušiach cítim sa blbo 😖

martinka17
21. sep 2010

@andrea142 paráda, tak šup k malej do postele a oddychovať. Toto ti teraz fakt nechýba 🙂

andrea142
21. sep 2010

@martinka17 : chystám sa len si niečo pozriem ,a dojem obed a padám 🙂................ včera som sa bola opýtať na ten skejt ku kočíku a majú aj tam kde som kočík kupovala ...... stojí to 66eur

martinka17
21. sep 2010

@andrea142 tak ináč na nete v bazárikoch by si našla iste aj lacnejši🙂 Ale hlevne, že ich majú a že ti to pomôže🙂

andrea142
23. sep 2010

@martinka17 : možno áno hoci ešte cez bazár som nič neobjednávala. neviem mám k tomu isté výhrady ,že zaplatím a nepošlú mi to atď 😅

dnes mi je už dobre ,ešte smrkám ale už sa to dá vydržať. včera som preležala celý deň 😀

martinka17
23. sep 2010

@andrea142 ja mám skoro všetko z netu z bazáriku, mala som zatiaľ asi šťatie, ale kupujem len u tých, ktorý majú recenzie🙂
A chrípka, suepr, ja som dnes strašne unavená, idem sa najesť a musím žehliť, vrrrr

alline
24. sep 2010

Ahojte baby, ako Vam zaspinkavaju deturence poobede? Teda my zaspinkavame okolo 11tej, predtym to bolo okolo 10tej a pri flaske mliecka, teda teraz je to uz skor sci-fi, lebo nejak nevie zaspinkat a potom sa mordujeme pol hodinku, obcas hodinku kym si najde v posteli to spravne miesto pre nu :( A zaspinkavaju deti s niecim v ruke, napr. babika, macko atd.? U nas to zatial nefunguje, lebo ked jej dam napr. babiku, alebo minni do ruky tak sa len hra a na spanok ani nepomysli :( Pa

alline
24. sep 2010

@andrea142 Ked chces kupovat cez bazarik a bojis sa, ze zaplatis a neposlu Ti tovar, tak si objednaj na dobierku, balicek pride a az potom zaplatis. Ja predavam veci a tiez radsej dopredu beriem peniaze, lebo cez dobierku je to drahe pre druhu stranu, pripadne a co ja mam najradsej posielam doporucene, cize aj jedna aj druha strana ma istotu. A zatial co som kupila cez bazarik ja tak mi vsetko prislo, hoci som dala peniaze vopred. A mas aj referencie od mamiciek ak kupujes tu na modrom konikovi takze aj podla toho sa mozes uistit ci dana pani je ok a posiela veci dobre atd...

martinka17
24. sep 2010

@alline s bazárom potvrdzujem, vždy posielam peniaze vopred, dobierka sa predraží a je to navyše potom ešte jedna cesta na poštu navyše☹ Ale tiež si vždy mrknem aj recenzie, aby som vedela, či je predávajúca OK🙂

k spaniu, malý zaspáva sám, má plnú postielku hračiek, vždy niečo drží v náručí, buď plyšáka alebo auto, ale mlieko na obed už nemá jajaaaaaj. A spať chodieva okolo 11.30, vstáva o cca 6.30, ak vstane neskôr a veľa sme po vonku nebehali, pred 12 sa ho neoplatí dať do postielky. ENviem, kedy Natálka vstáva, ale ak tiež pred 7, tak je pre ňu skoro ísť spať o 10, 11 😉

alline
24. sep 2010

@martinka17 Natalka vstava okolo 6.30 - 7.00h ako kedy. O 10tej uz nechodi spinkavat, ale o 11tej myslim, ze je to ok, ci nie? 🙂

martinka17
24. sep 2010

@alline neviem, Samko dostáva o 11.15 polievku a okolo 12.30-12.45 ide spať, ale aj dnes aj včera nezaspal, až okolo 13, takže asi mu to začína byť skoro 😉 ☹

terina25
24. sep 2010

Ahojte baby.
som tu už nebola dlho...ale nestíham.občas sem mrknem,začnem čítať,ale nedočítam a ani neodpíšem,lebo sa krpci zobudia 😖

takže u nás je to teraz dosť na figu.Sofinka začala dosť hnevať.myslím si,že začala žiarliť na malého.a vraj ,že deti do 2 rokov nežiarlia.HAHAHA,neviem kto toto povedal...niekedy je strašne zlatá.zobudí sa a z postieľky malému kýve,hovorí ahoj bračeka 😀 posiela mu pusy,pusinkuje ho,hladká.inokedy zase príde a dá mu doslova facku 😔 A čo ma najviac na nej hnevá je,že začala strašne výskať.niečo jej nedovolím a zavýska.najviac ma to naštve,keď malý zaspí a ona zavrieska na celý byt a zobudí ho.mňa to tak vytočí,že sa neovládnem a dám je po zadku.ale žiaden úspech.ešte viac začne vrieskať.a potom to mňa mrzí,že som ju udrela 😢 aj si poplačem,že sa jej už toľko nevenujem a ešte ju aj bijem...už neviem čo robiť aby nevrieskala.dnes som akurát čítala,ževraj v tomto veku začína nejaký vzdor a že deti skúšajú rodičov,čo si možu dovoliť.tak neviem,či je to tým alebo či je to žiarlivosťou.
predtým nám pekne spala aj poobede.teraz je aj s tým problém.nechce spať vo svojej postieľke ,len so mnou v manž.posteli.keď je muž doma,tak sa to ešte dá.ja ju uspím a on je s malým.ale keď som sama,tak to je na h....malého musím nechať v inej izbe a ísť k nej ju uspať.lebo keď tam dám aj malého ,tak vrieska a hovorí bračeka nechceme ,mamku nechceme.potom ma štípe,škrabe a pod.takže musím ju uspať, a tak ísť k malému.večer je to lepšie,to zaspáva v postieľke,aj to ju musím držať za ruku.a viete si predstaviť ako to vyzerá.ležím na posteli,malého mám na sebe na bruchu,lebo práve vtedy papá a musí si grgnúť a ešte musím aj sofi držať za ruku.je to fakt o držku...no a sebi je ešte taký papkáč,že musím dávať UM - bohužiaľ.ale plakal nám skoro 2 týždne a mysleli sme,že ho bolí brucho a bolo to od hladu.na mojom mliečku vydržal len 30 min.a zase plakal od hladu.na UM vydrží 1,5-2 hodky a to zje 170 ml.samozrejme,že mám málo mlieka.snažím sa prikladať,sem tam sa prisaje a niečo spapá aj odo mňa.inokedy sa ani nechce prisať.ja hovorím,že on neje on žere😀 😀 Aj dnes sme boli na poradni a že 6100 g a 63 cm 😀 a Sofi 10,5 kg a 86 cm.

terina25
24. sep 2010

chcela som malého kojiť ,ale to sa pri 2 deťoch nedá.a ešte pri takom papkáčovi ako on.teraz som si kúpila homeopatiká,čaje na tvorbu mlieka a chcem aspoň odsávať a dávať mu z fľaše,lebo sunár nestíhame kupovať.no neviem,či sa mi podarí niečo z tým urobiť.lebo ja si tak odsajem 40 ml a čo to je k tým 170 ml UM...najradšej by som chcela kojiť naplno,ale neviem,či sa to bude dať...

no a ešte k tomu všetkému je SOFI aj chorá.má hnisavé hrdlo,upchatý nos.takže o zábavu mám postarané.posledné 2 noci nespala.včera som jej dala diazepan .aj ten vydržal len do 4:00 a potom sa zobudila a chcela spať pri mne.keby som mala len ju,tak je to v pohode.no keďže mám aj sebiho,tak som už k.o.on v noci vstáva každú 1,5 hod-2 hodiny,teraz aj sofi je chorá.dúfam,že to nechytí od nej.a zabudla som povedať,že aj muž je chorý,ale nie je PN...dnes malú zobrala moja mama a ostane tam asi na víkend.ale straaaaaašne mi už chýba.nikdy nie je dobre.keď je doma,tak si hovorím.ako by som brala aspoň 1 deň bez detí.a keď ich tu nemám hoci 5 min.,tak mi už chýbajú 😢 😢

terina25
24. sep 2010

najviac mi chýba,že sa sofi už nemožem tak venovať. 😔 vždy si hovorím,že ešte bude času.ale hovno...čas uteká,ona mi rastie pred očami a ja sa bojím,že mi jedného dňa bude vyčítať,že som sa jej tak nevenovala ako by som mala kvoli malému.

terina25
24. sep 2010

takže som si tu dnes dala svoj malý monológ.vykecala som sa a je mi trošku lepšie 😀 lebo ani to sa nemám komu vykecať,posťažovať.stále som len doma s deťmi.

terina25
24. sep 2010

@alline Naša Sofi zaspáva s bábikou,ktorú má odo mňa 😉 bábiku drží za ruku a druhou rukou drží mňa 😉

a2303
25. sep 2010

@terina25 Ahojte, Ahoj Terinka,

ja som sa tu tiež veľmi dlho neukázala... jednoducho nestíham a to mám len jedno dieťa... V lete samé zaváranie, aj do roboty som chodila, s malou von a tak.. strašne to ubehlo...

Terinka, fakt to nemáš ľahké.... Kým to človek nezažije na vlastnej koži, zatiaľ si to ani len nevie predstaviť... Klobúk dole Moja, že to takto zvládaš!!! K tomu výskaniu, moja Rebeka robí to isté!!! /ja som si myslela, že je to tým menom 🙂 ale ak to robí aj Sofinka, tak ok 🙂 ) aaaale teraz bez srandy, Rebeka robí to isté ako píšeš, keď jej niečo nedovolím, tak začne výskať, plakať. Jednoducho sú už prefíkané a skúšajú čo môžu. Ja jej v žiadnom prípade neustúpim! Ak poviem nie, tak to znamená nie. Napr. ak mi niečo nechce dať, tak jej to po prosbách jednoducho zoberiem. Ak vrieska, tak vrieska, aj plakať môže. Jednoducho musí vedieť, že ja som rodič a keď ju o niečo poprosím, tak to musí rešpekotovať. Ak si nedá povedať a je veľmi zlá, tak jej dám po zadku aj ja! Ja ju nemlátim hlava, nehlava, dám jej po zadku. Ja stále tvrdím aj my sme dostali a sme tu a dovolím si tvrdiť, že sme dobre vychovaná generácia, čo sa o veľa dnešných deťoch nedá povedať.... veď nový trend je, že dieťa sa nesmie byť! Ja si dieťa nebijem, dostane výchovnú po zadku a je to 🙂 Poznám jedno dievčatko ktoré má 7 rokov a ona si robí s rodičmi čo chce... Jednoducho nemám slov... a vtedy si poviem, ak nechcem aby to tak ďaleko zašlo, tak si musím vytvoriť hranice a stáť si za slovom. Ale zas niesom nejaká bosorka 🙂 svoju maličkú nadovšetko milujem!!!
Teraz to máš fakt ťažké, že sa malej nevieš toľko venovať ale Terinka, nevyčítaj si to! Jednoducho robíš čo je v tvojich silách! A uvidíš za taký rok, sa Ti detičky tak krásne zahrajú, že si na tieto krušné chvíľe už ani len nespomenieš ;) Držím Ti hrozne palce Moja!!!!
My plánujeme začať pracovať na druhom bábätku v decembri. Ale ako vidím, tak to nebude sranda...

pekný deň! ahojte

kaduska
25. sep 2010

@xena22
Ahoj,
aj my sme bábätko 2/2009.. 😉

kaduska
25. sep 2010

@a2303
Ahoj, áno, je to pravda čo to tu píšeš.. 🙂) aj ja sa k Tebe pripájam!!

a2303
25. sep 2010

@kaduska si zlatá! ďakujem! 🙂

kaduska
25. sep 2010

@a2303
aj ja toto stále hovorím.. 🙂 dostane jednu výchovnú a je to.. 😉 ako, nieže by som ju zas ťala jak žito, ale niektoré deti si až priveľmi dovoľujú a čo je moc, tak to je moc!! 🙂) aj manžel mi niekdy vraví že prečo ju bijem, ale vždy mu na to odvrknem. " ja ju nebijem!! ale všetko dovoľovať si zase nemôže!!".. a koniec debaty!! je chvíľka ticha a hneď je všetko OK.. 🙂)

kaduska
25. sep 2010

@a2303
Vaša je tak rovnako stará, ako naša!! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre