Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

martinka17
29. sep 2010

@terina25 Všetko naj k 20 mesiacov slečne Sofiiiiiiiii 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

terina25
1. okt 2010

baby,čo ste dávali UM.chcem sa spýtať,či ste náhodou niektorá nedávali UM z DM drogerky.lebo ja som dávala Sofi Sunar a tak dávam aj malému,ale nerobí mu dobre.a rozmýšľala som nad tým z DM.

darmka
2. okt 2010

Ahojte baby,
mohli by ste mi prosim poradit. Chcela by som poslat maly balicek v hodnote 4 Euro a nechcem to predrazit na preprave. Ako by bolo najvyhodnejsie to poslat?

alline
2. okt 2010

@darmka zalezi skor od vahy balicka, tu je link na slovensku postu http://cennik.posta.sk/ odporucam posielat doporucene 2.triedou ak je to balik napr. do 500g je suma 1,20EUR, staci vypisat na poste podaci listok. 🙂

a2303
3. okt 2010

@terina25 Terinka ako Sofinka? Ešte je chorá?

a2303
3. okt 2010

Ahojte,

Ako sa máte? čo deťúrence?

Ja som nestíhala prísť, včera som bola v škole v čechách, varážali sme ráno o 3:30 hod takže super...
Drahý bol doma s Rebekou, tak som štvrtok-piatok upratovala, prala, varila im na včera.
Ešteže máme zo školy už len 1 rok! lebo už je to fakt na nervy... :(
ale už keď sme to začali, tak to nejak dotiahneme. Mala by som si začať písať diplomovú prácu ale sa mi ešte nechce....

A Vy ako???? Nepripojí sa niektorá kumne na Decembrové snažilkovanie??? 🙂

terina25
3. okt 2010

@a2303 Ahoj moja.ďakujem za opýtanie.Sofinka je už našťastie zdravá 😉 Inak ja by som sa pripojila na snažilkovanie,ale už je to pasé 😀 😀 😀

darmka
3. okt 2010

Alline, dakujem

martinka17
3. okt 2010

@a2303 ja by som sa tiež chcela pripojiť, ale tak až budúcom živote 😀

@terina25 mlieko nie, ale mali sme kašu, je kvalitná, podľa mňa lepšia ako od hami a hipp, podobná sunarke...takže to skús, za jednu malú krabicu tak veľa nedáš, nie?

a2303
3. okt 2010

@terina25 Ahoj Moja, som rada, že je maličká zdravá! Myslela som na Vás!!!
A ako sa darí?

@martinka17 Ahoj 🙂 Už som sa tešila, že sa fakt pripojíš 🙂 Druhé bábo neplánuješ?

Baby, to sa nikto nepripojí na December?

martinka17
3. okt 2010

@a2303 druhé asi nie, lebo nemám s kým 😉

patkao
3. okt 2010

anit moj muz by sa uurcite pridal, ja este nie 😀

a2303
3. okt 2010

@martinka17 Chápem a je mi to ľúto... :(

@patkao nooooooooooooo.... 🙂 to budem sama???? 🙂

martinka17
4. okt 2010

@a2303 to je pohoda, mne stačí aj to krásne chrúsťatko čo mám 😀 😀 😀 😀 😀

andrea142
4. okt 2010

ahojte

cez víkend sme boli na kolotočoch u babky ,sedela iba tri kolá ,lebo strašná zima je. a to už som jej dala čizmy a zimnú bundu 🙂 ......... samozrejme Lili je veľká slečna, lozila tam dole a hore a chcela za jednu jazdu sedieť na všetkých koníkoch ,autách ....atď ,............... tak som s ňou musela byť na kolotoči aj ja a po 1.min. sa mi už točila hlava. tak ďalšie dve jazdy s ňou išla sestra.

možno budúci týždeň už bude Lili spať vo vlastnej izbe. tá je už prázdna akúrat ešte tento týždeň do nej prenesú našu a Lilinu posteľ aby sa mohla vymaľovať izba kde budú svokrovci. a potom už iba prehodiť našu postel do izby svokrovcov a je to 😀 .................. dúfam ,že som to zrozumiteľne napísala 😀 😀 😀 .............tento týždeň jej kúpime posteľ,tapety a police kam pôjdu hračky 😀

@a2303 : 🙂

a2303
4. okt 2010

@andrea142
Andrejka, gratulujem!!!!!! 🙂 Ale teba som už vedela 🙂
Ako s cítiš? Ako sa máš?

andrea142
5. okt 2010

@a2303 zatiaľ všetko ok, až na únavu niekedy. 🙂 .................. Lili je občas neposlušná .... teraz mám dokonca dve deti doma ,strážim aj sestrine ,lebo si našla brigádu. tak praxujem ako budem zvládať dve deti 😀 ........... až na to že u nás bude 2 ročný rozdiel a teraz je tam rozdiel 7.mesiacov ............ takže mi obe behajú kade sa im zachce, hašteria sa, bijú, sú lakomé ani jedna nechce požičať hračku .....tak mám veselo 🙂 .............................

krasulka
5. okt 2010

Ahojte zienky, ako sa mame? co bambuliatka? za chvilu uz budu slavit 2 roky a ani nestiham sledovat ze ako to letiiiiiii 😀 😀 😀
Kto znovu planuje potomka? anit?

martinka17
5. okt 2010

@krasulka ahoj Krasulka 😀 Teraz mrkám, svietia ti bánovce? To sa mi marí alebo ste žili v Írsku?

@andrea142 Ja mám opačný problém, Sakmo hneď všetko rozdá a navyše si nenie nič vziať, "pobiť sa" nič...stále ho motivujem, ale akosi mu to nejde 😀

andrea142
5. okt 2010

@krasulka : vitaj po 100 rokoch 😀 😀 😀

@martinka17 : asi dievčatá sú viac bitkárske tipy 😀 .............. neboj Samko to doženie neskôr 😀 ................. čo som si takto všimla aj na ihrisku ,že keď Lili príde k nejakému chalanovi tak ten sa stiahne a pritom mu ešte nič nespravila. tak asi v mladšom veku majú pred babami rešpekt 😀 😀 😀

terina25
5. okt 2010

@martinka17 už sme vyskúšali.stálo 5 eur za 600 g,čo je super cena.na porovnanie sunár stojí 8 eur.len bohužiaľ,ani to mlieko mu nerobí dobre 😖 plače vkuse 2,5 hodiny...dnes som mu kúpila nutrilon extra.cena 15,40 Eur.,,super cena,, 😔 Keď si predstavím,že mesačne potrebujem cca.5 krabíc,tak všetky peniaze skončia na mlieku,plienkach a oblečení pre deti.a to ešte chcú dať dole rodičovský príspevok.asi pojdem vyberať o chvíľu kontajnery 🙄

terina25
5. okt 2010

inak na tú svadbu ideme nakoniec len my dvaja s manželom.Sofinka ostáva u babky.tak som zvedavá ako to deti zvládnu-a hlavne moji rodičia 😀 neplánujeme byť dlho.lepšie povedané ani nemožme 😖

terina25
5. okt 2010

@a2303 darí sa celkom dobre.Sofi bola celý min.týždeň u mojich rodičoch,lebo muž robil ,,denné,, do večera a to by som nezvládala sama.teraz ju už máme doma.Straaaaaaaaaaašne mi chýbala. 😢

sa mi ináč páčilo...Mama mi hovorí,že : Keď deti spia,tak ty možeš kľudne popratať,navariť...,, No a včera som bola u nich a malý reval celý deň.spal asi tak 30 min.dnes som u nich bola na skok a oco mi hovorí,či to malý stále tak plače.že on by asi dostal infarkt,celý deň ho nosiť na rukách ...tak aspoň moja mama videla,že to si ja nevymýšľam,že nič nestíham,lebo malý vkuse plače.lebo ako naschvál,keď ona príde k nám,tak obe deti spia.tak aspoň teraz videla,že sa fakt pri nich nič nedá robiť.

terina25
5. okt 2010

@martinka17 Maťka,teraz sú plienky v akcii Happy bella-pri kúpe 2 ks 1 balík 5,89 Eur v carrefoure od zajtra.my ideme kúpiť min.10 balíkov. 😀 neviem,či ich kupuješ.my sme ich kúpili tiež takto v akcii ale za 5 eur vtedy boli a sú celkom dobré.podľa mňa rovnaké ako z DM.a tá cena je neporovnateľná. 😉

a2303
5. okt 2010

@krasulka Ahojte, ano planujeme 🙂 ale neviem, ako rychlo sa zadari. Planujeme začať v decembri
@terina25 teším sa, že ste už ok 🙂 to moja mama tiež rada poučuje 🙂

a2303
5. okt 2010

Už aj letím, idem dnes konečne cvičiť.. v lete som vôbec nestíhala, zaváranie, varenie, dvor... bolo veselo!
Prajem Vám pekný upršaný deň!
Ahojte

martinka17
5. okt 2010

@terina25 dík za typ, ja som tie happy mala, ale asi som mala smolu, strašne smrdeli, asi od obalu. A som si zvykla na tie pružné pásiky. Ale ja v DM kupujem stále so žolíkom, to ma potom víde asi tak rovnako🙂 Ináč nemám auto a v rukách 😝 😀 😀 Ale tak zase keby že mám doma dvoch plienkáčikov, tak mi tiež žolíky nestači.a

A to si už prestala kojiť úplne? Lebo ak tak dobre priberá, to nemôže byť hladný vkuse? Nie je to skôr, že si zvykol na ruky a plače, aby ste ho tam vzali? Joj, máš to ťažké, ale máš doma dvojitú radosť, čo by za to iný dal, ver mi 😉 😵

terina25
6. okt 2010

@martinka17 no,snažím sa mu ponúkať cicinu,ale...netečie mu dosť rýchlo 😀 raz sa prisaje,raz nie.neviem od čoho to závisí.a samozrejme sa mi preto už nerobí ani mliečko 😢 kúpila som si lieky,čo mi poradila annag,aj homeo som skúšala,odsávala každú hodinu.no nič nepomohlo.keby som nemala sofi,tak sa s tým trápim ďalej,ale takto sa to nedá.nechcem sa vyhovárať na to...možno som lenivá bojovať.ale už na to nemám nervy stále odsávať a odsať si za deň 30 ml a to som odsávala skoro každú hodinu.jednoducho som s tým sekla,lebo som nemala nervy a pri malej sa to už ani nedalo.prsník ponúkam aj ďalej,niekedy poťahá,inokedy nie.ale už sme tak na 90% na UM.mrzí ma to,lebo som chcela kojiť dlhšie,no bohužiaľ.Sofi som kojila do 4 mesiacov a je chvalabohu zdravá.tak dúfam,že aj Sebinko bude zdravý.jednoducho mi to asi nie je súdené.

terina25
6. okt 2010

a na ruky si asi sotva mohol zvyknúť.lebo na rukách ho nosí len Miro a ten je skoro stále v robote,takže to je málokedy.ja ho len zdvihnem ,aby si odgrgol.nemám čas ho nosiť po byte na rukách,lebo Sofi to nedovolí 😀 hneď chce ísť aj ona na ruky,a ďalšie 2 zvyšné ruky pre ňu už nemám 😀 😀

a čo sa týka toho hladu.tak on je fakt taký hladný.predstav si,že keď som ho kojila tak vydržal len 30 min.a reval od hladu.po UM vydržal tak 1,5-2 hodky a to vypil prosím pekne 200 ml.teraz som mu ale dávky už znížila-150 ml a vydrží 3 hodiny,resp.2-2,5,ale ja to predlžujem na 3,lebo to by len furt jedol a grgal,a jedol a grgal...a nič nespal.takže chlapec má smolu,musí vydržať 😔 😀 😀 Si ani nevieš predstaviť ako nám rýchlo ide to UM.V sobotu sme mu kúpili to z DM 600g a dnes ho dojedol.a to je tam písané,že mal by jesť 5x denne.HAHAHA.to neviem na aké dieťa to vypočítali,ale na naše určite nie.A keby si videla tie jeho ,,šunky,,na nohách. 😀 😀 😀 ale za to je aj poriadne dlhý.už musím dávať veľkosť 74,čo sa nevprace do ničoho,čo je taký dlhý.neviem,po kom taký dlhý je. 😉

terina25
6. okt 2010

ešte som zabudla dodať,že som mu už dnes dala 2x nutrilon 1 extra.on totižto nemože mať obyčajný nutrilon,on musí byť extra 😀 😀 😀 aj sofi sme ho dávali na začiatku,len sme potom menili,lebo ju začal ,,zapekať.zatiaľ sa Sebi drží dobre ,no uvidíme dokedy...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre