Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

andrea142
30. jún 2009

tie zúbky to hej. dva dni dozadu aj moja bola umrnčaná . dolné ďasno má strašne hrubé. každý hovorí ,že jej už pojdu zúbky ale zatiaľ nič aj jej to každý deň kontrolujem .... klopkám jej lyžičkou na ďasno ale zatiaľ nič nepočujem ,že by mala vonku zúbok 😀 ....... a ako si to nechá ,lebo tá lyžička jej chladí ďasno 😀

patkao
30. jún 2009

ahojte..tak my sme dnes boli na to cistenie,doktor jej to na 2x vytlacil,aj si poplakala,ale nebolo to take strasne,kontrola za 10dni a potom ockovanie..baby a po ockovani co pisete tie obklady,to normalne studene na nozku?a kolkokrat?nam nikto nic nekazal..
Martinke a Samkovi drzime palce😉

marya
30. jún 2009

Joj chuda Samko, drzim palce nech je vsetko co najskor v poriadku...

Nas Petko po druhom ockovani nemal ziadnu teplotu, len trosku zacervenane mal to ockovanie po pneumokokoch, ale po dvoch dnoch mu to uplne zmizlo 🙂
Patka, ja som mu na obidve nozicky davala studene obklady, na par minut tak 3-4 krat za vecer, a trochu pomasirovala....

terina25
30. jún 2009

ja som dávala studené obklady.dávala som do dnes.ale stále má napuchnutú nožku 😖

terina25
30. jún 2009

dobre baby,lúčim sa.zajtra ideme na dovču do tatier,tak sa neozvem dlho.

potom sa ozvem.

papkajte,grgajte a hlavne buďte zdraví

papa

andrea142
30. jún 2009

ja som jej dávala dva dni. vždy keď som ju prebali tak som namočila vreckovku do studenej vody trocha vyžmýkala ,priložila na nohu ,dala sáčok ( aby nemala mokré pančuchy) a natiahla pančuchy. tak mi aj spala. niekedy premoklo tak som iba vymenila pančuchy posunula sáčok a hotovo.

andrea142
30. jún 2009

terina: príjemnú dovolenku. my ideme až 28.8.

andrea142
30. jún 2009

no baby dobrú noc ja idem nakŕmiť malú a spať 🙂

mamamima
1. júl 2009

marya aha no dakujem za objasnenie, som to brala, ze ked je 5 zacaty, tak je 4 ukonceny, ako pise patka, ze jej dr to tak rata 😀 lebo dr aj mne to tak hovorila, ale ona je aj za skorsie prikrmovanie...ja som zacala uz s mrkvickou, nakolko miska ma dost silny reflux, tak som jej uz uvarila mrkvicku, v nedelu mame ukonceny 5 mesiac teda 😉

a2303
1. júl 2009

Prajem Vám pekný deň 😵
Malá mi spokojne spinká u maminy na balkone v chládku, tak ja som v práci.

Valíííím robiť... ahojte 🙂

krasulka
1. júl 2009

Ahojte mamulienky,

Patka, tak snad uz bude dobre. Chudatko Ninka. Aj ostatne deticky, mne to je tal luto ked taketo bolesti ti nasi drobci zazivaju ☹ ☹ ☹ ☹

Nas caka druhe ockovanie okolo 13 jula..tak som zvedava aj ja. JA uz sm tiez poucena ze Panadolovy cipok aj od bolesti a octanovu mast na tie vpichy ale nie hned ale az tak po 20 min nch sa tie vpichy zacelia.

teri, peknu dovcu uzi si to a hlavnee vela fooot nech mame co zavidiet potom 😀

andrea142
1. júl 2009

ahojte

ja som bola s malou dnes na poradni. malá váži 6500g. upresnila nám aj dátum druhého očkovanie na 24.7.

kvietok23
1. júl 2009

ahojte, aj vase deticky sa uz stavaju na nohy? ked dam maleho sediet, na chvilku, tak on si ani nechce sadnut posledne dni a len by stal, len sa mi to zda skoro...
a zubky idu asi aj nam, lebo dneska tazko zaspaval a cely den bol umrncany, ale natierame Calgelom, ak je zle a prestane to 😉
my sme uz na dovolenke jednej boli, v tatrach tyzden, malemu sa pacilo, chodili sme aj na male tury - teda vychadzky s kocikom, pocasie nam vyslo, tu v BA prsalo a tam bolo krasne 😉
no a chodime sa uz kupat do aquaparku,tam je stastny 😵
poradnu mame az 10.8 ,ale ked sme mali poslednu 28.5 tak mal 6kg rovnych,teraz bude mat asi blizko 7 si myslim 😉
jaj, a stale kojime.
no tak som sa vykecala, idem spat 😀

ali27
2. júl 2009

ahojte baby,
tiez mam doma februarovca... a chcem sa opytat, ci vasim drobcom uz idu zubky. ako sa to prejavuje? nie som si ista co mojej malej je, lebo posledne 3 dni je akasi nervozna, v noci sa budi kazdu hodinu, cez den nechce velmi spavat... ale dasienka ma uplne rovnake ako predtym, cize ziadna zdrurenina...

ali27
2. júl 2009

prepacte, ani som sa nespytala ci sa k vam mozem pridat do temy... tak snad ano... 🙂

zuzi26
2. júl 2009

kvietok vy chodite do aquaparku s malym 😕 ??? to sa vraj nemoze..

marya
2. júl 2009

Ahojte 🙂

Ali vitaj, jasne ze sa mozes pridat 😉 Nas Petko este zubky nema, tak Ti poradit neviem, ale niektore deticky uz maju 😉

Kvietok, aj nas Petko sa rovnako stavia na nohy, stale sa snazi si sadnut, lezat sa mu vobec nechce...veru, ja by som to tiez s malym neriskovala do aquaparku...

No moj stary chce ist na dovolenku do Chorvatska, ale mne sa tam moc nechce, tak uvidime, kam sa nakoniec vyberieme...

kvietok23
2. júl 2009

jasne, chodime, uz sme boli velakrat, nam doktorka povedala, ze od 4 mesiaca mozme, tak chodime, ze nic proti tomu nema 😉 maly je tam stastny 😉

wewe8811
2. júl 2009

ahojte tak po par dnoch sa zase pridavam. V nedelu sme mali krstiny, takze sme mali doma veselo, lebo prisli aj nasi z Popradu. Mama s malym 9rocnym krstnatom zostali do vcera. Nevedli sa od nej odtrhnut 😀.

V pondelok sme boli na ockovani proti pneumokokom a musim poklopkat, ze to zvladla uplne super. Bez bolesti a teplot, tak dufam, ze aj vase deticky to tak zvladnu. Inak mame 5110g a 62,8 cm 🙂.
Dalsie ockovanie nas caka 27.7. a potom v polovicke augusta. Huh uz nech to mame za sebou. Tento piatok ideme este na kontrolu ku neurologicke, tak dufam, ze bude vsetko v poriadku.

Tiez sme uz zacali s prikrmom. Lekarka povedala, ze uz mozme zacat so zeleninkou a postupne pridavat aj masko alebo uvarene zltko. Zacali sme s mrkvickou a celkom jej chuti, tak dufam, ze nebudeme mat problem vykakat sa 😕.

wewe8811
2. júl 2009

A inak pridavam sa tiez k detickam, ktore v kociku neobsedia. Nasa bambulka nenavidi, ked nevidi, co sa okolo nej deje, takze sa uz snazi posadit a najradsej je na rukach a len sa obzera 🙂. Musim ist kupit tu klokanku lebo drzat ju na rukach nie je sranda. Mate nejake dobre rady, na co pozerat, ked si kupujem klokanku?

mounty
2. júl 2009

weww, v klokanke sa Ti v tychto horucavach roztopi a bude mat potnicky, radsej vyber sportak, nasa je v nom od mesiaca a teraz ju davam aj do takej sikmej polohy, ona to miluje ked moze kukat, v Zoo dnes cely cas prekukala, spala minimum...........a dobre je aj dat na brusko a dat dole kritku nech dieta vidi a cvici svaliky, tak aj ovela viac vydrzi na brusku ked pozera..........papa

bambulla
2. júl 2009

ahojte babule .....vitaj ali27 mi mame uz sportak je to super drobec vsetko vidi a ked zaspi polosede tak ho len zlozim no lebo to bolo hrozne aby zaspinkal v hlbokom koci to tak za hodinu a to som ho musela natriasat...boze ked sme si to tak naucili tak co uz 🙂

krasulka
2. júl 2009

Ahojte,

wewe tak super ze ste tak krasn ezmakli ockovanie 🙂 🙂 a ty mas ake drobciatko doma, to len ja mam slonica doma? 😀 😀 😀 m uz mame nieco malo cez 7 kg. A uz sme tiez v sportiaku a mala je naramne spokojna, tiez je v sikmejsej polohe a vsetko sleduje a pozoruje 😵 😵 😵 a ked zaspi tak ju polozim.

ja som tiez rozmyslala my mame na dvore bazen, a ze malej vytiahnem ten detsky a ked su a budu tie horucavy tak tam s nou clupnem torsku, to uz s amoze nie? 😕 😕 😕 na verejne kupkko by som si ja netrufla predsalen..ale takto doma to je snad ine nie? 😅

ja malej tu samotnu mrkvu davat nemozem, jej to nechuti a zapeka ju potom, Takze len s jablckom. Ale aj brokolica je chutila ta od HAMI ci HIPP ani neviem ktora znacka to bola. Ale chutilo to ja mne ked som okostovala.

Nam pride Misiak domov 15 jula jupiiiiiiiiiiiiiiiiiii sice len na 4 dni ale lepsie nez nic. A 4 septembra uz mame letenky do Irska vsetcia spolu. 😵

nada.hope
2. júl 2009

Ahojte wewe, tak my sme vacsi 😀 😀 dnes sme boli preventivne na vazeni a mame 5720g takze sme za dva tyzdne pribrali 170 g je to lepsie, ale este to neni ono.
Krasulka ani my nemozme cistu mrkvicku, ale nam zasa chuti spenat so zemiacikom a strasne slivkova stava, uz jej nedavam ani cajik iba zriedenu slivkovu stavicku 😀 😀

nada.hope
2. júl 2009

Baby a ked ste v sportaku, co davate malickym na seba? aj niecim este prikryvate ci ako, uz by som pomaly aj ja Ninku dala do sportaku, len sa bojim aby jej moc nenafukalo 😅

bambulla
2. júl 2009

pokial nefuka nedavam nic alebo prikrijem trosku plienockou a mi s plienkou aj zaspavame vytiahne dudel a vopcha kusok plienky do pusi asi si s tym posucha aj dasienka lebo nas velmi svrbia uz mame take celkom biele ciarocky asi su to uz zubky a strasne sme mrzuty ☹ ☹ ☹ ....... 🙂

krasulka
2. júl 2009

Nadi, ked je taketo teplo ako bolo vcera tak sm mala malu len v bodynku, plus vozim so sebou tenku deku a tiez plienocku mam vzdy po ruke ale ja aj teplaciky vozim aj mikinku keby cosi a ponozky mala na sebe 🙂

bambul tak aj vam uz zubky idu? no kam sa tie deti ponahlaju? 😀 😀

ja uz tiez natieram Calgelom pr eistotu 😉

martinkasch.
2. júl 2009

Ahojte,
tak my uz mame za sebou prve ockovania do obidvoch noziciek. Uz sme to konecne mohli absolvovat.
Mame v ockovani ,eskanie, pretoze sme mali skaredu reakciu. Stale sa nam tam nazbieral hnis a chodili sme kazdych 10 dni na cistenie.
Inak, na poradni nas vazili, mame 8 560 g a 72 cm. Vraj Sebinko vyzera na 7 mesiacov. Stale papame len materske mlieko, pravidelne kazde 3 hodiny a to ako vo dne tak aj v noci 🙂
Sebinko uz chce len sediet a uz aj stava na nozky. Je velmi zlatucky.
Prekonali sme zapal uska, ale prebehlo to celkom v pohode.
Tak sa majte pekne a hlavne vela zdravicka.

bambulla
3. júl 2009

babule co este spite mi sme dopapkali zeleninku 🙂 a nam ta masticka Calgel asi nepomaha lebo si to brhli aj tal a to by malo trosku zatrpnut zevraj...pouzivate niektora aj niejaku inaksiu tu masticku???....martinkasch...mi sme tiez 16.2nar.ideme na poradnu 13.7 a aj na druhe ockovanie-a aj druhy krat na rotavirus.a este aj na sono noziciek som zvedava kolko sme pribrali bude to 6tyzdnou co nas vazili 😉

mounty
3. júl 2009

ja mam dentinox tusim ci ako sa to vola a pomaha, starsiemu aj patky teraz natieram, sam si ju pyta, tak asi pomaha,,,,,a je bez cukru, tak nepokazi zubky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre