Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

molly28
5. apr 2009

ahojte, no konečne som vás stihla dočitať a taktiež stiham aj odpísať 😉 😉 😉 bavili ste sa o kriku babatiek . ja musim klop klop klop...moja babula plače, len ked je hladná....je úžasná...ale ked to pusti, tak je to, jako keby ju rezali...

k tej suchej pokožke - aj naša malá má dosť suchu pokožtičku . natieram ju olivovym olejom, ale na tvar jej davam teraz Excipial U Lipolotio - a začina jej to zaberať - lebo už mala až šupinky....a aj v hlavičke to ešte trošku má, ale mali sme to horšie, ale natrela som jej to každé tri hodinky cez deň riadne olivovym olejom a pred každým novým natretim som jej hlavičku riadne kefou premasirovala...a ustupuje to 😉 😉 😉

čo sa týka spinkania - to sme zatial vyhrali - od pol desiatej do piatej, šiestej - pravidelne - my sme tento piatok boli s mužom na akcii . malinku sme dali k našim a bola užasná. bola som ju uložiť o pol deviatej som odchádzala, mamina mi volala o desiatej a malinká už zadriemavala - zobudila sa jej o tretej, bola vraj riadne pokakaná, tak ju prebalila, dala jej mlieko čo som mala odstriekané a zaspala ešte do pol siedmej....bolo mi ťažko, ked som ochdázdala, ale zvládli to 😉

patkao
5. apr 2009

ja vam tisko zavidim, tým co babatka v noci spia..nasa mala si zmyslela kazde dve hodky papat a to celý den aj celu noc..uz tri dni, skoro meliem z posledneho..inak ja ju davam do postielky, neviem sa tak dobre vyspat ked je v posteli, stale na nu davam pozor a neviem sa ulozit..

fodorka33
5. apr 2009

ahojte baby no nas maly spinkava v postielke obcas cez den spi na postielke ale v noci s nami nespinka ved by sa nemestil ja sa roztahujem 😀 😀

evkastipka
6. apr 2009

Ahojte, pekny dnik Vam prajeme 🙂

a2303
6. apr 2009

Ahojte,

Moja malá spinká v postielke, keď ju kojím tak zvykne zostať primne aj 2 hodky.
Ale ona sa mi budí len 1 .
Majte sa krásne a prajeme Vám pekný deň, idem zobrat malú von na terasu.

caly8
6. apr 2009

ahojte 🙂

no čítam, že vám niektorým bábätká prespia aj celú noc, kto vie kedy sa to zmení a prespí aj moja celú noc 😔 ona papá každé tri hodky..

dnes je zase krásne ja chodím von s ňou okolo 13h a vydržíme aj do 18h ale samoška ju ešte medzi tým nachovám..chodím do roboty a ona mi spí v kočíku ale asi tak, že ju musíme každých 20min.hojdať lebo ona keĎ kočík stojí má oči otvorené 😒 opička malá..sa voziť potrebuje ja som celé tehotenstvo na aute brúsila tak to vraj aj preto 🙂

no idem si umyť háro a pojdeme von keď vstane

páá

marya
6. apr 2009

Caute baby 🙂

k tomu spinkaniu - doteraz Petko spinkaval s nami v posteli hned vedla mna, ale kedze som sa zacala bat aby som ho nepripucila, lebo uz mam tuhsi spanok ako este pred par tyzdnami, tak posledne dve noci spinkal vo svojej postielke, ale od tej piatej rano, ked uz mam len taky lahky spoanok, si ho zoberiem k sebe a spinkame spolu 😵 normalne mi chyba ked je v tej svojej postielke a necitim ho hned pri sebe...
A v noci uz krasne spinka, vzdy ho nakrmim tak okolo polnoci, potom spinka do cca 5 a po papani pokracuje do 9, znova papa a casto znova este zaspi, je to taky nas anjelik 🙂

mima22
6. apr 2009

ahojte.
aku vahu maju vase babatka nasa Natalka ma uz dost pred tyzdnom mala 6,5kila a zajtra bude mat 11tyzdnov.
doktorka mi povedala ze ked su babatka len kojene tak su take.baculatejsie

sue13
7. apr 2009

Ahojte 😎
Nas dnes caka poradna tak som zvedava kolko nasa Karinka pribrala a narastla 😵 Ked ju nosim aby si odgrgla tak je uz teda riadne tazka 😀 Kazdy tyzden vyradujem vecicky co uz neoblecieme 😅 😵
Nausnicky uz mame 2 tyzdne a uz to ma krasne zahojene tak sa tesim... 🙂
Spinka iba vo svojej postielke zatial a postielka je hned vedla mna aby som nemusela stale vstavat a podavat dudu 😀
V noci krasne spinka, budi sa az nad ranom cca okolo 5-6 hod tak ze sme aj vybuvaní 😵
Tiez ma dost vysusenu pokozku na hlavicke aj v okoli cela a ociek. Davam jej castejsie olivovy olej a dnes sa opytam dokyho co s tym...
Baby a pouzivate nejake kremy na tvaricku proti slniecku? Lebo aj v kociku ju opalilo som si vsimla... 😎
V lekarni mi poradili vichy krem faktor 50 na detsku tvaricku za 900 Sk 😝 No co kradnem???
Ake pouzivate vy? Neviem ci ho kupit. 😅
Zelam Vam vsetkym pekny slnecny dnik a pozdravujeme drobcekov 😎

sue13
7. apr 2009

Tak Karinka mi dala este par minut a nasla som tu forum o tych opalovakoch pre babatka. 🙂
Tu je keby ste mali zaujem...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Chvalia tam dost ten vichy krem tak ho asi predsa len kupim a sebe potom asi uz iba indulonu 😀 😀 😀 😀 😀

molly28
7. apr 2009

...sue vichy by som asi nekupovala - vichy je kozmetiky ktorá je vyrábaná z nafty ....ked davali na STV2 reláciu test - vyšiel uuuplne najhoršie ☹ ☹ ☹ ☹ odporučala by som ti vyskušať radšej iný...

ale to je len moj názor...

nada.hope
7. apr 2009

Ahojte tak my mame poradnu az zajtra, tak som zvedava, ale my mame asi iba okolo 4,2 kg aspon podla nasej vahy, manzel sa nan nu postavil sam a s malinkou, tak takto ju vazime doma 😉 😉 zajtra davame prepichovat uska, tak budeme peknucke obidve 😵 😵
Inac sue ja som kupila v DM-ku babylove krem na opalovanie OF50 a tym Ninku natieram a stal ani nie 4 eura. 😵

molly28
7. apr 2009

nadi z toho si nič nerob..ja som bola na poradni minulý týždeň, a moja bambulka ma len 4060g..ona sa mi ťahá do dlžky, má 62cm....
my tiež máme krém z dm a je ok, a hlavne, že nie je drahý.... 😉

andrea142
7. apr 2009

Ahojte

Ja som bola v poradni v piatok malá vážila 4990g ,priberáme po 200g tak som rada. 🙂

moja spinká v postieľke od začiatku. ja ju kojím tak ,že si ju položím na vankúš. keď som si ju dala do postele a tak kojila tak som zaspala do troch sekúnd 😀 takže som ani nevedela koľko malá papala. Posledné dva dni sa mi budí už iba o 3:00 a potom o 6:30 lebo 7:30. až potom si ju zvyknem zobrať k sebe do postele.

včera som bola u lekára na kontrole po pôrode, všetko v poriadku , tak som rada ,že to už mám za sebou 🙂

terina25
7. apr 2009

Ahojte kočky.

konečne je krásne počasie.hurá dočkali sme sa.No a nečudujem sa ani ,že práve preto sem nikto nechodí.Niekedy mi to chýba, to naše ,,kecanie,, škoda ☹

naša malá sofi má váhu 4,2 kg - teda min.týždeň mala takú a dĺžku 58 cm.neviem,či je to veľa alebo málo.

v poslednej dobe nám tak začala plakať.nedá sa to ani počúvať.cez víkend sme boli u mojich rodičoch a bolo to strašné.No asi to bolo od hladu,lebo keď som ju nakojila,tak stíchla.zdá sa mi,že má teraz nejaké papacie obdobie.najmä teraz,keď prídeme z vonku.a jedla by aj každú hodinu.ale zaujímavé je,že teraz sme už doma a spí.aspoň zatiaľ 😀

s tou sucho pokožkou to máme rovnako.tiež má suchú okolo obočia a vo vlasoch.

a čo sa týka spania v posteli. predtým s nami spala vždy,ale teraz ju už dávam do posieľky.akurát,keď je manžel na nočnej - tak ako dnes, si ju beriem k sebe a máme taký babský večer. 😀

wewe8811
7. apr 2009

ahojte kocky, tak konecne som sa aj ja ku vam po par dnoch dostala. Nasa bambulka od zaciatku spinka vo svojej postielke, ktoru mam hned vedla seba, iba ked velmi vymysla tak si ju nadranom dame k sebe. Cez den vacsinou spinka kade tade len nie v postielke 🙂
my ideme do poradne zajtra tak uvidime kolko budeme mat, ale tiez ratam okolo 4 kg. Inak musim poklopkat, ze nasa mala nema s tvarickou ziadne problemy, vyrazky alebo suchu pokozku. Tak dufam, ze to nezakriknem. Tiez som rozmyslala nad kremom proti slniecku. Asi vyskusam tiez ten babylove.

patkao
7. apr 2009

ja som v neakom mama a ja citala,ze do 6mesiacov ziaden opalovaci krem,ze treba drobcov drzat mimo slniecka..takze prehadzujem plienku cez kocik a vyhybam sa prudkemu slnku..nasa mala sa v poslednej dobe,tak 2tyzdne,riadne vykrmila,uz je uplne ina,licka ma ako sysel,ja ratam ze ma tak 5,5 kg uz

hanuk
8. apr 2009

Ahojte! Nasa mala minuly tyzden u doktora 5 kg a 56 cm. zda sa mi to dost tie kila ale podla tabuliek je to ok. My davame kremik Bioderma 50 z lekarne a davame aj plienku na nosic, ale tu musime ked sme na J Europy. Aj vasi drobci sa tak krasne usmievaju? je to take zlate 🙂

lusilia
8. apr 2009

Ahojte babulky, tak my sme tiez boli dnes na poradni a mame 5550g, takze pekne priberame 🙂, ale tak my sme tu skoro najstarsi, ale zato sme boli najmensi, takze som spokojna 🙂
a inak najviac sa tesim tomuto pocasiu, konecne sa da byt normalne vonku, takze akurat si odsavam i ideme ta het 🙂
Tak sa majte krasne a uzivajte si slniecka s babtkami 😉

fodorka33
9. apr 2009

ja som kupila kremik na toto velikanske slniecko🙂 DAYLONG KIDS30 faktor,poradila mi to kamoska v lekarni...

clarissa
9. apr 2009

ahojte
Sue ja som malej kupila Daylong16..poradila mi to v lekarnni ze to na nase slnko staci na tvaricku 😉 tak neviem hadam jej to bude stacit,.nevyhadzuj za vichy,,,podlamna to je pre dospelych bordel na tvar ,nie to este pre male miminko...daylong je svajciarsky krem,overeny a mas aj vyssie faktory ako pise fodorka 😉 😉 😉

ludika33
9. apr 2009

ahojte babule,

ja som pri malej pouzivala avon kids kremik na opalovanie s vyssim faktorm a to jej nic nerobilo ( teda myslim, ze zle jej to nerobilo) alebo som mala aj daylong, ten mi odporucila aj detska lekarka
vichy nekupuj je zbytocne drahy

zuzi26
9. apr 2009

ahojte dlho som tu nebola - nevedela som ze babetka treba natierat uz aj pred jarnym slnkom - je to potrebne, aj ked na nich neziari slnko v kociku? Inak my mame 57 cm a okolo 4500 g. 🙂

kvietok23
9. apr 2009

ahojte, tie, ktore plne dojcite - davate dietatkam v takychto teplach nejaku vodu alebo cajik?
lebo odkedy sa oteplilo, moj maly prestal kakat. doteraz kakal po kazdom papani, teraz po 4 dnoch sa vykakala a dneska je 2den co nekakal opat. len prdka.. tak neviem ☹

ludika33
9. apr 2009

kvietok vies, ze aj ja nad tym rozmyslam, ze ci nezacnem davat cajik alebo aspon prevarenu vodu, lebo mne maly prestal kakat. kakal minuly utorok, potom v nedelu a do dneska zatial nic. prdkat prdka, len nekaka. skusala som aj s teplomerom aj s rektalkou a nic.

fodorka33
9. apr 2009

tie co plne dojcite nedavajte cajik!staci ked prevarite vodu ja neviem lucku alebo co a to im date,lebo oni este nepotrebuju cajik.

lusilia
9. apr 2009

Babulky ja tiez plne kojim, ale, ze do pol roka babatko vobec nepotrebuje vodu ani cajiky, teda tak mne aspon dr. hovorila...a mne maly od narodenia kaka tak raz za styry dni a v ten den niekedy aj tri krat 😀

ludika33
9. apr 2009

lusilia tak to si ma celkom upokojila. pri malej som mala s nou raz problem, ze nekakala 10 dni a to ked sme zacali s prikrmami ale predtym a aj potom bez problemov az do teraz. pojdem s malym obtyzden na poradnu tak som zvedava co mi na to povie dr.

lusilia
9. apr 2009

Ludika myslim, ze je to v pohode, kojene deti naozaj nemusia kakat kazdy den, takze netreba stresovat, pokial prdka a ma makke brusko, tak je to v pohode, ono im to vsetko pekne travi 😉

molly28
9. apr 2009

ludika, veru nemusiš mať strach...sice moja bambulka kaka pravidelne každý deň aspon raz, ale viem, že dr mi povedal, že keby náhodou nekakala , nemám sa obávať...je to normálne...

kočky moja Sonička dnes prekonala zoči. Bolo to príšerné!!!!!!!!!!!! 😖 ☹ 😖 😢 😒 Straaaašne plakala skoro pol hodinyy, vkuse krutila hlavičku do jednej strany ☹ ☹ ☹ no nemohla som ju nijako utišiť....Nakoniec som ju potrela ocikanou plienkou a do pol hodinky sa riadne rieeeeedko pokakala a bol klud...Bolo to pre mna hrozne, aj som si poplakala ☹ ☹ ☹ ešte nikdy mi takto neplačkala....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre