Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

mamamima
23. jan 2009

bambulla no to ta budu sledovat, to neni sranda veru...aky tlak si mala?

patkao
23. jan 2009

ahojte..tak ja som konecne doma..som boal an socialke aj na urade prace po tlaciva a na socialke mi dokonca povedali ze mam zle vyplnene od dokyho to tlacivo na MD, tak som musela ist este aj k nemu..teraz ledva zijem..ale kupila som zateplene rukavicky 😀 a aspon som sa s drahým v meste najedla 🙂

mamamima
23. jan 2009

patka a aky papier od dr si mala? ja nemam nic...len co mam u neho v karte zalozene...myslis co tam on posielal?

bambulla
23. jan 2009

mamamima-140/90 a inak som mavala tak130/70

janula10
23. jan 2009

mima skus si kupit krem elastin Q je super chladi a ked mas vylozene nohy pri tom odpuchnu, ale je to normalne mne povedal doki ze pokial nemam zly tlak tak pohoda patri to k tomu no co nalievame sa uz a niekde to musi sa zliat 😀 😀 😀 😀

lulusy
23. jan 2009

ahojte babulky,
janula ztaka to je taka hlienova zatka na krcku a ked sa uvolni tak sa vylucuje ako taky hlien (vytok) v ruzovo hnedej farbe. Ta zatka tiez sluzi ako filter pred zapalom resp. infekciou, zvykne sa uvolnovat par tyzdnov pred terminom porodu.

janula10
23. jan 2009

mima to je to co ti da doki a posle ho za teba zamestnavatel

bambulla no vysoky radsej ist tam vsak ty uz to mas len za par tak chvilu si polezis 😀

krasulka
23. jan 2009

Ahojte zas ka kus reci,

ja uz som sa nasrala baby a dala som si male pivo na ten zaludok a poviem vam tak som sa vygrgala, ze ani po sode sa tam nevygrgam a odvtedy mam ulavu 😀 😀 😀

sisa, mne cast zatky odisla uz v 31 tt ked som bola v nemocke...tak ozaj to moze aj takto po kuskoch odchadzat..

Inak aj ja mam odvcera spuchnute clenky z tej vnutornej strany 😎 😎 😎 vecer mi to po sprche a kreme opadlo ale teraz mam tiez stale opuchnute a to ani nebeham..kurnik 😠 ale vim este asi z voho to mozem mat, lebo som pila aj tu Fatru na zaludok a ta by sa nemala asi v tehu lebo je slana...

patkao
23. jan 2009

he mima, to co mi doky vystavil ze ziadost o materske..tam mi evypisal datum porodu a oni mi to vratili..tak som sa tam trepala a zas aspat na postu, poslat to obratom do BA..ale aspon som si nahlasila ten 2.pilier v socialke a pobrala si tlaciva ..len uz chodim ako kacica a strasne ma boli podvozok..som sa len dovliekla na gauc 😔

janula10
23. jan 2009

lulusy dakujem to ani neviem ze take exituje no dobre vediet, este to mam tam kde to ma byt asi lebo nic take neslo von....a po cipkach uz ani vytok nemam 😉

mamamima
23. jan 2009

bambula ja som tak mala pri malej v 40tt 135/90 akurat v stredu v poradni som si kukala kartu som si to nasla...tiez ma poslali do nemocky radsej...inak ja mavam ideal al. nizky...teraz som mala vyssi, ale dala som si rano kavicku, tak preto...

janula na ten tyzden sa mi to neoplati kupovat 😀 😀 ale nie pockaj este 18 februara tu budem kvitnut 😝 no asi sa zastavim teraz po ceste do skolky v lekarni veru...ale jasne ze je to normalne pokial neni tlak a bielkoviny...ja nestresujem, len ze je to nechutne...som zvedava ako sa teraz obujem 😠

lulusy
23. jan 2009

k tym opuchom ja som ich mala asi 3 dni ale hrozne, bolo to tym ze som 3 dni cely byt ordungovala a vobec som neoddychovala. Potom som si povedala dost a 2 dni som lezala pri gauciku pri telke s vylozenymi nohami a uz je to super...
Zvyknem ich mat opuchnute este sem-tam vecer ked sa cez den niekde tulkam ...

mamamima
23. jan 2009

janula myslis to co mi dal ked ma vypisal na MD a dala som to zaestn., ze? uz mi nic nebude davat...

krasulka no pivko cierne by som si dala 😀 ale to mozes mat z tej fatry, ta je veru slana jak svina,.

lulusy
23. jan 2009

janula, no vyborne potom,
mne to kamoska opisala (rodila 8.1) tak, ze to nie je ako klasicky vytok, ale ze sa to tak taha .... ako soplik 😅

lulusy
23. jan 2009

ozaj nemam ziadne nove babatka?
viem o 2 chlapcekoch a trojiciek dievcatiek

patkao
23. jan 2009

mima uz ti nic nebude davat 😀 ..len ti zo socialky pride rozhodnutie o materskej

mamamima
23. jan 2009

ze to moze byt take sedobiele a ked je to pred porodom, tak je tam aj primes krvi, ze take vlocky krvave...nevidela som to, len co nam na pripravke PA hovorila...

aj ja som dnes mala upratovaci den, este navarim a zajtra nic nerobim, vobec nic! 😝

mamamima
23. jan 2009

aha patka dik 🙂 a to rozhodnutie mi uz asi prislo, len musim ist k nasim, som si za 5 rokov neni schopna na socialke zmenit trvale bydlisko , hanba mi 😀

bubatenko
23. jan 2009

čaute,

tak som opäť späť......

janula nemáš náhodou naskenovaný návod na používanie pre Angelcare ? Mam to len v AJ, som si to preložila, ale pre istotu, mala by som lepší pocit.....

patkao
23. jan 2009

ja uz nic nerobim ani dnes, ani zajtra..jest mozeme aj pizzu niekedy , alebo bude sucha vecera...nech si drahý troska zvykne 😎

marya
23. jan 2009

Klem jej, takze uz mas termin 😵 😵 tak to uz len 10 dni a Zofka bude na svete 😵 😵 😵

Jani, tak teda ozaj, ze sa Ti chcelo po tej Inchebe behat, Ty si nezmar 😀 😀 😀 ale konecne som sa dohodla s tou pediatrickou co si mi odporucila, a musim To ozaj podakovat, lebo taky mily pristup som ozaj necakala, bola som velmi milo prekvapena, taki by mali byt vsetci lekari... 😵

Mimka, ja mavam na poradni bezne tlak okolo 140/90 ( niekedy aj 100 ), ale zatial si ma nastastie nikde nenechali, lebo mam papier od interneho ze som zdrava 😅 😀, aj doma mam stale dobry, dokonca aj nizky niekedy, takze vraj pokial mi nevyskoci este nejak viac, tak snad to bude OK...to je moj jediny problem co v tehotestve mam, no asi nieco musim mat 😀 ale to mam u kazdeho lekara, aj u svojej obvodnej na beznej preventivke, a nic sa s tym neda robit, no co uz...

lulusy
23. jan 2009

mima
wow, a to nikde nikomu nevadilo? myslim urady a pod.?

janula10
23. jan 2009

mima ano to takze to ty si dala zamestnavatelovi on ti to poslal do socialky a oni ti poslu vymer to ti doslo uz so super platom co??? 😀 😀 😀

bubu mala som pockaj ci mam este neviem ale mam ja navod tak ti ho mozem nafotit z mojho pockaj kuknem

marya
23. jan 2009

Inak s tou zatkou...doki mi hovori ze to moze prist kedykolvek, tak by som aj povedala, ze by mi ta zatka uz mala odist, ale ja eviem, ja mam taky "soplavy vytok" uz dva mesiace...to moze byt, ze by odchadzala tak dlho a pomaly ? ale vzdy len biely, cerveny ani ruzovy nikdy... 😒

mamamima
23. jan 2009

lulusy nie a malo by? ked mi nieco poslu, tak to pride k nasim a ja si to na poste vyzdvihnem, iunak s nimi nic nemam...vsetko za mna robil zamestnavatel, takze nic...ale uz si to zmenim 😉

bubatenko
23. jan 2009

dakujem si zlatá..... chýbajú mi baterky, tak to nemôžem nainštalovať , ale som rada, že som stihla ho kúpiť... dnes mi prišiel, ale ma ani vo sne nenapadlo, že tam nebudú všetky baterky...... 😠

mamamima
23. jan 2009

marya to ti moze odist az na koze...mne odisla az ked mi pustili vodu, to bolo vtedy aj s krvou...ale skor mi nic neodislo...

bubatenko
23. jan 2009

marya ona ti nemusí odísť vôbec... až pri pôrode.....

lulusy
23. jan 2009

mimka
ja neviem ci to vadi ... hmmm... ale pokial sa k tomu za tych 5 rokov nikto nevyjadril tak je to asi v pohode 😉

marya
23. jan 2009

Mimka vdaka za info, tak asi to tak u mna bude 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre