Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

martinka17
25. aug 2010

@andrea142 aký kábel???

andrea142
26. aug 2010

na nabíjanie notebooku , baterka mi vydrží už len 30min.

andrea142
26. aug 2010

a ešte som zabudla ,včera si Lili prvý krát doniesla nočník ,že chce cikať 😀 som skoro spadla zo stoličky 😀

alline
26. aug 2010

Baby co dnes varite pre drobcov? Ja dnes len tak zlahka, cestoviny so syrom, uvidime ci budu mat uspech 🙂 Zajtra sa chcem pokusit file z morskych ryb no som zvedava co na to povie Natalka 🙂))

martinka17
26. aug 2010

@andrea142 ten nočník super, kočka nabrala super systém🙂
Ináč Samko nespí, blázon sused zase vŕta, taký idiot vždy začne na obed a končí okolo tretej, a pritom má sám malé dieťa 😝 😝 😝 😝 😝

@alline my máme hráškovú polievku a k tomu francúzske zemiaky 😉

andrea142
26. aug 2010

@alline : my máme šošovicovú polievku - takú mliečnu a lángoše. som sa pred chvíľou tak najedla ,že asi prasknem 😀 . moje obľúbené jedlo

@martinka17 no aj ja sa jej čudujem, stačili 4 dni dovolenky v čechách . horko ťažko mi teraz zaspala ,lebo došla rodina a bláznila sa, predvádzala sa pred nimi, 😀 šašo jeden

martinka17
26. aug 2010

@andrea142 Samko ešte stále nespí, v postieľke je od 12 a stále si pýta cicinku, nechápem, ani zuby sa netlačia, strašné

andrea142
26. aug 2010

@martinka17 moja našťastie zaspala o 13:15 už s plačom a tiež sme si išli ľahnúť okolo 12:00 ale potom sestriná malá vybehla z obývačky a od mamy si pýtala syr a Lili to začula tak aj ona už musela mať ,tak zliezla z postele a jedla syr. potom došla rodina tak ešte behali ....atď ....................nám sa tlačia dolné očné ........... obidve 🙄 ........... ale našťastie bez príznakov ( troška viac mrnčí.......... a včera si ukazovala do úst a hovorí že " bojí" ...........tak dostala pusu a už jej nič nebolo 😀 😀 😀 ) ................ hoci dnes nechcela obed , ponúknem ju keď sa zobudí.

martinka17
26. aug 2010

@andrea142 tak Samko zaspal na 45, neviem, asi ho nechám spať do pol a kniec, lebo potom večer šarapatí....začarovaný kruh je z toho 😢 Pekne, že vie ovedať že bolí, Smako tak max, bibi, keĎ sa buchne 😀

andrea142
26. aug 2010

@martinka17 aj to hovorí a ukazuje už 6.mesiacov na prst kde mala vtedy zarastený a zapálený necht a treba jej vždy pofúkať a potom občas keď sa buchne atď

ani ja jej nedávam veľa max. o tretej ju budím a ideme na ihrisko aby sa vybehala 🙂

martinka17
26. aug 2010

tak nejako aj ja plánujem asi pešo zase k babke alebo s odrážadlom, len nech sa nejako unaví 😀

mima22
27. aug 2010

@andrea142 ahoj.aj nasa mala ma azpaleny prst natieram jej to alpou mala ma palec na nohe .co si davala malej nato?boli ste aj u doktora s tym?
mi ano doktor povedal ze ak to bude mat stale take tak jej to budu musiet vystikovat

martinka17
27. aug 2010

@mima22 skús betaden, je to dezinfekcia, taká červená, mne to kázali pri zápaloch, urýchluje hojenie a pekne vysúša ak je zamokvaná rana🙂

andrea142
27. aug 2010

@mima22 : aj my sme mali palec na nohe. má strašné nechty na nohách ako jej otec, zarastajú. ja som s ňou u lekára s tým nebola ale mali sme doma framikoin masť a s tým som jej to natierala. teraz to má pekné ale akonáhle má väčšie nechty tak to má hneď červené................klop,klop mala to len zatiaľ raz 🙂

martinka17
27. aug 2010

@andrea142 ja mám to isté u Samka, jeden nechet na palci je teraz ako keby naštiepaný...dúfam, že nemá nejakú mikózu 😒 ináč ja mám na to zarastie aj diagnózu od lekára ☹

andrea142
27. aug 2010

už dlhšie som sa chcela spýtať len vždy som zabudla hlavne mamičiek čo majú dievčatá či sušíte vlasy babám sušičom alebo len uterákom a necháte uschnúť. ? dúfam ,že mi niekto odpovie. 🙂

@martinka17 : nepríjemná vec to s tým nechtom .už len keď mne sa to stane ,že si zastrihnem omylom a potom sa mi to zapáli nie ešte malým. to radšej mohla mať nechty po mne 😀 .. fandím si 😀 .... moje nezarastajú

martinka17
27. aug 2010

@andrea142 joj, fakt to bolí ako svi.... ale tak si dávam pozor a keď cítim, že vrastá, tak operujem🙂
Ale u Samka nie, tam len strihám na nožičkách len s klieštikmi 😀

andrea142
30. aug 2010

no ja mám za sebou ďaľšiu otrasnú noc ale nie kvôli malej. nevedela som zaspať iba som sa prehadzovala a tŕpli mi ruky a nohy, bolo mi zle od žalúdka ale to asi kvôli tomu ,že o 21:00 som jedla langoš lebo manžel v chladničke našiel ,ešte zo soboty a tak si spravil ,jasné aj ja som si musela dať 😠

a čo som minule spomínala tak ,od kedy som tehu sa mi snívajú strašne blbé sny. minule sa mi snívalo ,že ma niekto naháňal alebo som utekala, že sa zosunul jeden dom čo pred ním každý deň idem, potom zase o upíroch, a dnes že sa mi narodilo dievčatko a už sme boli doma a troška mi to bolo ľúto ,že nemám párik ale potom mi bolo divné ,že tam Lili nieje , a mužovi som vravela ,že chodme si kúpiť dvojkočík aby sa tam zmestili obe .... no blbosti. ....................už asi večer od 18:00 nebudem jesť 😅 😕 😅

a musím sa pochváliť Lili vyšli už oba dolné očné zuby a asi sa tlačí jeden horný .......... 😀 😀 😀

martinka17
30. aug 2010

@andrea142 lili blahoželáme k zúbkom 😀
Blbé sny mávam aj ja a ani nie som tehu 😲
Ale ináč ak ti aj tŕpli ruky, môže byť od chrbtice, ja som to mala pred rokom, pomohla mi masáž 😀
A ako ste na tom ináč s tým cikaním, už sa stále pýta?Lebo Samko má dnes cikací deň, zásadne mimo nočník 😠 Vrrr, boli sme u Jakubka a Katky, raz cikol do nočníka a raz do plienky, ale doma dva krát ocikal koberec a keĎ som ho šla uložiť, tak sa pokadil 😖

andrea142
30. aug 2010

@martinka17 : my sme na to relatívne dobre ,už dávno sa nepocikala. hoci párkrát sa stane ,že kým si donesie nočník tak si cvrkne ale to je minimum. niekedy má mokré len gaťky a tepláky sú suché. kakať kaká zásadne do nočníka to na začiatku mala problém ,že kakala do gatiek. ak sa na to pozerám dozadu tak to je cca.2 mesiace čo si zvykla.

martinka17
30. aug 2010

tak to potom sme len na polceste, lebo my nacvičujeme asi tak mesiac, tak potom celkom pohoda, ešte tomu musím dať viaceeeeeeej času, len som rada, že ste to tak rýchlo zvládli. Ke´dže Samko je chlapec a tý sú lenivý, tak snáď v novembri už bude ok 😀

muriel293
31. aug 2010

ahojte ženy idem sa poradiť s vami.....tak prvá vec ako dlho má dieťa piť mlieko pravidelne do akého veku? do dvoch či troch rokov? dávate už krabicové? ja som už začala dávať 3,5 percentné mlieko a aj kakao antiviro ráno a ešte sa chcem spýtať či aj prevárate alebo len ohrievate? vďakaaaaaaaaaaa 🙂

Inak vás srdečne všetky zdravím,máme sa celkom v pohode,rozprávame,kakáme na veľkom záchode zuby sú už všetky,podarilo sa nám po ťažkom boji aj kožku na bimbiškovi prevliecť ale bolo to slzičiek...ešte stále nám pretrváva uškrečané obdobie,hlavne ak sa nám niekto prihovorí a najnovšie už aj keď nemáme po vôli! ide mi to dosť na nervy ale tak dúfam že to časom prejde....momentálne nuda vnútri lebo prší zase :( ale cez víkend sa chystáme do Bojníc na jednu noc tak snáď počasie už zmúdrie...

andrea142
31. aug 2010

@muriel293 : ja by som sa toho ,že má piť mlieko pravidelne asi nedržala ,ja som s krabicovým mliekom začala keď mala 7.mesiacov ,lebo UM mi odmietala piť. ani jej nedávam 3,5 percentné, lebo toho mi vypije menej ako 1,5 . jej asi vadí ,že je hustejšie ako to druhé. a ešte v zime pije sáčkové ,len v lete sme to vymenili za krabicové, lebo sáčkové sa skôr pokazilo. ale tuším aj to je 1,5%. ......................................mlieko preváram ,pije ho večer a ráno cca. 150 -180ml viac nie. občas ak má dobrú náladu stiahne 210ml. asi do troch rokov. ale mne mama hovorila ,že už sme chodili do druhej triedy a ešte sme ráno a večer pili mlieko z fľašky 😀 tak asi to bude individuálne. pokiaľ má rád mlieko tak nech ho pije. 🙂
@martinka17 : tak ešte máte čas 🙂 ...... ináč včera sa Lili tiež podarilo cvrknúť do gatí a potom večer ju manžel bral sa kúpať a mala na sebe tielko a gaťky a ešte jej dával župan a keď sa vrátili z kúpeľne tak mala znova mokré gaťky 🙂

to počasie je hrozné. nemám rada keď prší 😠 .................. musím kúpiť malej gumené čižmy a pršíplášť.

frola
31. aug 2010

@muriel293 ahoj ja davam uz len trvanlive plnotucne a neprevaram len trochu zohrejem. davame ho 2krat denne ako uspavaci ritual. vypije priblizne 150ml naraz.
my mame teraz priserne obdobie vzdoru. som z toho uz uplne znicena. olivia si hroznym revom presadzuje svoje a ked chyti taky zachvat nic nepomaha len pockat kym odzneje a az potom vysvetlovanie. este aj na ihrisku zacala byt zla na deti. ked sa jej nieco nepaci stipne, skrabne alebo buchne. som z toho hrozne nestastna, neviem kde sa to v nej berie a pravdu povediac neviem ako mam na to reagovat. mam pocit ze nezabera absolutne nic a uz som z viacerych zdrojov pocula ze v tomto veku ani nezaberie ze to len treba vydrzat a ze jej mozem na oko skusit dohovarat aby som nevyzerala ako divna mama co sa nestara 😒 no neviem si rady, nemate niektora podobny problem? poradte co s tym.
inak to aj pripisujem tomu ze mame aj v rodine velku zmenu. sme sa odstahovali a uz mesiac byvame u svokrovcov a kazdu chvilku by sme sa mali stahovat do svojho. myslim ze to velmi zle znasa a preto ten vzdor. uz aby sme boli v starych kolajach...

andrea142
31. aug 2010

@frola : aj sestrina malá je strašne vzdorovitá, minule sme boli na detskom ihrisku a hrali sa na jednej hračke - nejaký domček. moja si tam nasypala kamienky tak aj ona chcela a potom to hádzali dole, Lili sa minuli kamienky tak si zobrala od nej a ona spustila taký rev ,ako keby ju z kože drali. takisto nejaké iné dieťa sedelo v hojdačke a ona tam chcela ísť tak začala revať .............. keby mi to robila Lili tak ju už asi zadusím. 😅 neberte to v zlom ale ja by som to nevydržala. aj tak mám dosť nervy keď sme u sestry a jej malá začne robiť jej hysáky ,normálne pre nič za nič a reve v kuse aj pól hodinu. moja keď nervačí tak keď sa jej prihovorím prestane, ukľudní sa ale sestrine to je katastrofa. staršia keď spadla a to ešte doteraz hoci má 5 rokov tak reve ako blázon a vôbec sa jej nedá prihovoriť. tá keby mala nejakú nehodu tak lekári s ňou nevedia nič robiť ,lebo by iba revala a nepovie kde ju bolí ,ale len udiera okolo seba a je hysterická .

už som sa nejako rozpísala 😅 @frola možno naozaj tá zmena k tomu prospela ,že sa malá tak správa. iné aj tak nemôžeš robiť ,len to keď prestane tak jej vysvetliť ,že to sa nerobí a vydržať. uspokojenie pre teba sestrine si to nenechajú ani vysvetliť 😒

muriel293
31. aug 2010

nebojte sa to obdobie vzdoru je asi práve teraz u každého myslím...ja som z toho tiež nešťastná najviac keď začne vrieskať niekde v obchode a všetci po nás pozerajú lebo on vrieska tak že v ušiach zaľahuje a mamina s ním včera bola v jednote a tam sa na ňu osopila kôli tomu predavačka.... :(( nuž čo...a tiež sme bili iné deti,boli sme lakomí teraz to robí pomenej ale keď mu zoberú čo je jeho tak bije hlava nehlava alebo sa úplne rozreve a rozjeduje...

boli sme na poradni a doktorka že prečo máme ešte plienku nuž keď bolo teplo chodil bez plienok a teraz ho zakaždým dávam na nočník aj sa niekedy vypýta aj cikať ale akosi som vyrabovala lidlacke plienky v akcii a zistila som že ich mám nejako moc tak musíme plienkovať :D

martinka17
31. aug 2010

@muriel293 k tomu mlieku, môj zatiaľ iné ako moje nechce, ale ak máš trvanlivé, to je vysoko pasterizované, to netreba, ak je len 3 dňové alebo teda také klasické, tak to prevariť treba.
K cikaniu do gatiek, máme za sebou druhý cikací deň, dnes sa tiež pocikal 😝
Ináč super, že na mňa okolie pozerá ako na blázna, že som takého malinkého začala trápiť odúčaním a tebe lekárka načo má plienky, sa picnem.

K tomu vzdoru, aj Samko je vzdorovitý, pekne sa hádže o zem, len si dáva pozor, aby si neublížil, vrieskal....ja si ho nevšímam, skrátka tiež odignorujem alebo ak sa dá tak odpútam niečim pozornosť. To patrí k veku 😅

muriel293
31. aug 2010

ok,takže netreba prevárať.Jemu pravdaže kupujem len trvanlivé a veľmi mu chutí,dokonca ak to mám porovnať tak z neho vypije aj 210 a z umelého len 150 a menej.

a ešte by som chcela vedieť či používate na pitie fľašky s cumľom. Mne sa už to cumlotanie zdá byť pre neho "out" :D a tak som na čaj a malinovky kúpila takú fľašku čo má cucák s dierkami ako ten pohárik s uškom aby sa učil piť a ide mu to aj keď prvé dni bol celý zaliaty :D ešteže to bolo vtedy teplo :D predtým som našla takú "super" fľašku originál so slamkou ale nevydržala dlho lebo od vlhkosti sa v tej slamke začali robiť plesne tak som ju odstránila! ale kakao ešte stále pijeme z fľašky s cumlom.
A dudle ešte máte? my sa snažíme cez deń vôbec aj nám to dosť ide a niekedy už zaspí aj bez toho aj keď dnes v noci nás zobudilo že: duda.....a potom zúrivo: de je?! :D:D:D

andrea142
31. aug 2010

@muriel293 : my máme fľašky na čaj a mlieko s cumľom a potom ešte na čaj taký thermo hrček s tým cucátkom a daľšia na čaj so slamkou. .ináč sestra v metre kúpila takú malú kefku na čistenie slamiek. je to ku kávovarom na čistenie hadíc od mlieka ale bohovsky poslúžia aj na slamky 😀 😀 😀 kedže kávovar nemáme 😀

moja nemá problém s žiadny pohárikom takže vypije ale tie fľašky jej nechám kým s toho bude chcieť piť. ...... čo som už spomínala ja som pila do 7.rokov z fľašky mlieko 😀

no a dudel to je kapitola sama o sebe . používali sme len na spanie ale potom od neterky sa naučila povedať "dudu" a neterka jej to stále strkala do úst tak si na to zvykla ,teraz to má stále v ústach ...ale snažím sa jej dohovoriť ,že je veľká a cez deň to nepotrebuje tak vždy odloží a potom po hodinke dôjde celá vytešená ,že našla " dudu " a má to zase v ústach. ..................má ešte čas aby si odvykla.

muriel293
31. aug 2010

no my teraz veľmi potrebujeme dudel keď máme toto nervózne ujačané obdobie radšej mu s tým zapcháme ústa ako stále počúvať ten jačot...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre