Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

molly28
6. feb 2009

ahojte babule....
no konečne som sa sem dostala... 😀 😀 😀 Už sme aj s malinkou doma... včera sme mali týždeň...už sme aj podrástli...pokusim sa hodiť aj daké fotečky...od rána sa mi to dako nepodarilo 😀

molly28
6. feb 2009

....chcem srdečne poblahoželať všeeeeeeeeeeeeeetkym mamičkám.....

pozerám, že sa ich tu nazbieralo dosť.... 😀 😀 😀

krasulka
6. feb 2009

Ale tu je pusto odkedy sa rodi 🙂 🙂 🙂 ☹ ☹ 🙂

molly, super fotecka 🙂 A ako sa citis? Mliecka mas dost? Opis porod ako to prebiehalo som straasne zvedava 😕 😕

molly28
6. feb 2009

....ako sa citim?dnes je to už lepšie...po prichode z nemocnice som bola vyriadená...som anemicka, takže unava a spavosť bola mojim kamaratom najvačším....bolo to tazké...bruško ma ešte stále boli... cisársky som zvládla oki, ale horšie to bolo, ked som prichádzala k sebe...pobolievalo ma riadne brucho....

a mlieko? no s tym mam problém...mam ho malinko tak Soňulu musim dokrmovať...

ale vraj sa to upraví...uvidime

nada.hope
7. feb 2009

Ahojte baby, som majo, manzel nadenky.hope, pozdravuje vas a mam vam sem napisat ze" ...dnes 22.15 prisla na svet nasa laska , dcerka nina...sme uplne happy, je nadherna,. porod bol vcelu ok (teda aspon z mojho pohladu :o) islo to celkom rychlo), miery 46 cm, 2800 g..taky nadherny chrustik, ale krici riadne "o)) ...porod v nemocnici v TO..personal super, bola sranda "o))
drzim palce a ostatne napise nadenka ked sa vrati domov...majte sa.

janula10
7. feb 2009

ahojte ja pisem narychlo z mobilu,molly vidis zvladla si super,potom pozriem doma foto.........a vela zdravicka prajem. Nadi tak super uz aj ty mas malinku v naruci gratulujem velmi moc a tiez vela zdravicka....maminky drzte sa nam a myslite na nas co este cakame...:o) ja som na ceste do rakuska tak poobede sa ozvem,nedalo mi nakuknut kto pribudol a oplatilo sa :o)

avuska19
7. feb 2009

dobré ránko!
TAK tu sa rodí naozaj ostošesť 😉 , gratulujeme!!! Držte sa.

krasulka
7. feb 2009

dobre rankooo

juppppppiiiiiiiiii nadka, majo, gratulujem vam k Ninuske. Nadke ju asi museli vyvolat kvoli tomu tlaku nie? To je super uz aj my po 20 feb co mame termin mame prve babo 😵 😵 😵 😵 tesim sa veeelmi.

Molly, aj Evkastipka je po cisarskom a tiez mi pisala dnes ze ma malo mliecka, to je asi normalne ze po cisarsom to dlhsie trva ale snad sa to rozbehne. juuj zienky ja vas tak lubim. 😵 😵 😵

zuzi26
7. feb 2009

dobre rano, tak uz aj nada - wow gratulujem, to je moj termin a uz mam babo na svete - aj ja chceeeem 😀 krasul zevraj v pondelok ma byt velka zmena pocasia a vtedy sa vraj spustaju porody.. 😉 tak mozno snad v pondelok. ja uz som taka nazhavena, ze moc ani strach necitim, len taku obavu z neznameho, aby bolo vsetko v poriadku.
sue vydrzte to nejako este doma, chapem, ze to musi byt na nervy, ked si uz bola v nemocnici a nic, ale babo asi este chce byt s maminkou 😉
Ja som vcera povysavala cely byt, bola dvakrat v obchode, varila - proste na 9. masiac dost narocny program a babo vobec nezareagovalo, asi oni vedia, kedy je to pre nich najlepsie prist na svet. Pekny vikend vsetkym, oddychnime si pred velkymi vykonnmi 🙂

sue13
7. feb 2009

Dobre ranko.
Nadi blahozelaaaam k Ninke!!!!! 😉
Ja by som rada zaktualizovala tabulku ale nenasla som ziadne IP s udajmi. 😨 Neflakajte to!!!!! 😉
Kto to tu ma hladat medzi takym babincom???? 🙂

No nechceli mi dat vyvolavacku pred terminom ani za svet. Oni su za prirodzeny porod, vraj je to najidealnejsie. Co som tam bola s inymi tehulkami tak som zistila ze vela sa aj po termine vobec neotvara. Potom davaju cipky na vyvolanie. A ked nezabera tak potom cisarsky. 🙂
Aspon som si to tam okukala, lekari su sami mladici velky srandisti 😀
Zistila som ze pre malinku potrebujem iba vaticky do uska, vlhke utiarky a plienky. Vsetko ostatne nam daju.

Inak tento tyzden bude piatok 13teho, bude sranda ked sa Karinka narodi vtedy 😀

marsela77
7. feb 2009

Ahoj Sue, som rada že si o.k. 🙂 Ty si predsa len počkáš,aby sme išli všetky spolu aj s Maťou 😀 😀 😀

A gratulujem všetkým novým mamičkám a ich babuliatkam 🙂 a prajem vela zdravíčka a mliečka 😉

zmokito
7. feb 2009

Ahojte maminy aj cakatelky 🙂

dlho som sa tu neukazala - najprv sme lezali v nemocnici, lebo som sa zacala otvarat aj krcok sa mi skratil, ale nakoniec nas pustili s tym, ze uz sme v 9. mesiaci... No a odvtedy sa pomalicky otvaram dalej, naposledy vcera som bola na 2-3 prsty, takze uz len cakam, kedy sa to rozbehne - mozno uz v pondelok, ked ma byt ta zmena pocasia 😀 Malinky ma podla UZV 3190 g, takze uz mozeme pokojne rodit 😵

Blahozelam vsetkym maminkam - hanbim sa, nemam ani poriadne prehlad, kto uz ma chrustikov pri sebe, ale napriek tomu prajem zdrave deticky a vela mliecka 😉

No a nam cakatelkam prajem pohodove, rychle, nekomplikovane porody, ze ano 😀 😉

fodorka33
7. feb 2009

ty kokso grutulujem k novym babetkam...no toto uz ma tu zacinaju predbiehat... ☹
aj ja uz cem ist.... 😠
len malemu sa akosi nechce....

mamonia
7. feb 2009

ahojte 🙂
ako tak pozeram uz sa to tu pekne rozsypava, zelam mamickam aj babätkam veeela zdravicka a hlavne mliecka a nam co sme este stale 2 v 1 velmi lahke porody 😵

krasulka
7. feb 2009

zuzi, bodaj by si mala pravdu, inak zajtra by mal moj dedko co nam umrel v auguste 80 rokov..ani to by nebol zly datum 🙂

sue13
7. feb 2009

Marsella veru ja som to aj pisala Clarisse ze pockam si na Vas a potom urobime "chodbovicu" v nemocnici 😀
Zaktualizovala som tabulku tym ze som Vas info poctivo vyhladavala co ma moc nebavi, takze naozaj Vas prosim ak nejake nove babatko mame hodte mi to aj do IP 😉 Dakujeeeem 🙂

Teraz varim a idem upratovat kolko budem vladat aby som cim skor videla Karinku 😵
Inak v porodnici mi povedali ze je to kravina ze to nepomoze lebo nase pokladiky vedia najlepsie kedy je ten spravny cas 🙂

krasulka
7. feb 2009

sue aj ja si myslim ze mozeme sa aj pretrhnut, ked este nieje ich cas, tak nevylezu 😀 Aj ked ja mam stale take kramove bolesti, pocas dna aj noci, aj brucho mi tvrdne..tak neviem ze ci to znamena bliziaci sa porod alebo co..Lebo uz to mam tak tyzden a pol v kuse.

lusilia
7. feb 2009

jee babulky, tak uz sa s vami vrece roztrhlo, ako vas vela maminiek pribudlo, tak parada, gratulujeme vsetkym a tesime sa s vami, hlavne vela zdravicka... 😉 a fotecky posielajte, ja som zvedava 😀

sisa29
7. feb 2009

ahojte.tak ja sa hlasim po tyzdnovej chorobe.minulu nedelu ma odviezla sanitka lebo som nemohla dychat mala som akutnu bronchitidu malinku mi hned v nemocke skontrolovali povedali ze je vsetko v poriadku a ze vazi 3400g co sa mi zda dost no som zvedava.v stredu som bola na poradni vsetko ok.no aby mi nechybalo tak som bola tak chora ze ma manzel nosil prve 3 dni na zachod to nam aj mala ochorela MALA VYSE 38 HORUCKY NO A V STREDU VECER SOM SA UZ AJ JA POHLA A VTEDY TO CHYTILO MANZELA CHUDAK 3 DNI 40 HORUCKY NO STRASNE.toto uz nechcem nikdy zazit.dnes ideme na oslavu svokor ma 60-tku a krsnatko 2 rocky tak sa to slavi dokopy no dufam ze tam nezacnem rodit s tolkeho hluku.

rinuska
7. feb 2009

ahoj , podla tabulky vidím , že ste snád už všetky porodili , len ja nič a to som myslela , že pôjdem aspoň o 2 tt skôr, už mi to lezie na nervy , do termínu som bola ako tak kľudná , ale už som napatá ako struna 😒

krasulka
7. feb 2009

rinuska a ako to s tebou vyzera? neposlali ta na termin do nemocky? Tuto u nas ked neporodis do terminu tak v den terminu nastup do nemocky. Ti verim, bozinku, ja dufam ze 41 mi nebude svietit pri nicku..My sa s janulou chystame porodit na valnetina 😀 😀

nikollette
7. feb 2009

Dobreee ranko.. no co este stale nic???
Ani u mna 😠 citim sa ako v 4,5,6...mesiaci.. nic mi neni, nic ma neboli, ziadne opuchy, ziaden vytok, ani hlien 🙄

už by som išla rodit, a stále nič...
Ale som počula že dlha prechádzka by tomu mohla dopomocť 😉 tak dneska, o druhej vyrazame na prechadzku aspon na dve hodky, aby som sa trocha roztiahla, opotreboval sa krcok, lebo takto, pri compe, neporodim nikdy 😀 😝

Pisali tu nejake babule, ze im tiez poradili, ze chodte sa poriadne prejst a porodite a niektorym to vazne, do dna, do dvoch zabralo 🙂 tak uvidim, vsak dnes je na to pocasie ako uliate 😀

rinuska
7. feb 2009

krasulka , nie len v pondelok mám ísť na prietoky a podľa prietokov sa uvidí , ak budú dobré tak ma pošlú domov , prvého om prenášala 10 dní a nikto z toho nerobil vedu.
asi sa tiež pôjdem prejsť , druhý sa tiež narodil po poriadnej prechádzke.

miskelka
7. feb 2009

Cooo? 😕 Už aj Nada.hope porodila?... Krasul, nebola ona náš termín?
Do kelu.. A my nič...
Sue, vitaj.. 🙂

nikollette
7. feb 2009

Rinuska ze na tej prechádzke nieco moze byt.. je to vraj lepsie ako hrátky s manželom, bo to uz v tomot poslednom emsiaci moze sposobit aj infekciu babtku, vravel lekara.. tak skor ta prechadzka 😀
Bodaj by zabrala 😅

rinuska
7. feb 2009

máme za domom taký obrovský kopec , tak si tam vybehnem , len aby som stihla zbehnúť 😀

rinuska
7. feb 2009

tak pa ja idem , potom dám vedieť či to zabralo

nikollette
7. feb 2009

Uz aj ides???

ja o hodinku tiez a skonstatujem potom, ci nieco citim, nejaku zmenu, abo taaaak.. mohla by sooom 😉

krasulka
7. feb 2009

aj ja sa asi pojdem dnes prejst, ved je pekne vonku,.

miskelka veru Nadka mala termin 24.2. ale ona mala ist vcera na kontrolu tlaku lebo mala vysoky a asi si ju tam nechali, a neviem ci jej malu nevyvolavali, kvoli tomu tlaku.

zifka
7. feb 2009

Ahojte babeny, tak ja sa hlasim uz aj s prirastkom. Nejak sa maly vypytal von skor, ale sme v poriadku. 🙂 Dnes som prvykrat od porodu na nete, tak ani neviem, ake babatka uz februarovky maju 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre