Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

andrea142
28. jan 2009

baby mohli by ste mi niektorá poradiť čo do pôrodnice, mám už niečo zbalené len neviem či všetko. nemala so žiadny zoznam ☹ . minule sa tu aj písalo ohladne nejakých dokladov ... sobášny list. aj do IP my to môžte poslať ak máte nejaký zoznam. díky 🙂

mamamima
28. jan 2009

krasul, to sa nepije, to su sladke granulky a pred cisarakom su ine, aj to mam napisane niekde, toto je na prirodzeny 😉

krasulka
28. jan 2009

mamamima ahaa..vidis to mi ta trubka uz nevysvetlila v tej lekarni, asi sama nevedela chuda 😀 😀 tu na koniku sa clovek viac dozvie ako od odbornika 😀

klementina
28. jan 2009

andrea, mam zoznam co treba na kramare, posli mi maila a preposlem ti to. ty ides tiez na kramare?

mamamima
28. jan 2009

krasulka ja ho pijem, ale ani nie tak z presvedcenia ze pomoze, ale uz mi aj zachutil, v ramci pitneho rezimu a ked tu vidim patku, tak pochybujem o ucinkoch 😀

mojsejovka
28. jan 2009

krasul... samej sa ťažko vyháňa.. ale ty máš ešte trošku času, možno to aj samé príde na teba.. 🙂

andrea.. nedali ti u doktora zoznam vecí do pôrodnice? lebo všade sa to trošku líši..

katulikzlatulik
28. jan 2009

mima... inac mne porodnik povedal, ze ako si to mamina naplanuje, tak taky aj priebeh porodu bude.. takze DRZIM PRSTEKY, aby Ti to vyslo 😉

caly... ahooooj... my sa mame fajn... tiez ideme zajtra na kontrolu do nemocnice... ja by som bola rada, keby si maly este trosku pockal, lebo konecne som sa ako-tak naucila oddychovat... som sa smiala, ze ked na to pridem, tak aj maly pride na svet a opat nebudem vediet, co znamena relax 😀

krasul... si vystrasila aj mna... super, ze ste obidve v poriadku!!! 😉

mojsejovka... skus menej pit tekutin... zevraj aj od toho sa v poslednom stadiu moc opucha...

mamamima
28. jan 2009

ja co som chodila na pripravku, tak ta PA ma aj nejaky certif. zo skoleni ohladom homeopatik, tak nam ohladom toho hovorila, tak snad sa vyzna...ani u nas v lekarni o tom nevedela taka tetka az na jednu co tiez mala nejaky papier o tom ze nieco vie...

mojsejovka
28. jan 2009

mima.. mne tiež ten čaj chutí, ale určite nevyvoláva pôrod skôr.. 😀 ale mal by urýchliť aspoň priebeh pôrodu, nie? 😅

krasulka
28. jan 2009

mojsejovka, jasne nech si tam mala este pekne pribera u mna v brusku 🙂 🙂

mima, ved to, ale co niektore pisali v teme o tom caji tak si chvalili.ale podla mna tiez nejak speci to neulahci porod...ale tak caj to moze byt dobry.

mamamima
28. jan 2009

katulik, dakujem 🙂
ale menej pit nepomaha, zevraj treba vela pit aby zena neopuchala, akurat som vecer v mama a ja citala...aj xena tusim pisala ze opuchla, naraz potom vypila 1,5 l vody a odpuchla...

tiez si myslim, ze porod ak je tehu normalne sa neda takto vyvolat, ked tak tak to co pises, ze moze napomoct, ale ved uvidime a aj tak sa nedozvieme ked bude lahky ci to bolo vdaka tomu, ci len preto ze to neni tenkrat poprve 😉 😀

andrea142
28. jan 2009

klementina: áno idem

mojsejovka nedali mi nič, ale aj ja som si zabudla pýtať 🙂 , tak som zatial pobalená ako mi setra hovorila ale ona rodila v Ružinove

katulikzlatulik
28. jan 2009

mima... som citala zevraj tu Arniku Montanu 9ch treba rozpustit pod jazykom bud 15 min. pred jedlom alebo 30 min. po jedle...

inac martinka17 u mna bola predvcerom na malinkovy cajik... vsetkych vas pozdravuje aj so Samkom... vcera boli na kontrole, ale zatial sa neozvala ze co a ako...

mamamima
28. jan 2009

katulik ano zevraj tak sa to ma robit, hej citala som si mi ip pisala, ved ked nieco mata da vediet hadam 😅 drzim jej prsteky 😉

klementina
28. jan 2009

andrea, poslala som ti to. ty si nechodila k jandovej na tie prednasky?

mojsejovka
28. jan 2009

aj ja tak viem, že to veľmi nepomáha menej piť.. lenže ja fakt normálne nepuchnem, to len teraz zo dňa na deň..
ja som sa na homeopatiká pýtala aj mojej doktorky, ona má na to atestáciu, tak tiež mi poradila arnicu a ešte chinu.. a nekombinovať homeopatiká s mentolom - takže ani mentolové zubné pasty, zoslabuje to účinky..

andrea142
28. jan 2009

mne hovorili na to opúchanie ,že mám obmädziť soľ. tak neviem

sue13
28. jan 2009

Ahojte.
Krasul super ze ste v poriadku, si ma normalne vylakala!!! 😅 Dobre ze si sla k dokymu. 😉
No ja to vidim tak ze zajtra nam to Molly nastartuje a potom sa to uz rozbehne ako na pase... 😵
Najvyssi cas nie? Je tu take ticho pred burkou 😀
Mna tak boli panva ze uz od vcera rozmyslam ci je to porod ci nie 😅 To je hrozne pre nas prvorodicky ked clovek nevie co ma cakat 😵

mamamima
28. jan 2009

hej hej, ze ani pastu ani zuvacky mentolove, ze oslabuju ucinok...

sue13
28. jan 2009

Mamamima pomohlo to ze si vysadila to zelezo? Mne hej, ja som sa hned na druhy den citila lepsie... 🙂

mamamima
28. jan 2009

sranda este tu je o vode pisane, ze plodova voda sa vymiena cca kazdu hodinu, ze sa na to spotrebuje na jej ocistenie salka vody, takze aby malo babo cisty pribytok, treba vela pit 😅

a o tom opuchani tu je pisane a o hustej krvi aby sa zriedila...kokos to mam cisla este z r. 2004 a ake dobre veci tu najdem, esteze som to nevyhodila 😀

mamamima
28. jan 2009

sue, mne vobec, ja som rovnako spuchnuta, len clenky, ledva na nich stojim ☹

mamamima
28. jan 2009

sesternica mi hovorila, ze ona za posledny tt pribrala 5 kg ako opuchla, ona mala nakoniec preeklampsiu, ale ze tak opuchla ze 5 kg... 😒

sue13
28. jan 2009

Tak to ma mrzi...
A co to mudre citas???? 🙂
Baby ja som sa celu noc tesila ako si dam na ranajky vanilkovy jogurt Probio a ja som si kupila omylom uplne inu prichut 😠 🙄 Ake mam nervy 😠 To tehotenstvo ma uz pripravuje fakt o rozum 😀

mamamima
28. jan 2009

sue, tak si predstav ze to je ten 😅

no bavime sa o opuchani, ze ci menej pit...a hovorim ze citam mama a ja a praveze treba vela pit aby sa zabranilo opuchom a ako pise andrea nesolit 😉

andrea142
28. jan 2009

klementina: nie nechodila ja som to nejako odflákla 😀 ale ani som nemala čas zistovať niečo ohľadne prednášok kvôli robote a svadbe. to by som už nestýhala. 😀

krasulka
28. jan 2009

jeeej aj ja pozdravujem martinku17, nech sa drzi 🙂 🙂

sue diky, a myslit eze to ozaj z toho zeleza ste opuchli? Ja som ho brala a v pohode bolo vsetko.

andrea142
28. jan 2009

klementina : zabudla som ĎAKUJEM 🙂

mamamima
28. jan 2009

krasulka, u mna ziadna zmena po vysadeni, tak neviem, mozno este nastane, ale opuchla som presne na druhy den...vecer som si ho dala a rano som neverila co som videla...neviem ci z toho...

sue13
28. jan 2009

Krasul ja tiez neviem ci to bolo tym ale ja som sa celkovo citila blbo od kedy som ho nasadila a uz je mi lepsie.
Aj Clarissa myslim spominala ze sa po nom velmi zle citila tak ho vysadila...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre