Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

xena22
autor
27. jan 2009

Molly ide v stvrtok tusim spominala...

Janula babatkam sa odchytava moc do takych specialnych sackov,predavaju to v lekarni,je lepiaci,nalepis ho na telo a cakas,,,,da sa to dost sikovne aj dievcencom odchytit...

xena22
autor
27. jan 2009

Krasulka 😠 si ma predbehla 😀

krasulka
27. jan 2009

xena 😀 😀 😀 neva. Ja to viem,lebo sme to pouzivali pri neteri..ale pri dievcatkach je to aj tak obtiaznejsie ako pri chlapcoch..Juj baby co nas vsetko caka..si neviem ani predstavit 🙂

caly8
27. jan 2009

ake je to zvlaštne sa tu bavíme o tom kedy to začne a na budúci týždeň si ja myslím, že už aspoň 5 báb bude mať miminko pri sebe...a dúfam, že aj ja tam budem patriť 😀 😀
dnes moj doki riešil, že v dnešnej dobe čo počúva sa ženy vôbec netešia na to dieťa v tom momente keĎ idú rodiť, že sa boja pôrodu a tým sa zaoberajú najviac...tak jasné každá sa bojíme ale akosi inak to nejde takže pohoda 😨 😵 ja mu vravím, že sa teším lebo už si viem živo predstaviť ako si v pohode oblečiem ponožky a bez fučania vyjdem po schodoch....no ale to je samoška až po tom, že tu bude malá 😵

xena22
autor
27. jan 2009

Ja sa tiez bojim v poslednej dobe viac o babo ako o seba... a prajne reci uz ani nepocuvam.... musime mysliet pozitivne...

janula10
27. jan 2009

krasul no ved ale mam to v hlave co ti poviem toho sa bojim co mam robit uz sa mi aj sniva o tom....von to nedas z hlavy ked ti nieco povie take..... ☹ 😢
tak sa bojim o maxima ze az teraz.....

ah ababy tak sacky dobre vediet.....som nevedela 😉

xena22
autor
27. jan 2009

No ja si neviem predstavit ako budem davat dievcatko vonku curat 😀 ja viem ziaden problem,ale chlapci su v tomto dost prakticki 😀

krasulka
27. jan 2009

janula, presne, viem o com hovoris...a za to mozu take truby..ach jaj..ale neboj, budu nase babetka v poriadku! uvidis 😵 😵 A budeme ich mojkat o 106 🙂

ale ja som tu dnes uz pisala, ze ja posledne dva dni mam taku nervozitu, lebo mala sa menej hybe..ale asi uz jej je tesno..vobec uz tak nekope ako kopavala...

janula10
27. jan 2009

xeni ja si myslim ze co babu chytis a ides...ja to mam dodnes ako ma otec daval curat chytil ma pod kolena a drzal 😀

janula10
27. jan 2009

krasul aj ja to mam sa zamrvi len maly ze citim ako tvrde vide na brusku a ako sa hemzi ma malo placu urcite budem mat mischelinaka noveho do reklamy citim ro v kostiach 😀 😕

krasulka
27. jan 2009

xena jasne, chytis dvihnes na ruky a cikaaameeee.... 😀

xena22
autor
27. jan 2009

Mna uz tiez velmi nekope,len sa tak vystrkuje a zastrkuje a obcas sa posunie o par cm inde a potom nazad - podla mna uz ani nema kde vystrajat ... mne dost tvrdne brucho,tak mozno to aj tak skreslene citim 😒 ale fakt teraz sa viac sledujem aj v noci ci sa nieco deje,lebo naozaj sa vselico moze stat... tak uz ani nehromzim,ked sa hybe dlho,lebo ked sa dlho nehybe,tak som este viac na nervy 😉

janula10
27. jan 2009

no xeni presne vystrci zastrci presunu sa o par centi a to je vsetko.....
ja rano normalne cakam na taketo nieco a ked to nastane som kludnejsia 🙂

xena22
autor
27. jan 2009

Moj svokor raz zobral maleho a este jednu vnucku na sanky,obaja v overaloch,moj sa vypytal cikat,tak vystrcili pindura vycikali sa,a mala ze aj ona ide a dedo,ze teba neviem dat,ty sa vycuraj do overalu a ideme domov 😀 😀 😀

nikuska22
27. jan 2009

caute baby,

vas poctivo citam, len nejako nemam cas prispievat pri mojej malej. ako tak pozeram, tak vacsina drobcov uz ma cez 3000 g, mne pred par dnami povedal, ze 2400 g, termin mam podla neho tak okolo 15.2., no sa mi zda nejaka malinka. aj moja prva dcera sa narodila s nizkou porodnou vahou - 2700, som si myslela, ze pri druhom to bude viac 😝 no nevadi, hlavne nech je zdrava.
strasne ma vystrasili v porodke, lebo jedna lekarka, co mi robila ultrazvuk mi povedala, ze uz nemam skoro ziadnu plodovu vodu, mi napisala, ze tazky oligohydramnion, ci tak nejako, ze treba zvazit liecbu a potom veduci lekat, ked mi robil, tak povedal, ze vsetko je v poriadku, ze vody je tam sice menej ale nie je to kriticke, ze si mam davat 3 krat denne magbe B6.
neviete niektora nieco o tom?ako to je,ked nie je dostatok plodovej vody, moze ohrozit babatko?
ja dost stresujem, lebo mne sa tiez zda, podobne ako pisete, ze sa mala ovela menej hybe, ako predtym 😒

xena22
autor
27. jan 2009

Nikuska myslim,ze keby to bolo kriticke,tak by ti babo vybrali cisarom... uz mas pekny tt,takze by neriskovali... podla mna to bude ok

andrea142
27. jan 2009

o tých pohyboch: aj ja mám niekedy nervy. rano sa budím s blbým pocitom ,potom siahnem na bruško a keď zacítim pohyb tak som siedmom nebi 😀 moja je aktívna na večer. aj teraz sa mi tam mrví. sa smejem na vlastnom bruchu ako sa to pohybuje 🙂

krasulka
27. jan 2009

Nikuska,presne ako pise xena..keby cosi nieje v poriadku tak ta nechaju v nemocke..Inak je tu myslim viac kociek co maju menej plodovej vody a zatial je vsetko OK. 🙂

baby idem sa ja natiahnut, ma boli chrbat

lenk30
27. jan 2009

ahooooooojte. už som sa vrátila od kaderníčky s novými vláskami. už sa drobec môže vykotúľať, budem sa mu páčiť 😀 To bol dneska dobrý deň. Žiadna práca, všetko som si nechala na zajtra, dnes som len vegetila, kávičkovala, na obedík bola. To by som brala každý deň

Janula, ty tu píšeš o tom zazmluvnení. Napr. u nás to úplne inak funguje. Dohodla som sa s pôrodníkom, veď už aj na sono a tak chodím ku nemu, ale nie je to oficiálnou cestov. V Martine veľa báb povie, že si vopred zazmluvnili, zaplatili a keď to na ne prišlo, tak ich nechali trápiť a čakať, kým si príde ten ktorého si predplatila. Takže ja sa budem len tak "odvďačovať"

Nikusa, ja som tu písala o tej plodovke. Mne trocha odišlo v nedeľu. Povedal mi, že ohroziť ho to nemôže kým je to v určitej miere, určite ti robili sono, alebo monitor. ..........keby to bolo zlé, tak by ihneď vyvolávali pôrod. Len mi kázal, aby som sa sledovala. Tak radšej nos intimku, aby si cvrknutie odsledovala - aby to nepokračovalo. Ale viem, že máš obavy. To aj ja, aj keď ma doktor ukľudňoval 😒

lenk30
27. jan 2009

Inak vidíme, že ešte sú len v bruškách a už je pravda, čím sú väčšie - tým väčšie starosti...........

janula10
27. jan 2009

leni vsak ja nepisem ze si treba dat a podobne.....ja len pisem ze kazdy ako chce ja si davam a viem ze som si dala dobre a budem spokojnejsia kludnejsia, no tu to funguje tak ze ked nahodou to je ze uz rodis tak ta odrodi iny a peniaze sa vratia clovek nikdy nevie ako bude.....
a napr keby som nemala po znamosti neviem ci si dam predsa aj znamost hra rolu u mna, len tu je to tak ze ked ju chcem musi to ist cez riaditelstvo a tak....aby som ju mala....
tu v ba bola korupcia a aj moj byvaly sukromny gyndos bol zavrety na pol roka muselo to dojst lebo asi fakt si tu pytali aj mimo v ba a to viem kolko ludia platievali....

hlavne je nech uz je hocijako porod porodnik neulahci co ma byt bude len ja sa budem citit lepsie....

idem aj ja som KO po 2dnoch nakupovania a zajtra idem pre kocik poobede

papa maminy a dobre spinkanie

caly8
27. jan 2009

idem aj ja do hajan

dobrú nocku paaa

xena22
autor
27. jan 2009

Baby blbne mi zas net 😖 ,tak sa aj ja rozlucim,,,, dobru noc...

andrea142
27. jan 2009

baby čo idete spať .. dobrú noc 🙂

kvietok23
27. jan 2009

co to bubatenko? 😕

molly28
27. jan 2009

babule ahojte...prave som dokontrolovala všetky veci, či mám na zajtra zbalené...bo zajtra už ideeeeem na porodnicu a vo štvrtok to priiiiiiiiide 😀 😀 😀

trošku sa bojim bojim bojim ☹

muriel293
27. jan 2009

všeeetko spííí všeeeeetko sníííí len murieeeel tu oxiduuuujeeeee 😀 😀 😀 😀

nikuska22
27. jan 2009

molly, drzim ti palce, mna tiez caka cisarak, sa dost bojim, ze ako to bude.....este som sa ani nerozhodla, ci sa dam uspat ci nie, pri prvom som bola uspata. ty ako budes?

molly28
27. jan 2009

....takže myslite na mna....hned ako dojdem domkov dam vam vedieť....papa

sue13
27. jan 2009

Molly akurat som na Teba myslela, nebudes mi verit 😅 Ze ako Ti zavidim, samozrejme v dobrom 😉
Neboj zvladnes to lavou zadnou a o chvilku budes mat uz Sonicku pri sebe 😵

Veru kto vie ako Bubatenko???? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre