Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

a2303
19. dec 2009

Ahojte,

Ďakujem Baby!!! Bolo fakt krásne veľa snehu. Dnes aj u nás napadal ale vraj od Utorka ide oteplenie a Vianoce budú upršané.... škoda

Prajem Vám dobrú nocku!!!

monika77
21. dec 2009

ahojte bambuľky 🙂

konečne tu máme sniežik, jupí, dnes idem s malým von, bo sme teraz kúpili operadlo na sánky ... ale ked je takto zima -5,-9 asi by sme nemali byť dlho však?

a teším sa, dávidko už ale dva týždne v noci nepapká, len čajík si popije tak 1-2x za noc ... snáď sa nám už umúdril hehe 😀

bambuľky akú štedrú večeru budete robiť vašim drobcom?

martinka17
21. dec 2009

monika
Joj to papkanie závidím, Samko v noci tak vyťahá mlieko, že ráno už nemám čo dať na raňajky 😠 ☹
Asi aj ja skúsim čaj, lebo je to zlé, v noci sa strááášne budí s plačom.
Na štedrý večer bude mať polievku zo pstruha, tú strašne lúbi a potom asi zemiačik a kúsom karé. A samozrejme, bude sledovať, kto sa s ním podelí o tanier a otvárať pusu na každú vidličku....tak si musím pripraviť niečo aj na svoj tanier 😀

a2303
21. dec 2009

Ahojte

Monika, ja som s malou bola v pohode vonku aj 2-3 hodinky, dobre som ju naobliekala.

Martinka, Ty máš super recepty!!!!!!!!!
Nevieš mi nejaké typy pre maličkú napísať??????
Ďakujem moc!!!!

monika77
21. dec 2009

presne aj mňa napadlo či by si nám martinka nenapísala receptíky na jedlo pre našich drobcov ... ja zatiaľ dávam len jedno jedno na obed bez polievky ... aký máte inak režim v papaní?

terina25
21. dec 2009

babulky,
ak už náhodou nebude čas pri tom zhone,tak vám prajem krásne vianoce,veľa radosti,lásky,kopec darčekov a hlavne veľa zdravíčka pre detičky.

čo sa týka vianoc - my asi žiadne extra jedlo pre sofi nerobíme.veď ona aj tak nevie,či sú vianoce alebo normálny deň...takže na večeru bude mať mliečko - klasika 😉 A počkáme si na budúci rok na vianočné menu.

martinka17
22. dec 2009

ahojte 😵
recepty napíšem, ale ináč ja varím hlavne preto, že je to lacnejšie, a hlavne, polievky sú skôr babkina špecialita, aj pstruhovú vymylsela ona 😵
Pstruhová je jednoduchá. Používame mrazeného struha, treba z neho kúsom odrezať asi tak 40 dkg a nechať rozmraziť. A potom ide mravčia robota. Treba ho poriadne vykostiť. Ono pstruh je super v tom smere,že sa odlúpne naraz celá chrbtová kosť. Ale pre istotu potom každý jeden kúsolinok skontrolujeme, aby sa nedostal do polievky. Takže rozpitvané mäso dáme do hrnca a pridá sa zelenina. Najčastejšie dáme kúsok mrkvy, petržlen a kaleráb. A potom to varíme ako vývar kurací alebo hovädzí, neviem presne, ale asi tak hodinu. Na ochutenie občas prihodí babka aj petrženovú vňať a pomalinky občas kúúúúsoček vegety. Len pár zrniek, aby si chrúst zvykal. A keď je polievka hotová, tak do nej ešte na zahustenie prihodíme buď rezančeky alebo zemiačik. Samko nemá rád kúsky, takže to potom rozmixujeme, nie celkom do hladka. A je to fajn polievka. ALe on polievky celkovo zbožňuje. Takže ju spráska jedna radosť, v podstate zvládne plný tanier polievky, niekedy ešte aj trošku viacej 😀
Ináč tak isto varíme aj kuriaciu a nesťažoval si.
Už sme skúšali aj paradajkovú. Teda trolinku paraajkovej štavy zo zavarených paradajok, troška zeleniny sa povarí, aby paradajky pustili chuť a zelenina zmäkla. A samozrejme zahustiť cestovinou alebo zemiakom...ale Samko paradajky veľmi nemusí, dosť sme bojovali pri jedle 😖

Ináč ani ja nevarím každý deň polievky, ale minule som spravila kuraciu polievku, ale pridala som aj brokolicu, potom som mu dala vývar do fľaše a mäso so zeleninou som rozmixovala a dala mu ako hlavné jedlo so zemiakovou kašou. Polievku nechcel, lebo cítil brokolicu a tú on nemusí,ale mäso pekne popapal. A v nemocnici dostával len čistý vývar a zemiaky s mňsom, tak sme vývar používali na zapíjanie miesto čaju a vypil tak tuším 150 ml vývaru a odhadom zjedol asi 150 gr zemiakov s mäsom.
Apropo nemocnica, si prdstavte že mal zemiakovú kašu so soľou a tuším v nej bolo klasické mlieko. Neviem, ako to robia, ale bola super, aj mne hrozne chutila 😎

A režim máme jednoduchý, ráno idmieta chlebík, takže mliečko, niekedy pred spaním stihne ešte sunar keks s čajom. Obed potom polievka, zemiaky, čo sa navarí, poobede jogurt alebo výživa a večer kaša a mliečko. Dostával mlieko aj okolo 2 poobede, ale potom necgcel olovrant, tak som zrušila ☹

fodorka33
22. dec 2009

ahojte bambulky aj jja vam prajem krasne prezitie tychto vianocnych sviatkov,hlavne vela vela zdravicka,stastia,lasky a nech sa vam splni vsetko co si len prajete 🙂
ja nic extra pre maleho nebudem robit bude papkat ako obvykle akurat co viem aj ja dopredu ze vecer mu budem davat z mojho taniera 😀

martinka17
22. dec 2009

ahojte
ideme na sviatky k rodičom, takže prajeme všetkým krásne Vianoce, plné smiechu a radosti a lásky a pohody.
Maťa a Samko

andrea142
22. dec 2009

ahojte

aj ja prajem dopredu každému krásne Vianoce ,hlavne veľa zdravia,šťastia,lásky .... 😀 na vianoce sa sem nedostanem tak aspoň takto dopredu.

dúfam ,že mi nezamrzne internet lebo ma vystre 😠

ináč u nás je teraz dosť živo........ minulú sobotu som preležala s 39 stupňovými teplotami ,ráno som sa cítila troška blbo ale pripisovala som to tomu ,že malej zase začal tiecť sopeľ a dosť blbo spala .tak som ju ráno zobrala k mame ,keď som sa vrátila tak mi bola strašná zima som si na hodinku ľahla aby som sa zohriala ,potom som upratala a po obede mi znova začala byť zima tak som si odmerala teplotu a mala som 37,6 tak som si išla ľahnúť , dala paralen .... zuby mi drkotali ako keby mi išli vypadnúť, prsty na rukách som mala fialové potom aj hlava ma začala bolieť. našťastie v nedeľu po obede mi už nič nebolo.

malá chytila sopeľ ako som už pred chvíľou písala. pri odsávaní reve ako pavián ako keby sme ju z kože drali. už keď uvidí vysávač mi ide vyliezť na hlavu a začne plakať.

a aby nebol kľud tak manžel, svokra a švagriná dnes chytili nejakú hnačku a vracajú...... 🙄 ...... ale to majú z šalátu. včera som manželovi dávala na večeru a ešte mi hovorí ,že ten šalát má čudnú chuť , tak mu hovorím že to nejedz ale aj tak to zjedol a ráno ho už brucho bolelo ....... chlapi 🙄 🙄 😖 😖

najviac ma štve že ešte nemáme stromček ☹ ........ nejak sme nestihli , ale manžel dnes sľúbil ,že zajtra kúpime.

my zvykneme na vianoce na obed robiť šošovicovú polievku ( mliečnu ), takže na obed bude malá jesť to a na večeru rybu a rybaciu polievku ( halászlé ) ... to jej dám potom rybu ......... minulé vianoce svokra ešte robila aj nejaké rezne ale isto neviem ... moja skleróza ale šunka bola určite ...... zase kvôli chlapom ,lebo ryba je pre nich jednohubka 😀

asi všetko čo som chcela zatiaľ sa majte

lenkahrehusova
23. dec 2009

Šťastie do kapsičky
Na stromčeku sviečka svieti,
pokoj, šťastie nech k Vám letí.
A keď rozžiaria sa Vaše tváre,
by hojnosti ste mali stále.

Nový rok nech pomaličky
vsunie šťastie do kapsičky,
aby nespravili ste chybný krok,
pre celučičký ďalší rok.

Krásne zasnežené Vianoce želáme🙂))
A všetko dobré v Novom roku 2010 🙂))

a2303
23. dec 2009

Ahojte,

Andrea, aj naša malá má soplík a tak isto straaašne plače, keď jej ho ťahám odsávačkou... Normálne ju niekedy neviem udržať, takú má silu.
Pokial je soplík priesvitný alebo mliečny, tak je to soplík od zúbkov. Pokial je žlto-zelený, tak je to choroba. Aspoň tak mi to vysvetlovala Dr.

Baby, ale detičky by nemali jesť rybu až po roku???
Neviete náhodou???
Niesom si vtom istá...

Aj my Vám prajeme krásne prežitie Vianočných sviatkov!!!! Veľa šťastia, lásky, pohody, porozumiena 😵

patkao
23. dec 2009

maminy statsne a vesele vianoce, prve s nasimi drobcami..strasne sa tesim 😵 ..

anit ja rybu nedavam, az po roku sladkovodne nase a po 2 rokoch morske (tak podla mojej dokyny)..ja Ninke dam troska hraskovej polievky (my to jeme pred kapustnicou) a potom uvarene telacie masko so zemiakovým salatom (uvarený zemiak, mrkva,hrasok a zaliate jogurtom)..

muriel293
23. dec 2009

ahojte tak aj my vám prajeme krásne sviatky a veľa veľa pohody....určite všetkým drobcom žiaria pri zažatom stromčeku oči ako nášmu...je to krásne obdobie ...všaaak?

avuska19
23. dec 2009

ahojte, pripájame s k prianiu krásnych vianočných sviatkov,nech sú nielen štedré, ale aj radostné a krásne.

a2303
23. dec 2009

Patkao, ja moja dokina mi to asi takto vravela. Presne som sa nepamätala. Len toľko sa mi marilo, že až po roku.
ďakujem za info 😉

lenk30
23. dec 2009

babulky, všetkým vám prajem krásne sviatky plné radosti s našimi malými skoro vianočnými škriatkami 🙂 .
teri, nestíham čitať spätne, len pevne dúfam, že si ok a bábenko v brušku pekne rastie.

inak mne malý spáva už len raz do dňa - 1,5 hodky na obed...........už ho doobeda neprinútim ani v kočíku, ani doma.......je to proste malý nezmar. nie nadarmo sa celé dni prehrá s batérkami.

monika77
23. dec 2009

KRÁSNE VIANOCE VÁM PRAJEME S DAVIDKOM 🙂

mamamima
24. dec 2009

Vsetkym Vam prajeme krasne sviatky, vela vela radosti a lasky :o)

krasulka
24. dec 2009

Ahojte zienky, Krasny Vianocny vecer prajeme, tak ako s drobcami? mala bola dobrulinka, zlata, super 🙂 😵 😵 😵 😵

monika77
25. dec 2009

ahojte

krasulka aj davidko bol zlatučký a nemohli sme ho dostať od darčekov ... chúda malé,večer nie a nie zaspať čo bol stále čulý a chcel byť hore ...našťastie pred 21h zaspal so mnou pri telke na gauči 😀

má novú zábavnú činnosť...zvoniť zvončekom...tak sa mu to veľmi páči a usmieva sa,chutný bol na zjedenie hehe

patkao
28. dec 2009

maminy neviete poradit?mala ma flaky po jazyku a neviem co na to.dokyna ma dovcu a k tej co zastupuje nejdem,mam zle skusenosti.myslim ze je to z oslabenia organizmu,tak som jej nahodila multivitamin a vytieram to gencianom,chodime fialove ,este ze fialova leti 🙂

lucia19
28. dec 2009

ahojte tak pridavam sa do tejto temicky 😀 zdravim fodorku 😉 tu uz poznam

andrea142
29. dec 2009

ahojte

tak hlásime naše dojmi z vianoc................... stromček som ani stavať nemusela lebo pre malú je to ako vzduch. ani sa netešila , som zvedavá budúci rok. .............. ale zato darčeky sa jej páčili. nevedela vyčkať kým jej to vybalíme. doteraz sme mali dve hračky čo vydávajú zvuk na a teraz ich je desať.

anit .. tak ten sopeľ budeme mať asi zo zubov lebo je biely a priesvitný. sama by som ju ani neudržala. manžel jej drží ruky a ja hlavu ináč by sme jej to nevytiahli. 😖 ................ už keď uvidí vysávač začne plakať..... chúďa moje 😅

bubatenko
29. dec 2009

ahojte,

tak aj my sa hlásime po našich prvých spoločných vianociach. No so stromčeka jediné čo nás zaujíma sú gule, ale to tak prvý deň, teraz už nič a hračiek toľko, že až... najväčši úspech má stan s loptičkami a hojdajúci koník....... ale on to mal tak ako v Amerike, lebo až večer sme mu to všetko povybalovali a poskladali a ráno ked sa zobudil, tak si to tam všetko našiel, lebo Vianoce sme trávili u mojich rodičoch a tam mal skoro všetko zabalené a to mu nič nehovorilo, len veľké krabice.

Som zvedavá inak ako prežijeme Silvester, lebo už teraz začínajú búchať delobuchy. Až ma so stoličky vystre, ked to tu búcha a on práve spinkááá..... som teda zvedavá.....

muriel293
29. dec 2009

ahojte,tak ako dopadli sviatky?
ani sme sa nenazdali a je po vianociach.... 😢 😢 😢 no rýchlo to prešlo. Martinkovi len tak oči žiarili keď zbadal blikať žiarovky na stromčeku,hrozne sa mu to páči a keď zbadal darčeky tak nehrozilo ho zachytiť foťákom,nechcel sa pozrieť,nič okrem tatrovky ho nezaujímalo! 😀 a ráno hneď ako oči rozlepil,sadol si na posteľ a začal kričať brm brm takže vedel čo má nové! 😀 😀 😀 každopádne to boli od detstva prvé pekné vianoce ktoré mali ozajstné čaro...nie darmo sa hovorí že vianoce sú najkrajšie keď máš malé deti 😉 😉 😉

terina25
30. dec 2009

Ahojte babule.

Tak aj ja sa hlásim po sviatkoch.Aj naše boli podobné ako tie vaše.Sofi to ani veľmi nevnímala.Darčeky som myslela,že si rozbalí sama,že sa bude tešiť z toho trhania papiera.Ale vobec ju to nezaujímalo.Tak som jej ich odbalila ja.bábiky rovno odkopla 😀 😀 Veľmi ju nenadchli 🙂 Skor sa potešila darčeku od
krstnej - psíkovi a od krstného - hracie rádio.Takže teraz máme doma veselo,čo nám všetko vyhráva. 😀

Ináč všetko po starom.Zuby ešte nemá...Ja idem budúci týždeň do poradne.tak dúfam,že bude všetko o.k.už som z toho dosť nervózna ,či je všetko v poriadku,lebo na ultrazvuku som bola už dávno.a teraz pojdem asi až vo februári,keď budem v 20 týždni.priberať nejako nepriberám,aspoň to nebadám podľa oblečenia.Všetko mi je dobré a to som už v 4 mesiaci.Snažím sa nabrať na váhe,keďže som schudla 3 kilá ale nejako nebadám zmenu.Akurát sa mi teraz brucho nafuklo.Je už pre mňa ťažšie dvíhať teraz Sofi a hlavne ju dávať do postielky.ale ináč všetko v pohode.

a mohli by ste trošku začať aj viac písať 😉

držte sa.

terina25
30. dec 2009

a ešte aby som nezabudla.Všetkým detičkám prajem k 11 mesiacom všetko najlepšie 😉

lenk30
30. dec 2009

ahojte.
takže pridávam dojmy z prvých Vianoc aj ja. Filipko zo stromčeka hotový, takže sme ho museli prestavovať na 3 miesta, lebo stále bááááááááááááá.
Z hračiek sa potešil, ale najviac sa vyhral s drôtikom, čo bolo pripevnené auto o krabicu a so psom, čo sme kúpili, ked mal asi 4mesiace............takže fasa.

my stále problémy so spánkom. ja mám pocit, že čím je starší, tým je to horšie. aj zle zaspáva, celú noc budí. cez deň mi spí už len hodku a pol na obed. koľko spinkajú cez deň vaši drobci?

ešte nechodí, ale za jednu ruku už sa púšťa. sám sa postaví v strede izby a čaká ako začneme tlieskať. je úžastný.
keď začuje hudbu, spieva, trsá, krúti rukou.........bude to hýrič po maminke

a ešte jeden negatívny pocit: čo som sa tu sťažovala, aké mal obdobie, že je stále nalepený, že plače za mnou, ked vybehnem do roboty u maminy ma hľadá.....................deň pred vianocami plakal, ked sme išli domov. neviem, či jačal, že vedel, že do auta do autosedačky, ale normálne sa odvrátil.........a to mi urobil aj u našich, aj u svokrovcov.........................ja som mala z toho takú depku. segra sa smiala, že však môžem byť rada, že vidím, že mu je u nich dobre......ale mňa to teda neukľudnilo. veď od kedy sa narodil, žijem len pre neho, nespím, umývam guľku po guľke......a on toto. a to má 10 mesiacov, to čo bude keď bude mať 15! Viem, že je to normálne a že by som mohla byť rada, že sa odlepil........ale mne to vadilo. a teraz sa mi ani nechce ísť do roboty, ked si predstavím, že by som to zasa zažila..................
no to možno je iné, keď som tam bola s ním, možno ked tam bude sám, bude to ako po starom MAMINKAAAAAA
.............to je taká moja maminkovská sebeckosť. ale ked to je taký úžastný pocit, ked viem, ako ma potrebuje 😀

lila13
31. dec 2009

Ahojte 😉
po dlhej dobe sa ozyvam a pridavam tiez zazitky z Vianoc. Tak stromcek Kubka vobec nezaujimal, papier z darcekov celkom trhal ale este to nevnimal co vsetko dostal, jedine co ho asi zaujalo je trojkolka, len co oci rano otvori tak sa dostvornozkuje do svojej izbicky kde ju ma odparkovanu, postavi sa k nej a nechce odist kym sa nepovozime po byte 😀 manzel sa smeje, ze tak uz vieme preco ma taky nekludny spanok 😝 😀
Pocas Vianoc sa naucil vyliezt a zliezt z gauca, takze musim byt stale pri nom 😝 chodit zatial este nechodime.

Teri to uz 4 mesiac? to teda leti...tak nech poradna dopadne OK. Potom daj vediet 😉

S Kubkom vam prajeme krasneho Silvestra a do Noveho roka vsetko dobre, hlavne nech su drobci zdravi. Dufam, ze tie delobuchy pekne prespinkaju.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre