Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

mamamima
9. feb 2010

no chodi, len uz 2 tyzden je soplava...no to mas dobre plany, ale aj terka planovala inak a kukni ju 😀 ale bude to mat skor za sebou 😀 kym je vo svungu...

martinka17
9. feb 2010

AHOJTE
teda dnes ste popísali
k mäsku, dávam pár krát, asi 3-4 krát do týždňa.A dávka tiež od oka, odhadujem, že tak 20-30 gr 😉
A čo sa týka varenia zvlášť, tak sa snažím už mu dávať to, čo obedujem ja. Takže už mal toho kopec. Ináč v nedeľu má vždy kuraciu polievku z našej. Keď sa varí, dáme len trošku vegetu a kto chce, si potom sám dochutí.

Joj, to plánovanie 2. bába, toje zlaté 😵 😵 😵

patkao
10. feb 2010

martinka to je len take zbezne..pri nasej rakete co nam nedovoli ani dychat vo dne v noci, tak to druhe tak skoro nebude 😎 ..ak vobec bude..ona unavi aj kona..takze neni cas ani na tutumutu..ale snad sa vekom umravni 😀

martinka17
10. feb 2010

patka
to sa iste upraví, len nezabudnite občas precvičovať, aby ste nevyšli z cviku, keď už pôjdete na ostro 😵
Ja by som brala ešte jedného krpca tiež 😅

terina25
10. feb 2010

Ahojte baby.

Tak včera u nás boli záujemci o byt.Som ,,pucovala,,celý byt.Taký čistý nebol už dááááávnooooooooo 😀 Boli u nás tak 15 min.a potom odišli.A výsledok??nevieme,nevyjadrili sa.Ak by náhodou chceli kúpiť,tak by sa mala ozvať realitka.ALe moc pochybujem...

k bábu...Aj ja som inak plánovala,presne to vystihla Mima.no a vyšlo to o 1 rok skor.sme chceli až bud.rok,lebo som už mala ísť do roboty.ale čo už,rok hore dole 😀 a k tomu ťuťu muťu.ani my sme nemali čas.A ajhľa,bolo to raz za 3 mesiace a čo sa pritrafilo 😀 😵 😵 Ale už sa aj celkom teším.Bude to o hubu,ale aj tak som chcela ešte jedno.Ja už budem mať väčšie deti a vás to ešte len čaká.Nezávidíííííííííííííímmmmmmmmmm.Len ten porod.POMOOOOOOOOOOOCCCCCCCCCCCCCCCC 😢 😢 😢

Počula som ,že pri 2.porode je to bolestivejšie.možno rýchlejšie o čosi,nejaká tá hodinka,ale aj to viac bolí 😠 Čo hovoríš na to mima??

patkao
10. feb 2010

)teri ja ked som primarovi na vizite hovorila ze to bolelo tak,ze uz nikdy k nim nepridem (nedavaju epi) tak mi povedal ze ak pridem do 2rokov,tak to bude omnoho lepsie,lebo por.cesty budu prisposobene..takze by to nemuselo byt take zle.. 😉

terina25
10. feb 2010

pati,tak to si ma potešila.len dúfam,že to aj bude pravda.však určite potom poviem.teda ak bude čas 😉

patkao
10. feb 2010

terka neboj,nedavno v mamaaja chcela jedna mamina poradit ako zladit taketo 2male deticky cca 16mesiacov rozdiel a maminy jej radili a kazda z nich tvrdila,ze je rada ze maju tak po sebe deticky..a muz ti bude pomahat,alebo vela pracuje? U nas by som bola na to sama

terina25
10. feb 2010

ten článok v mamaaja som čítala aj ja 😉 Som si dala predplatiť ten časopis.
Muž mi veľa nepomože,lebo robí smenovo.Niekedy má aj 4 nočné po sebe a to potom len spí.Lepšie povedané,chcel by.ale nemože,kvoli tomu,že máme malý byt.keby sme mali aspoň 2 izby,tak by to bolo o niečom inom.ale tak je to na h....práve preto sa aj bojím ako to zvládneme v takom malom byte s 2 deťmi.Takže pomoc zo strany manžela je malá.No,už som si zvykla.Aspoň teraz.No pri 2 deťoch si asi budem trhať vlasy.Ak mi ich Sofi dovtedy nevytrhá 😀

mamamima
10. feb 2010

Ahojte

Terka, praveze ja ani neviem ze som rodila, az na to tlacenie skoro 4 kg baba...vtedy som si zakricala az som hlas na pol roka stratila 😀 ...druhy viac boli??? je to inak dost o psychike...ja som sa nebala vobec, ale fakt vobec, viac sa bojim u zubarky, to fakt, nehovorim preto, ze to uz mam za sebou, ale tak ako bolo...nebala som sa a myslim, ze aj preto to tak dopadlo...ja to za teba odrodim hocikedy a ty chod za mna 20. k zubarke, hm? 😀 😀 podla mna je 2. ovela lahsi...bolest mozno potom, ked sa maternica stahuje, to som mala vacsie bolesti ako porodne, to ma bolelo dost... na tabletku, ta zabrala...take feeeest silne kramy, ale fest...ale vsetko sa da prezit...ver tomu, ze to bude raz dva a hlavne optimisticky, to urcite pomoze 😉 sa pamatam, ze aj janula to tak brala ako ja, uplne v pohode, az sme sa tesili kedy to pride a aj ona maximka vyprdla a bolo 😀

patkao
10. feb 2010

tak ja som bola uuplne v pohode,tesila som sa kedy uz malu uvidim,ziadny stres a panika a porod ako nocna mora..ale vraj to bolo tou vyvolavackou..ale prezila som,aj ked najhorsie 4h v zivote..zasa sa mi nechce ucit,tak ze pokecam a tu nik

monika77
10. feb 2010

ahojte baby

konečne sa to tu trošku rozpísalo

pekné ako spomínate na pôrod ... no ja sa nemôžem pridať k tým, ktoré uvažujete nad druhým bábätkom...nielenže pôrod bol dosť horzný, kedy pre mňa už cisársky bol vykúpenie po 5 hodín ukrutných bolestí,kedy som už nevládala nič a od únavy by som aj zaspala ale bolesti nedovolili ... baby viete čo bolo pre mňa najhroznejší pocit v živote? keď ma v tých bolestiach pripútali na operačke k tej postleli, nohy aj ruky ... hroznýýýý pocit

a tak ako patkao spomínala, mne dá tiež zabrať náš drobec...je stráááášne živý,neposedí ani len pri jedení tak si neviem predstaviť teraz druhé...no ale aby som to nezakríkla a náhodou sa nepodarilo 🙂

martinka17
11. feb 2010

ja by som brala ešte jedno. Pôrod bol zlý, aj keď hlavne preto, že som sa stráááášne p omaly otvárala....ale asi len 2-3 hoďky som mohla mať už silné bolesti. NEmala som hodink 😝 Vtedy som prosila o epi, ale bolo neskoro. a doky bol zlatý, krásne "spolupracoval". Všetky sľuby dodržal. dokanca ku mne na chvíľu pustil mamku, lebo som už bola posledná rodička na sále vtedy. Ale po týždni som už vravela, že to nebolo také hrozné a po mesiaci som vedela, že aj druhý krát by to bolo v pohode. A podľa mňa je druhý pôrod "ľahší" preto, lebo vieš do čoho ideš, čo je lepšie urobiť a tak 😀 A je pravda, že Samka som vytlačila tuším na 3 krát aj s placentou naraz 😀 😀 😀 😀

Ináč čo sa týka jedenia Samka, včera mal so mnou kúsok obeda. Plnená kapusta z kyslej kapusty a k tomu knedla. Tak mal len kúsok knedle a mäska z tých guliek, ale chutilo mu 🙂
Ináč mal moju obľúbenú zemiakovú polievku, skoro som mu druhú polovicu zjedla. ale nechce sa mi každý deň variť, tak som odolala.

terina25
11. feb 2010

u mňa to bolo podobné ako u Patky.tiež nemožem povedať,žeby som sa porodu tiež nejako hroooooozne bála.a porod bol strašný.keď som prišla do porodky,tak som sa potešila,lebo lekár povedal,že sa rýchlo otváram -keď som prišla zo starej nemocky do novej,tak som sa otvorila z 1 prsta na 5 😉 Tiež mi tvrdil,že na prvorodičku to bude rýchly porod.Ale mne sa to vobec nezdalo...Na 7 prstoch som sa prestala otvárať a museli mi nakoniec dať aj vyvolávačku.Chcela som aj epi ,ale povedali mi,že už je neskoro-to som bola otvorená tých 5 prstov.A to som počula od niektorých báb,že im dali aj vtedy,tak neviem.Najviac mi pomohla fit lopta,som na nej presedela celú noc.Aj som už zaspávala od únavy.Sestrička za mnou chodila,či mám vobec bolesti,lebo ja som voooooooobec nekričala.ale naozaj.Ostatné vrieskali ostotristo a ja nič.Ale keď prišiel doky a dal mi vyvolávačku,tak som už musela ostať ležať na posteli a to bol moj koniec.bolo to hroznéééééééééé.a tlačenie??nočná mora.Dali mi kyslík,sestrička mi ľahla na brucho a lekárka na mňa kričala,že tlačte ako keby vám trebalo kakať 😀 Ale ja som bola taká unavená,že som nevládala.Keď mi povedala,že ide pre kliešte,tak sa vo mne pozbierali všetky sili a asi po 30 min.som konečne malú vytlačila.A placentu som tiež musela ešte potom vytlačiť.takže hrozný zážitok.Potom ma šili ešte vyše hodiny. 😖 ale to už malá ,,cucala,, mliečko odo mňa,tak to bolo v pohode.

myslím si,že aj keď si pred porodom na tom psych.dobre a myslíš pozitívne,nie vždy to pomože.Ja som napr.ani nekričala,ani neplakala ako ostatné.Povedala by som ,že som bola v pohode a snažila som sa max.sústrediť na dýchanie ,ale aj tak tie bolesti boli strašné.ale prežila som.a teraz mi nezostáva nič iné len dúfať,že 2 porod bude o čosi lepší.

terina25
11. feb 2010

a ešte k tej fitlopte.myslím si,že mi na jednej strane pomohla,ale na druhej strane mi asi spomalila porod,lebo som sa prestala otvárať. 😖

a ešte čo ma dosť ,,sralo,, pri tlačení bolo,že nohy som mala priviazané,ruka napichnutá na infúzke ,na ksichte kyslík a sestrička mi ukazovala,že sa mám ,,dvihnúť ,,a tak tlačiť.tak nech to skúsi tak ona,či to bude vedieť.a na mňa kričala,či som zdrogovaná,lebo ja som už vobec nevnímala od bolesti a únavy.

martinka17
11. feb 2010

Terka, presne, keď sme tam ležali, ak neviem či si stihla, okolo 11 rodila vedľa mňa na stole baba. Maldá žabka, mala len 24, tá sa tam úplne zosypala. LEn plakala, že to bolí, ona už chce cisársky. lekár jej vysvetľoval, že bábo je už príliľ dole, že musí hlavne dýchať, lebo sa jej diaťatko dusí a ona len revala, že ju to bolí. Skoro som ju ja vyfackala, bola ako 5 ročná, mama bobo. Nič nepomohlo, musela ho vytlačiť, ale tá tam vrieskala, skoro som im ušla 😖 JA som tiež neplakala, len ku koncu som už nevládala od únavy, ale to bolo už 5 hodín večer a nespala som celú noc pre konrtakcie.

patkao
11. feb 2010

tak ja som si veru pokricala 🙂,ale aj tak mi to nic nepomohlo 😀..som este tyzden bola farebna ako som zle tlacila,oci krvave,dole zastopkana ako krizikova vysivka,no skratka prava nova mamicka 😀..takze mam traumu este dnes..s druhym pockam kym na to zabudnem,povodne sme chceli po sebe 🙂

monika77
11. feb 2010

teri som mala podobne ako ty...ja som dokonca prišla už na 7 prstov otvorená,dokina, že do hodky porodím...tiež som skackala aj na fit lopte,pomáhalo ale len do vtedy ked mi dali vyvolávačku..to som musela už len ležať...bola som z tých tichučkých nekričiacich...ale slzy som veru mala v očiach...a to som tam prišla hrdinsky vysmiata,ničoho sa nebála dokonca som sa už tešila že to prišlo ... aj ked psychika bola super,pôrod nočná mora ... zrejme nás veľa takto asi dopadlo podobne rovnako, nie?

terina25
11. feb 2010

Maťka,tú babu,čo spomínaš som nevidela.lebo ja som rodila ráno,ale počula som ju.viem,že strašne revala...a plač určite nepomože,len to ešte zhorší...

moni:ja som rodila rovnako ako ty.najprv fit lopta,potom vyvolávačka a potom už posteľ.vtedy to bolo najhoršie.

a Maťka: 😀 😀 😀 si ma rozosmiala,že mama bobo 😀 😀

zuzi26
11. feb 2010

ahojte, citam ,ze ake retro 😀 🙂 my mame rocik v sobotu - narodila sa piatok 13. 😉 tak nas len caka velka oslava...ja na porod nemam zle spomienky, preto by som aj brala hned druhe, ale zatial sa nejako nedari 😅
mne trval porod styri a pol hodiny, odkedy sme prisli do nemocky a z toho dve hodky boli uplne v pohode. Tie posledne uz zle bolesti, ale na poslednu hodku som dostala epidural a bolo zas dobre. Malu som vytlacila na tri tlacenia..U mna musim povedat boli hrozne tie dni po porode kvoli nastrihu, nevladala som od bolesti, nevedela som chodit na wecko, kazdu chvilu v sprche, brrr, zle spomienky. Keby som nemala nastrih, tak by to bolo cele v pohode. Pri siti som uz aj ja vystrajala, ale to uz bola skor psychika ako bolest, proste ten pocit ze ma tam dole stopkaju, fuuuuuj!
Ale inak mam nostalgiu za tehotenstvom, ako rychlo to preslo, a uz maju krpci nasi rok, sila...vsetkym blahozelam a prajem, aby v zivote zazili co najviac peknych chvil!

martinka17
11. feb 2010

dnes ma môj krpec dostal 😉 .
Celý deň bol vysmiaty, sme sa šalkali, smiali a potom večer o 18,30 len na ruky, na ruky....nevedela som čo sa stalo, tak som mu dala piť, kašu...až po hodine mama, že asi je pokakaný. Ten mal tak natrieskanú plienku 😨 , no strašné. Ale ja som sa zhrozila, keď som uvidela ten ohnivý zadoček. a na utierke boli až krvavé fliačky. Som sa riadne zľakla. lenže on bol už veselý, behal zase, smial sa....pohoda. Ja som mu už nedala plienku, nech si vyvetrá tu červenú riťku. Kedysi sme mu každý večer vetrali jajinka aspoň 15 minút, ale potom sa 2 krát pokakal bez plienky a to stačilo. No ale ja že veď keď teraz potalčil, tak nič nehrozí. Najprv urobil v spálni mláčku hneď ako zliezol z postele a o chvíľu pozerám, a biele bodinko je nejaké do hneda. V punčoške si nosil ďalšie kakndo, ale to mu už nevadilo, lebo punčošky trošku vyseli a teda sa nedotýkali riťky. a ešte sa nechcel dať chytiť, veď sa hráme na naháňačku 😲 😵 😵 😵

patkao
11. feb 2010

😀..dobre sidlo ten tvoj Samko..ale hlavne ze mu dobre travi,ved ritula sa zahoji a pancuchy operu 🙂

martinka17
12. feb 2010

presne, pančušky už schnú a riťka je v pohodke 🙂 🙂 🙂

nikacosta
12. feb 2010

terina vies co nic si z toho strachu nerob, jak ked som zistila ze cakame druhe tak prve co ma napadlo bolo ze zasa rodit..aj sa mi stava ze niekedy vecer ked zaspavam a premyslam ze co a ako bude, tak ma prepadne az panika ze ja to zas nezvladnem..a to na samotny porod zle spomienky fakt nemam kedze som rodila s epiduralkou, ktora mimochodom krasne pomohla..ja som sice tiez neplakala ani nekricala, ale zato ma pri kazdej kontrakcii napinalo na vracanie, a parkrat to aj islo von.citila som sa strasne - stala som nad postelou voda zo mna tiekla ako diva, v tom ma napinalo, tak som utekala na zachod..a to nehovorim ked mi dali cipok na vycistenie, to z hora z dola do toho kontrakcie..no pre mna bola epiduralka vykupenie, ani neviem opisat ako sa mi ulavilo ked mi ju pichli..az po nej som si zacala porod uzivat, fakt usmiata, spolupracovalo sa ovela lahsie, ani zasivanie nebolelo a to som bola potrhana zvnutra zvonka..sak rany sa mi hojili mesiace a doteraz to priserne boli ked sa s manzelom mojkame..no takze tak..
aj si pamatam ako som uz par dni po porode zabudla na vsetko zle a kazdemu hovorila ze porod bol v pohode, ale ked som zisitila ze cakame druhe tak som si akosi rychlo na to vsetko velmi zivo spomenula:Phh..no ja sa budem asi spoliehat zas na epi🙂)

mamamima
12. feb 2010

Fiiiha, tu to zije teda 😀 😀 zdochol pes tusim v nasej teme...

mne to tu vonia, robila som knedlo, vepro, mnam, celkom to vyslo ...mam zajtra aspon pokoj s varenim...nie je to moja oblubena cinnost teda ...

mala je celkom polepsena musim odklopkat klop klop...v noci celkom dobre, cez den certica, ale uz menej uplakana, vyzaduje si ma stale, ale je trochu samostatnejsia. A s Natali ako sa zahraju, strasne dobre, trake su zlate, len Natali by ju len na rukach vlacila ako take mača 🙂

Nika...ty cakas druhe? 🙂 ak som spravne pochopila...gratulujem 😵

mamamima
12. feb 2010

a este ju pochvalim, aka je sikulka 🙂 dolu z postele vie ist uz davno a to je dost vysoka a dnes sa naucila vyliezat vsade, na sedacku, da hore nohu a cela sa vytiahne 😢

a2303
12. feb 2010

Ahojte,

Nestíham Vás... ☹ Celý týždeň nám ešte chodili gratulanti 😵 Rebeka podostávala kopu darčekov. Dostala bábiku šu-šu s kočíkom, tak z chodítka tlačí kočík ako oživot. Potom bábiku vydrapne z kočíka a dá jej ňam-ňam z fľašky 😀 😀 😀 Veď ako správna mama 😀 😀 😀 Ja sa z nej asi p........m 😀 Ona normálne vie, ako dať papať bábike z flašky (samozrejme akože) a k tomu ešte aj mlaská akoby bábika pila. No nemám slov... Teraz sa mi narodila a ona je už mamou 😀

Ja by som druhé bábo hneď brala!!! Ale Drahý chce ešte počkať aspoň do jesene. Pôrod?!?!?! Ja neviem, či som ho mala ťažký alebo nie... Fakt... V noci minimálne bolesti ako mrcha keď je, ráno o 8mej ma už trocha silnejšie kontrakcie, na obed ma to už trocha lepšie bolelo ale to som ešte vysmiata kecala na chodbe s upratovačkou. Na obed mi zobral dokino vody a vtedy to začalo 😀 😀 😀 😀 Bolesti jak sviňa! a o 15:45 som maličku na tretie tlačenie uplne celú naraz vytlačila 😀 Premňa bola väčšia trauma tá bolesť na druhý deň a ďalšie dni potom. Ja som bola dosť dotrhaná, veď malá mala 3,4 kg, dodnes neviem ako, keď ja som ledva mala brucho a pribrala som 11 kg. Ja som aj 3 týždne bola mimi...
Ale čo už! Rebeka je náš poklad a hneď by som brala druhé 😵

Baby, musím už aj ísť, zajtra máme poslednú skúšku z fyziky... takže super

Ale potom už budem chodiť častejšie. Držte sa a pekný večer!

fodorka
12. feb 2010

jeja hojte baby al ste sa rozpisali...mi este furt neviem co z tou nasou hypo natahuju to ako gumu bv trenkach hroza co vam budeme hovorit....jaj musim maleho pochvalit chodi uz za jeden prstek pekne sa chyti a bezka jak o zivot...jaj taku mame z neho radost uz aj spravil par krockou sam ale vzdy sa otoci stoji a poda mi ruku nech mu dam apsom prstek....herec je to velikansky.... 😀
juj a ktym porodom nohroza 9dni po termine na vyvolavacku rpdila som vyse 8hodin bolesti ze som videla vsetkych svatych no hroza ale tiez chcem urcite druhe ked vyjde nam hypo tak sa uz hadam aj mozme zacat pokusat...sak uvidime ako cas prinesie....

a2303
13. feb 2010

Ahojte,

Takže skúšku z fyziky nemáme..... 😢 😖 😀 Ale čo už 😀

Pekný večer!

patkao
13. feb 2010

anit hlavne ze ste zdravi 😉..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre