Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

lenk30
19. mar 2009

miskelka, tak si užívaš malú na rukách ako ja 🙂 . no ja len dúfam, že to nebude trvať večnosť. veď aj on už je potom taký unavený tak kolo 19, keď celý deň nespinká...............ale náhodou včera spal cez deň asi 4 hodky, to bol rekord. ale nejako to zvládneme...................

v múdrej knižke som čítala, že bábetká majú ešte jeden trimester a to sa chcú veľa nosiť a hojdať - ako v brušku, no tak čo.............

ja sa chystám na kontrolu ku gynde zajtra. no my už vo veľkom sexujeme, takže neobávam..............

už ste si dali napísať nejaké tabletky? a čo kojenie?

janula, shupol ----- ten sab simplex dávate peventívne? lebo ja mu ich nechcem dávať ku každému papkaniu, tak dávam len večer, ale to chce asi aj nejakú pravidelnosť.

lenk30
19. mar 2009

baby aj vám sa bábetká zo spánku tak strhávajú? do nedávna to nerobil ani keď ležkal v obyvke pri telke, normálne sme sa rozprávali, návštevy............. a teraz dobre že nechodím kolo neho po špičkách a každú chvíľku má ručičky hore......určite už aj viac vníma, ale neviem prečo tak často

clarissa
19. mar 2009

muriel.,tvoj malicky je zapeceny asi s toho nutrilonuskus pozrietnieco na nete na zapchu u novorodencov...chudacik malicky,no nech ho to rychlo prejde

lenk,aj mne sa tak mala strhava,to sa im asi cosi sniva 😉

lenk30
19. mar 2009

baby myslíte, že je masáž vhodná popri kojení? prišla by kamarátka masérka aj s lehádkom priamo do domu.........len či to sa niečo .......... a ešte neviem ako by som si vôbec ľahla s tými cickami na brucho 🙂

heidy26
19. mar 2009

lenk30, ja som bola na masaži predvčera, a velmi mi pomohla. je to super uľava na kríže a šiju. no to ležanie bolo horšie lebo ma talčili ciciky ale vydržala som. len som sa bála že bude mokrá plachta po mnou 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale nebola, ale asi aj preto že som pol hodku pred masažou kojila malinkú.
Tkaže v phode si daj urobiť masaž. A mne sa tiež malinka strháva zo spánku, a do teraz to nerobila.

a2303
19. mar 2009

Ahojte,

Malinká okúpaná už o 7mej a spinká, dnes nechcela sama zaspinkať, tak som zaňou vždy išla, dala som jej pusinku, dudlík, pohladkala som ju a po 3 takýchto pokusoch zaspala sama 😵 Je moje všetko!!! Baby, fakt neviem, ako sme mohli doteraz bez nej žiť... 😵 😵 😵

No, u gynekológa bolo veselo.... 😖 Vyhupla som na kozu, keď domňa dával kačicu tak to nebolelo, len keď ju roztvoril, že tam niečo vidí... Baby, mala som ešte v pošve (vzadšie) kúsky placenty (blán)... Tak zobral také dlhé akokeby nožnice, kačica vomne otvorená a vyberal to... Takže fasa... Pošle to na hystológiu. Ale ináč vraj všetko ok,maternica ok, tak dúfam. Tento zážitok nebol najpríjemnejší. So sexíkom ešte asi týždeň radšej počkáme. Baby, a ako je to s vlhkosťou pošvy? Je to ako pred pôrodom? /myslím pri sexe 😀 /

Tak trielim si dať sprchu a pomaly zalahnem.

Majte sa krásne a dobrú noc!!!

krasulka
19. mar 2009

Anit 😕 😕 😕 😕 😕 to vazne? oooooochhh

a2303
19. mar 2009

Krasulka, ešte nespíte???
Ja ešte tiež buntoším ale už pôjdem, lebo kým zaspím, dovtedy sa už akurát zobudí malá 😀

Noooo, ani nehovor.... Bol to "veselý" zážitok... 😒
Ale aspoň, že som už ok. Že vraj ešte v maternici mám kúsoček dačoho, ale že to telo vyplaví čistením, to je v pohode.

Tak dobrúúúúú nocku!!! 😵

shupolienka
19. mar 2009

fuuha Anit, tak to si mala fakt veselo 😖

No hlasim ze sme mali dnes uspesne zaspavanie, trosku plakal ale len chvilu, a kupila som dnes tu rektalnu rurku taaaak sa vyprdkal cen nu, ze len take fukoty boli 😀 a hned bol kludnucky a sam zaspinkal v postielke, sice mu to dlho trvalo, este sa krutil ako paragraf, ale nakoniec zaspal. Tak sa vytesujem 😀

krasulka
19. mar 2009

veru este nespim..mne mala zaspala az teraz, dobre nie? ☹ Asi aj ju boli brusko alebo co...lebo prdi take smradochy ale nevykaka sa..aj ja som skusala rurku ale nic neslo..Tak mozno zajtra bude kadit alebo v noci..lebo onami este stale nekakava pravidelne. A zajtra mame aj poradnu.

Anit, ty uz to mas aspon za sebou, ja sa bojim ze mu tie zeleza vykopnem ked sa bude ku mne s tym plizit 😀 😀 😀 mna to caka 2.4. 😒

shupol a ty kedy ides?

ludika33
19. mar 2009

ahojte,

ani nehovorte o navsteve gyndy. Ja idem az v maji, ale uz teraz sa bojim. Bojim sa ci bude vsetko OK, ci su vsetky stehy fuc, hlavne tie vnutorne, co si neviem kuk zrkadielkom, ci tam daco neostalo ako pise anit.

krasulka a ty davas melej cajok dajaky?

krasulka
19. mar 2009

ludika chcela by som jej ale ona mi ho vobec nevypije..uz mam aj ten HIPP co je trochu sladky a ani ten nechce..vobec..zacne ju napinat, vypluva to..ksichty hadze..tak ja neviem ako to do nej dostat..este zajtra skusim striekackou..ale pochybujem..

no a stehy..ja mam vnutri este stale 2 ☹

ludika33
19. mar 2009

tak ja netusim kolko ich mam este vnutri. dufam, ze ziadny uz. vonkajsie uz nemam.
krasulka a neskusala si iny cumel na flaske? nasa mala chcela len jeden druh cumla na flaske (tiez pila iba cajik z flasky) a ked som jej ho vymenila, tak flasu uplne odmietla a museli sme prejst na sosak, ale to mala cez pol roka uz. nezohnala som uz ten dudel co tam bola, tak sme dodudlali z flase. skus iny dudel ci uz tvar, velkost. nas nepije vela cajika, ale asi mu to pomaha, lebo ako chlapci maju problemy s kolikami, tak klop klop na drevo, nas to obchadza. pekne kaka a aj prdka. ma obcas, ze jeden den nekaka, ale zato na druhy den to stoji za to 😀

klementina
19. mar 2009

ahojte, my sme tento tyzden u nasich, tak vas moc nesledujem, ale teraz som citala co nove. my to mame s kakanim zase uplny opak ako vacsina tu co citam, kakame furt do kazdej plienky, a s velkou oblubou pocas kojenia - aky prijem, taky vydaj 😀 ale priberame, tak hadam to nie je problem. len spotreba plienok je u nas obrovska-ten megapack pampersiek nam vydrzi tak tyzden a pol..
a spavat chodime furt pred polnocu, tak neviem, ci sa tu u nas niekedy zmeni, sem tam sa mi zda, ze uz nabieha na normalny denny rezim, ale na druhy den sa vrati k staremu nocnemu. tak neviem 😒

ludika33
19. mar 2009

klem zmeni, mala nasa bola taka, ze spat najskor o pol noci, ked aj nie neskor a casom sa to upravilo.

klementina
19. mar 2009

a zmeni sa to same, ci si nejako zasahovala do jej spanku? ze ci ju mam cez den budit?

klementina
19. mar 2009

baby a vy co iba kojite davate aj cajiky?

patkao
20. mar 2009

jaj pozeram ze ste dlho ponocovali..klem ja kojim a ziadny cajik, vraj ked kojis tak netreba ziadne caje..inak maminy ten cas strasne bezi..ked pozriem na malu tak sa mi ani verit nechce ze uz ma skoro 7týždnov..minule som dokonca smutila ze ako rýchlo nam tie babatka vyrastu...a take su krasne 😵

ludika33
20. mar 2009

klem ja malemu davam hipp feniklovy cajik, ale iba trosku. ma dni, ze nevypije ani slzu a niekedy stiahne cely. robim mu do malej avente flasky. niekedy vypije len polovicku. je to indivindi. ja ho nenutim, ze si musi dat.

klem, ked mala natalka pol roka, tak ako keby utalo. uz aj sama zaspala a dokonca aj v postielke. predtym iba pri mne spala a zaspavala mne alebo muzovi na ramene s natriasanim. kolko krat tvrdo buvala na ramene, polozili sme ju a velke oci a velikanske kriky spustila. nastastie ked zaspala, tak uz spala v noci, len kym zaspala to bol kriz. jej limit bola polnoc, ale obcas este neskor a ja som uz bola ako chodiaca matoha. cez den spala len ked sme isli von kocikovat, takze som si pri nej nemohla cez den zchrupnut ani na minutku. nevadi prezila som, teda vsetci sme to spolocne zvladli a teraz je z nej velka sestricka a velikanska pomocnicka 😵

mamamima
20. mar 2009

Ahojte, ja vas skoro vobec nestiham, aj teraz utekam do skoly na hodinku, doteraz som varila, hompalala s nohou malu v kociku a popritom sa ucila 🙂 no vesele 😅

anit, ked kojis, tak je tam dolu sucho, tak musis nejaky lubri, ale nieco take 😉

a pri kojeni caje ani vodu netreba, v ciciku je najprv voda a potom papanicka 😉

malicka je zlatucka, dnes nas caka poradna a nausnicky, sa bojim trosku, pri natalke som to vobec takto neprezivala, ja neviem preco 😒

tak sa majte pekne 🙂

ludika33
20. mar 2009

ano mima ked sa koji, babatka nemusia pit caj alebo vodicku, len ja mu trosku davam, aby nemal problemi s kolikou, prdkami a kakanim. nenalievam ho vela, ale napr. ked chyti stikutku, tak si trosku cucne cajika

clarissa
20. mar 2009

ja davam malej do tej malej aventackej flasky tak do tristvrte prevarenej vody a trosku cukru,.je to lepsie ako caj podla mna,poradili nam to aj v porodke,a co sa tyka caju tak bacha na feniklovy HIpp,vraj este vyse naduva z neho,povedalo mi to vyse ludi aj sestricka a dokina co boli malu kuknut,vraj radsej kamilkac,tak kupim ten HIPP kamilkovy,snad bude lepsie..a ten feniklac pijem ja 😉

ludika33
20. mar 2009

clariss to som nevedela, tak ten feniklac budem teda ja pit a malemu kupim kamilkac ako ty. nemam pocit, ze by mu robil zle, ale ked vravis, tak to zacnem sledovat, ze ci mu nerobi zle.

a2303
20. mar 2009

Ahojte,
idem vám len zaželať pekný deň 😵

navečer prídem, majtee sa krásne!

Mima, diki za tip 😀

muriel293
20. mar 2009

ahojte,
baby aj my sme mali problémy s feniklovým čajíkom,malý mal z neho ešte väčšie bolenie bruška ako obvykle tak som tiež kúpila hipp harmančekový a ten mu chutí,dávam mu ho od smädu a ke´d vymýšľa 😉 (potom síce čúra ako besný ale čo už s ním! 😅 )

Dneska som mu ráno dala nalačno prevarenú vodu asi tak desať mililitrov,dáko nadšene sa netváril ale vypil,potom sme cvičili,napapal sa zaspal a zobudil sa mi pokakaný takže budem toto dávať každé ráno nech sa mi netrápi...je to super 😉 Potom bol taký spokojný,som ho prebalila,dala do postieľky,zapala som mu kolotoč,tak gagotal a trepal nohami že som myslela že mi "odbicykluje" rovno do susedov,hrozne bol zlatý! 🙂

zuzi26
20. mar 2009

baby preco davate babetkam tekutiny este okrem mlieka? Kojenie predsa staci aj na pitie aj ako papanicka 😉 ...

heidy26
20. mar 2009

Baby nám v nemocnici hovoril primár detského že na harmanček treba dávať pozor lebo je to bylinka a môže spôsobiť alergiu!!!!!!!!!!!
Inak stačí uplne len kojenie, do pol roka vraj žiadny čaj, a ked tak tak už čistú vodu aj to len trocha.

molly28
20. mar 2009

....ahojte....mne bolo tiež povedané, že aby ked kojim som malej žiadne iné tekutiny nedávala...a vraj ak mám pocit, že by malinku malo naduvať, mám právidelne pijavať feniklový čajík....ale malej netreba nič...

claris a som prekvapená, že ti poradili vodu z cukrom ☹ ved vraj sladené nápoje vraj babatkam škodia...myslím tym hlavne na zubky do buducna.... ☹ ani do čajikov neodporučaju pridávať cukor ☹

fodorka33
20. mar 2009

ahojte baby mi sme prisli z prechadzky uz sme napapani a hajame....inak co ste tu pisali o tej kontrole po sestonedeli boze ja tam radsej ani nepojdem ved ja som taka pozasivana zvnutra a on do mna pichne zeleza no to urcite 😠 aj ked sa citim uz v pohodicke no boze ked si to predstavim ma az strasa ☹

nada.hope
20. mar 2009

Ahojte tak ja som sa dnes vrátila z gyndy, mala som strach, trochu ma to bolelo, ale ináč všetko v poriadku, urobil mi aj preventívku a dalsia navsteva gyndosa az o rok, ak sa nieco nepredvídatelne nestane 😉
Inac musim sa pochvalit, zacali sme dnes opat s kojenim, i ked sme trosku aj prikrmili ale hadam to za chvilu bude aj bez prikrmovania 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre