Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

martinka17
1. sep 2009

terka
dík za upozornenie, už sa stráááášne tešíme.

terina25
1. sep 2009

Maťka, aj my 😉

a2303
1. sep 2009

Ahojte,

Muriel tak ako dopadol testík???

muriel293
1. sep 2009

wewe
no neviem či by som práve híkala nadšením keby som bola zasa tehotná ale fakt je že antikoncepciu neberiem,nuž nechám sa prekvapiť..... 😝

mima22
1. sep 2009

toto somn nevidela este ani v jednej teme tu na konikovi ze ked niekto nieco napise ze mu neodpovie na nic
uz sem radsej do tejto temy ani pisat nebudem

krasulka
1. sep 2009

CAute baby ja len tak v rychlosti lebo sme bez netu uz asi piaty den mam book v oprave kua..v piatok uz letime. Strasne sa bojim tej cesty lebo budme cely den cestovat od rana od siedmej do vecera do siedmej..no hroza..Mala si strasne zvykla na ruky jak je michal doma lebo ju stale pestuje uz mu za to nadavam lebo on pojde do roboty a ja sa aj poserem cele dni s malou na rukach sama.. 😠 😠

My inak pohoda, malej tiez davam na noc kase od sunarky a vydrzi po nej tak do stvrtej do rana a potom spime do osmej, takze dobre je to. Akurat cez den mi mala spi tak po pol hodinkach 3 razy za den. Ked pocuvam ze niektore deti aj dve hodiny spia cez den tak nechapem..Nakupila som si par Sunariek kasi aj so sebou do Irska neviem ake kase su tam. Mala nasa zacina lozit az teraz posledne 3 dni, zdvihne zadok, kolena a nohami sa odrazi dopredu len este nevie tak rucicky prekladat tak sa po nose posuva dopredu hahaha.

nadka, tak Ninka je teda uzasne sikovna ze uz tak lezie aj stoji, wooow fakt sikula. Moja mala tiez moc sama nesedi, len tak o vanicku ked sa drzi,ale uplne sama sa neudrzi. Zuby este nemame, aj ked podla dokiny uz nam idu asi 3 mesiace hahaha 😀 😀 😀 Papame zeleninu, ovocie, kase...co je dostupne umerne k veku.

No zienky musim ist, Muriel no to som zvedava ci budes tehu 😵 😵 😵 😵 😵 ale drzim ti palceky hlavne nech ti nezistia nic zle.

Ja som pred mesiacom nasadila antiku a uz som pribrala kilo zase 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

mima, co sa jedujes? nejeduj, ja ti odpisem, len neviem co si sa pytala, lebo nestiham citat dozadu 🙂

Tak sa drzte zatial babenky a strazte si drobcov ked uz lozia nech sa moc neobuchaju xixi zatial ahojte 🙂

avuska19
1. sep 2009

ahojte,
mima tiež som to zažila, je to tu občas hluché, nemé...česť výnimkám! táto téma je taká poslabšia, ak tereba radu radšej ju hladám inde,napr.bábätká a pod.Ale občas sa niekto nájde, kto poradí.

avuska19
1. sep 2009

inak, mima, kľudne malú vezmite so sebou, uvidíš ako bude reagovať na prostredie, ak to nevyjde tak pojdete domov si nájdite nejaké opatrovanie.

caly8
1. sep 2009

ahojte 🙂

reagujem na teba mima 🙂

my sme boli na svadbe minulý týždeň a moja malá to zvládla perfektne kedže je stále kojená tak sme si nemohli dovoliť ostať dlhšie ako dve hodky takže sme o piatej šli z domu a o siedmej domov...papká aj v noci...bola síce nepokojnejšia doma vždy mi zaspí o osmej večer a tento deň to bolo o pol desiatej takže spracúvala zážitky 🙂 bolo tam 130 ľudí ... no a nevestička mala dve detičky s už teraz manželom a ten mladší má 10 mesiacov a ten tam bol s nimi celú noc...krásne spinkal na izbe .... tak vám prajem príjemnú zábavu..

a2303
2. sep 2009

Ahojte,

Idem Vás len pozdraviť a pekný deň 😵

mamamima
2. sep 2009

Ahojte maminky...

Muriel, no to by bolo super kebyze si tehu 😅 co, bude to namahave, neoddychnes si par rockov, mozno 2, ale budes to mat za sebou este ked si vo svungu 😀 noo, ja som veelmi zvedava teda...a mohli by ste prist, mne je jedno kedy, ked sa dohodneme, urobim si volno a je...

no hluche to tu byva, ale ani ja moc nezvyknem reagovat, asi kazda sa tu skor vykecame , ja osobne nemam moc casu citat a odpisovat a predpokladam ze tak sme tu vacsina a preto je to take hluche 😒 pri detoch veru nie je tolko casu ako ked sme boli tehu, zee? 🙂

juj baby, ako vam bude dobre, matula spominala, ze mate mat rande, tak si kocikanie aj s katulikom uzite 😉

mamamima
2. sep 2009

a janula zije, je na skype, asi nema cas pisat 😉

ludika33
2. sep 2009

ahojte potvrdzujem, ze janula zije je na skype a FB. tak isto aj dalsie baby ziju, ale povacsinou si rychlo precitaju co je tu nove a uz nestihaju reagovat.

hluche to tu je, ale podla mna to robi aj to, ze je leto a kazdu volnu chvilocku sa snazime byt vonku s detmi a venovat sa im naplno. ja som tu napriklad cely den nebola, lebo sme sa tralalala vonku a v skolke sme boli po Natalku a teraz som si sem kvokla, lebo mi uz Andrejko zabuval. Natalka pri mne pozera chvilocku este telusu a tiez pojde do haja a posledna padnem ja ako kabela.
Tiez som par krat pisala a nikto nereagoval na moj prispevok a neurazala som sa hned. Myslim, ze sa tato tema rozbehne, ked budeme mozno nazad vsetky v robotke, deticky v skolke. Tak ako ked sme boli este tehu. Ak ovsem dovtedy februarovky 2009 nezrusia.

janula10
2. sep 2009

ahojte mamusky babusky 🙂 vidim ze som vam chybala no viete ako? teplo je a ja som stale niekde v terene co vam poviem....ked mam takeho vegetacika stale vypadnem rano a dojdem pred vecerom.....stretavam sa aj s kvietkom chodime sem tam kocikovat..

na dovolenke bolo super....aj let v pohode pokial mate pohodove dieta nevidim problem....maly je foteny aj v kokpite...som povedala ze nevidem z lietadla kym ta foto nebude 😀 😀 vybavila som 😵

more, bazen super...maleho aj vlny zalievali a nic aj sa napil docela mu to chutilo....musim dat foto len dnes nie nemam cas....ale budem vas informovat ked dam....

v sobotu sme mali krstinky tak uz mame doma bozie dietatko 😵 no maly bol ku koncu taky ze mrnkal trosku a mal zvysenu teplotu idu mu zubky uz 2mes slinta a zubka nikde.... ☹ ☹ ☹ ☹ ale aspon ho necitim zatial na cecku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tak zbezne citam sakra ze co????:
muriel: ty si asi tehu???? 😀

krasul: drzim palceky a stastnu cestu

zajtra sa napojim

dobru nocku

hanuk
2. sep 2009

Ahojte! Jaaj, necudujte sa, ze je to hluche, ved odkedy mam malu, tak si clovek oddychne az ked zaspi. A to pocitac zas zhrabne manzel. Asi mame s detmi vsetky dost roboty, ze?
My tiez este nemame zubky, ale furt si myslim, ze idu, ked ma nejake priznaky.
Mala je velmi malo, ovocie ziadne, zeleninu len asi 5 druhov, no tazko je to s nou. Ale vraj ja som bola taka ista.
A zacala nam liezt a stahujeme sa takze nemam ani kedy zabezpecit byt proti malemu prieskumnikovi, ach jaj.
Muriel inak to je sila, ze ti svokra nepomaha, ona by si to velmi rychlo uvedomila, keby ste byvali niekde 1000 km prec ako my.
Ku chudnutiu - ja vam kludne dam tych 5 kg co nechce ist dole a vsetko mam na bruchu sakra vyzeram jak zachodovy pavuk ☹
Majte sa krasne a dobru noc!

muriel293
2. sep 2009

ahojte žienky,tak dneska krv moč odovzdané,v piatok budú výsledky joooj bojim bojim,nechcem ani tehu ani chorobu a možno to vôbec nič nebude .....potom napíšem....

počujte aj vaše dietky by furt len sedeli? lebo môjho to náramne baví iné ani robiť nechce len sedieť a hrať sa! dneska je dáky mrchavý jedovatý,má trošku zvýšenú teplotu už možno by aj jemu mohli tie zúbky vyliezať pomaličky! strašne dlho to s tými zubami trvá však?!
Ja nechudnem,ja som sa na to vyprdla,aj tak nemám čas ani chuť že cvičiť a tiež ani jesť a už aj tak vážim skoro tak isto ako pred otehotnením len mám pocit že mi zostala väčšia pneumatika na bruchu ale aj na tú prdím! 😖

andrea142
2. sep 2009

ahojte

aj ja sa hlásim po dovolenke. včera sme sa vrátili z Maďarska. boli sme na 5 dní v Hajdúszoboszlo cca. 430km malá znášala cestu celkom dobre aj si pospala aj mrnčala ale zvládli sme to 🙂 . do bazéna som ju to nedala lebo je to termálne kúpalisko a bála som sa. kúpala sa iba v hotelovom bazéne a to sa jej strašne páčilo. 😀

muriel : tvoja svokra je ako moja. ja som mala minule mala zápal obličiek ,40 stupňové horúčky a tiež ju nenapadlo mi pomôcť. malú si zobrala moja mama ,lebo svokra nemohla,lebo vtedy mal môj manžel zlomenú nohu a stresovali kvôli obchodu ( manžel má menší obchodík a svokrovci tam robia ........ bežné dni tam je iba jeden z nich ráno manžel chodí pre tovar a zrazu tam museli byť všetci) a pritom kľudne mohla zostať doma a nnajviac ma vtedy naštvalo ,že tie tri dni čo si mama zobrala malú ,že ju postráži ona mi každé ráno nechala zoznam čo mám navariť .... že či by som neurobila toto a tamto. som sa ledva postarala o malú večer a nie ešte cez deň vyvárať ale inokedy sa najedia v miestnej krčme alebo bistre ale odrazu som mala variť. .......... 😨

ale inokedy zobere malú na prechádzku aj ju postrážia ale niekedy až pením na nich ale čo už .............. si hovorím že musím vyhrať loto a potom sa odsťahujem 😀 😀 😀 len nikdy nevytiahnu tie čísla čo mám podané 😠 😠 😠 🙄 🙄 🙄

mima: tiež si nemyslím ,že by si sa mala urážať ,že ti nikto neodpísal ,aj mne sa to stalo a nič si z toho nerobím.
ináč mi ideme v októbri na svadbu a berieme aj malú hádam do siedmej vydrží .

fodorka33
2. sep 2009

ahojte baby ja sa tak tesim dneska mi prislo dvdcko cindy crawford-take aerobicove cvicenia je to super...musimm popridavat nejake nove cvicenia lebo ma asi drbne cvicim jak dabel a prd z toho 😠
muriel drzim palce

mamima a ty co zienka ani sa neozves?posli IP

muriel293
2. sep 2009

........PREČO MUSIA BYŤ SVOKRY??????..................................

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Tak chvalabohu alebo bohužiaľ nie som jediná kto má úžasnú svokru....uuuf to mi odľahlo...ale som sa dnes napaprčila,ako každý deň som sa aj dneska vliekla s kočíkom úplne už bez nálady dáka totálne frustrovaná a kamoška (podotýkam na materskej) nahodená,batoh na chrbte si to razila k autobusovej zastávke pozerám že kam ide že cvičiť do mesta,že svokra je pri deťoch hovorím si sakra to sa mne nemôže ani len stať....ja som šťastná keď relaxujem päť minút tým že ležím doma u kozmetičky tá ma odchlpí na pere a obočí a malý je zatiaľ na jej posteli a to je celý môj relax.....celý deň je zavesený na mne,strašne ho zbožŃujem ale chýba mi taký malý kúsok pre seba ešteže takto večer pri ňom zvykne byť muž lebo sú si vzácni sa nevidia cez deň tak môžem byť tu ak nemám žehliť alebo tak.....

a2303
2. sep 2009

Ahojte,

Dnes som za Vami chcela prísť ale nestihla som... Malá ma uplne vyčerpáva... boli sme aj nakupovať tak som nestíhala. Zajtra zubár a potom idem do roboty na pár hodín, takže asi zas nestíham.
Muriel, držím palce k výsledkom.

Majte sa krásne a dobrú noc!!! Už letím spať, lebo mi asi kvecne hlava na monitor... 😖

krasulka
3. sep 2009

Naazdaareek babyy,

tak rano uz cestujeme vyrazame pred siedmou rano do Viedne na letisko. Myslite na nas baby prosim strasne sa tej cesty bojim s malou lebo je posledne dni velmi mrzuta...uz nech to mame za sebou.

muriel tak ja budem mysliet zas na teba nech ti to vsetko dobre dopadne 🙂 🙂

janul dakujem pekne zienky vsak sa vam ozvem z Irska 🙂 🙂 drzte sa aj s babetinkami 🙂

kvietok23
3. sep 2009

krasul - stastnu cestu a drzte sa, skore zabyvanie a hlavne, ze budete spolu vsetci 3 😅 😵

bubatenko
3. sep 2009

krasul držte sa... všetko prebehne eňo-ňuňo......... nemboj 😉

muriel293
3. sep 2009

ahojte všetky vás srdečne zdravím aspoň takto narýchlo,dneska sme kresielko polohovateľné poslali pa pa na povalu do krabice,malý je v ňom už nebezpečný,sám sa mi tam posadí a bojím sa ho tam mať aby nespadol a pripútaný byť nechce takže sme vybalili vysokú stoličku a krásne v nej sedká ....máme len takú obyč.ikea žiadne polohovateľné tak sme vytiahli až teraz keď už vie sedieť....ale spokojná som s ňou,dobre sa čistí je pevná a malý je v nej spoko....

Zajtra napíšem ako som dopadla kolo desiatej budú výsledky ale tak čo...nebudem v strese z toho aj tak by mi to asi nepomohlo...

Svokra žiadna zmena,dneska došla z roboty,zasadla k telke,malý ju absolút nezaujímal celý deň len vyšla von a sedel tam v kočíku tak trápne zatiahla že ahoooj Maťko a zaliezla dnu....a práve ma zdrbala nech vyťahujem kábel od kompu z elektriny na noc lebo to moc žerie lebo to čítala....nemám už slov na ňu...vrrr

krasulka
3. sep 2009

Baby diky moc isto sa vam ozvem hned ako sa bude dat. Tu uz riadn eleje ale apson sa schladi pred cestou.

Muriel kasli na trubku.. 🙄 je to sila fak tniektore tie "babky" Ty sa nenerevuj kvoli kravinam, dolezite je aby si bola ok a ktovie ci to vsetko koniec koncov nemas aj z nervov..

Idem zienky este dobalit a do hajan paaaa

wewe8811
3. sep 2009

pekny vecer vsetkym, krasul juuj tak drzim palce, nech vsetko dobre dopadne. Nech obidve zvladnete cestu v pohodicke a rychlo sa zabyvate. Hlavne je, ze budete vsetci traja spolu 🙂

muriel aj tebe drzim palce, nech nemas ziadne nemile prekvapko 😉

my uz teplotku druhu den nemame, takze super. Vcera sme boli na neurologii a vsetko v poriadku. Dnes sme absolvovali poslednu kontrolu klbikov a uz nemusime chodit 🙂 Takze vsetko okino, len sa stale s malou jedujem, ze nechce papat zeleninku ani ovocie a ani ine tekutinky nechce pit, ale asi si nepomozem. Dufam, ze ked bude vacsia a budem mat aj viac na vyber z coho varit, tak tomu pride na chut 🙂.

Inak k tym svokram... ja si musim poklopkat, ze s mojou nemam ziadne problemy. Ked k nim prideme na obed alebo len tak mrknut, tak mi Zoe hned berie z ruk, aby som si oddychla. Zajtra vecer ideme s partiou na husacie hody, tak k nam pride strazit. Takze mam stastie, ale je to asi aj tym, ze spolu nebyvame hihi. Inak si to asi neviem predstavit. Verim, ze by sme si zacali liezt velmi rychlo na nervy 😀.

No bezkam do postele, lebo poslednu noc som toho vela nenaspala. Pekne snicky vam aj nasim deturencom.

nada.hope
3. sep 2009

Ahojte maminky,......................
Tak Krasulka zelam bezpecny let a nech si uz s muzickom a spolu vsetci traja ako rodinka................hlavne sa ozvi ako ste doleteli a neboj malickej sa let bude pacim, zvladne to babmbulka...
Muriel no neviem co mam tebe zelat, hlavne aby si bola fit, ked uz ti ta tvoja macocha nechce pomahat, sa inac cudujem, moja mama by tu bola kazdu chvilu a moja svokra to iste,.............strasne rada je s malinkou,.............tak trochu nechapem co tym chce ta tvoja svokra dosiahnuť,..................nemali ste sa radi ani pred narodenim Martinka???
Bubatenko vy s Adamkom ste ako na tom, reflux pretrvava? nam sa to zlepsilo,............ no neviem na buduci tyzden ideme po dvoch mesiacoch na kontrolu a uvidime aj kolko mala pribrala, sa mi zda ze papa vsetko co vidi...........
Wewe nasa Ninka naopak zje vsetko co nezje ju,..............je to maly hladosko...mozno sa Zoe casom umudri a bude pekne papkat..............
Anit zubara ani nespominaj, v tehu som o tri zuby prisla a teraz zacinaju boliet dalsie,.......no neviem ci ja budem chiet byt opat tehotna.................... 😅
Tak sa babulky zatial drzkajte a Muriel som zvedava ako dopadnes,..............
Papa a dobru nocku 😉 😉 😉

a2303
4. sep 2009

Ahojte,

Mám len sekundu, lebo malá šklbe klávesnicu hore-dole.... 😠

Krasulka, želám bezbečný a pohodový let!!! Držím Vám palce!!! Všetko bude ok!!! 😵

Muriel, tak ako???

Nadahope, ani nehovor.... mám vraj 5 mini kazov... z toho mi zatial len jeden spravil (väčší) 30 eur.... tak som bola náramne šťastná.... 😒

Ozaj Baby, kedy začnete plánovať druhé mimi???? 😵

lenkahrehusova
4. sep 2009

ahojte žienky 🙂
Krasul, šťastný let želáme 🙂

Muriel drž sa 😉

Inak máme sa super 🙂 Lenuške chutí papať všetko čo jej dám.
už má 2 zúbky - aj tie jej vyšli naraz a teraz jej idú aj naraz horné 4. Juj hrúza. Ale zvláda to suprovo 😉

kvietok23
4. sep 2009

a2303 - az ked pojde Misko do skoly chceme druhe.
Inak, zajtra zaciname s prikrmami, my sa totis este stale len kojime 😵 uz mame stolicku kupenu, a predam uz aj hrazdicku, lehatko aj kolotoc nad postielku, lebo ked sa mi zacne stavat v postielke, aby ho nezosklbal. V tom lehatku tiez neulezi, uz len sediet a tiez sa bojim, ze sa prevrati... uz aby sedel a postavim mu v kuchyni taku ohradku velku, pouzivame to aj ako cestovnu postielku a tam sa bude hrat 😵
dufam,ze Krasulka je uz v Irsku 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre