Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

wewe8811
16. nov 2009

ahojte kocky, teri blahozelam a drzim palcoky. Nebudem sa uz opakovat, lebo kocky Ti vseeetko povedali, tak len drzim palce, nech je drobcek aj Ty v poriadku a uvidis, vsetko bude dobre, aj ked to tak teraz nevyzera.

Skybaby to je kraaasna sprava, velmi sa tesim a prajem naaaaaadherne dnicky s malym drobciatkom 🙂

Baby u nas zatial este stale zubky nehrozia, lekarka povedala, ze sa nic nedeje, ze prvy zubok moze vyjst aj v 13. mesiaci 😀. Inak minule som niekde citala dobru hlasku - rodicia, zapamatajte si ako vase deti vyzeraju bez zubov, lebo ich tak uz nikdy neuvidite 😉

A hlasime prvy uspech na nocniiiicku 🙂. Som vcera kupila taky obyc nocnik, ze vyskusame. Dnes po ranajkach som Zoeinku posadila a za 5 minut sa prihlasil prvy uspech hehe. Len to som vedela, ze po ranajkach kaka, tak som ju tam posadila. Ako inak deticky naucime, aby naznacili, ze chcu cikat alebo kakat?

Prajem vam vsetkym nadherny den 🙂.

a2303
16. nov 2009

Ahojte,

Idem Vás len pozdraviť. Som v práci dnes a večer matika.
Dnes má drahý šichtu 🙂

Majte sa krásne a pekný deň!

krasulka
17. nov 2009

Ahojte zienky, ja som dnes malej nasla zubok, isla som jej masirovat dasno gelom a skoro som sa porezala co je taky ostry 😀 😀 😀

A este som sa vam prisla po chvalit ze po mesiaci diety mam dole 5,5 kila. Som na seba pysna a idem dalej, pokracujem dalsim mesiacom 🙂

mamamima
17. nov 2009

waw krasul, super, gratulujem okrem zubku k tvojej pevnej voli...klobuk dole, fakt...a ako to motivuje, ze? ked to tak krasne lezie dolu...ja som bola dnes cvicit, tiez super pocit, sa mi zda, ze po tyzdni som uz neni taka strasne mlandrava :D bleee...a na brucho mam stale svalovku...

krasul a ako si prezila vodovy den?

monika77
17. nov 2009

ahojte maminky 🙂

strááášne dlho som tu nebola, ale ani nestíham všetko prečítať, snáď len poslednú stránku ...

krsul wow že úplne závidím k tvojmu odhodlaniu ... mne sa zatiaľ darí len cvičiť, ale chuťe na jedlo mám ako tehotná hehe 😀

no náš drobček presne na svoj 9. mesiačik, tak pribudli mu dalšie zúbky, už ich má 8 ... fúha, teraz tak začaľ žužlať všetko aj rohlíček

krasulka
17. nov 2009

Dakujem baby 😵 😵 😵 😵

mamamima, s odretymi usami ale vydrzala som, ale poviem ti vecer uz mi bolo riadne zle od zaludka, ale da sa to vydrzat 🙂

monika to uz mate riadnu vybavu na kusanie 😀 😀 my s tym uboziatkom jednym zatial zaciname 😀

monika77
17. nov 2009

krasulka a to akú diétku si mala?

muriel293
17. nov 2009

ahojte,
no krasulka, závidím v dobrom,ja stále len hovorím o chudnutí a každý večer sa doplna naládujem sladkosťami,už sú mi aj jediné moje rigle tesné musím už prestať žrať!!! a čo za dietu to vlastne držíš? ale to ja len tak zo zvedavosti,nechystám sa ju ja držať,to neni pre mňa ,nato mám slabú vôlu,to by musel prísť u mňa jedine nový chlap a to asi už nehrozí :D:D:D

mima a kde chodíš cvičiť? ja som uvažovala aspoň chodiť plávať ale ke´d nemám s kým tak sa mi moc ani nechce!a ako sa máte s dievčatami? Janula akože čo? mieni vôbec aj prísť či prdí na to??? lebo som jej aj na skype písala a mi neodpísala...tak neviem...

u nás sa v dedine dáko rozvinul baby boom,každý je tu tehotný,ale fakt úplne každý koho poznám,no snáď to neni chytľavé! 😝 😝 😝

kvietok23
17. nov 2009

ahojte, nas Misko sa dneska 1x vycikal na nocnik 😵 sedel na nom prvy krat a do 2 min sa mu to podarilo - sikulka moja. Inak zubok este nemame ziadny, prikrmy mi je tak po troskach - napr. Hippku ma na 3dni , on musi mat mlieko 😀 a z ovocia len jablko a hrozno, ale tak co uz , hlavne, ze pribera ako ma 😀 ale zje uz rozok, chlebik s nami, taky suchy, jogurtu so mnou trosku, vsetko musi ochutnat 😀

monika77
18. nov 2009

muriel ak si myslela mňa ako mimu 🙂 tak cvičím doma spining ... najskôr som si to platila, potom som obkukala a teraz doma spiningujem 😀
ale super sa cítim, len to nie je ono ... bolo by treba niečo s jedlom urobit, ale mne tak veľmoooo chutiíííííííí ☹

monika77
18. nov 2009

no maminy čítam tu že už učíte na nočník, super ... ja už to tiež dávno zvažujem, nejak mi chýba odhodlanie

ale chcem hned začať normálne na wc, kúpiť tu maličkú misu a tak skúšať ... vy ako?

bubatenko
18. nov 2009

čaute babeny,

len tak na skok, lebo už sa nedá nejak stíhať pri malom..... máme sa celkom fajn, len máme v moči nejaký zápal, tak sa liečime antibiotikmi, dnes posledný deň, tak som zvedava , či to už bude ok, lebo ak nie, tak ma môžu rovno odviesť na psychiatriu...

Minule sme tu riešili vianočné darčeky pre drobcov, my sme kúpili tú trojkolku, ako trojkombináciu... a ste sa ma pýtali akú a kde... stale ju inak majú v Tescu v akcii za 69,90 a kúpili sme konkrétne túto:

http://www.verunka.sk/index.php?main_page=produ...

muriel293
18. nov 2009

awojte, no monika myslela som síce mamamimu ale tak super že aj ty cvičíš,mne ako vravím stále chýba to odhodlanie a vôbec ja nie som aj tak športový tip! :D minule som spravila 40 brušákov aj to ledva ledva a funela som potom ako krmńák...takže asi tak ale fakt je že sa cítim ako veľká trasľavá huspenina i keď už vážim ako pred tehu a to som pribrala 22 kíl ale cítim sa aj tak väčšia,najmä brucho a stehná! 🙄

baby musím skonštatovať že Maťo sa mi už ledva vlezie do kočíka teraz taký naobliekaný,chudáčik keď spí ruky má vedľa seba lebo sa tam nevie pohodlne usalašiť asi ma jebne! a nohy má už po koniec kočiara, mamamima ako ste na tom vy??? keďže máme ten istý tip kočíka...

včera som písala na skype s Janulou vraj prekonala brutalitnú chrípku,že jej mama si musela vziať dovču aby sa mohla starať o Maximka lebo ona nebola schopná.uuuf tak to muselo byť nepríjemné...

dneska idem tlačiť kamoške čo treba do pôrodky a na výbavu ej ale ma chytá spomienkové obdobie...ako sme sa pripravovali,bože ako to ušlo! 😵

mamamima
18. nov 2009

CAfte, tak muriel, zda sa mi, ze janula prdi na to 😝 ale ked bola chora a ta cesta vlakom do neznama ju asi nelaka, ani sa nedivim...keby bolo leto asi skor...

monika a mima to som ja 😀 , takze civcit chodim u nas na take stroje a popri tom sa snazim aj doma aj s malou na fitlopte, stepperi a tak...a zda sa mi ze je to lepsie...kupila som si karnitin nech mi pomoze 😀

ale ty mozes prist aj bez januly...hm? daj vediet, len sa potesim 😅 Hocikedy!

mamamima
18. nov 2009

Soni a ze ci sa zmestime do kocika? no mame 8800 je dost dlha a priznam sa, ze som lemra lemrava a kocik mame skor na domace pouzitie, spime v nom a tak, prechadzame sa po ulici na rukach, nech sme na vzduchu, ale obchody a tak vacs. na aute...ale boli sme na prech. a vo fusaku som ju tam ledva natrepala, ale este sa zmesti...ale neni nad tie kociky co som mala aj pri natalke, take vacsie bambino a tak...tusim aj krasulka ma podobny typ...uz si nepamatam...ale ak sa niekto prevaza v aute a rychlo supne kocik do auta, tak je tento na to dobry...

krasulka
18. nov 2009

Helou 😀

ja drzim 90 dnovu dietu, teraz som zacala druhy mesiac 😵 som sama zo seba prekvapena za mam taku volu, to asi pocas tehu som si ju vybudovala alebo co 😀

my nocnikujeme, ale trafime len obcas, ale ja jej dam hracky okolo a cakame, kebyze sa jej tam nelubilo tak ju est enedavam 🙂

Ja som tiez zacala aj brusakovat trochu, lebo to brucho inak nezmizne, darmo budem mat nohy chude, ked pupok budem mat ako somalcan..takze treba aj cvicit trochu. 🙂

Inak mala ma neustale take noci ze pravidelne o jednej sa zobudi vyspata a do tretej,stvrtej si vykrikuje a spieva? to co je? to je normalne? kebyze vela spavala cez den tak to pochopim,ale ona spava dva razy a to po pol hodke, ale asi to je to zubne obdobie tak hadam ude lepsie za nejaky cas 🙂

mamamima
18. nov 2009

Krasul, tie nocne seansy poznam, nastastie uz asi 4 noci ten cas prespala, ale ju to drzalo par mesiacov, tiez si vykrikuje, rozprava, drga nas, prsty do nosa a tak 😀

a o tom nocniku som citala, ze do 1. roka si to dieta vobec neuvedomuje co robi, ze naj. je zacat az po roku...no mozno to pisala nejaka pohodlna mamicka, neviem ako to je, ale viem ze kazde ma ten svoj cas, natalku som davala tiez az okolo roka a to hned tak, ze sa naucila cez den bez plienky...ale mam dojem, ze toto male je ina odroda, ale ved uvidime 😀

mamamima
18. nov 2009

ozaj a farbila som si vlasy, lebo uz som to mala strasne, inak nosim melir, ale dostat sa ku kadern. nehrozi, kedze mala nebude s nikym a nikto s nou, tak som to riskla a som celkom cacana 😀 tak aspon mam krajsi den o kusok

ozaj a mala ma 2 zuby hore a 2 dole ale keby ste poculi ako s nimi skripe 😖 neviem ako ju toho zbavit...hrozny zvuk a bojim sa ze si ich nejako poskodi sklovinu...

mamamima
18. nov 2009

a este nieco ked som taka rozpisana 😀

krasulka strasne obdivujem tvoju pevnu volu...ja to nedokazem teda...ja len zmenit sposob stravovania, cize na zdravy a pravidelne jest male porcie, nie zrat vsetko mozne a cvicit, ale som taky typ, ze zacnem tu dietu, na 4 den zhresim a potom je koniec a takto dokola...takze mas moj obdiv 😉

krasulka
18. nov 2009

Mima diiky, ale vies to ti poviem? ze mna uz kolkokrat lakalo si dat normalny obed ale ja sa bojim ze mi bude velmi zle, kedze uz mam metabolizmus asi trochu nastaveny na delenie stravy, no a nejdem to riskovat zeby ma tu drblo o zem a mala co? Nasiel by ma az Michal vecer keby prisiel z roboty 😀 😀 Teraz musim dietovat aj kebyze nechcem 😀 😀 😀

To skripanie ubov je normalne, to pocase prestane robit, viem ze vela deti to robieva s prvymi zubkami 🙂

a aku farbu si si dala ?

terina25
18. nov 2009

ahojte babule.

Boli sme v pondelok na kontrole u lekára a ešte stále je malá zahlienená 😖 Ja by som podľa mojho ,,laického,, oka povedala,že jej už nič nie je,ale tak lekár je lekár.Musíme ešte dávať mucosolvan a fenistil a v piatok zase kontrola.Ináč malá u lekára urobila taký cirkus.V čakárni bola usmiata jak lečo a keď zbadala lekára,tak taký rev spustila,že až.Len ruky ku mne dvíhala.chúďatko moje ☹ A lekár povedal,že ona nie je hlúpa,že si pamätí očkovanie a hlavne dávanie náušníc .Tak sa teším,že teraz bude stále tak plakať 😖

Mňa už chytil tehu hlad.A poriadny. POMOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC.

andrea142
18. nov 2009

ahojte

aj moja je chorá ............ asi to chytila od mňa ............ včera strašne kašlala a dnes som s ňou bola u lekárky a malá má chytené priedušky ... dostala dva sirupy na kašeľ a ešte nám predpísala antibiotiká ,že ak sa jej ten kašeľ nezlepší o dva dni ich máme nasadiť ☹

terina : to aj moja robí bordel u lekárky ......... minule na poradni keď ju išla počúvať tak spustila taký rev ,že pochybujem že niečo tam počula 😀 a dnes to isté ....... sme tam s sestričkou šaškovali aby prestala plakať a lekárka ju mohla popočúvať.

bubatenko: my máme tiež podobnú trojkolku malá to dostala od známych keď ju prišli pozrieť .......... a zatiaľ sa v tom vozí vnútri ........... raz sme v tom boli vonku keď ešte bolo teplo.

aj malá sa v noci zobudí ,postaví sa v postieľke a budí nás ...... neviem koľko je hore ale keď ju dám ku mne tak hneď zaspí

baby čo sa mi stalo včera ráno ............ 😀 😀 😀 😀 ................ malú som si preložila ku mne do postele keď manžel odišiel do práce a potom ráno som sa zobudila ,že niečo šuchlo vedľa mňa. otvorím oči a Lili sa ku mne približovala a potom som od nej dostala pusu 😀 😀 😀 😀 ............ tak som to referovala manželovi ,že on ma už dávno nebudil s pusou 😀 😀 😀 hneď mal nejakú poznámku 😀 😀 😀

monika77
18. nov 2009

maminy myslíte že mrzutý a zlý spánok môže mať náš davidko aj keď sú už zúbky prerezané? dovtedy krásny spánok a ako sa mu prerezali zobudí sa už po hodinke a to s plačom ... nechápem tomu ... keby to bolo že ešte pri prerezávaní, ale teraz ked sú už vonku?

muriel293
18. nov 2009

mamamima
jaj prepáč dneska som nevypla comp a nestíhala som tu byť teda ťa zastihnúť,boli sme v Zámkoch a potom som ešte fičala doma dačo porobiť a starý išiel do krčmy tak sa dohodneme potom a ináč akože jak by sme tam išli??? ja by som išla len sa obávam ako drobci zvládnu takú dlhú cestu...mno ....

ináč ja tiež neviem začať žiť zdravo i keď jediné čo sa mi podarilo aj tomu sa hrozne divím je že som prestala fajčiť-to sa mi zdalo nezvládnuteľné ale predsa som to dokázala a to fakt nechápem ale prestať žrať či žrať zdravo to akosi mne nejde,keby som nepožrala tony čokolády a sladkostí a hlavne pred spaním že potom sa mi chce až grcať z toho.....a že cvičiť mnooo ešteže aspoň s kočíkom behám každý deň vonku... 😅

andrea142
19. nov 2009

monika77: môže mať nekľudní spánok aj keď má už vonku zuby .... a to tým že mu idú ďalšie ...... ja som pri malej nezistila kedy jej vyšli prvé tri zuby a teraz čo jej išiel ďalší tak bola mrzutá ,a budila sa s plačom

a2303
19. nov 2009

Ahojte,

Som tu len na skok, vonku máme robotníkov tak pečiem koláč, malá spinká a večer návšteva, tak musím upiecť ešte jeden koláč. Som úplne ko ☹
Neskoro chodím spať, a malá je už po 7mej hore.... Ešte má stále len jeden zúbok, ale idú ďalšie, tak máme veselo.... chuderka Moja!
Večer mi zaspí po 19tej ale v noci mi ešte párkrát plače... tie zúbky nešťastné...
Baby, dokedy drobcov bolia zúbky? Kým nevídu všetky?

fodorka33
19. nov 2009

ahojte babuloklky.no sranda mi nemame este ani jeden zubok🙂ale slinta koa maly bernardin uz dost dlho a zatial nechcu vyliezt.no ja cvicim pravidelne kazdy den jak taka koza a potom padam dole hubou.jest sa snazim kazde 2,3hodiny male porcie,a tak v podstate je to v pohode stale sa citim najedena....ale este viac ma sere ze furt mam tie kila,sak dokojim a asi zacnem drzat hladovku! 😀

fodorka33
19. nov 2009

a este som chcela o tom spinkani tak mi spime tak ze o tej 19tej zaspi zobudi sa raz v noci na kojenie a potom rano o tej 8 aj ked obcas chyti muchy a sme hore o 6!!no hroza 😎 na nocnik sa chystame davat lebo sme ho boli dat reklamovat 😀

caly8
19. nov 2009

ahojteee 🙂

ja ani neviem či som teri zablahoželala k tehuľkovaniu 😕 🙂 táák to naprávam a blahoželám terina a nebooj zvládneš s láskou všetko ..ved sme nejaké ženy 😎 🙂

no k zúbkom my máme dva ale už idú oba horné slinky, opuchnuté a v noci plač ☹ mne moja Ela neprespala ani raz celú noc posledne sa to zlepšilo na dva krát budenie ale teraz včera tie zúbky pomordovali ..ja jej to sem tam natriem ale nič okrem toho nerobím..len dám cicu a tak sa ukudní zabuvá ..cez deň v pohodke..

no a kilá..tak už mám menej ako som mala pred počatím 🙂 a ide to pomaly dole.. taktiež zožerem tony čokolády ale teraz ked som bola chorá tak mi nebralo nič! pošlo 2 kg 🙂 som aj rada lebo nikdy mi to takto nešlo dolu ako teraz..len tak Ďalej si prajem 😀 😀 😀 aj vám 😵

patkao
19. nov 2009

ahojte..ja uz mam len 1kg navyse a to som sa na dietu este nedala..nic extra nerobim,dokonca jedavam aj o 10tej vecer,tak co ked som hladna..ci rozozrata? 🙂..raz si poviem ze po kojeni budem chudnut a cvicit a potom ma napadne ci to nebude zbytocne,kedze chceme este dalsie mimco..takze teraz len zeriem a necvicim a som rada ze nepriberam 🙂..krasulka klobuk dolu nad odhodlanim a vydrzou co mas..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre