Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

lusilia
9. mar 2009

No Ludika presne, no kupim ju aj ja, dufam, ze zaberie...

miskelka
9. mar 2009

Fodorka...s dudlom sa netráp..., bud rada, že nechce...potom kje ťažké odučiť. Ani moja nechce.., ani Barborka nechcela... Za to fľašku nechce odložiť doetraz(7 rokov) 😅 ..kakavko musí byť..
Práve sme prišli z poradne...ukážkovo tabuľkovo priberáme.., štvrť kila týždenne a to len kojkáme. Wewe...neprikrmuj hneď, lebo o to menej mliečka sa ti bude tvoriť, niekedy sa oplatí pár dní potrápiť a kojkať aj každú hodinu, keď máš málo..a ono sa to zase rozbehne... 🙂
Soplíky že sú normálne a že to dlho trvá u detičiek..,takže sa nebojte ani vy... a Krasul.., už môžme ísť von, len keď nebude takto sychravo a vraj to pomôže aj na tie sople..
No a najhoršia správa, nevyhneme sa preplachovaniu slzného kanálika ☹ ☹ ☹ Celý týždeň už mala celkom pekné to očko.., sem tam karpinka a dnes ako na potvoru sa jej pustilo zase tiecť 😒 ..a doktorka povedala, že to je typické...raz lepšie, raz horšie.., že to musí ísť na preplach...

wewe8811
9. mar 2009

mishelka no moja mala vycuca okolo 80-90 na jeden sup a to je kazde 2 hodiny a moje prsa nejako nestihaju, ja prikrmujem uz par dni inak by ma susedia nahlasili na policiu, ze tyrame dieta 😀 Predlzovala som to co najviac, ale uz to inak neslo, aj ked mi je to luto. Inak priberame nadpriemerne. Nasa bambulka mala iba 1950 g ked sa narodila a po mesiaci ma 2745g, takze sa snazi dohnat to co jej v brusku chybalo.
s tymi dudlikmi je to u nas tiez podobne, mala to hned vypluva, takze ju nenutim....

patkao
9. mar 2009

😎 ahojte..tak asi je nieco vo vzduchu,lebo aj my sme mali zlu noc,hore kazde 2h a o stvrtej sa mala zobudila ze akoze ona uz je vyspata a do 10tej kukackovala..ale troska som si potom oddychla,dostala som od maminy poukazku na kozmetiku a do kadernictva,tak je konecne zo mna clovek a aj som si tam podriemala 🙂

zuzi26
9. mar 2009

maminy chodite na prechadzky aj v takomtu veternom pocasi? My sme dnes boli na 40 minut a skoro nas odfuklo, mala ale krasne hajala, tak neviem, hadam sa jej to pacilo. Patkao tak to zavidim, ze mas kadernicku za sebou..padaju vam vlasy kojenim? Pocula som zevraj to je vedlajsi efekt, ale u mna sa nastatsie zatial nedostavil. Problem je ze tuzobne cakam ze kojenim sa ma chudnut, u mna to zatial neplati 😠 nepriberam, ale zatial som schudla len kilo od prichodu z porodnice, este ma caka 9 do povodnej vahy.. 😝 a to nejem vela a vobec sladke, tak nechapem..

patkao
9. mar 2009

mne padaju vlasy dost vela, aj preto som potrebovala ostrihat..a kedze to mamina vybavila, aj prisla k malej tak som veru sla 🙂 ..ja som od prichodu domov schudla 2kg, cca pol kila týždenne a este mam svojich 6,5kg..tak som zvedava ako to pojde..inak maminy neviete ako sa céstuje s babatkom v ramci EU? aké doklady treba?

nada.hope
9. mar 2009

Ahojte maminy, tak poslusne hlasim, ze sme sa vratili od doktora, boli sme na kontrole klbikov a uz mozme nosit iba jednu plienku , klbiky su v poriadku, ale aj tak este aspon do konca tretieho mesiaca budem balit na siroko, dalsia kontrola o tri mesiace.
Co sa týka dudlikov, ani nasa Ninka dudlik nechce, chvilu cumlikuje a ked z neho nic netecie, vypluje a place dalej 😉 niekedy by bolo asi aj lepsie keby chcela na ukludnenie dudlik 🙂
A co sa tyka naseho budenie, sme na tom podobne ako Krasulka, tiez sa zacne Ninka jemne prehadzovat a mixovat a ked zisti, ze to robi zbytocne a nikto si ju nevsima, tak spusti svoju pesnicku. 😵 😀

ludika33
9. mar 2009

dieta do 5 rokov musi byt zapisane v pase rodicov aj v ramci EU pokial viem, my sme tak aspon boli vlani v chorvatsku s malou. ale mozu mat aj vlastny pas, len nie je povinny do 5 rokov

wewe8811
9. mar 2009

my sme boli dnes tiez na kontrole klbikov a vsetko ok, len som trosku zmatena ci balit nasiroko alebo nie. Doteraz som nebalila. Ked sme boli 2 tyzdne s malou v nemocnici tak tam ich tak nebalili a ked sme odchadzali, tak povedali, ze pockat do prvej kontroly ci budu klbiky v poriadku. A dnes mi povedali, ze co odporuci pediatricka tak tak mame balit. Kontrola tiez o 3 mesiace.
Nase budenie je podobne ako nada.hope a krasulka, tiez sa najprv mrvime a mrncime, tak to mi dava znamenie, ze ju vacsinou stihnem prebalit a pripravit na papanie kym spusti pesnicku (hlavne susedia sa asi tesia v nocnych hodinach 🙂 )

mamartinka
9. mar 2009

ahojte.obcas sem k vam nakuknem bo je tu nasa Krasulka z Irska.vsak Krasuli?len vam chcem oznamit ktore mate babetka ze zajtra do obeda na stv1 v ludoch na jednotku bude masaz babetiek.zelam pekny dnik.

fodorka33
9. mar 2009

ahojte tak to ste ma utesili s tym dudlikom 🙂
inak myslim ze z jednej stranky je to dobre ze ho nebudeme musiet oducat,no len sa bojim ze ked aj pojdeme von na prechadzky a tak lebo niekedy spavame s otvorenou pusinkou 😀 ,ze aby hned nebol chorucky....on by bol najradsej len na ciciku 😀

nada.hope
9. mar 2009

fodorka nasa Ninuska, ma tiez stale otvorenu pusinku, snazim sa ju tak prikryt, aby jej do pusinky nemohlo nafukat 😵, ale chodim s nouy von kazdy den, je tam kludnejsia a paci sa jej vonku 😵

nada.hope
9. mar 2009

a hlavne ked vonku prsi 😀

fodorka33
9. mar 2009

aha no dobre mi sa chystame prvykrat von sobotu aj s tatkom to budeme mat 2tyzdne aj3dni takze myslim ze v pohode.... 🙂 uz sa neviem dockat 😉

ludika33
9. mar 2009

tak prechachzky vonku sa ani my uz nevieme dockat. este stale sme neboli vonku na prechadzke s kocikom. uz nech sa vycasi a nech nam to hlavne aj doktorka uz konecne dovoli. nechcem zase zbytocne riskovat.

krasulka
9. mar 2009

Ahojte,

mamartinka dik za info budem kukat 🙂
Baby ja som si poobede s malou fajne pospala, potomsme okupkali, teraz dopapkala a uvidime kedy zalomi 🙂 Ale som hladna jak vlk.

miskelka, tak aj vy pojdete na preplach? Nam sa to ocko zlepsilo, ale tiez sem tam vytecie slzicka, sa bojim aby aj nas na to neposlali ☹ ja idem na poradnu v stredu.

No keby bolo pekne tak uz mozme ist von,ale nam dokina povedala ze neni vhodny cas teraz na von, ked je veterno a sychravo.

ludika33
9. mar 2009

krasulka aj nam tak povedala lekarka, ze ked bude pekne mozme ist uz kludne von, len tento cas nie je zrovna vhodny na prvu prechadzku.

krasulka
9. mar 2009

baby az vam uz spia deti pridte ku mne na particku clovece 🙂 stol uz mam nachystany

http://www.peterpiatnicko.netuje.cz/hObrazky.php

krasulka
9. mar 2009

druhy obrazok 😅 ten napravo

ludika33
9. mar 2009

krasulka uz startujem 😅

krasulka
9. mar 2009

jooj taky fernetik by som si dala..bavoracik..ojojoooj

ludika33
9. mar 2009

krasul ani nehovor, ale na teraz musime vymysliet pre nas mliecnu verziu maxi clovece 😀

krasulka
9. mar 2009

baby moje dieta zas od soboty vecera nakakalo..ja neviem co to...

no ludika to hej 😀 😀

Inak cakam ci sa mala zobudi, lebo spi aso od osmej, a ja by som si isla lahnut uz aj..ale ako to poznam, hja zaspim a hned sa zobudi..tak radsej som hore 😀

ludika33
9. mar 2009

krasulka nas akurat tvrdo zaspal, tak som ho polozila do postielky a minulej noci mam normalne obavu si lahnut, ze ci zase nebudem nakoniec celu noc hore, lebo bude stonat a plackat a mrvit sa. no uvidim este. chvilu pockam, ze a potom si skusim ist lahnut, ak bude pekne chrumkavo buvkat.

krasulka
9. mar 2009

tak my mame za sebou prve nocne kolo prebalovania a krmenia..mala sa tvari ze bude spat tak asi idem aj ja..bru noc maminky a hlavne babetka nech spinkaju co najdlhsie

ludika33
9. mar 2009

my tiez vyzerame, ze asi maly trosku v klude potiahne, tak to aj ja idem skusit zalomit. dobru nocku a sladucke snicky pre miminka a maminky

krasulka
9. mar 2009

tak mi ju zobudila stikutka 😠 😠 😠

bru noc ludika

krasulka
9. mar 2009

este nespime ☹ ☹ ☹

ludika33
10. mar 2009

dobre ranko maminky a deticky,

tak nam sa tuto noc zadarilo celkom dobre buvat. zobudil sa iba raz o 3 a potom az o 7 rano. krasne spokojne buvinkal maly akurat nad ranom som si ho zobrala k sebe z postielky, lebo stikutal (ostala mu zimka), tak spinkal do rana na mne a ja som ho zohrievala. tuto noc spinkal v postielke a nie pri mne na postely a vyzeral spokojne. aj mne sa podarilo vyspinkat a vy ako dnesnu noc? dufam, ze tiez dobre

hanuk
10. mar 2009

tak my sa musime pochvalit - mala spinkala od 11 az do 6 rano! Uz som normalne z toho bola nervna ze ci je vsetko ok. Zato vcerajsi vecer bol narocny tak asi potrebovala dospat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre