Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

a2303
23. apr 2009

Ahojte, idem Vás len pozdraviť, lebo som v práci a do obeda to tu chcem postíhať. Malinká je u mojej maminy, rozprávajú sa a bavia 😀
Majte sa krásne a prajem Vám pekný deň!!!

lenk30
23. apr 2009

ahojte, tak konečne sa malému začalo zdať aspon vo vajíčku, lebo on len na rukách. ovešala som ju hračkami, ktoré má zjavne v paži, ale ja som si robila a on ma sledoval.......och aspon niečo, lebo už som tu bola zavalená papiermi.
a2303 ja tiež po troche robkám. malého nechávam s mužom, alebo maminou - čo sú časté nezhody s drahým, lebo mi vyčíta, že ho nedám svokre. ja už som z toho unavená, ale keby ste ju videli........ona o deťoch ozaj nič nevie. ona mala len môjho muža a aj o toho sa starala starká, takže má kopu sprostých otázok, čo by trklo aj mojej 14 ročnej neteri. ked malý dvihal ručičky, čo ked sa zľaknú, alebo len taký pud - tak ona že chce jesť /no jasné to sa hlási. Filipka od 2. týždna bolí bruško a ja som ju prichytila ako mu kopcovitú lyžičku medu otiera o cumel a aby to zarovnala, tak to oblizovala............keď som to zbadala, nemusela som ani nič hovoriť, ten pohľad bol veľavýznamný.........tak mi povedala, že to preháňam, že jej syn v 3. mesiaci už jedol paradajkovú polievku a že ako rýchlo ho naučila na klobásu. no mne mamina klobásu nedávala ani ked som mala 14 rokov.
a proste všetky tie názory ako že kočíkovanie je zabíjanie času a podobne..............mňa naozaj jebne. sa tu vypisujem ako trubka, ale aspon sa mi uľaví 😠

fodorka33
23. apr 2009

ahojte baby jaj co vam poviem.dostala som crevnu chripku... ☹ v noci som ani nespala celu noc asi 40krat na wecku.esteze maly spinka celu noc....tak moj muz si zobral PNku a teraz som ich vychystala von....ale tak co uz spravim....

marya
23. apr 2009

Ahojte 🙂

Lenka Ty mas teda radost so svokrou 🙄 🙄

Molly podla mna tiez 120 g za 20 dni je malicko, ako pise Krasulka ani mne sa to nezda...nas Petko sa narodil v rovnaky den ako Tvoja Sonicka, je sice chlapec takze asi pribera rychlejsie ako dievcatka, neviem, ale uz pribral od narodenia 2900 g...za tyzden je vraj ideal 150 - 250 g v prvych troch mesiacoch...

lenk30
23. apr 2009

babule čím umývate hlavičku drobcom? môj má strašne vysušenú kožku pod vláskami, musím mu to potom nahrubo olivovým premasťovať

marya, no to teda mám
fodorka, nič moc taká črevná chrípka, ale povedz si, že to je jarná očista. ale ja bývam unavená z malého neviem si predstaviť ešte toto k tomu

marya
23. apr 2009

Lenka, mozno sa mylim, ale ta vysusena koza pod vlaskami moze byt seborea, su to take supinky a take zlte lupinate chrasticky, aj nas Petko to ma, hlavku mu umyvam len cistou vodou, a tie supinky vytieram detskym olejcekom a potom vytriem bud plienkou alebo jemnou kefkou na vlasky a potom oplachnem cistou vodou...uz sa mu to trochu zlepsilo, supiniek ma uz ovela menej 🙂

mounty
23. apr 2009

ahojte, moj prvy synak mal seboreu vo vlaskoch na hlave az do 15 mesiacov a vyliecilo to az more a slana voda......tak si nezufajte keby mali aj vase deti dlhsie ale verim ze nebudete mat take rekordy 😉 papa

lenk30
23. apr 2009

sobeora to nie je, to má kamoškin chlapček. nie je to žlté, len suchá kožka

už sa vám drobci hrajú sami? myslím hrazdička, kolotoč. môj drobko vidím že kuká na včielky na kolotoči, 2x do nich buchne, ale potom už dosť 🙂 každý deň skúšam, lebo on len na rukách, tak by som si aspon niečo porobila

nada.hope
23. apr 2009

Ahojte tak my sme sa vratili z poradne a z vychadzky, mala este buva tak som sem zasla na chvilu. Dnes mame presne 2 mesiace a 17 dni a vazime 4780g a meriame 54,5 cm, za dva tyzdne Ninuska pribrala 460 g co celkom pekne 🙂
Molly 120 za 20 dni? to je asi strasne malo úpodla mna, ale skus este pockat do najblizsej poradne a potom uvidis, ci sa to rozbehne alebo nie.
Lenka nasa Ninuska potrebuje neustale pozornost, akonahla sa jej niekto nevenuje tak zacne nie plakat ale revat 🙂 , ale vcera ked som potrebavala uvarit obed som ju supla do autosedacky polozila v kuchyni na stol, zavesila zo dve hracky a vydrzala dokedy som nenavarila. Hrat sa urcite este sama nehra, este mi nechyta hracky, len jej do ruciciek tie hracky strkam aby aspon trochu cvicila.
Inac som si z netu musela objednat opasok na ten nas pupcek, kamoska z ciech mi to poradila, ze jej maly ma na herniu opasok a tak som patrala, ale na slovensku o opasku ani chyru ani slychu, dokonca ani v zdravotnickych potrebach o tom nepoculi, hrozne cosi, 😠 ale bude to mat Ninuska urcite lepsie ako stale zalepovanie hoci len antialergickym leukoplastom, chuda ma z neho podrazdenu pokozku ☹ -

darmka
23. apr 2009

lenk30 tak to som rada, uz som si myslela, ze to len ten moj sa chce stale nosit na rukach. Sam nevydrzi, v kuse sa mu musi niekto venovat a ked ho polozim, tak najskor strasny rev, ze mam fakt problem uputat jeho pozornost. A s tymi hrackami to mam podobne, veru dlho nevydrzi a ja toho vela nenarobim. No nic, ideme na prechadzku, aj ked fuka silny vietor, zababusime sa, ved len vonku mi vydrzi spat od kojenia po kojenie - 3hod, niekedy sa podari aj 4hod

nikuska22
23. apr 2009

alline - ja som mala tiez cisarsky, aj mne robil normalnu prehliadku, ale na cyto mi kazal prist az o pol roka, takze sa neboj🙂

fodorka - tak nech ti to rychlo prejde, je to dost vycarpavajuce ☹

lenk30 - "super" svokra, nieco ako moja, pride k nam raz za uhorsky rok a mojej starsej dvojrocnej dcere zacne pchat cokolady, lentilky, chipsy a to jej pcha cely den,potom mi samozrejme nechce nic jest 😝, lenze opna to potom este okomentuje, ze nejako zvyknuta na sladke, preto ti nepribera, nemala by si jej tolko davat a pritom sara je sladke, len ked pride ona a donesie jej, ide ma trafit z nej, no ale co na robim 😠

my mame presne to iste, tiez chce, aby sa jej vkuse niekto venoval, ale odo mna to chce aj moja starsia dcera, takze ma z toho ide rozhodit, hlavne ked obidve zacnu vrieskat 😝

v pondelok pojdeme asi na ten preplach, lebo sa jej to s tym ockom vobec nezlepsuje

aj moja ma vyschnutu pokozku na hlavice, tiez davam iba olejcek

bubatenko
23. apr 2009

ahojte,

tak my sme trocha z iného súdku a musím si zatial zaklopať...Adamko je celkom samostatný... striedam lehátko s hrazdičkou a pekne sa dokáže prehrať, ale max . 30 min... potom niekedy pozerá do blba a zaspí. Na rukách sa moc nenosí, dokonca sa mu to aj moc nepáči , keď je naťahovaný, on najradšej leží a kecá so svetom. Ked si vynucuje pozornosť, tak takým spôsobom, že som pri ňom a sa s ním hrám....takže asi tak .
Ako sú inak na tom vaše dietky so zdvíhaním hlavičky, pretáčaním so strany na stranu.... mi tak max. zdvihneme hlavičku a náznaky plazenia... sa posúva dopredu, ale tak max. 70cm, keď vidí dudlík, alebo nejakú obľúbenú hračku, ale nepretáča sa....
My sme boli včera v poradni a za 20 dní pribral 515g... takže už váži krásnych 6015 g, takže som spokojná.

Nám sa tiež šúpe hlavička , ale my máme soboreu... a natieram mu pred kúpaním 10-15 min hlavičku takou mastičkou , ktorú nám namiešali v lekárni, potom mu to spláchnem a vyčešem... a šupinky idú pekne dole....

marya
23. apr 2009

Nadi, k tomu pupku, ja som to tiez Petkovi prelepovala, ale dokina povedala, ze to velmi nepomoze, ze ked to ma prejst same, tak to prejde aj bez toho, tak som s tym prestala, lebo ako vravis, ten leukoplast mu drazdil pokozku...a teraz uz vobec neprelepujem a pupcek ma krasny, ozaj sa mu to same zlepsilo a vobec ho uz nema vypuceny 😵 😵 ale tazko povedat co je lepsie, kazdy lekar ma inu teoriu...

Nas Petko sa tiez rad nosi na rukach, ale nastastie ho to chyta len vecer, cez den kludne lezka a spoznava svet, rozprava, smejka sa, na kolotoc vydrzi pozerat aj hodinu, len mu ho musim stale znova pustat, lebo ked stichne tak zacne frflat 😀
Ale strasne nerad je v kocari, ide ma porazit, ked mi vonku na ulici alebo v obchode zacne jacat a prestane len vtedy, ked ho vezmem na ruky...a ked ho chcem polozit naspat do kocara, tak zas strasny vreskot...takze musim pockat kym mi na rukach zaspi a az potom ho mozem do kocara vratit...
A tiez sa este neprevracia z chrbatika na brusko, len pasie baranky a klikuje 😀 a kopka ostosest, ale prevratit sa este nevie...

patkao
23. apr 2009

prevracat sa deticky budu cca vo 4tom mesiaci,to mame vsetky este cas🙂..ja som svokru nechala min.tyzden strazit malu ked sme sli do divadla a ked sme sa vratili,tak povedala ze malu isto boli brusko,ze vkuse revala,az od revu zaspala..skoro ma porazilo..a ked zahlasila ze aj nabuduce postrazi,tak som si radsej kusla do jazyka..vzdy ked mala place,tak ze:aha zasa sa puci,zasa to brusko..iny dovod asi nepozna..a stale by jej len caj varila..vrrrr..
Bubu pozor na to lehatko,aby ti tam rovno lezkal,lebo nam ho teraz dokyna zakazala,aby sa malej viac chrbatik nekrivil

lenk30
23. apr 2009

marya - no ja poznám aj to s tým kočíkom. je to na porazenie,hlavne ked vonku fúka, že ho ani nechcem vybrať. ale to robí max.2 týždne - čo sa vlastne naučil revať on sa do teraz iba pučil.

hlavičku už drží sám dokonalo. hlávku dvíha aj keď je na chrbátiku. aj pretočiť sa mu už pár krát podarilo a bol z toho vyplašený. doktorka povedala, že on je veľmi silný aj preto, že ho bolievalo to brúško, tak stále napínal telíčko a v podstate non stop posiloval. takže je makáč.

my ideme na poradňu zajtra, pred 2. týždnami mal 5150g, tak som zvedavá, no pravda je, že na rukách už ho cítiť.

avuska19
23. apr 2009

Ahojte, máte niektorá konkrétnu skúsenosť s cerazette?

muriel293
23. apr 2009

ahojte baby,
chcem sa spýtať aj vy máte doma takých dlháńov? Musím dneska Maťka zmerať ten je tuším furt dlhší a dlhší,tuším bude riadne vysoký! 😀 Už mi leží skoro v celej vaničke...onedlho budem musieť natasiť v lete športiak...náš sa tiež pekne sám zahrá,tiež striedam kresielko (ináč som veeelice spokojná,super investícia lebo tam vie trčať aj hodinu a hrať sa celý sa pritom trepe a smeje a rozpráva) a hrazdičku a kolotoč a na rukách moc nechce byť ani v klokanke aspoň si nenavykne...
Baby vy nemáte problémy so šitím? Ja ho stále pri "TOM " cítim aj keĎ to už mám dávno zahojené tak dúfam že to nebude navždy už... 😅 Tretieho mája krstíme tak som zvedavá aký bude v kostole malý!
Najnovšie má taký zlozvyk že si doslova žerie celé zavreté ručičky a niekedy si aj ukazovákom špára v puse...hrôza...ale palček ešte stále dáko nepoužíva..

Ozaj neviete čo to znamená keď kaká žlté ale s nádychom do zelena? 😕 😅

marya
23. apr 2009

Muriel, to kakanie do zelena je v obcas u babatok uplne normalne 😉
Aj nas Petko je riadny dlhan, uz ma 65 cm a ledva sa zmesti do kocika 😀 esteze uz ho netreba velmi babusit, lebo inak by sme ho tam museli pchat asi obuvakom...strasne su krpate tie vanicky... 🙄

muriel293
23. apr 2009

marya to s tými vaničkami je fakt,ale s tým nič nenarobíme....bože tie miminá tak rýchlo rastú,teraz keď v ruke držím tie najmenšie veci čo mal v pôrodnici tak tomu ani neverím... 😝

andrea142
23. apr 2009

Ahojte

ja som mala poradňu v stredu. malá váži 5160g a je 64cm dlhá. od piatka mi pribrala 130g ale dnes mi zase štrajkuje v jedení. už neviem čo s ňou mám robiť. už som jej zmenila aj mlieko.

budúcu stredu nám budú brať krv , kvôli jej priberaniu 😔 a pošlú na vyšetrenie.

moja keď je na brušku tak hlavičku zdvihne len výnimočne. keď je na chrbátiku tak sa pretáča na bok len v tom prípade keď na sebe nemá plienku, keď ju prebľlujem tak to je s ňou hotový boj, keď na sebe má plienku tak sa lem zapre nohami a posunie si zadok nabok.

tiež sa jej veľmi páči nosenie na rukách, poleží len vtedy ak sa s ňou kecá alebo pred jej očami šibrinkujem nejakýmy hračkami. kolotoč nemáme , je objednaný ale mám takého tušáka ,že to dojde keď bude už malá behať 😀 . asi zruším objednávku a kúpim nejaký iný. a pritom u sestry sa naň nevie vynadívať. minule keď sme boli na návšteve tak som ju položila do neterkinej postieľky a mama jej zapla kolotoč malá si vytipovala jedného klauna a ako sa točil kolotoč ona sledovala len toho jedného 😀 😀 .

baby ,ktorá dávate Nutrilon 1 extra, manžel to načal hoci som jej už dávala Bebu tak mi zostala jedna krabica, boli z nej urobené dve dávky je skoro plná ,ak by ste niektorá chcela pošlem. mne je to už nanič a vyhodiť to nechcem. dajte vedieť do IP.

lusilia
24. apr 2009

Ahojte zienky, to pretacanie by malo ako fungovat?, ze by sa otocil z chrbatika na bok, alebo ako? Lebo ja ked hodam v noci aj do tej polohovacej podlozky na bok, tak ked sa zobudi na papanie, tak je na chrbatiku, ale tak predpokladam, ze to sa len nejak nahodou prevali 😀 a co sa tyka hlavicky a konikovania, tak stale to nie je ono, no v pondelok ideme k neurologicke, tak som zvedava co povie...

a2303
24. apr 2009

Ahojte,

Naša malá je ako píše Bubatenko. Nie je veľmi rada na rukách, najradšej leží v postielke, alebo pod hrazdičkou a komunikuje s hračkami. Sem-tam si ju zoberiem do kuchyne v sedačke, ale tam mi po 20 min zaspí 😀
Je to naša malá ukecaná Rebeka 😵 Ona sa nerada nosí, najradšej je, ked sa s ňou bavíme a rozprávame.
Predstavte si, včera sme boli na návšteve gratulovať 3 ročnému chlapčekovi. Taký bol zlatý, prihováral sa našej malej, hladkal jej rúčky 😵 Rebeka sa aj unavila, došli sme domov pred 21:00 hod, okúpali sme ju, nakojila som ju a hneď zaspinkala. Spala do rána, do 06:30 😵

Lenk30, fíha nemáš to ľahké s tou svokrou..... 😒
Moja svokra je fakt úžasná, nemôžem sa sťažovať. Ale keď malinká zaplače tak ma s Drahého babkou presviedčajú, že je určite hladná.... To ma ide poraziť. Minule plakala, ale ja som videla že je ospalá (dovtedy ju naťahovali, čo ona vôbec nemusí) a oni mi tvrdili, že je hladná. Položila som ju do kočíka a za 2 minuty zaspala..... Alebo keď mi spí v kočíku, tak sa už neraz stalo, že mi ju zobudila aby ju videli aká je... Z toho som fakt na nervy. Moja svokra je dobrá babka, len podľa mňa si to lepšie s malou užijú keď bude väčšia. Moja mamina je učiteľka v materskej škôlke, takže ona to s deťmi vie. Keď mi malinká spinká, tak božecháňráň ju zobudiť.... Minule sa s ňou prechádzala 5 hodín, aby sa dobre vyspinkala. Ona nepozerá seba, len dobro malej....

Lenk30 s tou polievkou ma Tvoja svokra dorazila..... S prepáčením, čo je ši-ši? Veď do 5-6 mesiaca majú dostávať detičky len mliečko. A do 1 roka tiež veľmi opatrne žiadne soli, silné jedlá nič. Do 2 rokov by deti nemali ani sladkosti, ani cukor. Akurát minule som bola na jednej prednáške o tomto. A vraj detičky zjedia všetko s tým problém nie je, len im to tak zaťaží organizmus... A problémy z toho môžu prísť oveľa neskor. Napr. obličkové problémy príklad v 15 rokoch. Takže to fakt nie sú srandy. Ja si za touto stravou budem stáť, v tomto nepovolím. Žiadnymi blbosťami sa moje dieťa krmiť nebude. Minule mi na to svokra povedala, že keď budem dieťa vychovávať podľa kníh, tak mi potom nič nebude jesť...
Ale čo sa týka stravy, budem tvrdá. Naše mamy a svokry už deti mali, tak teraz nech nechajú nás aby sme si ich vychovali my... no nie?

a2303
24. apr 2009

Fiha, ale som sa rozpísala 😀
Musím letiet variť, lebo na obed príde Drahý a obed nikde 😀
Malinká sa po rozprávaní s kolotočom unavila a zaspala, tak môžem ísť kuchtiť 😵

Zatial sa majte krásne!

kvietok23
24. apr 2009

ahojte, rozmyslali ste uz nad plavanim pre babatka? 😉 ja uz ano, ale nic neviem najst

mounty
24. apr 2009

kvietok, v Devinskej je dobre plavanie.......a vobec, BA je plna moznosti, aj na Trnavke a kadekde sa da, len pekne hladaj na nete. Keby si bola neuspesna, tak napis IP, ja Ti dam kontakt na maminy co chodia plavat, pa

kvietok23
24. apr 2009

ano, o devinskej som pocula, len ja to mam z biskupic trosku od ruky, ale zasa, keby to bolo cez vikend a chodili by sme aj s manzelom, tak by sa to dalo 😉

clarissa
24. apr 2009

Sue..nabuduce ti ho uz zdvihnem slubujeeeeeem 😉 😉 😉 😉 😉 😉

sue13
24. apr 2009

Clarissa tak to dufam a uz sa tesim kedy sa uvidime. Skoda ze si vcera nemala aj malu so sebou, strasne sa na nu tesim 😵 😵 😵
Prid hocikedy k nam aj na cely den. Rano Ta Misko dovezie a poobedie odvezie... 😉
Karinka sa s Miriamkou zahraju 😀 😀 😀 😀 😀 😀 To si este pockame co? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

martinkasch.
25. apr 2009

Ahojte,
tak my sme boôi na poradni v stredu, Sebinko uz vazi 6650g. Je teda riadny valibucik. Minuly tyzden sme mali velmi neprijemny. Zapalil sa mi prsnik,. mala som teploty 39,5 a brala som ATB. Bolo to hrozne. Strasne to bolelo pri odstrekovani. A to som si myslela, ze ked sa to s papanim pekne rozbehlo tak sa to uz nemoze stat. Ale hlavne ze to uz mame za sebou.
Drzte sa vsetky a priberajte.

evkastipka
25. apr 2009

Pekny dnik Vam prajeme babulky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre