Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

sue13
29. máj 2009

Tak uz som doma od kadernicky. Konecne vyzeram ako clovek 😀
Lenkahrahusova teraz budem chodi plavat sama. V ramci chudnutia. 😉
Super ze Ti tie kila idu dolu. Ja tiez veim ze snaha sa vyplati 😅
A s malou budem iste chodit ale u nas az od 5 mesiaca sa chodi. Uz sa na to strasne tesim. Mala je vo vode stastna ako blcha. Stale sa tam smeje a uz kope tak ze sme vsetci okolo mokri 😀

Baby mne Karinka velmi zle zaspavala posledne tyzdne a zacala som jej davat na ocka plienku. Ona sa tym uplne ukludni. Drzi si ju oboma rucickami, trosku si pomrmle a spinka. Vyskusajte ci nepmoze aj Vam. 🙂
Aj v kociku jej ju uz davam. Uplne vidiet ze ju to ukludnuje. Neviem preco ale pomaha to 😉

nada.hope
29. máj 2009

Tak tu plienku odporucam aj ja, bez nej to fakt nejde 😵

lusilia
29. máj 2009

Terina dakujem za stranky, mrknem na to 😉
Tak baby ja mrchu nastastie este nemam a dufam, ze dlho este mat nebudem 😀, uplne si to bez nej uzivam 😀
A teda nas Alanko zaspava tak, ze mu dam dudlik a do ruciciek takeho plysoveho slonika, ale je to take ako handricka, no neviem ako to mam nazvat a ma to taku hlavu slona a to si drzi a tak zaspava a ked tak ho este hladkam po hlavicke 😉

krasulka
29. máj 2009

Ahojte,

tak mn emala zas dnes vynechala jedenie o pol druhe, potom bola taka mrzuta ale paapt nechcela a zaspala mi na rukach, teraz este buva..

moja mala tiez zaspava s tou plienkou, uz poooriadne dlho aj v kociku aj v noci v postielke, ale niekedy sa stane ze je taka unavena ze ked ju okupem, nakrmim, polozim do postielky tak v momente spi 🙂

baby myslite ze uz im zacinaju fakt tie zuby? aj mala je trosku mrzuta, slinta a stale prsty si pcha do ust akoby tam nieco hladala 😀 Dnes je riadn akosa, brrr bola som len chvilu v meste si povybavovat a sme doma.

to s tymi prikrmami pokukam aj ja. Ja som uvarila mladu mrkvicku a rozmixovanu som primiesala do sunaru ale mala mi to nechcela vobec. Zacala pit ako normalne ale po chvili zistila zmenu a uz to nechcela. 😉

lusil mi mame takeho medvedika, ako handra a hlavu ma mackovu, vola sa to ze Macko maznacik 😵

ja som mala mrchu uz tiez min. mesiac prvy krat a strasne silno som krvacala prve 4 dni.

ludika33
29. máj 2009

nas andrejko ma tiez velmi rad plienocku. obcas sa nou hladka po tvaricke a tym sa aj uspi. natalka bola taka ista. plienka bola "butlavou vrbou" pre nu az kym nesla do skolky.

monika77
29. máj 2009

babuľky prosím vás ... môžete mi napísať koľko vážia a merajú vaši drobci

terina25
29. máj 2009

to s tou plienkou poznám aj ja.ale bohužiaľ nie vždy to funguje.v poslednej dobe vobec.a aj kolotoč máme vyskúšaný.zo začiatku zaberal,ale teraz už tiež veľmi nie. ale to s tým medvedíkom skúsim.my máme takú myšku z Tesca.dobrý tip baby,díky. vyskúšam.

dnes nám malá spala dosť dobre.sa čudujem.ale asi preto,že som otvorila balkón ,tak možno ten vzduch jej pomohol.alebo možno to mliečko s kašou ju dobre zasýtilo.som zvedavá,čo bude v noci.

lusilia
29. máj 2009

Monika my mame 6680g a 62cm, ale sme o mesiac starsi, ale zasa porodna vaha bola 2100g a o mesiac sa skor narodil, takze tazko porovnavat...

martinkasch.
29. máj 2009

tak aj ja sa pridavam k detickam s plienockami. Je to fakt lajlepsia hracka. Moj Sebinko sa dokaze s nou zabavit v svojom kresielku teda dost dlho.

Ale rastu tie nase deticky vsakze? Nevedeli sme sa ich dockat a oni nam pred ocami neuveritelne rychlo rastu a robia den co den pokroky.
Musim povedat, ze dietatko je v zivote zeny naozaj najvacsie naplnenie.

monika77, moj Sebinko mal 20.5. ked sme boli v poradni presne 7,7 kg a meral 70 cm. Je to poriadny valibuk, som trosku smutna ze rastie tak rychlo, lebo tie krasne vecicky co ma, dlho neponosi. Vsetko je mu velmi skoro male 😵 Ked mu kupujem v obchode nieco nove, stale sa pytaju na vek a ukazuju mi veci, ktore nosil, ked mal 1 mesiac 🙂 Ale co uz, hlavne ze je zdravy a krasny.

monika77
29. máj 2009

babuľky ako to tu tak pozorujem na koníkovi, zdá sa mi že skoro všetky bábätinká majú viac gramov ako náš davidko ... ja len dúfam, že keby jeho váha nebola v poriadku, doktorka mi snáď povie ... mne sa zdá, že málinko priberá ... a to mal 4050 g keď sa narodil

mima22
29. máj 2009

nasa natalka ked ju vazili pred troma tyzdnami tak mala 6890gramov.kedsa narodila tak mala 3400

molly28
29. máj 2009

monika naša soňula má dnes 4 mesiace - keď sa narodila mala 3300g, po príchode domov s porodky smee mali 3060g a dnes má 5200g a 62cm - tiež priberáme hroooozne pomalinky, ale priberáme a to je najdoležitejšie, tak sa nestrachuj...

hlavné je, aby nechudla...

a ktej plienočke - my ju používame od príchodu z porodnice - milovala som to ja, taktiež aj môj muž a naša Soňulka ani nehovorim....

wewe8811
29. máj 2009

pekny vecer prajem, teda kocky vy mate babatka. Nasa Zoeinka mala minuly utorok 4690g a 58 cm, takze oproti vasim deturencom je uplny drobcek 😀 (ked sa narodila mala 1950g a 43cm). Prve dva mesiace sme priberali kilo za mesiac, potom len 400g za 4 tyzdne a v pondelok ideme do poradne, tak som zvedava, kolko sme pribrali za posledny mesiac. Ale hlavne podla mna je, ze pribera a vsetky male vecicky, ktore mame sme zatial celkom pekne vynosili. 😉

ludika33
29. máj 2009

monika77

nas andrejko mal porodnu vahu 3820 g a 51 cm a teraz ked ma teda ked mal minuly tyzden 14 tyzdnov, tak mal na poradni 5290 g a 63 cm. lekarka povedala, ze to nie je vela, ale za je este stale v norme na tyzden v akom je a je dolezite, ze po troske pribera. po dva krat mi schudol pod porodnu vahu, ale nasa lekarka je taka spravnacka, ze nie hned na umele ma nahovarala, ale dohovarala mi, ze nech este vydrzim, ze sa to urcite rozbehne u maleho ( bol velmi lenivy a ospaly stale), ked aj malu som dlho kojila, tak aj u malehu to urcite pojde, len sa musime cez tu krizu prekusat. kamaratka ma o tyzden starsieho chlapceka a ten ma uz cez 7 kg a 74 cm. ale ona ma vysokeho muza a u nas nikto zase nie je az taky vysoky, takze aj geny robia svoje, tak povedala dokina a hadam vie co hovori. podstatne je, ze drobci nasi su spokojni, kludnucki, usmievavi.

molly28
29. máj 2009

ludika je super, že máš takú skvelu dokinu - myslím tym, že ťa hneď nenutila ísť na UM 😉 pozri moja má dnes 4 mesiace a má menej než tvoj Andrejko...neboj hlavné je aby v 6 mesiacoch mali 2násobok pôrodnej váhy...

krasulka
30. máj 2009

Ahojte maminky,

tak moja mala ma 3 mesiace a tyzden a vazi 6 kil, ale neviem kolko meria, nas mnemeraju. Musim sa oopytat. nas caka ockovanie tento tyzden,takze tie co to mate za sebou sup sem nejake rady ako to zvladnut.

baby mne dnes mala spala od 8 do pol siestej rana!!! ty kokso to sa este nikdy nestalo ze by takto potiahla..asi si vynahradila ten vcerajsok co bola taka mrzuta drobciatko moje zlate.

zelam peknu sobotu ja cakam svokrovcov 😉

emjee
31. máj 2009

nas matej ma 6 kil a 64 cm, najradsej sa hra so svojimi alebo mojimi prstami, vela sa nosi v satke a blaboce o 100-200 😀 v noci spi ako dudok, zaspava sice tazko, ale prespi celu noc 🙂 cez den spi 2-3x po 30-60 min
ockovanie (hexavakcina a prevenar) sme absolvovali ked mal presne 3 mesiace, pri ockovani plakal, reakcia nastastie nebola ziadna, okrem mrzutosti v ten den (ani teplota)

terina25
31. máj 2009

krasul:my sme malej dali hneď po očkovaní panadol baby a potom po 6 hodinách zase.Nemala ani teplotu a spala nám celý deň aj celú noc.Až som sa bála.som stále chodila pozerať,či dýcha,lebo nie som zvyknutá,aby stále len spala.a našťastie ani jej nožky nenapuchli.nič tam nebolo vidieť.dala som jej samozrejme aj studený obklad.

terina25
31. máj 2009

nás čaká teraz koncom júna už druhá dávka.tá je vraj horšia.tak dúfam,že to zvládneme rovnako v pohode ako tú prvú dávku.

terina25
31. máj 2009

dnes sme dali prvý krát detskú výživku.to bol zážitok 😀 😀 na začiatku jej to chutilo,ale potom začala hádzať strašné grimasy. 😀 😀 😀 dala som do albumu fotky.kuknite.ale nie vždy som vystihla

ludika33
31. máj 2009

Teri mala je podarena ako krasne papkala. 😵

krasulka
31. máj 2009

AHojte zienky,

terina dakujem pekne zajtra to musim ist kupit, to su cipky panadolove hej?

baby moja mala je velmi mrzuta a placliva, je mozne ze ju bolia tie dasienky? ja to ani nerozonam ci to je opuchnute,stale si tie prsty tam pcha, dnes aj castejsie kakala a slinta..priznaky su..tak uvidime..Zajtra pre istotu kupim aj ten gel. Ktory sa vam osvedcil ak uz davate?

teri, mala je zlatucka 😀 😀 😀 veru uz nam to zacne s prikrmami, vymyslacky ze co im dat papat 😉

avuska19
31. máj 2009

ahojte, nikto nezistil nič o janule?

krasulka
31. máj 2009

janula chodi na fb. pokial viem 🙂

ludika33
31. máj 2009

hej janulku obcas vidat na FG ako pise krasulka. maximko mal v piatok meninky, tak mala urcite aj viacero roboty, asi robili aj prvy curbes pre drobceka.

janulka este raz vsetko naj. maximkovi k meninkam

a2303
31. máj 2009

Ahojte,

Terina, super grimasky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Fakt!!!!

Lenkahrahusova gratulujem k super postave!!!! Len som kukala aké máš už pevné bruško!!! Gratulujem, si šikula!!! a keď sa smiem spýtať, tak ako často cvičíš??? Ešte kojíš??? Ja sa snažím tiež hýbať, len nie a nie sa dostať do formy hlavne kvôly tomu jedeniu. Ale zas jesť musím, nakoľko malú len kojím a nechcem riskovať s mliekom. Ale Ty si fakt fešanda a veľká šikula!!!!

Naša Rebeka mala pred 2 týždňami 5500 gramov, 62 cm (narodila sa s 51 cm a 3400 gr)

Baby, už sa aj odzdravým idem spať, lebo včera sme mali u nás vínne dni a ako rodina sme predávali naše vína. Bolo super, dosť sme toho predali. S Drahým sme sa činili 😵 Aj môj brat bol snami. Predávali sme od 14:00 hod do noci do 1nej. Malá bola u maminy, tak som chodila kojiť. A dnes s Drahým ledva žijeme, takže sa ide spať.

Majte sa pekne a zajtra sa ozvem! dobrú noc 😵

lenkahrehusova
1. jún 2009

Ahojte baby 🙂
Dnes u nás prší už od rána, takže žiadna prechádzka sa nekoná - škoda ☹

Naša malá už asi týždeň spinká od 23 do 6,30 - 7,00 🙂 🙂 júj aspoň sa vyspím, ja vstávam s ňou 🙂
Už mám menej mliečka, tak ju nakojím a keď je ešte hladná, dávam Nutrilon. Cez deň spinkáva menej - niekedy iba na obed a až večer.
Inak je dobručká ako anjelik 🙂

a2303 ĎAKUJEM PEKNE. ja 🙂 sa snažím cvičiť na stroji na brucho, na rotane, na bicykli a aj s činkami na chrbát a ruky. Keď sa mi podarí, každý deň asi tak 1 hodinku, keď malá spí. Ale niekedy si to rozdelím na 2 pol hodinky. Podľa situácie. Včera som sa k cvičeniu dostala až o 23.00 večer 😉
Cvičím pri telke, tak to rýchlejšie prejde. Ale ešte je čo dohánať, potrebujem spevniť svaly. Ale som spokojná
😉
Nesdržím žiadne diety ani sa neobmedzujem. Jem veľa zeleniny, na večeru zel.šaláty alebo jogurt. Potom ešte neskôr tanier ovocia. Ja som ani predtým veľa nejedla a snažíme sa jesť hlavne zdravo - samú zeleninu, ovocie, ryby.....

Všetkým držíííííííííííííííím palčeky ku krásnej postave

🙂

krasulka
1. jún 2009

Ahojte,

lenkah. wooooooooooooo, klobuk dole ake brusko mas! ty si teda dobra fakt! 🙂 🙂 🙂 🙂

a viditeja ked som sa pytala doktora ze kedy mozem zacat cvicit na brucho tak mi povedal ze mam pockat apson sest mesiacov..tak to co? 😕 no tak uz asi aj zacnem pekne krasne aj ja chcem byt stiiihla 😀 😀

tu u nas je otrasna zima fuj...dufam ze sa to umudri.

lenkahrehusova
1. jún 2009

Krasul, mne gynek povedal, že môžem po 6 nedelí začať. A to som po sekcií. Tak ja som hneď s radosťou začala 😉

lenk30
1. jún 2009

lenka, krasul tu upozornila na fotky bruška. tak fakt klobúk dolu. Mne už sa tiež dosť podarilo.......ale ešte 3kg na pôvodnú váhu /a aj to by mi ešte bolo treba asi tak 5kg dolu/. Cvičím tiež doma, hneď po rannom papaní po 6 hod. robím hlavne brušáky, ale efekt ...........no neviem, je určite lepšie ako bolo.....už nie som v 5. mesiaci, ale v 3. 😀 , ale tá divná koža........to aj na omak, akoby nebola moja. a tie čiary nám kedy zmiznú?

malý bude asi po mne - závislý od počka, lebo dnes bol taký umrnkaný ☹ , len čítanie z knižky čin-čin ho vedelo dokonale rozrehotať. asi to čimotanie sa mu páči.

tak sa zatiaľ majte pekne.............

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre