Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

terina25
31. júl 2009

naša Sofi stále kaká nejako veľa.Včera 5x a dnes 8x.včera už chvalabohu hnačku nemala.ale zato sa zobudila v noci a mala zase hnačku.aj dnes ráno mala.nie som zvyknutá,žeby kakala tak veľa za deň a takej ,,konzistencii,,,ale poslednú dobu mi kakala tak raz za 1-2 dni aj to ,,bobky,,.

andrea142
31. júl 2009

ahojte

Bubatenko: ja to tiež znášam strašne zle. u nás sa to začalo keď mala 2,5mesiaca. najskôr mi odmietla mat.mlieko. nechcela vôbec prsia ,cez deň sa ani neprisala ako som ju išla priložiť začala strašne plakať. tak som si odsávala a večer kojila len potom mi odišlo mlieko ....... aj tak som ešte aj dokrmovala UM lebo som nemala veľa mlieko hoci som preto robila všetko. vtedy už pila pekne 120ml -150ml a zrazu 20ml a vôbec si nepýtala ako keby nebola ani hladná. vynechala som u nej jedenie ,že možno bude hladná ale vôbec to nepomohlo aj tak to nevypila .zmenili mlieko a nič. kŕmila som ju na rukách a prechádzala po dome vtedy mi niečo vypila. pila to 40min. ak nie viac. už som bola zrelá na psychiatriu. keď dovŕšila 4.mesiac sa mi nejako zázrakom rozpapala, začala piť UM po 120ml ,začala som jej dávať aj príkrmy aj tie pekne zje. ale teraz asi tiež 2 týždne zase štrajkuje. znova mlieko cez deň odmieta . dostanem do nej max. 150ml ....... od 9:00 - 17:00 takže to ostatné doháňame večer keď spí vtedy mi to aspoň vypije, hoci teraz niekedy to odmietne. dám jej fľašku a vôbec neťahá. tak to potom vylievam.

lekárka mi povedala ,že mám vydržať a potom jej spravia testy či nemá alergiu na mlieko a ešte mi hovorila že sa mlieka nemajú meniť lebo sa to bábätku môže znechutiť a nevypije už žiadne. a ešte ak nebude piť tak skončíme na infúziách ........ už iba pomyslenie na to a skoro rozplakala u lekárky keď to hovorila.

a najhoršie na tom alebo vlastne lepšie povedané ma strašne štve ak majú námietky svokra a aj manžel ohľadne jedenie malej. hovoria mi ,že je po mne lebo ani ja som nejedla ,lenže ja som sa narodila o mesiac skôr a s pôrodnou váhou 1700g a malá sa narodila na termín a s normálnou váhou 3820g. akože to už pením . minule som už manželovi pred svokrom povedala svoje, že to nemôže porovnávať ..... ☹

ale našťastie príkrmy mi pekne papá ale nič mi to nepomôže ak mi na obed zje nejaké zeleninové pyré to ju zasýti max. na tri hodiny a potom ešte na olovrant nejaké ovocie........

wewe: ja som jej to nemerala na ml ale dám jej polku misky čo má na jedenie a potom ešte dám mliečko 60ml ale z toho mi vypije max. 30ml niekedy ani to.

nejako som sa rozpísala ........ 🙂 .................. ešte som sa chcela niečo spýtať ale zabudla som 😀

andrea142
31. júl 2009

terina : ahoj

asi potom tvojej malej idú zúbky ? ........ alebo mali ste nejaké problémy od čoho by mala hnačku?
moja kaká každý deň ,niekedy dvakrát.

no veď tuším xena to napísala na prvej strane ,že ak budme mať bábätká pri sebe naša téma bude zapadať prachom 😀

a2303
31. júl 2009

Ahojte,

Terina, ja si tiež myslím, že Tvojej malej idú zúbky... 🙂 Vraj vtedy je hnačka a časté kakanie.
Tak držím palce!!!

My sa máme postarom, už 3 večer papá Rebeka kašičku ale ešte len máličko, tak aj potom jej dám cicík. Neviem, či je to takto správne ale nechcem jej nútiť kašu, keď si už neprosí.
Ako by to vlastne malo byť?

Baby, ja si myslím, že to tu viazne aj kvôly letu... Stále je čo robiť.

Majte sa krásne a dobrú nocku!!!

marya
31. júl 2009

Ahojte 🙂

Anit, s prikrmami je dobre zacinat pomaly, prvy den jednu lyzicky a zbytok mliecko, druhy den dve lyzicky, a tak, postupne...takze ak Rebeka viac nechce, tak urcite by som jej viac nenutila 😉 Nas Petko dnes strajkoval, krivil pusinku pri zeleninke a vypluval, tak som ho tiez nenutila, napapal sa mliecka a bol spokojny, a ja tiez 😉 😵 ved zajtra budeme skusat znova 😉

Andrea, Bubatenko, to ma mrzi, ze mate s detickami taketo problemy 😔 Drzim palceky, aby sa deticky rozpapali a aby vsetko bolo v poriadku 🙂

Teri, ak ma Sofinka hnacku, tak jej davaj vela pit, vraj je to vtedy velmi dolezite, aby sa predislo pripadnej dehydracii...

ludika33
1. aug 2009

ahojte babule,

terina ja davam malemu uz druhy tyzden na veceru ryzovu kasicku a obca zje zopar lyziciek a uz sa mi aj stalo, ze sfutasil aj vsetku (davam mu do misky, tak asi do 1/3) potom si da trosku cajika. hura naucil sa konecne uz pit, ale keby ste videli tu nasu zasobu flasiek, co som uz bola zufala? okupkame sa a potom dostane cicik na dokrmenie. po kasicke mu nedavam hned mliecko, ze nech nema moc plne brusko.
na silu mu kasicku nedavam, ked uz zacne velmi tocit hlavickou a vidim, ze sa uz nesustredi na papanie a zacne vypluvat, tak ma uz dost.

my sa zatila iba kojime a na vecer papa kasicku. s prikrmami chcem zacat koncom augusta, teda ak nam do toho nic nepride.

prajem vam krasny vikend.

krasulka
1. aug 2009

Ahojte maminky, jeej Martinka17 ahoojkyyyyyyyyyyyyy 😵 😵 😵

baby mne uz mala tiez odmietne niekedy mlieko,ona ani nejedava po 3 hodinach vydrzi kludne aj 4 aj viac. Ke dnehce mlieko dostane vyzivu HAMi alebo HIPP, ovocnu alebo zeleninovu, nastastie nerobi rozdiely. Alebo jej dam kasu aj na obed lyzickou. Potom ma poobede mliecko, a potom vecer jej riesim sunar s kasou. Na 150 ml dam 3 odmerky sunaru a 2-3 lyzice kase a dam jej to vypit z flase 😀 😀 jej sa to rymuje. Tiez ma tak eobdobia ze nechce jest alebo vobec pit mlieko, tak sa snazim aspon nieco ine do nej dostat aj ked len trochu. Minule som jej dala banan, co uz som nevedela co do nej dostat. My sa stale trapime s pitim tekutin. DO nej dostat za cely den aspon 30 ml caju alebo stavy to je umenie. Ja mam zas doma milion kadejakych cajov, nastastie aspon tie stavy mi pije, jablkovu, alebo jablkovo hroznova, alebo take. Ale jej to riesim s luckou aby to nemala tak esilne.Ale velmi malicko pije a nemozem to do nej dostat ani flasou ani sriekackou ani lyzickou,. Co ine deti aj flasu cajus tiahnu za den to moje nic ☹ tak my sa zas takto s tymto mordujeme.A pit by mala lebo na ladvinke ma este strbinku a ta sa jej nezacely ked nebude pit. takze tal nejal 😒 Nas ockovali v pondelok, takze mala bola 3 dni v horuckach a na rukach nonstop rev, ja neviem co to je za svinstva co im davaju do tela. A pri pichani revala katastrofalne ovela viac ako minule az skoro zasla, co sa este nikdy predtym nestalo.Al euz je dobre, uz to preslo a uz je z nej zas vesele babetko 🙂 NAm pride 19 michal a 4 septembra uz letime vsetcia spolu do irska, to uz som asi spominala. Inak sedia uz niekomu babetka same? mala este nie, len v kocari ju nechavam tak v polosede aby videla lebo sa aj sama dviha stale, vsetko musi vidiet, pocut, vsetko okomentuje 😀 😀 😀 😀 baby len treba vydrzat tie trapenia s drobcami, ked aj nechcu papat hlavn enejako musime natlacit do nich aspon tekutiny, hadam to nejedenie nieje dlhotobe 😕 Hlavn enech su vsetcia zdravi to je najdolezitejsie.

nada.hope
1. aug 2009

Ahojte hlasime sa aj my 😉 Problemy s papanim nastastie nemame spapa vsetko co jej dam, a mliecko uz davno nenechala.
Grckame, ale stale aj dve hodinky po jedle, ale nejako sme si uz zvykli.
Kakame aj tri styri krat denne co sa nam este nikdy nestalo. Inac ani my nesedime,ale minule sa jej to v autosedacke uz skoro podarilo,................ ale uz sa Ninka zacala stavat na styri, pekne sa da na kolienka, zaprie sa pekne rucickami, ale ked sa chce pohnut, tak ruciny stale necha vzadu a tym padom je na nose, ale nic si z toho nerobi, zdvihne ritku opat sa da na ruciny a skusa dalej. Je strasne podarena.

marya
1. aug 2009

Krasulka, teda Tvoja Ami ma uz pestry jedalny listok 😉 My sme dnes na obed mali mrkvicku so zemiacikom, asi 5 lyziciek, potom uz vypluval, takze este stale vela vela kojim 😅

Nas Petko uz sedi pekne sam, este to nie je take dokonale sedenie, je vidiet, ze sa pri tom musi snazit, aby sa udrzal, ale uz sedka uplne sam 😅 ale zas je o mesiac starsi od Ami 😉

nikollette
1. aug 2009

Ahojte,
no s tým papaním nápodobne...
malý odmieta mlieko ako sa len dá... zatvára ústočka, jeduje sa, vypluva, vyhadzuje mi flasku z ruky....
Každy den vylievam kopec zbytocne zarobeného mliečka... pije iba ak spí.. ak je prispatý a vtedy mu strčím flasku do úst, vtedy pije, ale ked sa medzitým zobudí, tak to vypluje ako nič 😒
príkrm papáme 1x denne... aj to teraz len zeleninove, lebo tie mu moc nechutia, a ovocné by baštil stále...
on ako keby vobec nebol haldny, ale ked bol mesni pekne papal kazde 3hodky, aj 120ml..
teraz napríkald vcera vypil za cely den podotýkam 90ml mlieka a 10 lyžíc mrkvy 😒 zbytocne som zarabala kazde tri hodky mlieko, nechcela nechcel, tak my to vždy dohaname v noci ked je zaspaty, vtedy mu nasilu dam flasku a pije, lebo si to neuvedomuje...
Inak je ten náš dobrucky ako anjelik ,pekne prespinka celu noc, okrem jedenia ked mu dávam, aj do obeda zyvkneme spinkať 😅
Plačkať neplačká vobec, este ani ked ho ockuju, len zamrnci a už je dobre.. je fakt anjelik.. cez den tiez dost pospinkáva, alebo sa zahrá aj sám...
Minule už sedkal sám, v kočiku, drzal sa krajov, (v hlbokom) a sedkal si 🙂
Inak ho už dávam aj do športového...
Má okolo 70cm, a 7220g.. co nie je velmi vela, (ved ked nepapa) je taky akurat, ani chudy ani tučný.. len neviem z coho voebc pribera ked tak málo je... a kaká aj 3x za den niekedy 😅

No ale som rada ze nie sme sami s tým odmietaním mlieka, už som s toho na nervy ☹

Tak sa majte pekne a užívajte si pekné slnečné dni

krasulka
1. aug 2009

ahojte,

marya no tak my sme zacali s prikrmmi uz od ukonceneho 4 mesiaca, lebo mala je na umelom mlieku.Keb yze kojim tak s tym ani nespekulujem do pol roka 🙂 a mala ako kuka ke djeme my, normalne nam hypnotizuje lyzicky 😀 😀 😀 al ejej davam len ozaj to co mozu babetka v tomto veku, ziadne experimenty 🙂
aj mala vazi 7200 g a je teda riadna buchta.
BAby kde je Clarisa? som ju dlho nevidela, ci mam citat spetne a hadam ju objavim? 🙂

nikolette, tak to je maly riadne sikovny ze uz sa udrzi desiet. Mala moja je akasi gumova stale taka, nie moc pevna este,ale vsak ono to postupne pride no nie? netreba tlacit. Pockajte ked nam zacnu behat ako budeme spominat ked sme ich bachli do kocara a isli si kade tade. ja toto obdobie milujem, mala ma rezim, pekne sa s nou uz clovek zahra, ona sa tiez vie zahrat 🙂 🙂 🙂 🙂

terina25
2. aug 2009

Ahojte,

tak Sofi už konečne nehnačkuje.Ale stále veľa kaká aj 8x denne 😖 A zub kde nič tu nič 😀 😀

krasul:ak nechce Ami piť ,skús jej kúpiť čajík jablko-medovka.Naša Sofi je na to ako blázon 😀 😀

Keď mala Sofi hnačku,tak lekár kázal piť harmančekový čaj alebo Lucku vodu.a to Sofi ani za svet nechcela.Strašne to vypľúvala...tiež nám hrozila nemocnica,že keď do nej nedostaneme nič piť.No potom nám lekár povedal,že je jedno,čo jej dáme piť,hoci by sa mala aj pokakať od toho,len nech niečo vypije.tak sme jej dali jej obľúbený čaj jablko-medovka. Ona nič iné z čajov nevypije len to.

a2303
2. aug 2009

Ahojte,

Pridám aj ja svoje skúsenosti s papaním...
Nechcela som jej nič dávať papať ale už asi musím, lebo mi je aj v noci častejšie hore. Ale začíname pomalyčky. Na večer jej robím po kúpaní kašičku (sunarka - lesné plody) včera ju spapala celú /robím jej polovičnú dávku asi tak 60 ml vody/ potom sa trošku napije z cicika a ide spinkať. Ale v noci mi vstáva aj 3-4 krát... Neviem, či je len smedná a asi je jej teplo. Neviem, či jej mám dať v noci cicík alebo čajík??? Podľa Vás???

Cez deň jej dávam druhý deň na obed pár lyžičiek Hipp zeleninkové pyré a bud. týždeň začnem variť zeleninku. Všetko mi pekne papá 😵 Tak som rada!!!
Ale cicik jej dávam stále a často, keď si pýta. Príkrm skúšam len na obed a večeru. Tak dúfam, že to bude v poriadku a že tým nič nepokazým.

Majte sa krásne a držte sa!!!

krasulka
3. aug 2009

Ahojte,

a nevadi to ked mala est enema 6 mesiacov a ten Jablko medovka je az od 6? ale hadam to nevadi nie? 😅

nikollette
3. aug 2009

No, jasne Krasul, kazde babo začne sedieť inokedy.. ani náš nesedí normálne.. len ked sa vo vaničky, alebo v hlbokom kočíku drži sám krajov 😉
A stým jedením no hroza, papaá mlieko iba keď spí 😒

A myslím že ten čajík nevadí 😉 veď to nie je jed 😀

patkao
3. aug 2009

pridavam ninku do klubu deti,ktore nechcu papat..no ani my este nesedime,dokonca sa ani krajov kocika nedrzi,ale myslim ze to este dobehne.namiesto toho zacina 4nozkovat,stoji na 4roch a smiesne sa hybe dopredu a dozadu..a straasne sa rozkecala,je to uplne super,normalne spolu kecame🙂

ludika33
3. aug 2009

ahojcek patka,

nic si z toho nerob, ze mate 6 a este nesedite sami. nasa sice pekne sedela ked mala presne sest, a potom zacala stvornozkovat a vstavat a zastala, lebo chodit po dvoch sa jej uz nechcelo a doktorka mi vtedy na to povedala, ze ju nutit netreba. kazde dietatko si urcuje co kedy podla svojich moznosti, ze to je len + - orientacne, ze co kedy by uz mali vediet. kazdi sa mi chvalil, ze im maly chodi uz v 10 - 11 - 12 mesiaci a a nasa princeznicka ukecana iba po styroch a na dve nic a jedneho dna sa pustila a to mala presne 13 a poviem ti, ze fakt nic nezmeskala.
nas andrejko sa sice tvari, ze by aj chcel sediet, ale iba ked som pri nom. sam moc nechce a to mame buduci tyzden 6 mesiacov.

caly8
3. aug 2009

ahojte 🙂

anit..podla mna cicik..lebo si ju odstavíš a neviem či chceš ešte kojiť alebo nie 😉

no tak naša Elinka sedká sama tiež už od 5 a pol mesiaca, zlatá je nenormálne sa driape na nohy a normálne nerváči ked jej to nedovolím.. do chodítka ju nedávam aj ked máme ale bola tam asi dva krát na pár sekúnd, že čo na to... ale ja som za prirodzený vývoj...

no my stále papáme len MM ja začnem s príkrmami až po ukončenom 6-tom..Ela prospieva a ja sa neponáhľam.. počula som aj názor, že ked sa začne priskoro potom sú problémy s odmietaním papy, tak ale to je asi indi vindi...

naša asi nebude račkovať..my sme tiež nikto a rovno sme chodili tak sa necháme prekvapiť 😵

miskelka
3. aug 2009

Caly...aspoň niekto tu má rozumný prístup.. 🙂 Normálne ma dvíha zo stoličky, keď čítam, ako maminy nedočkavo kŕmia tie svoje detičky... Tráviaci systém sa vyvíja do roka a zbytočné skoré zaťažovanie príkrmom mu určite neprospeje. Mám skvelú lekárku, ktorej úplne dôverujem aj preto, že je za prístup maximálne podporujúci prirodzený!!! vývoj dieťatka (teda žiadne zbytočné antibiotika ani očkovania, okrem povinných, radšej homeopatika a postupný prechod na inú stravu. Kedysi to bolo od ukončeného 5.mes pri nedojčených deťoch a od 6.uk. pri dojčených deťoch. Po novom však môžme začať od 5. aj pri kojených deťoch, pretože to má ísť pomaly, postupne, aby si tráviaci systém zvykal a prispôsoboval sa novej strave. Začína sa obedom- zelenina, pár lyžičiek mrkvičky..., zemiačik...petržlen... , po dvoch týždňoch sa môže pridať mäsko- kuracie, telacie, zajačie, hovädzie.. Od ukon. 6. mesiaca sa pridáva ovocie ako desiata, resp. olovrant...a až o ďaľší mesiac sa pridáva večera - kaša. Od 8.mes. potraviny obsahujúce lepok-pečivo, cestoviny, sušienky...
Mimochodom ja stále iba kojím (druhý deň dávam mrkvičku) a moja malá dobehla aj predbehla mnohé detičky s podstatne vyššou pôrodnou váhou...má 7 a pol kg.( 2. 89 pri narodení)
Ak raz bude mať zdravotné problémy...nebudem si mať čo vyčítať..a argumenty typu: " kedysi sme mixovali polievku aj s krupicou v treťom mesiaci a bol zdravý ako repa, u mňa neobstoja... 😖

caly8
4. aug 2009

miskelka..aj nám naša pediatrička povedala, že po uončenom 5-tom mesiaci môžem pomaly začať s markvičkou a ako píšeš vlastne len na ochutnanie... presne tak, že ten tráviaci systém nie je ešte dobre vyvinutý tak aj preto tie zápchy a hnačky...
už som uvažovala, že jej dám tak si ma aspoň podporila 🙂 nechcem nič pokaziť, lebo zatial (ťuk-ťuk) sme nemali žiadny probém s ničím..
tak tvoja malá je naozaj šikvnica, má krásnu váhu. moja Eli má už skoro 8 kg a 73cm a to ju len výlučne kojím 😉

mamamima
4. aug 2009

Ahojte maminky, my odvcera papkame tiez uz mrkvicku 🙂 tiez sme zacinali tak ze len lyzicka na ochutnanie prednedavnom a odvcera uz budeme papkat kazdy den na obedik 🙂 na pitie v horucavach lucku z flasky nemame problem, vypije dost a vkuse visi na mne...aj v noci sa dost budi...

miskelka, uplne suhlasim s tebou...mam dost z niektorych mamin, ale su to ich deticky...poznam kocku, co v 6 mes. maly v pohode kinder mliecny rez na posedenie u nas, zakusky, teraz ma 8 mes a zabijackovu kasu jedava...no comment...u mna argument ze kedysi jedli vsetko tiez neobstoji...je to na zvazeni kazdej z nas, ale v dnesnom svete plnom chemie a alergii by som nad tam minimalne pouvazovala...u nas ide dobra burka 😖

michelka tiez este nesedky sama, to mame zajtra 6 mes...myslim si, ze kazde babo ma ten svoj cas, nic netreba silit, ja pravdupovediac, doteraz som ju davala do polohy polosed, nie nasilu aby sedkala, ale coskoro zacne urcite, inak je sikulka, tak sa z lahu postavi na nozky a udrzi sa tiez dlho a tak ako patkina ninka, na kolienkach sa hojda 🙂

andrea142
4. aug 2009

ahojte

my máme dnes 6.mesiacov 🙂 už sa stihla obliať čajíkom takže som ju musela prezliekať. 😀 šikovná, nie?

u nás je zamračené ,a raz prší, potom prestane a znova začne. 🙄 ale aspoň je vonku príjemne, žiadna horúčava.

ja som s príkrmami začala v 4.mesiacoch , tiež po lyžičke atď. teraz mi už príkrmy pekne papá až na to mlieko ale snažím sa jej to zamiešať do zeleniny.

pridala som fotky: v sobotu sme boli fandiť tatovi. tak malá dostala aj tričko. kuknite ak chcete 🙂

nikollette
4. aug 2009

Baby Christopherko má prvý zúbok 😀 😀 😀 😀
Vyšiel bez horúčok, bez plakania, bez všetkého ,ani nevieme ako.. bodaj by všetky takto pekne vyšli 😉

terina25
4. aug 2009

miskelka:neviem,aké maminy si myslela??? ja napr.tiež dávam príkrmy od 4. mesiacov.začali sme postupne.najprv pár lyžičiek mrkvy na obed...Nemyslím si,žeby to pre našu malú mala byť záťaž. Tiež nie som zato ako niektoré mamičky dávajú napr.3 mesačnému bábu krupicovú kašu a pod.,ale podľa mňa ak sa dá zeleninka pár lyžičiek od 4.mesiacov,tak sa tým nič nepokazí.takže netreba hádzať všetky maminy,čo dávajú príkrmy do jedného vreca.

a čo sa týka antibiotík.nemyslím si,že by lekár predpísal antibiotiká len tak pre srandu.keď ich takému malému drobcovi predpíše ,tak asi vie prečo.určite by zbytočne nezaťažoval bábo,ak nemusí.

a očkovanie nepovinné.ak to má dieťaťu v budúcnosti pomocť,tak ho radšej dám zaočkovať.napr.taká žltačka.

caly:čo sa týka tých hnačiek a zápchy.určite si myslela aj mňa.lenže naša Sofi mala zápchu z UM.Tak neviem,čím iným som ju potom mala kŕmiť. Keby chcela MM,tak ju určite kojím aj dnes,lebo MM stále mám.Ale bohužiaľ nechce.a o hlade ju nechať nemožem.

Ináč dnes operovali Martinkynho Samka. 😢

caly8
4. aug 2009

terina..nemyslela som určite teba konkrétne...ja som ani nepostrehla, že tvoja Sofi má zápchy... ja som dosť počítala o tom a je jedna z vecí prečo majú bábätká zápchy a hnačky je zaradenie skorých príkrmov, pretože ešte na to nemajú tie črievka a tráviaci trakt celkom vyvinutý... je to každej maminy vec kedy s tým začne a ja som len napísala, že to proste neriešim pokiaľ moja malá prospieva a priberá.. mliečka mám dosť a dalo to dosť práce prísť na to aká poloha a čo najlepšie Ele vyhovuje aby sa dobre napapkala ale našťastie prospieva...

ozaj a prečo nechce MM? 😨 je len jedna z mála vecí prečo pediatri vyslovene neodporúčajú kojiť..mali ste nejaký taký problém??

Martinkyn Samko chúďatko malé ☹ a čo mu bolo?? neviem či i to nemýlim, ale nemal pruh? 😨

marya
4. aug 2009

Caly, je super ze kojis, ale ukonceny 6. mesiac je vtedy, ked ma Elinka 6 mesiacov, takze uz 6. mesiac ukoncila a je teraz v siedmom 😉 ...ale je to na Tebe, len od toho 6. mesiaca uz deticky potrebuju aj ine ako len mliecko 😉

My uz tyzden mame prve prikrmy, Petkovi, aj ked obcas s grimasami 😀, chutilo zatial vsetko, ale tiez davam len po par lyzickach a postupne... 🙂

caly8
4. aug 2009

marya..no ano už začala siedmy.. podľa vety jednej známej poradkyne tu na MK radšej o dva týždne neskôr ako skôr 😝 🙂 začnem aj ja isto, už mi babina vytrhala mrkvičku zo záhradky na ochutnanie Elinke a dnes som bola zakúpiť pre drobca misku a pohárik 😵
celkom sa na to teším a ak to pôjde ako u vás tak sa nasmejeme na tých ksichtíkoch do mrkvičky 🙂

patkao
4. aug 2009

napr. u deti s predispoziciou na alergiu sa odporuca zacat s prikrmami az po ukoncenom 7mom mesiaci, ak su dovtedy na MM..my ziadny nabeh na alergiu nemame, ale aj tak mi dokyna odporucila zacat az ked bude mat Ninka 7mesiacov a jeden den, ze tým nic nezmeskam a ze jej vobec nic chýbat nebude a vyhneme sa tým zbytocnym mozným alergiam..Ninka zatial pekne pribera, tak ju aj posluchnem, aj ked sa mi to zo zaciatku nezdalo..caly uz mas ELU v sportaku? ak si pamatam, mas tiez X-lander ako my..ja nemam navod k tej sportovej verzii a sa mi to nezda ako som to zlozila 😎 ..ani neviem kde tam mam pripnut ten slnecnik..no asi musim ist do predajne vypytat navod 😅

caly8
4. aug 2009

patka... elu už mám v šporťáku od 4 mesiacov bola len po ležiačky resp. mierne v sede lebo čo dorábala v hlbokom tak si mysleli, že ju mláátim taký rev..ale ako je v šporťáku je spokojná a všetko okukáva, ona už aj sedká sama 🙂
ja slnečník mám tiež ale nie origoš od landeru a mám ho pripevnený na konštrukcii pri predných kolieskach..podľa potreby ho prekladám... hádam si ho dobre zložila 😀 ja ani neviem skladal to manžel, ale ak neporadia pošlem ti návod 😉

caly8
4. aug 2009

pridala som nejaké foto tak patka..kukni šporťák 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre