Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

nada.hope
20. aug 2009

Ahojte maminky,................
Tak my papame o sto set najviac jej chuti morcacie a teda nakolko ja zatial iba tie hippy kupujem, lebo som leniva a nechce sa mi to robit, nakolko uz aj makam a niet tolko casu, inac to chuti aj mne sa malej necudujem, ze je za tym drava ako mala selmicka. 😀 😀 V podstate este mi neodmietla nic, zje vsetko co jej dam a hlavne uz by chcela jest aj to nase, tak jeme potajme, alebo uz nie spolu s manzelom. 😀 😀 😀
Inac od vcera stvornoskujeme a staviame sa na nohy, vcera sa mi postavila na zemi, samozrejme sa pridrziavala gauca, ale to asi iba preto, ze videla na gauci mobil 😀 😀
Naopak co sa tyka sedenia, ked ju posadim sedka sama aj vo vanicke, ale sama sa posadit este nevie,.......ja stale hovorim ze bude najprv chodit a az potom sa posadi, ja som bola presne taka ista.
Inac papame 150ml 5x denne a na obed jej asi po hodinke dam prikrm, nakolko este trochu grckame, preto tam robime prestavku, inac by som jej to davala hned po mliecku.
Zubky stale nikde, ale este nam nejako nechybaju, ved pride aj na nich.........
A pochvalim sa ja som v tehu pribrala asi 23 a uz musim iba 1 kilecko, ale najeko sa mu nechce ist prec zo mna. Dolezite je ze uz obleciem vsetky predtehu veci,tak to je dolezite aspon nemusim robit nejaku extremnu vymenu satnika.
Pekne sa opatrujte vsetky a nech tie nase zlaticka su zdrave.

majulienka32
20. aug 2009

ahojte..
ja sem velmi nechodim, len si vas sem tam precitam ked nakuknem.mate vsetky krasne deturence..
my papkame vsetko od mrkvicky az po kuriatko, kralika atd. vsetko nam veeelmi chuti 🙂
nada.hope
chcem sa ta opytat ze odkial mas tie obrazky na tie foto co mas porobene v albume. da sa to niekde stiahnut. je to veeelmi peknucke 🙂
tak sa majte zatial krasne a opatrujte sa 😉

aneet112
20. aug 2009

baby chcem sa spytat cez ktore inzeraty na nete nakupujete teda ak niektora kupujete veci z druhej ruky chem totiz kupit buginu a popredavat nejake veci dnes som pozerala fotky vasich deticiek su velmi zlate 😉 😉

patkao
20. aug 2009

ahojte,tak my sme boli chori,muz doniesol neaku brusnu virozu a samoska ze ochorela mala a teraz aj ja..poviem vam,inak namahave starat sa o chore dieta a sama byt v teplotach,neprajem nikomu...my este papame len Mm,ale uz pomaly aj zacneme prikrmovat.ninka sa pretaca,plazi,hupe na 4roch,uz si aj sama sadka,ale na nozky sa mi este nedviha.k tym kilam,ja som bola v tehu+17kg,teraz mam uz dlho +4kg a nejdu vobec dole,dufam ze mozno ked dokojim🙂..ja zvyknem kupovat v mimibazari,alebo tu na konovi,niekedy sa faakt oplati..

aneet112
20. aug 2009

teraz som pozerala februarovky 2010 no sranda az mi po chrbte behali zimomriavky pri predstave ze sa to vsetko pred rokom zazalo 😀 😀 a teraz sa mi to tu mrvi za chrbtom dzavoce a zamestnava nas na plny uvazok nadhera

wewe8811
20. aug 2009

ahojte kocky, prijemny vecer prajem.
terina dakujem, skusim to teda s tym jablckom. Vcera som jej kupila v obchode tiez nejaku jablkovu a slivkovu stavu a dnes vypila zriedenu jablkovu s luckou - teda par lyziciek, ale aj to je pokrok. Ale radsej by som jej doma odstavovala alebo takto varila vo vode. No ved uvidime.

Inak kocky, ktore robite kase, nezhrckaveju sa vam, ked ten prasok date do tepleho mliecka? Mne sa hned urobia hrcky, tak sa to snazim lyzickou roztlacat 😒.

wewe8811
20. aug 2009

inak k tym kileckam, ja som bola v podstate uz na mojej predtehu vahe, ale stacili 2 tyzdne u nasich v Poprade a som zase plus 3 kg 😀

joj patkao, tak dufam, ze uz ste v poriadku. Muselo to byt velmi narocne. Mne stacil jeden vikend, ked mal drahy 40 stupnove horucky a po prebdenej noci som sa mala starat o neho aj o malu...

nech sa nam aj nasim drobcom choroby vyhybaju, aby sme si este naplno mohli uzivat tieto nadherne dni 🙂

aneet112
20. aug 2009

ja mam kase ktore sa davaju do vody oni uz mliecko obsahuju vyborne sa rozmiesavaju ziadne hrcky.a skusala som vodicku s tym jablckom malej velmi chutila diky tej ktora to tu napisala .A k tym kilam musim sa pochvalit som tam kde aj pred tehu 🙂

andrea142
20. aug 2009

ahojte

no mne blbne ešte stále internet. už ma to štve. rok mi to fungovalo bez chyby a teraz mi to nechce ísť.

zuby u nás ešte tiež v nedohľadne 😀 , ale zatiaľ ani nechýbajú.

v utorok sme boli u lekárky ,brali malej krv a vôbec neplakala, urobila iba ééééé keď ju pichla ...... dokonca na to kukala čo ja nemôžem lebo by som odpadla 😀 ........ akúrat jej vadilo ,že jej sestrička držala ruku aby s ňou nehýbala. za tri týždne máme výsledky či nemá alergiu na mlieko.

dnes som ju dala do pavúka ,že čo urobí .......... tak si tam sadla zdvihla nohy a začala olizovať predok kde má taký volant a obrázky, tak som to potom znova zbalila a vytiahnem neskôr.

posadiť sa sama nevie, vlastne vie to iba v športovom kočíku na posteli jej to nejde. keď ju posadím tak chvíľu sedí potom padne ,lebo sa nahne za nohami a hneď si ich olizuje. všetko čo uvidí alebo chytí tak v tom momente to putuje do úst. 😀

keď nás vidí jesť tak hneď prehĺta a mľaská ústami. príkrmy pekne papá ,dokonca minulú nedeľu jedla polievku čo sme mali my ( podotýkam nebola osolená až potom sme ju solili )

ku kilám ........ ja som pribrala 18kg a teraz mám na sebe ešte 4kg minule to už bolo iba 2kg ale neviem odkiaľ sa nabrali ešte tie ďalšie dva 😀 , aj som už začala cvičiť tak dúfam ,že to pôjde dole 😅

darmka
21. aug 2009

Ahojte baby, aku davku prikrmu by mali nase deticky spapat v tomto veku?

aneet112
21. aug 2009

neviem kolko by mali spapat ja jej davam pokial jej chuti zvycajne su to take 3 polievkove lyzice ak sa mi to zda malo tak jej jedlo ponukam aj o hodinku niekedy este spapa 2 lyzice niekedy nic najviac spapa vecer kase 100-150ml a o hodinku si pyta mliecko a spokojna ide spinkat asi je to individ.podla toho aky je kto papkac

marya
21. aug 2009

Ahojte 🙂

Tak nam sa tlacia naraz dva spodne zubky, uz je to asi len otazka par dni kym sa prerezu 🙂

Petko sa tiez nevie sam posadit sam z lahu, ale inac sedi pekne, posadit sa vraj vedia same az v 8. mesiaci, tak to mame este cas 😅

No ja mam navyse este veeeela kil 😀 ale stratila som nadej, ze zapnem niekedy bluzyku spred tehu, cez prsia ani zdaleka a na ramenach...skoda reci, pri Petkovi sa zo mna stala kulturistka 😅 😀

aneet112
21. aug 2009

ake ma Petko diasenka ked vies ze mu idu zubky

marya
21. aug 2009

Aneet, uplne biele dva hrbolceky tam ma 🙂 , predtym take nemal, tak snad to teda budu zubky, a nie nechty 😀 😀

terina25
21. aug 2009

klementina:podľa mňa sa nič nestane,ak jej dáš ten čajík 😉

my ešte zuby žiadne,ale kakáme ostošesť.aj 5x denne,tak hádam,že už konečne nejaké vykuknú 😀

Nám už Sofi zje konečne celú detskú výživu - 190-200g a mlieko vypije 210ml.teraz sa nám nejako rozjedla 😉

S tými kilami je to už strašné.nič nežerem a furt nechudnem.tak už neviem čo robiť. 😠

terina25
21. aug 2009

nadi:máš super fotečky.Si robila vo Fotoshope?ja som sa na to tiež chystala,ale nejako na to nie je čas.vždy sa nájde niečo iné. ☹

aneet112
21. aug 2009

take biele hrbolceky tam ma uz tyzden ze by uz aj nam isli zubky?terina to ti mala nadherne papa 🙂 tak to musi potom aj viac kakat moja tak raz za den vynimocne dva

marya
21. aug 2009

No prave nam cinkla lyzicka o zubok 😵 😵 😵 😵 takze uz je na sveteee 😅 😅 😅

aneet112
21. aug 2009

jej gratulujem tak vy to uz mate za sebou 😀

marya
21. aug 2009

Anet dakujeeeem 😅 a dokonca oba naraz mu vysli 😅
Aj vas to uz coskoro caka 😉

wewe8811
21. aug 2009

ahojte, teda dalsie zubadla pribudli? gratulujem 😀. My sme este tiez bez hlodacikov tak som zvedava, kedy nas to caka. Dasienka nema zdurene ani nic, tak uvidime.

My papame cca 100-140 ml zeleninky a dnes sme mali doobeda pol jablcka,pol hrusky a 80ml kase 🙂. Inak mliecko papame iba okolo 130-150ml.

Joooj som zufala z tej nasej bambulky co sa inych tekutin tyka. Dnes som jej skusala uvarit to jablcko v Lucke a ledva nieco dala do seba. Potom som jej do toho primiesala aj to kupene jablkove a nist. Uvidim, zajtra to skusim s hruskovym napojom, hruska jej chuti, tak sa mozno chyti. Inak skusala som jej to dat pit z klasika flaska a dudel, hrncek, striekacka, lyzicka a niiiic 😖. Mate alebo ste mala niektora tiez taky problem? Bojim sa, ze ma velmi malo tekutin, ale ked nic do nej neviem dostat ☹.

Inak dnes som v obchode stretla kocku, ktora so mnou lezala na rizikovom. Rano pred mojim porodom zacala krvacat tak ju brali prec (to bola v nejakom 6 mesiaci) a na dalsi den rano som ju videla na porodnici. Myslela som si, ze je vsetko ok, lebo este mala brusko, tak som sa potesila a dnes som zistila, ze jej syncek sa narodil tak ako nasa bambulka 5.2. (o 2,5 mesiaca skor) a mal iba 900 g. Nastastie je to uz pekne babo, ma 5 kg, len ho caka operacia pruhu. Cely vecer nad nou rozmyslam a tesim sa, ze im to nakoniec tak dopadlo 🙂.

wewe8811
21. aug 2009

nadi jeeej tie fotky su fakt super 🙂. Hned som sa isla mrknut na tu stranku... 😉

bubatenko
21. aug 2009

ahojte,

tak aj my sa hlásime po dlhšej dobe, čítam pravidelne ale nestíham písať, bo sme celé dni preč a večer som už KO.
My sme tiež stále bezzubý, Adamček je veľký ako svet, pred mesiacom mal skoro 8 kg a dlhý je jak týždeň pred výplatok 74 cm... my máme len pokusy o lezenie, sedkáme skoro samy , ale musím byť ešte po ruke, on je taký pohodak, jeho nič nevzrušuje... v podstate by som ho zhodnotila ako veľkého lenoša, kým ho nejakým spôsobom nedonútim niečo spraviť, tak by ležal aj dve hodiny bez pohnutia... jemu to nevadí 🙂

No my a príkrm.... už môžem povedať, že spapáme tak 150g zeleninky a dnes sme začali s ovocíčkom... spapal tak 80g tak uvidíme ako nám to pôjde.

wewe my sme mali ten istý problém s inými tekutinami ale už sa trocha rozbehol, ale vypije niečo iné iba vtedy ak to má takú istú teplotu ako mlieko, takže mu čajík podávam taký vlažný, skôr teplý... skús mu to ohrievať, studené my Adam nevypije vôbec nič 🙂

wewe8811
21. aug 2009

bubatenko studene urcite nedavam, skor to prihrievam na taku izbovu teplotu, ale skusim to trosku viac prihriat a uvidime ci ju tym prekabatim 😀

andrea142
21. aug 2009

ahojte

ja som dnes volala Dr. kvôli výsledkom krvi ......... už neviem čo tam má znížené takže od pondelka musí brať železo. ............ o tri týždne potom máme aj výsledky či má alergiu na mlieko ......... dúfam že , že sa to nepotvrdí. .... moja za deň vypije iba 500 - 600ml mlieka viac do nej nedostanem ☹ ale zato s čajíkom a mi nejako rozpila ......klop,klop,klop ... aby som nezakríkla ........ cca 250ml za deň tak som šťastná ako blcha ...... pekne si drží fľašku a pije sama ..... normálne sa na to dobre pozerá 🙂 ...... minule som ju chcela oblbnúť ,že do čajovej fľašky som dala mlieko ale ani to neochutnala ..... asi spoznala podla farby a vône lebo to nevložila do úst keď som jej troška nakvapkala tak s tvárila ako by som jej dávala niečo zlé.

dnes sa aj mojej podarilo plaziť dopredu a nie dozadu ako rak to už ovláda niekoľko dní 😀 , srandovne pri tom dvíhala zadok .... ako inšpirácia poslúžil môj mobil 😀

wewe8811
22. aug 2009

andrea my sme tiez brali zelezo asi 3 mesiace, a este ine vitaminy, lebo mala tiez znizene hodnoty, ale uz to je ok, takze sme sa vratili zase len k vit. D 🙂. To je super ze si uz sama drzi flasku, nechapem, ze uz mame take velke deturence 😀.

My cajik nedavame. Lekarka neodporucala, vraj je v tych cajoch mnoho byliniek, ktore by mohli byt alergenmi. Dnes idem vyskusat zohriat na teplejsie jablckovu stavu, tak uvidim ako pochodim.

Hmmm dnes mame take uprsane pocasie, ani nevyliezt z postele 😉. Krasny dnik vsetkym prajem.

aneet112
22. aug 2009

ahojte pisete o tom ze deti maju malo zeleza mojej este vobec nebrali krv 😒 tak neviem ci to mali vramci poradne alebo ako na to prisli ze vase deti ho maju malo

wewe8811
22. aug 2009

aneet nam robili hned na zaciatku asi po 3 tyzdnoch ked sme sa vratili z porodnice odbery, lebo v nemocnici nemala Zoe dost krvicky a v prepustacej sprave bolo, aby jej moja pediatricka urobila dodatocne vysetrenia.

Kocky som zufala. Ani zohriata jablkova ani hruskova stava s Luckou nezabera ☹. Od rana, resp. noci vypila dohromady 280ml mliecka a asi 60ml v kasi a to je vsetko 😒. Neviem co robit ☹.

darmka
22. aug 2009

Wewe, skus jej ju dat este nezriedenu, ja som ju malemu neriedila. Lepsie nezriedena ako ziadna, na Hami ani nie je napisane, ze by bolo potrebne riedenie. Tak hadam vedia co robia. Ja som to skusala a nezda sa mi taka sladka. Moj uz tiez zase nechce pit, nic ine okrem mliecka. Ale my sa este plne kojime a na obed davame prikrm a dokojime, tak som si prestala nad tym robit hlavu. Kamaratka mi hovorila, ze kym davala iba UM, tak maly pil aj cajik a podobne. Ako zacala davat prikrmy, tak jej odmieta akukolkovek tekutinu, okrem UM. Su to riadne potvorky, co si vymyslia.

wewe8811
22. aug 2009

darmka skusam uz rozne pomery riedenia, no co uz, budem skusat dalej a pobehovat za malou s hrncekom 😀 raz sa to hadam prelomi hihi.
Pekny vecer a kludnu nocku prajem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre