Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

lenkahrehusova
4. sep 2009

my by sme chceli druhé asi o také 2 roky 😉
ešte si chcem v kľude užiť Lenku a potom ju dám do škôlky a budem sa môcť naplno venovať bábätku .

nada.hope
4. sep 2009

NO ja by som kludne zacala s planovanim druheho skrekluna hned ako bude mat Ninocka jeden rocik 😉 ale ktovie ako to dopadne a mozno bude jedinacik, ani proti tomu nie som 😉

nada.hope
4. sep 2009

Inac ja som si vcera naivne myslela, ze mala obsedi v lehatku, tak som ho pekne poskladala, lebo som ho mala rozlozene pod postelou a s nadsenim posadila Ninku,....chvilu sa tesila brnkala do hraciek ale dlho to nevydrzala a uz sa obracakla a to bola aj priputana, takze nehrozi, dnes som lehatko pekne krasne rozlozila a opat schovala pod postel 😅 😕 🙄

a2303
4. sep 2009

ahojte 🙂

Ja by som sa druhému mimi tiež nebránila, keď už bude mať malá rok.
Len ešte si robím školu a bodlo by aj svadbu spískať... 😨
Tak neviem....

Ozaj, čo Muriel???

patkao
4. sep 2009

ahojte.no krasulka uz cestuje,dufam ze dobre dojdu..muriel tak co?my tiez zaciname prikrmy,5dni mrkva absolutna ignoracia,tak som dala zemiak a to zjedla tak 1-2lyzicky,tak dufam ze sa rozpapa..my 2.babo az tak o 2roky..

avuska19
4. sep 2009

ahojte, nám mixované zeleninky veľmi chutia, len po nich nemôžeme kakať 😒 , aj kašičku mame rady, ale asi sa budeme znova len kojkať, lebo kako neprichádza a bruško nás veľmi bolí, fňuk.

caly8
4. sep 2009

ahojtee

patkao..taky tak zo začiatku..ale ked som jej pridala cuketu tak to zbaštila jedna radosť..my už sme pridali mäsko..zatiaľ také od hami ale jej chutí napr. zeleninka, kuracinka plus jablčko ale to musí byť oddychnutá a potom môžeme papať, lebo ked sa jej chce spinkať tak sa jej nechce mordovať s nejakým prehĺtaním 😀 a ovocie v pohodke...jablčko, banánik, hruška to jej chutí ..

ako sa páči Ninke v šporťáku?

krasulke...šťastnú cestu!!

ináč aj ja mám Elu v ohrádke v kuchyni sa chytí, za paličky a hojdá sa na kolienkach a ked sa vyvaľujeme v posteli tak sa cezomňa morduje na nohy a postaví sa opička malá... ináč baby mne sa Ela v tom kresle prevrátila ja mám od fisher price a poviem vám skoro som umrela...bola aj pripútaná ale ona zvedavec sa nakláňala do predu a a za moment bolo kreslo na nej sa tak zľakla chúda moje a to som ju tam dala na sekundu kým som sa po misku s príkrmom vybrala na dva kroky ☹

ja som dnes kúpila cez MK stoličku tak sa vytešujem keď príde 😵

no a my druhé..čo ja viem kedy ja už mám po tridsiatke takže by som to aj mala poriešiť čím skôr ... ale mám obchod kde som sama takže asi tak s tým druhým tak skoro asi nepočítam...je to dosť namáhavé a ešte k tomu Ela je náročné bábo od malička ..už len čakám kedy pôjdu zúbky a to si užijeme 🙂

marya
4. sep 2009

Ahojte 🙂

Tak po mesiaci aj my sme sa konecne uz poriadne rozpapali, za 5 minut spapa cely tanierik, uz ani zeleninka nam nerobi problemy, vcera sme mali prvykrat masko a veru, mame doma maleho zrutika, spapa vsetko co sa da dat do pusy 😵 😅

Patka, ak nechce Ninka mrkvicku, tak skus nieco ine a k mrkvicke sa vrat neskor, Petko zo zaciatku nechcel vobec zeleninku a teraz ju zbasti ani si nevsimnem ako 😅

No, ja by som druhe brala aj hned, svagrina caka babo v januari a robi mi velke chute 😀 ale predsa len este chvilu pockame, nech Petko este trosku vyrastie 😵 😵

Caly, aj nas Petko je take zihadielko a neobsedi, na sekundu ho nemozme nechat sameho, preto sme ani nekupovali stolicku prenho, lebo stacila by chvilocka a odtial keby spadol, tak neviem neviem... 😒

nada.hope
4. sep 2009

Ja zvyknem Ninke davat najprv masko, dnes sme mali kuracie so zemiecikom a hned ako spaptoto dostane za odmenu ovocie, to zboznuje, dnes som zmixovala broskynu, jablcko a zlty melon a teda poviem velmi jej to chutilo a manzelovi to prominalo banan........... 😉 😉 😉

muriel293
4. sep 2009

ahojte,
babenky,ďakujem vám všetkým ktoré ste na mňa mysleli a jupííííi všetko je úplne v poriadku tak sa hrozne teším,som ok...som šťastná že nie som chorá ani tehotná! :D :D :D odľahlo mi....zrejme to bola teda vyčerpanosť a možno aj tá dehydratácia....

Tak vy tu plánujete druhé? :D No ja si tak vravím buď rýchlo po prvom alebo sa k tomu už viac neodhodlám,predsa len asi keď si malý samostatne zaviaže topánky,oblečie sa,naje a zabaví neviem či sa mi bude chcieť znovu babrať s malinkým bábatkom ale ktovie...teraz je pre nás prvoradé bývanie,už sa teším lebo v záhrade sa kopia "štrkové kopce" tak ma to teší že už vidím že sa dačo konečne deje,tie papierovačky okolo stavania a poplatky to je hrozné,dlho to trvá.....musíme byť trpezliví...

Nám je už asi hrazdička tiež nanič,malý ju stále rozoberá teraz,furt ocumláva nohu z toho a tak s tým mixuje že sa to zakaždým zloží už to asi nie je hračka pre neho tak isto ako aj kolotoč,už dávno som ho zvesila lebo ho linčoval,poodtrhával všetky hrkálky a už som len čakala kedy ho poláme....

kvietok23
5. sep 2009

baby, tu rozoberame, kedy druhe a mne sa snivalo, ze som bola tehu, ze v 16tt mi to povedala lekarka, no sila... brrrrrrrr, este ze to bol len sen 😀

krasulka
5. sep 2009

Ahojte zenyyyyy,

tak uz som v Irsku kua kua zima je tu na hovado brrrrrr. Cesta bola nekonecne dlha Este red trnavou na tom Zelenci ci co to je na tom parkoviskuu sa svokrovi pokazilo auto...tak nam oco moj poslal z Ba jeho sofera tak sme skoro nstihli lietadlo do Viedne sme prifrcali o jedenastej..no fofri ale stihli sme. mala bola uplne pohode, vobec nemrnkala, na letisku bola v kocari, s kocarom sme isli az k lietadlu aj celu lucku som mala pod kocarom a vobec mi ju nevyhodili, aj mliecko som mala zarobene a nemusela som ani kostovat pred nimi na kontrole. Sadli sme do lietadla, mala sa posrala fajne tak sme ju prebalili, nakrmila som ju a este len sme rolovali po drahe a uz spala. Pospala si asi dva razy v lietadle po tristvrte hodinkach a zvysok casu sa hrala a rehotala na vsetkych okolo. Inak bol strasne mily personal v lietadle stale sa pytali ci nepotrebujem ohriat flasku alebo nieco ine. No super. Som velmi spokojna. Z Dublinu ku nam to trvalo este dpst dlho ale Michal vybavil auto tak sme este cca 3,5 hodiny isli autom sem k nam, ale mala aj to super zmakla, spala, hrala sa , jedla..takze som naozaj rada ze je taka uzasna lebo som sa tej cesty velmi bala. Mne teraz asi bude dlhsie trvat kym si tu zas na vsetko zvyknem, no ale hlavne nech je mala zdrava a vsetko bude ok: Diky moc ze ste na nas vcera mysleli.

Muriel tak to som rada ze si v poriadku, tak si davaj na seba pozor, viacej oddychuj a piiiiiiiiiiii. 🙂

nada.hope
5. sep 2009

Krasulka tak to je super, vidis hovorila som ze malicka to zvladne, hlavne aby ste boli vsetci traja pokope stastni a zdravucki..............
Moj manzel mi stale slubuje, ze ma vezme do Irska, kde viac ako dva roky pracoval, tak uvidim kedy sa reci stanu aj skutkami, vraj je to nadherna, ale bohuzial chladna krajina, ale mne by to vyhovovala, keby som nemala na sk stalu a hlavne dobre platenu pracu okamzite tam odlietame aj my, manzel tam uz ma nejake kontakty takze hadam by sme to zvladli, ale zatial este pracujeme tu ............ 😵 😵 😵 Drzte sa 😉 🙂 a sem tam nas informuj co nove za velkou mlakou 😉 😉 😉

muriel293
5. sep 2009

Krasul držkaj sa,určite si zvyknete a hlavné je že ste všetci spolu no nie? 😉 Tu je tiež taký o ničom čas,zima,poprcháva,máme ísť na večer gratulovať na svadbu ale mne sa absolútne nič nechce ani len pohnúť...

terina25
5. sep 2009

ahojte.
ja len rýchlo,lebo malá plače...

mali sme stretko s martinkou17 a katulikzlatulik,no ona musela odísť.dala som foto krpcov 😉

kvietok23
5. sep 2009

jej, krasul, tak vitaj "doma",skoro sa zabyvaj a hlavne, nech si malinka zvykne - ste niesli zo SR postielku a take veci? ci ste kupovali tam?

My sme prave vyskusali mrkvicku 1x a teda moc mu nechutila, len som mu ju pomackala a vypluval vsetko ☹ tak snad zajtra uz nieco spapa 😉

marya
5. sep 2009

Krasul, tak super ze ste uz vsetci spolu 😵 a ze Ami tak super zvladla cestu, sikulka je to 😉 😅 A veru, aj tu je kosa poriadna, ani sa mi nechce s krpcom ist von, v lete len vybehneme a je to, teraz ho treba babusit, a kym sa vychystame aj nas chut prejde 😝

krasulka
6. sep 2009

Ahojte,

no baby mala uz je chora ☹ ☹ ☹ ☹ brutal soplikuje a place celu noc sme odsavali davam jej panadol baby sirup a nasivin a libenar do nosa. Asi na nu dolahla ta klima z lietadla..Kurnik sopa....Hadam to nebude nic horsie len tie sopliky. Tu leje od rana a je zima mala teraz zabuvala chuda.
Postielku tu kupil michal aj nachystal takze bolo vsetko pripravene aj vanicka aj take drobnosti. Z domu som si brala len flasky, sunar, lieky a par veci na ktore je mala zvyknuta hracky, decicku a vankusik. Inak tu ma vsetko co treba chceme ist este kupit ohradku lebo postielku mame na poschodi v spalni tak aby mohla lezkat aj s nami dole..
Pojdeme nieco uvrit ale nevieme co. Sme dost KO po tej noci som zvedava zakolko jej to prejde tie sople. Lebo este aj zuby dotoho idu ma to cele spuchnute dole.. No musime sa nejako popasovat.
kvietok, ani mojej malej nikdy nechutila samotna mrkv,ale mrkvu s jablkom spapala v pohode. 🙂
Vcera som bola s malou aj vonku lebo neprsalo tak som ju zakutrala poriadne no bola asi najviac zabalene babo v kociku tuto hodia irsky s babatkami s holymi nohami a bez capiciek oni su uz zvyknuty. Sila.

kvietok23
6. sep 2009

krasul, hned mrvku a jablko? 😉

krasulka
6. sep 2009

kvietok ano hned od HAMI jablko mrkva a zjedla celu 🙂 mala uz ma teplotu ☹

muriel293
6. sep 2009

ahojte,
no my máme zase rande s mamamimou v utorok tak sa teším hlavne na decká ako budú spolu vystrájať! 😀

Mne sa snívalo že som rodila hrozný sen! 😀 a čudný...stáli sme tam všetky v rade ako na hajzel,bola tam vaňa ale bez vody tam vždy jedna vliezla,porodila,vyšla a išla ďalšia len mne to zase dobre nešlo!!! 😀 😀 😀

kvietok23
6. sep 2009

muriel podaj zlepsovaci napad do porodnic 😀 😀 😀

no, dneska sommu davala Hami tu mrkvicku este a spapal asi 4-5 lyziciek, zajtra mu skusim doma uvarit mrkvicku a zemiak, uvidime, ak nie, skusim mu hippku kupit a budeme skusat, ale zlaty bol 😵
krasul - nech je Ami coskoro v poriadku chudatko malinke, nie aby sa tesila z noveho domova, ona chorucka bude ☹

darmka
7. sep 2009

Dobre ranko, baby co robia vase babaka cely den. Moj by sa este stale nosil iba na rukach, a ked sa ma hrat sam, strasne nervaci. Ja uz ho ale nevladzem stale nosit, nic nespravim a navyse je uz tazky. Poradte, co mam s nim robit, uz som z toho zufala.

xarah1
7. sep 2009

ahoj darmka nasa mala pol dna prebeha v choditku a aby vydrzala tak vsade jej porozkladam hracky a ona ich doscahuje a hadze na zem a strasne sa pri tom rehoce takze potom jej to pozbieram a znova porozkladam a tak stale dookola a potom sme do vecera vonku kde sa chvilu nosi na rukach chvilu vezie a chvilu cupitka

krasulka
7. sep 2009

Dobre ranko,
ajajaaaaj baby tak asi aj nam uz poje zub mala ma spodne dasno brutal oliate a cerveneeeeeeee fuuuu ani dudel nevladze dudlat ako ju to boli tak davam trik ludiky gel na dasna na dudel a tak, a zabera to 🙂 Ja mam teraz malu v ohradke alebo v stolicke, a ked osm hore na poschodi tak v postielke, alebo na rukach. Ja neviem ci by som ju uz mohla dat do choditka ked este poriadne ama sa neposadi a na nohach s potavi len ked ju drzime na par sekund. Tak radsej asi nie.

kvietok tak vidis, Misko sa rozpapa neboj nic len tomu musi prist na chut, kludne staci aj par lyziciek len aby mal nove v ustockach a uvidis kazdym dnom ti spapa viac. 🙂

muriel daj pokoj s rodenim sak mna este jazva teraz boli a nie aby mi to zas trhali 😀 😀 😀 😀

wewe8811
7. sep 2009

dobre ranko prajem,
krasul drzim palceky, nech je Ami co najskor v poriadku. Ale super, ze uz ste vsetci traja spolu.

darmka nasa Zoeinka je doobeda v ohradke alebo na kojacom vankusi, vsade okolo hracky tak si vybera. Niekedy vymysla, tak ju dam ku nam na velku postel, porozkladam po posteli hracky a ona sa snazi za nimi doliezt, takze ju to na nejaku dobu zabavi 🙂.

xarah, krasulka choditka uz lekari velmi neodporucaju. Ja som bola vo stvrtok s malou na kontrole na neurologii a lekarka do spravy napisala, aj ma upozornila, aby som nedavala malu do choditka. Vraj to nema dobry vplyv na chrbticu a klby a hlavne, ze deticky potom preskocia stvornozkovanie a hned sa snazia chodit a to vraj je zle prave na chrbticu a drzanie...

darmka
7. sep 2009

Ked Matusko je tak strasne aktivny. On by potreboval doslova a do pismena letisko. Aj ho dam na nasu velku postel, aby mal kde lozit, aj vydrzi ale zase len musim byt pri nom, lebo hned by bol na zemi. On mi uz velmi dlho lozi a teraz zacal aj stvornozkovat. Len na zem ho este nemozem dat, lebo mu este spadne hlavicka a mohol by sa udriet. Nevdrzi len tak lezkat a hrat sa a hracky ho tiez nezaujimaju. Zaujimaju ho veci, s ktorymi ho samozrejme ze nemozem nechat sameho - vydlicka,...

krasulka
7. sep 2009

Mala zaspala tak trosku kavickujem 🙂

no veru asi ani ja to choditko nekupim, nech sa sama nauci potom ked sa zacne staavt no nie? No dufam ze to malej rychlo prejde nech je ok? bola som sa snou prejst dnes tu neprsi a teplotu nemala zatial dnes tak som ju vzala na vzduch ale je vlemi mrzuta to dasno dole ma brutalne oliate myslite ze uz vykukne zub? ci to moze aj dlho takto byt spuchnute?

Darmka, tak mu kup take tie ci s aj do piesku ci sa s tym nezahra. Ale to mas aj ty akeho sikovnicka doma ze aj stvornozkuje nasa este nie. Ale kup na zem tie penove puzzle, pisala som s xenou ze ona to ma po celej obyvacke a je to makke a aj to hreje od spodu a malu ma na tom. A zevraj sa to da aj pretiert mopom alebo tak.

nada.hope
7. sep 2009

Ahoj Krasulka,..................tak uz si zvykas? inac uz tam zostavate s manzelikom na stalo, alebo sa este niekedy planujete vratit domov?!
Penoze puzzle odporucam, ja ica mam v obyvaceke tiez rozprestrene a na nich mala robi vsetko a dokonca to trochu aj tlmi pad, ked ju nahodou nestihnem chytit, lebo ona je uz spekulantka, stojit uz pekne stoji sama, samozrejme musi sa niecoho drzat, lenze moje zlate zacala pustat rucicky a caka co sa bude diat, a ked nahodou nie som pri nej tak to skonci padom na hlavicku, ale uz si vsimla, ze ked padna na zadocek tak to tolko neboli, sikulka................
Inac my uz ju mame iba na zemi, na posteli je iba s nami aj to len chvilu lebo aj tam sa uz zdviha pri cele postele 😅 😅 😅 😅

hanuk
7. sep 2009

Darmka, presne ako pisala Krasulka, kup tie penove puzzle, aj my to mame, mala na tom sedi a plazi sa po tom a aj ked spadne nabok, hlavu si neudrie. Je to super a neskor to tiez mozes vyuzit, my mame take so zvieratkami, co sa daju rozoberat.
Krasulka super ze cesta tak dobre dopadla, aj my sa o chvilu stahujeme, ale ideme autom, to je predsa len lepsie pohodlie, nastastie to nemame tak daleko, len z FR do Mnichova.
Mne inak mala takmer nic nechce jest, len kojit by sa chcela. Ovocie do nej nedam v nijakej forme, uz som aj take mliecne jogurty s ovocim skusala co su od 6 mes, ale ani lyzicku nezjedla. Navyse potrebujem nieco na cestu aby mala, nejake vyzivy, nemozeme kazdu hodinu zastavovat na kojenie :( Ani kasicky, nic nezje, no neviem co s nou.
Inak niekto tu raz pisal, ze hovorila lekarka, ,ze davat lepok. Najnovsie vyskumy fakt vravia, ze lepok zaviest este pred 7 mesiacom, resp kojit minimalne 2 mes po zavedeni lepku. Ja som sa ale este neodvazila jej s lepkom nic dat, ale mozno uz zacnem...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre