Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

nada.hope
1. máj 2009

Ahojte maminy 😵
Tie ktore ste uz boli na ockovanie, dostali ste aj pneumokoka? alebo kedy sa očkuje? 😵

loren
2. máj 2009

dievcata kolkatku nosia vasi drobci ja som to uz dako pozabudala a take vetsie deticky s porodnou vahou asi 3800-4000 g dakujem

kvietok23
2. máj 2009

loren, pri takej vahe si myslim, ze 56 - nas maly ju nosil skoro do 5kg a teraz uz 62, nieco 68 😉

lenk30
2. máj 2009

ahojte maminky 🙂 čítam tu spätne, čo som sa pýtala na to nosenie.......
mojsejovka, marya - tak ste ma utešili, že aj vy nosíte detičky. ale aspon si ich užijeme, však? 😀 ved aj tie múdre knižky píšu o 4. trimestri, kedy sa chcú nosiť a cítiť maminu. ale veď je to úžastné. mne to vadí skôr vonku, keď si spomenie v kočíku, že už nechce ležkať....... a vonku fúka, tak sa mi ho nechce vyťahovať a to začne fakt super jačať, dúfam, že to ho čoskoro prejde.

my ideme na očkovanie až 14.5, lebo ho nepichli kôli tomu, že mal zlú tú tetanovku, tak mu to vytláčali a natieram framikoinom.

5., 6. musím ísť na školenie na Teplý vrch. Ide so mnou aj manžel, aby mohol byť s malým, tak som zvedavá. To bude prvá noc mimo domčeka. Ale ubytko je tam super, aj wellnes - to majú z ministerstva pre seba na rekreácie, tak hádam aj oddýchneme

a2303
2. máj 2009

Ahojte, ďakujem za rady!
Malinká mi teraz zaspala, tak idem niečo porobiť.
majte sa krásne, ahojte 🙂

fodorka33
2. máj 2009

ahojte baby.no mi sme dneska boli na vylete v Bojniciach v zoo.maly skoro celu cestu prespal raz sa zobudil cecol si z ceciku a spinkal dalej.tam v zoo sa raz zobudil a som mala strasne nervy lebo som ho potrebovala prebalit a nakjojit a nebolo kde!!!asi som cakala privela.ked som bola s muzom v irsku v zoo tak tam pekne na wecku aj prebalovaci pult!tak sme isli s muzom na wc pre vozickarov maleho som prebalila v kociariku a potom ho kojila ako inak na wecku.ale bolo inak krasne tak sme sa tesili.... 😉

andrea142
2. máj 2009

ahojte

no my sme choré ☹ . mňa včera ráno bolelo hrdlo a večer som si odušu fúkala nos a aj malá má soplíky. tak dnes som jej troška nadvyhla postieľku aby sa jej lepšie dýchalo.

Nada: mne doktorka hovorila o tom očkovaní tak ,že prvá injekcia je na nejakých sedem chorôb a druhá na toho pneumokoka.

kvietok23
3. máj 2009

caute,davali ste niektora ockovat proti rotavirusom? to sa vraj podava do ustociek? zajtra idem volat lekarke, ze ci to este stihame, lebo sme sa rozhodli , ze to nakoniec dame malemu 😉

a2303
3. máj 2009

Ahojte,
o očkovaní ešte nič neviem, lebo nás to ešte len čaká...

Zajtra Vás opäť nebudem stíhať, lebo ideme s malou do práce 🙂

😨 😨 😨 😀 😀 😀 Baby, už ste uvažovali kedy mať druhé bábo???????
Ja by som ho fakt brala aj hňeď!!! Tehotenstvo bolo super a malá je uplne zlatá, dobrá, proste super bábo (zatial, klop-klop) tak ma to asi preto tak láka 😀

dobrú nocku všetkým

marya
4. máj 2009

Ahojte 🙂

Anit, ja nad druhym babom uvazujem od porodu 😅 Kedze som mala taky super porod, tak som este na porodnej sale povedala, ze coskoro si pridem pre druhe, a myslela som to vazne 😅 😀 Druhe chceme ked bude mat Petko cca dva rocky, a potom o par rokov neskor chceme este dalsie dve, takze my mame s detmi velke plany 😵 😵 😵 a mna starostlivost o dieta naplna, je to ovela lepsie ako som si predtym vedela predstavit a praca mi vobec nechyba, skor naopak, som teraz velmi velmi spokojna 😵 😵

Ja tiez kojim ked treba hocikde, teda ak je teplo a pekne, tak kludne aj vonku na lavicke 🙂 My sme uz tiez absolvovali celodenny vylet s Petkom do Madarska, este pred mesiacom, a teraz buduci vikend sa chystame do Tatier, takze to bude nas prvy viacdnovy vylet 😵 😵

desina
4. máj 2009

Ahojte, ja keď som porodila prvé dieťa tak som chcela tiež veľmi hneď druhé. Pôrod som mala rýchly a nie veľmi bolestigvý. Lenža manžel bol so mnou na pôrodnej sále a on hneď druhé nechcel. No keď som sa po dvoch rokoch materskej vrátila do práce potom som už zase ja nechcela, lebo som ešte chodila na VŠ, že až keď ju dokončím. Ke´d som ukončila VŠ tak som zase chcela ešte zarábať a nakoniec som otehotnela po 8 rokoch. Toto tehotenstvo bolo pre mňa tiež bezproblémové a aj pôrod. Dovolím si tvrdiť že to bolo ešte rýchlejšie a menej bolestivé ako prvý pôrod. Ale malá bola o trošku menšia ako môj prvý syn. Inak teraz je ten vekový rozdiel super. o syna sa už toľko starať nemusím, on je veľmi samostatný. Tak si pripadám akoby som mala len jedno dieťa. A keď sa malá narodila tak sme si povedali, že možno aj tretie zase dakedy neskôr, keď nám bude smutno.

lenkahrehusova
4. máj 2009

Ahojte mamičky 🙂
Aj my by sme chceli druhé bábätko asi tak o 1 - 2 roky 🙂
A presne marya, aj mňa starostlivosť o detičky napĺňa 🙂

aj ja malú nakojím hocikde, aj vonku, keď si vypýta 🙂 😉

Marya, potom napíš, ako viacdňový výlet dopadol. Aj my by sme radi išli s malou na dovolenku , ale ešte váhame 🙂

patkao
4. máj 2009

ahojte..tak u nas je to naopak..tatino by chcel druhe babo tak o rok,ale ja po tolkej bolesti pri porode mam z toho este paniku..mozno neskor ked na porod pozabudnem 🙂 mne je tiez doma s malinkou lepsie ako v praci,je to super,ale na druhej strane teraz sme mali 3dni skolu a dobre mi to padlo prist na ine myslienky,aj ked bol stres..ja Ninku tiez kojim hocikde,,uz som si na to zvykla,zo zaciatku som sa trochu hanbila,ale nechcelo sa mi stale behat domov kojit,😀

kvietok23
4. máj 2009

no tak ja s druhym babom chcem pockat, neviem, asi az nez pojde Misko do skoly, vratim sa do prace po 3 rokoch a potom budeme mat druhe - chcem si uzit Miska a potom sa naplno venovat zasa druhemu - dievcatku - to je moj sen takyto. tatino by chcel druhe co najskor, a potom aby som sla do prace 😉
co sa tyka dovolenky - aj my ideme do tatier, koncom juna na 5 dni, tak sa tesim. ale bezne chodime k svokrovcom na vikend a maly bez problemov 😉

bubatenko
4. máj 2009

ahojte,

tak my bz sme sa chceli začať snažiť o druhé, ked bude mat maly tak 2 roky, nech idem y jednej materskej do druhej.

kvietok, chcem sa spýtať ideš na to nepovinné vyšetrenie, čo je písané v prepúšťacej správe, čo sa robí v 3,6,9 mesiaci na Kramároch ? Nevieš o čo tam ide?

Inak nám pribudla ďalšia komplikácia - u malého sa mi prejavil tichý reflux po troch mesiacoch.... som z toho veľmi nešťastná, lebo vidím ako trpí, ale už grcká trochu menej ako minulý týždeň, nasadili sme homeopatika a probiotika, tak dúfam, že sa to zlepší....len je toho trocha už veľa, lebo keď sa napapa, tak hodinu ho musíme nosiť, potom rýchlo odsávať, to je ďalšich 30 min. a potom mi už zostava iba 1,30 do ďalšieho papania.... niekedy nestihneme ísť ani vonka...... chcem sa spýtať nemáte niektorá skúsenosti z refluxom, ako ste pomáhali detičkám? Dik za info.

nika22
4. máj 2009

Bubatenko to vysetrenie na Kramaroch v 3, 6, 9, a 12 mesiaci je obyčajne meranie. Hovorila mi kamoska, ze tam maleho zmerali a povedali, ze sa vyvija normalne. Ze je zbytocne tam chodit. Je to nepovinne, maly cely cas vrieskal a ze viac tam nepojde. vravela, ze jej to tom pripadalo jak na vaclavaku, hluk a vela ludi.
Baby zavidim vam bavit sa o dalsom dietati. Ja mam tri, takze to mam vyriesene. ale aj tak vam zavidim.

nada.hope
4. máj 2009

Ahojte .................. tak co da tyka dalsieho babetenka u nas, ja som sa povodne chcela s manzelikom zacat snazit v decembri tohoto roka, ale Ninuska je trochu neposlusna, to ma trochu odradilo, v auguste chcem nastupit do roboty a potom sa uvidi ako to pojde dalej. 😵 a ci vobec este bude bratcek alebo sestricka 😵

Bubatenko, viem o com hovoris,.............nam sice reflux este nikto nediagnostikoval, ................nasa pediatricka hovori ze kazdy ma reflux, niekto mierny a niekto horsi,................. nasa Ninoska grcka dost, niekedy az prudom, ale zatial to vraj nie je patologicke nakolko Ninuska pribera, ale mne to poriadne lezie na nervy, po papani s nou narabame velmi opatrne nehybeme, ale aj tak to nepomaha, v noci ju nechavam spat na vankusi aby nebola na rovnom povrchu,ale spala v uhle,........ zda sa mi ze sa to trochu zlepsilo, ..................... ale aj tak malej periam castejsie ako nam s manzelom dokopy,............... dufam ze to bude vekom viac a viac ustupovat.
Bubatenko ja si neviem predstavit, ze by som ju kojila, ked vidim, ze po kazdom papani tolko vygrcka, neviem ci by som ju casom neprestala kojit nedajboze odsavat mliecko , ved by som uz nevladala,...........
Bubatenko aj vam predpisali na riedenie mliecka nutriton? .............. ja rozmyslam, ze v stredu na poradni si necham predpisat a uvidime ci nam to pomoze. 😉 malo by to zriedit mliecko aby bolo hustejsie 😉

bay
4. máj 2009

Koho som to ja nasla 😀 😀 Ahoj Nadi 😉 Ty sa chystas uz teraz v auguste do prace??? 😨

patkao
4. máj 2009

bubatenko my sme bojovali s tichým refluxom..nieco nam pomohol Nutriton, davala som ho malej pocas kojenia a nieco polohovanie, spavala sikmo, podkladali sme vankus..ale nam to do konca druheho mesiaca preslo..

kvietok23
4. máj 2009

bubu - to je v prepustacej sprave? ja som si toho nevsimla 😉 nepojdem tam, ved je ok, nadpriemerne pribera, takze na co tam ist, este nedajboze nejaky bacil chytime.
Co sa tyka refluxu, nas maly tiez dost vygrcne po papani, ale uz menej, ako kedysi. Lekarka mi povedala, ze ked pribera, tak je to ok. 😉

bubatenko
4. máj 2009

no čo sa týka našich prejavov, tak sú dosť jednoznačné a nepotrebujem aby mi niekto povedal, že máme reflux. Adamko má tichý reflux a prejavuje sa tak, že po každom papaní začne strašne chrčať, lebo mu mliečko vybieha hore až do nošteka a tam mu to stojí a tak po hodine, hodine a pol mu občas vytečie voda zmiešaná s nestráveným mliekom a minulý týždeň to prešlo už do normálneho refluxu, keď mi grckal tak 5 krát kým sme nešli druhý krát papať, nie prúdom , ale grckal. Doktorka nám predpísala Nutriton, ale malého strašne z neho zapieklo a 8 dní mi nekakal, to bolo najhoršie, lebo tým sa jeho bolesti len znásobovali, takže doktorka povedala, že vysadiť, že ho dobre neznáša, čo je u niektorých deťoch normálne a povedala, že máme začať brať homeopatika Gastrocynesíne pred každým papaním a musím povedať, že to zabralo. Berieme ho od štvrtka a v nedeľu bolo vidieť už výsledky, negrckal a iba večer sa mu to trocha zhorší, ale chrčí to znamená, že mliečko stále behá hore-dole. My priberáme tiež, ale neliečený reflux, ktorý už nie je prirodzený môže viesť k častému zápalu priedušiek, pľúc a nosných dutín - pred dvomi týždňami sme mali 6015g, ale viem , že ho to trápi, tak ho nenechám trpieť a homeopatiká mu nemôžu nijak ublížiť. A baby keď máte problémy s kakaním vrelo odporúčam probiotika Infants Dophilus, malému pekne trávi a kakáme každý deň a pomáha mu to aj na reflux.... vrelo odporúčam. Polohujeme všetko kde ležká, postielku do 45 stupňového uhla, kočík, aj na zemi keď leží pod hrazdičkov má vankúš... jednoducho skoro nikdy neleží narovnom. Nadi náš Adamko od narodenia papa s flaše moje mlieko, lebo sa neprisal, je to na palicu, každé tri hodiny dojiť (ako to ja volám), cez noc každé 4-5hodín, ale zatiaľ stíham a malý má moje mlieko a ušetríme tým aj nejakú to korunku na UM - je to sila zvyku, ale už tak fičím 3 mesiace 😉

bubatenko
4. máj 2009

keď vravíte, že to vyšetrenie na Kramároch je blbosť, tak tam nepôjdeme, nebavíma chodiť moc po lekároch. Inak už máte očkovania zasebou, mali ste nejaké reakcie, my ideme nabudúci pondelok a už teraz mám z toho bobky. Nemáte rady, ako predísť reakciam?

a2303
4. máj 2009

Ahojte,
Bubatenko, je mi ľúto..... ☹
Ja ti poradiť bohužial neviem, naša malá grckala na začiatku dosť často ale teraz už len sem-tam, veľmi máličko.

Dobrú noc Baby!

marya
5. máj 2009

Ahojte baby,

joj Bubatenko, dufam, ze sa to casom bude len zlepsovat...ale je super, ze stale si odsavas mliecko, musi to byt unavne...nas Petko ked bol malicky tiez trosku grckal, ale teraz uz nastastie len zriedkavo a aj to len take biele slinky mu vytekaju z pusinky...

Ockovania sa vobec neboj, my sme po ockovani mali sice vecer teplotu 38,2, ale dali sme panadol baby a zachvilu mu zliezla, vobec neplackal, tak si myslim ze ho to vobec nebolelo, ani opuchnute to nemal, skoro ani vpich nebolo vidiet, a cely den spinkal, takze celkom v pohode 😉

marya
5. máj 2009

Baby este sa chcem opytat, ako v noci davate malickych spinkat ?
Ja mam z toho totiz dilemu...ked ho dam nabok, tak nevie dlho spat a mi zacne vzdy za chvilu revat, na brusku aj na chrbatiku vydrzi krasne spinkat, ale ked je na brusku sa bojim aby sa nezadusil ked sa nahodou zabudne hlavou zaboreny do postele, a ked je na chrbatiku tak sa bojim aby nahodou negrckal a nezadusil sa tym... 😒

heidy26
5. máj 2009

ahjojte baby.
marya, detúrence majú spinkať len na chrbátiku, alebo na boku aj to pomenej, lebo na boku zase kriví chrbticu, ale občas sa môže. na brušku spinkať nemajú, lebo vtedy je najväčšia pravdepodobnosť syndromu nahleho umrtia.na brušku majú byť dieťatka len ked rodičia sú pri nich, denne niekoľko krát cca po 5 min. tak som to aj čítala v múdrych knihách ale aj v pôrodnici mi to vraveli lekárky aj sestričky.

bubatenko
5. máj 2009

ahojte,

tak mi zaspávame zásadne na pravom boku, kvôli grckám a potom to nechám na malom, on sa väčšinou sám zosunie na chrbátik, na brušku my nespávame vôbec, nevie to, popasie koníky a ked nevládze zaborí hlavu a začne plakať, ale spať určite nie..... 😉

marya
5. máj 2009

Vdaka baby 🙂 Pocula som, ze na brusku by nemali spinkavat, ale tak sa Petkovi spinka najlepsie, cez den spinka vacsinou na brusku, ale v noci sa bojim, preto ho davam na chrbatik, ale aj tak mam strach...na dietati je najhorsi ten strach, ja sa onho strasne bojim...

mojsejovka
5. máj 2009

marya.. ja dávam Tamarku večer na bruško, ale ona spí pri mne v posteli, takže je pod dohľadom.. 😀 tiež najlepšie spinká na brušku.. a v noci stačí, ked si trošku hlasnejšie vydýchne a už ju obidvaja s tatom kukáme.. 😀

a2303
5. máj 2009

ahojte, ja dávam malú len na chrbátik a tak aj je najradšej. Keď ju dám na bok, tak sa presunie na chrbátik.

Dnes som pridávala nové foto 🙂
Baby, aj Vám tie deťúrence tak rastú???? 😨 😀

majte sa,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre