Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

mirea
11. feb 2009

sue, tak možno už pôjdeš, priala by som Ti to, nech už mám Karinku pri sebe 😉

mirea
11. feb 2009

Baby, mňa neskutočne bolí ten seknutý driek, už neviem ako mám chodiť ☹
Dúfam že keď si dám sprchu, tak mi to trocha povolí

mirea
11. feb 2009

sue, máš, nie mám - ja budem mať Deniska 😅

marsela77
11. feb 2009

Sue 😀 ja nie ale malá mala štikutku 😀 😀 😀
Držím palce a teším sa na info 😵

muriel293
11. feb 2009

Baby ja som už zopár dní taká otrávená z tohoto všetkého,už nemám na nič náladu len som podráždená joooj

nikollette
11. feb 2009

Muriel, ja som tiez dost podrazdena, ale uz len pár dní 😅
joooj nic nezabera, pohyb, tepla sprcha na krize, nic... chlapci idu na svte neskor, im sa v brusku vraj via cpaci, tak im to trva dlhsie, som pocula 😉

muriel293
11. feb 2009

nikollette podla mňa just prídu ešte až po termíne lebo silou mocou chceme porodiť! 😖 😠

janula10
11. feb 2009

ja sa neponahlam nikam baby vsak treba si este vychutnat babatka v brusku a mame do terminu este nejake dni..... 😉

nikollette
11. feb 2009

Hm, ja mam take pocity ako by samotny porod odomna utekal 😀 😝 ako to cakam, stepujem tu v izbe a cojaviem co, aby sa to urychlilo, takl just nic, iba si vsimnem ze v akej som este dobrej kondicii, ako vladzem, drepy, stepovat a coajviem co.. porad schudnem v nohach pocas tehotenstva.. aj priatel mi vravi ze mi nejak spevneli nohya zadok.. a ja ze cudujes sa ked tu stepujem a robim drepy??? 😀 😀 😀

No ja som chcela rodi t na valentina,alebo piatok 13teho..ale asi to nestihneme.. lebo nic necitim, ani zatka neodisla, ani nic proste.. akurat ze som otvorena najden prst zevraj 😅

muriel293
11. feb 2009

ano Janula až na to že ja si už nevychutnávam ale trpíííím! 😠 Nepripadá mi to na vychutnávanie že som ako mrož ktorý sa nevie ani prekotiť na druhú stranu,keď má dlhšie odísť tak pritom funí,furt výkyvy tlaku,potenie sa a tie úchvatné bolesti to akože fakt nevidím ako užívanie si! 😠 😠 😠

nikollette
11. feb 2009

janula ty si ten trpezlivejši typ cloveka 😉
ja som uz tiez netrpezlive ako neviem co...

baby berete este vitaminy?? Alebo brali ste pocas tehu???

janula10
11. feb 2009

no ja fakt ani stres ani nic ani necakam beriem to ked to pride pride.....

ja beriem stale magnezium 500 3x denne, inak nic.....pijem uz weledu cajik na podporu mliecka 3x za den

nikollette
11. feb 2009

Tak ved jasne, ked to pride, tak vtedy to pride a hotovo.. este neprenasame 😉
Ja beriem calibrum mami, ale uz len jednu denne, brala som dve ako bolo pisane, ale posledne tyzdne beriem aj zelezo, tak nechcem tolko toho brat..

Baby vcera som jedla zemiakovu polievku, mliecnu, kyslu, 2x, a tolko kolostrumu som mala celu noc, ze som hned pyzamko mohla do pracky hodit 😉 takze na tvorbu mliecka, viem co budem jedavat, po porode..a moc som tomu neverila ked mi to iny radili, ale vidim to uz teraz na sebe 😉

nadzieja
11. feb 2009

Mne lekar neodporucal ziadne vitaminy, lebo je to vraj iba sama chcemia ... za to som mala papt vitaminky v ovoci a zelenine.... a cele tehot. mam aj super krvny obraz a ziadne problemy .... a vodu lucku alebo drobceka teraz na konci tehot.

janula10
11. feb 2009

no tak asi take jedla budu naj na mlieko 😉 😉 😉 😉
ja nemam ani to kolstrum nic

clarissa
11. feb 2009

sue..no super.tak pekne nas cakas 😠 😀
ale nie..bodaj by to uz bolo ono...co na tom ze nasa bude o par dni mladsia..aj tak budu najlepsie kamosky 😉 😉 😉

nikollette
11. feb 2009

Aj ja drobceka na konci tehu..
Mne bolo napriklad na zaciatku tehu, do 3mesiacov stasne zle, najma ked som videla zeleninu, tak som musela vitaminy brat, bo som vsetko vyvracala... a beriem az doteraz.. lekar mi to sam odporucil ,a pokazde sa ma pytal ci poctivo briem vit.. lebo mi povedal ze v strave je to sice ine, ale to by som musela zjest denne, 5 jogurtov, kilo jablk, kilo pomarancov, pol kila paradajek, spenat, atd, atd.. a to sa neda proste.. tie vit, iba doplnili co chybalo..

ja som mala zly krvy obraz len raz, teraz ku kuncu tehu, tak preto to zelezo radsej.. ale papam cucoriedky, a ribezlovy dzus, co je na zelezo najlepsie, tak pohoda...

lulusy
11. feb 2009

AHojte mamulky,
ako sa mate?
sue: ja som na rade !!! 😠 😀

ja som brala pred tehu a prve 3-4 mesiace calibrum baby a duphaston a potom calibrum mami do 36 tt, aj magnezium, ale dr. povedal ze uz od 38 tt by som nemala brat magne.
Takze teraz nic.

nikollette
11. feb 2009

Janul, vobec?? Za cele tehu, si nemala ani kvapku kolostrumu zatial???

lulusy
11. feb 2009

ja zijem na drobcekovi uz niekolko rokov ... denne ho vypijem 2 litre, popritom nom asi 1/2 dzusu a 1x cajik

mirea
11. feb 2009

ja jem veľa ovocia a zeleniny, žiadne vitamíny ani magnézium
A kolostrum? Keď si stlačím bradavku, tak mi trocha vyjde, ale inak nič.

Inak, super vec sa mi stala. Môj drahý synček sa vtrepal do toho polohovacieho lehátka a úplne ho zdemoloval. Takže práve som objednávala nové lehátko.. 😖

lulusy
11. feb 2009

babulky,
nemate terz ku koncu pocit svrbenia bradaviek? ja ich mam obzvlast citlive na dotyk a nutkanie si ich poskrabkat

lulusy
11. feb 2009

mirea
😲 😀 sikovny synacik 😀

molly28
11. feb 2009

...hanuk - aj mne tak mala pocucká 15ml z jedného prsnika ☹ ☹ ☹ a to je dosť málo, takže musim prikrmovať - skusila som to bez prikrmu - každú hodinku cuckala - lenže potom beda ☹ stolica uplne zelená - čiže hladová stolica - ☹ ☹ ☹ takže nič, musela som pridať BEBU...

aj ked robim všetko pre to , aby sa mi to mliečko tvorilo viac, nedari sa ☹ ale asi vyskušam tu kyslu zemiakovu polievočku - dosť som počula, že podporuje tvorbu mlieka, tak uvidime...

sue, no veru 😉 ty si už fakt na rozpad 😀 😀 😀 - puj puj nech to pride čim skôr 😀 😀 😀 a hlavne bez velkých bolesti 😉 😉 😉

mirea
11. feb 2009

všaak, Lusy, všade sa trepe, všetko musí vyskúšať 😀

janula10
11. feb 2009

nikol nie nic ani kvapka nic ani naznak, ani zle mi nebolo nic ja sa citim stale ako v 5mes az na to brucho ze je mega velka 😀
snad ako mam super tehotenstvo tak nebudem mat komplikovany porod...ale nebojim sa ani porodu co ma dojst dojdem strach nemam z nicoho len z toho ze ci bude maly zdravotne OK len z toho sa priznam ☹

zuzi26
11. feb 2009

janul ma dobry postoj, netreba nic unahlovat - ved tehotenstvo ma nakoniec 40 tt - aj ked aj by som uz rada mala za tym.. 😅 ja akurat pijem malinik na lahsi porod a uz si az tak nedavam pozor na vela pohybu, ale robit drepy to by som neriskovala.. 😉
nikol ja mam tiez vela kolostra, hlavne v posledne dni - blbe je, ze je to take zlte a nejde to vyprat z bielych vecii 😠

nikollette
11. feb 2009

Svrbenie bradaviek vobec..
kolostrum, mam haôvne vtedy ked zjem taku polievocku ako je zemiakova, ci sosovicova.. to sa mi kolostrum leje same od seba, a kooopa.. A ked take nepapam tak iba trosku, obcas.. takze vravim babule, na mielcko vam hentake polievocky urcite pomozu...

lulusy
11. feb 2009

ma dobry vek na to 😉 musi otestovat ci to bude vyhovovat aj Deniskovi 😀

nikollette
11. feb 2009

a lekar vravel ze ked mam kolostrum, bude aj mliecko, ze to je dobra sprava, tak sa trocha tesim, snad to tak bude 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre