Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

nadzieja
29. jan 2009

ahojte...no pozeram, ze tu dnes bude veselo 🙂 ...

lenkahrehusova
29. jan 2009

Ahoj nsoci 🙂 ano, ja mávam také bolesti. Už asi 2 týž. 🙂 aj cez deň aj v noci 🙂
To sú poslíčkovia 🙂 falošné kontrakcie, to sa maternica pripravuje na pôrod 🙂
ale neboj 🙂 ešte nerodíš 😉

mojsejovka
29. jan 2009

nsoci.. neboooj, to je v poriadku, už si 36 tt, tak už tie bolesti budú občas bývať, telo sa už pripravuje.. dôležité je, že krčok je pevný.. 😉

shupolienka
29. jan 2009

ahojte rybycky. No som zvedava ci to Terina predychala alebo uz rodi 😀
Ja idem dnes na 11-stu do poradne, tak som zvedavaaaaa, dufam ze mi urobi aj UZV.

Janul: no sak ani mi nehovor, som tam odrezana od svetu bez toho internetu, trpim tam hehehe 😀

lenkahrehusova
29. jan 2009

Mima, dúfam, že budú dobré správy z poradne a všetko OK

mamamima
29. jan 2009

lenka preco sekcia? 😕 neviem ci si uz hovorila 😒

lenkahrehusova
29. jan 2009

no Shupol, aj tebe sa to pomaličky blíži 🙂 držím palčeky v poradni 🙂

lenkahrehusova
29. jan 2009

už som to písala 🙂
lebo mám krátky, úzky krčok. Tak povedal, aby som sa dlho netrápila a zbytočne netlačila a nič 🙂 a hlavne aby sa malej nič nestalo 🙂

mojsejovka
29. jan 2009

lenka.. to počujem prvý krát, že to je dôvod na cisársky.. 😕

mamamima
29. jan 2009

lenka, mne len keby vysoky tlak a moc nemam dobry, ine mi robit nebude...dokiho ani nezavetrim 😠 to by ma mal pozerat zevraj az do porodu 😠

a potom prietoky sa tesim, nech mi povedia cca kolko malicka vazi 😵

no ked terina pisala ze ma kazdych 40 min, to bolo dost vela, ale tych 20 to uz mohol zacat porod...ved uvidime...

aj so mnou v nemocke lezala baba co tak isla, uz mala pravidelne kazdych 7 minut a potom jej presli, ale musela tam lezat...to je fakt na figu, mozno aj mne sa to stane...ja preto hovorim, ze az ked sa budem skrabat po stene pojdem, je to ine ked uz je doma jedno dieta a mam tam zbytocne trcat 😖

lenkahrehusova
29. jan 2009

ja som mu povedala, že nech urobí ako uzná za vhodné, veď on je odborník 🙂 a hlavne nech je malá OK - to je prvoradé 🙂

mamamima
29. jan 2009

lenka ale ved kontrakciami sa krcok uplne spotrebuje, nie? nejako nerozumiem 😒 a ked sa otvoris na 10 tak mala moze ist...ako to je prosim ta? 🙂

katulikzlatulik
29. jan 2009

ahojte, akurat mi prisla SMS od TERKY... mame dalsie februarca:
SOFINKA 2950 g, 51 cm, obe su v poriadku JUPIIIIIIIIIIIIIIIIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

mamamima
29. jan 2009

jeeeej gratulujeeeeem, tak nebol plany poplach? jupiii 😅 😅 pozdravuj a dost rychlo to bolo si myslim... 😉

lenkahrehusova
29. jan 2009

Mojsej ja neviem, či je to ten pravý dôvod na cisársky 😕 ale nech je len všetko OK 🙂 tak uvidím, na budúci týždeň povie presnejšie 🙂

mamamima
29. jan 2009

a miery pekne sa bala ze je mala, ale na babulku akurat 😅

lenkahrehusova
29. jan 2009

gratulujem 🙂 supéééééér 🙂

nada.hope
29. jan 2009

jej super Teri gratulujem, takze prve dnesne mame uz za sebou 😵 😵 😵 😵

lenk30
29. jan 2009

dobré ránko. ja som chúďatko, dnes mi už drahý nadobro zobral kľúče od auta. Ak to bude ešte trvať týždeň, dva, to budem mať domáce väzenie? ach jaj. ale ste tu toho popísali, mám aspoň čo čítať.
Ja už som sa 3. noc vyspala, to je žúúúúžo

nada.hope
29. jan 2009

take miery malej by som aj ja prijala 😵 😵 😵

mamamima
29. jan 2009

takze v jeden den zatial tri nove babatka...kto sa prida? 😀

nada.hope
29. jan 2009

mima zeby ty? 😀 😀

mojsejovka
29. jan 2009

jeeeeeeeej, tak terina to má predsa za sebou.. huraaaaaaaa.. 😵 veľa zdravíčka obidvom, to je super správa.. 🙂

leni.. no ja by som sa ho opýtala, či je ten cisársky nutný.. možno sa nebudeš trápiť pri pôrode, ale predsa je to operácia, takže zotavovanie je dlhšie ako po pôrode.. 😕

mamamima
29. jan 2009

lenka, tak so mnou by musel potom vsade chodit...tak nema odvahu mi ich zobrat...aj teraz idem do poradne, vonku prsi, autobusom nehrozi, kedze musim prejst cele mesto...pridem domov autom akurat tak ze letim do skolky...ja som bez auta stratena veru...dufam, ze sa nic nestane...viem ze riskujem ☹

mojsejovka
29. jan 2009

myslím, že by sme sa radi pridali viaceré.. 😀

mamamima
29. jan 2009

nadi, nech vydrzi do zajtra aspon, nech mam 39tt, nech si ukonci aspon 38 😀 ale ja to urcite nebudem, nepredbieham sa a moja malicka je disciplinovana 😀

nsoci
29. jan 2009

Jej tu sa rodi vo velkom, gratulujem novej mamicke...

Moze byt, ze mam tie bolesti aj kvoli tomu, ze maly ma uz 3 kila... to je pekna vaha na jeden krcok...

mamamima
29. jan 2009

leni, ja som to len nepochopila s tym krckom...ved ked rodis tak tam nie je, ci ako? otazky co? 😀 😀 ja si to predstavujem tak, ze sa uplne skrati, otvoris sa na 10 cm a mozes tlacit...ten krcok to ako? 😅 inak som blond, tak majte trpezlivost 😀 😀

mojsejovka
29. jan 2009

mima.. veď aj ja rozmýšľam nad tým krčkom a nie som blondína.. 😀 nejak mi to nejde do hlavy, veď kontrakciami sa krčok skráti a otvorí.. je normálne, že pred pôrodom nemusí byť otvorený a u prvorodičky ani veľmi skrátený.. 😕

lenkahrehusova
29. jan 2009

Mojsej, veď uvidím 😅 o týždeň mi to upresní 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre