Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

terina25
4. feb 2011

@andrea142 všetko najlepšie Lili k narodeninám,hlavne veeeeeeeeeeeeeeeľa zdravíčka a nech ju sestrička počúva 😉

lawli
4. feb 2011

@martinka17 znaša to celkom statočne 🙂

dzlucia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea142
4. feb 2011

@vanilka2612 ,
@martinka17 ,
@lawli , @terina25 : ďakujeme baby za priania 🙂 ..................................... no dnes bola taká mini oslava ,my ,svokrovci, švagriná a švagor s priateľkou ...............ale bez torty to až v nedeľu alebo pondelok...uvidíme ako budeme vypadať po zajtrajšej svadbe

andrea142
4. feb 2011

čo sa týka teploty tak tiež už nemá, ale zase dnes ráno kašle ako tuberák a pritom včera je nič nebolo 😖 ..............ak sa to do pondelka nezlepší tak s ňou skočím k lekárke.

krasulka
6. feb 2011

Baby vsetkym februarovciatkam zelam krasne druhe narodeniny, vela vela zdravicka, lasky a spokojnosti do zivota. Nech nam tie deti rastu co najpomalsie lebo ten cas straaasne leti ach..

kvietok23
6. feb 2011

vsetko len to naj naj naj nasim krasnym detickam z februara 2009 - boze ako to leti :(

andrea142
8. feb 2011

Ahojte
hlásim sa po víkende, už je po svadbe a mňa bolí celé telo 😅 ...........nakoniec som vydržala do štvrtej ráno a na druhý deň som ledva vstala z postele. Lili brala svokra domov niečo pred 21:00, tancovala a behala s neterkami. 😀

včera som bola s malou aj u lekárky lebo v sobotu mala ráno znova zvýšenú teplotu a začala kašlať, tak jej robila CRP ale mala negatívne ,tak sme dostali sirupy na kašeľ a keby sa to nezlepšilo tak asi vo štvrtok antibiotiká, lebo aj cca 2 týždne dozadu kašľala .

a pridala som sľúbené fotky 😀

martinka17
8. feb 2011

@andrea142 no konečne, som práve myslela, že už si rodíš 😀 Krásne fotky, ste boli obe nádherné, a ako pekne papá sama. fešanda 😵

andrea142
8. feb 2011

@martinka17 : no obložená servítkami ,aby sa neojedla, aj tak si no mojich šiat utierala nos 😖 😀 ...plus tvrdohlavá ,lebo nedovolila aby som jej dala čo len jednou lyžičkou. ...a ďakujem

že rodím 😀 😀 😀 no v nedeľu som si to želala ráno o 9:00 som bola polomŕtva ,hlava ma bolela ako keby som pila ja a nie muž 😀 a o chrbáte ani nehovorím 😀

martinka17
9. feb 2011

@andrea142 konečne som tu, počúvaj, ty keď porodíš, môžu to tu rovno zamknúť, to nebude si ským písať🙂 Sme spali u našich, som bola off 😀 😀 😀 Čo máš nové? všetko máš už pripravené?

katulikzlatulik
9. feb 2011

ahojte februarovky... som tu daaavno nebola.... som sa chcela spytat, ci mi viete poradit, ze kedy sa maju papat tie jacmenne semienka - od ktoreho tt? myslim, ze viacere februarovky sme ich pred 2 rokmi brali 😉

katulikzlatulik
9. feb 2011

joooj nie jacmenne, ale LANOVE semienka 🙂

andrea142
9. feb 2011

@katulikzlatulik : no neviem od kedy, ja som si na ne spomenula až 36tt tak si ich dávam ale iné baby v téme marec ich jedia už skôr ,že je to dobré aj na zápchu tak asi je to jedno 😅 ....neviem naozaj ......

@martinka17 : nové jedine to že som bola na poradni 😀 , všetko ok, dali ma aj na monitor a v piatok idem na UTZ asi mi tam bude kukať aj jazvu po CR a pokecáme o pôrode........že pobalené veci 😅 😅 😅 nejako to flákam hoci som začala už asi pred mesiacom ale ešte mi chýbajú nejaké veci do pôrodnice a musím vyprať veci čo beriem malej do pôrodnice takže si zatiaľ všetko hádžem na mini kufor čo som si dala doniesť z pivnice aj tak si asi budem musieť zobrať najväčší.............. muž si už srandu robí že sa sťahujem 😀 😀 😀
mama sa podujala ,že mi vyperie a vyžehlí vecičky čo mám pre malú ,že stačí ak jej to muž zoberie kým budem v pôrodnici. postieľka je u nej ešte tam chce dať namontovať nejakú skrinku aby Lili po nej nelozila. tak asi všetko 😀 😅

martinka17
9. feb 2011

@andrea142 tak to si celkom dobre pripravená🙂 Ale vážne, veď muž sa postará, ak by bolo treba🙂
A žehlenie, to si pamätám, ja som nevládala stáť, tak to nakoniec žehlila mamina, si na to zgustla 😵
Idem skúsiť spať, mám sa na prd, lebo mi blbnú hormóny a neviem poriadne spať a chrúst začal vstávať o 6 😢 😀 😀 😀 😀

andrea142
9. feb 2011

@martinka17 no ja som sa tu chválila ,že malá zaspí sama čo jej aj pravda a moc sa vytešujem ale zase ráno sa sťahuje k nám do postele 😀 .....minule dokonca muža v nedeľu vyhadzovala z postele ,lebo keď ide cez týždeň tak už je v robote tak v nedeľu nemala tatov vankúš 😀 😀 😀 ........... no idem aj ja spať , tiež som teraz žehlila a necítim si chrbát. .........dobrú noc

andrea142
11. feb 2011

po dnešnom UTZ má malá 2800g 😀 .....takže za cca. mesiac by mala mať o kilo viac ......tak bude ako Lili 😀 alebo väčšie 😀 😀 😀 to ma porazí 😅

andrea142
11. feb 2011

jedno nechápem prečo MK ukazuje 37tt a pritom som 36+2tt ....nemalo by to ukazovať 36tt????? 🙄 ......................už moc rozmýšľam 😀

olifcek
11. feb 2011

@andrea142 36+2 je uz predsa 37 😀

andrea142
11. feb 2011

@olifcek ...no hej len sa mi to zdá tak veľa, ja to beriem ešte ako 36 😀 😅 a potom si kuknem na to číslo a stresujem 😀 😀 😀

martinka17
12. feb 2011

ahojte, taká pekná téma...my máme trošku stres doma, dnes tretia oslava, ale kámoška s amlým je chorá, tak príde len polovica hostí. A švagor v nemocke, tak aj som smutná, ale asi je na tom lepšie 😀 Aspoň u nás bude spať sestra, sa tešííím 😵

@andrea142 už toľko nepremýšľaj 😀

andrea142
12. feb 2011

@martinka17 😀 😀 😀 to už s tým pokročilým štádiom tehotenstva, ... 😀 začínam stresovať

dnes som to prehnala s upratovaním 😖 kríže mi idú odpadnúť a to som spravila iba horné tri izby a vydrhla kúpeľku a ešte periny som natiahla nové a kukala o okne ale to asi nechám na mamu 😅 ,by si pomysleli ,že mi asi preskočilo 😀 😀 😀 ....................ale môžem si za to sama lebo minulý týždeň som bola lenivá a nič som nespravila a potom sme išli aj na svadbu, tak som to dohnala teraz 😅

martinka17
13. feb 2011

@andrea142 no toto by si už robiť nemala, to je pre teba príliš námaha. Mňa v noci 3 krát zamzrlo v krížoch, príšerná bolesť a nevedela som sa pohnúť, ach jaj, musím cvičiť a masáž dať ☹

andrea142
13. feb 2011

@martinka17 : len to že kto mi to urobí, no veď o mesiac to už čaká muža to sa už naozaj nebudem naťahovať s perinami. tie kríže mi idú odpadnúť, včera večer mi potom aj brucho tvrdlo, teraz zase si tam malá robí gymnastiku 😀 😀 😀 .....no uvidíme čo povie doky v stredu 😀 .................síce dátum 14.2 by nebol zlý 😀 😀 😀

martinka17
13. feb 2011

@andrea142 tak to by nebolo zlé, keby sa malá poponáhľala. Na druhej strane, mne brucho tvrdlo od 7 mesiaca a rodila som len 3 dni pred termínom. Ja viem, že ti to spraviť treba, ale možno je potom lepšie po trošku, nie? Ja som ku koncu nevládala ani chodiť, posledný mesiac mi po pár metroch tvrdlo hneď brucho 😅
Len vydrž, budete čoskoro o jedného viacej🙂

andrea142
13. feb 2011

@martinka17 z jednej strany by to bolo dobré ,lebo niekedy toho už mám naozaj dosť. z druhej strany by som bola dobre vydesená 😀 😀 😀 ..........................vôbec nič sa mi nechce a to zajtra ráno strážim obe neterky 🙄 ...zase sa iba hádať budú už teraz mám tlak 150 tak zajtra budem mať 300. 😠 hoci staršia už v sesptembri ide do školy ale niekedy je horšia ako Lili 🙄 ..............

aj dnes čo sme boli u mamy lebo otec mal narodky tak nás zavolala na obed no ale aj u cigánov je tichšie. bola tam ešte babka a teta tak sa museli ukázať 🙄 ................. po celý čas staršiu ani nenapadne sadnúť si na stoličku ( majú dve malé umelohmotné ) ale teraz si musela sadnúť, tak samozrejme menšia hneď hysáky ,že to jej jej stolička a už revala dušu, tak aj staršia ,že to je jej stolička a nemôže na nej sedieť 🙄 , potom ešte kvôli daľšej veci sa pohádali. tesne pred obedom, tak menšia zase hysáky potom už len revala, tej sa nič nedá povedať ,..........no hotová kalamajka 🙄 😠

martinka17
13. feb 2011

@andrea142 tak tvoje neterky a oslava..to mi pripomenulu 80-tku mojej babky. skoro som ušla. Boli tam 2 deti, ale tak hlučné a nevychované deti...katastrofa. Aj také hrozne nevychované ostali 😠 ale hluk narobili vtedy ako malá osada.
Samko je tichučké dieťa, bola v sobotu kámoška s malou, má len 15 mesiacov. Keď tá raz "skríkla" na mamu (ešte nerozpráva), tak sa chrúst až rozreval.On sa večne ľaká🙂
Ináč som mu dnes so sestrou kúpila drevené koľajnice k drevenému vláčiku (ten má už pol roka a rááád sa s ním hraje), tak sa s tým hral hodinu 😅 😅 😅 😅 a to som 3 mesiace uvažovala, či to využijeme 😵

andrea142
13. feb 2011

@martinka17 ani ja som k tomu nemal ďaleko, niekedy sa mi tam už ani nechce, lebo tá menšia nič iné nerobí iba sa hádajú s Lili a potom reve, ak ju na niečo upozorníš : napr. aby neutekala, nehulákala ...... tak kašle na teba, ak sa s niečim hrá LIli tak reve ,že ona sa stým chce hrať, ( nehovorím ,že to Lili nerobí ,ale ak ju napomenie ,prestane ) ,keď jej to potom Lili dá ( ak sa nezatne ) tak to hodí o zem a reve pre nič ......... keď je doma staršia tak tá je horšia ako Lili a menšia dokopy ............... no radšej nerozpisujem ,lebo sa iba naštvem 😖

andrea142
13. feb 2011

@martinka17 k tomu vláčiku : to tak býva 🙂 aj ja som Lili mala na narodeniny vyhliadnutého poníka čo sa ošetruje ,len potom nejako ,keď sme išli kupovať som sa nevedela rozhodnúť či naozaj to alebo iné. nakoniec sme to kúpili a malá je celá bez seba 😉

monika77
14. feb 2011

ahojte kočky,,,dodatočne prajeme lili všetko najlepšie k narodeninkám

martinka vy ste už oslavovali či ešte len budete? my zajtra takú mini oslavu domka a v sobotu príde celá rodina,,,torta konečne vybraná tak som zvedavá ako ju upečie cukrárka

čo máte nového bambuľky,,,nejak sem ani nestíham písať
skúšali sme opäť na nočník ale neúspešne,,,už som fakt zúfalá,,,,proste nechce a hotovo a ani mu nevadilo ked bol mokrý,,,a tak by ma touž potešilo,,,bo ho chcem od marca dať do škôlky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre