Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

yvka1
5. máj 2009

Baby a ako mám nášho malého odnaučiť od spinkania na brušku,keď on to inak ani nevie.Plače aj hodinu bez prestávky a hneď ako ho otočím na bruško tak spí.najviac sa bojím hlavne preto že som veľa čítala o tom syndróme nhleho úmrtia.

marya
6. máj 2009

Caute baby 🙂 ,

Yvka ja to mam s Petkom podobne, velakrat na chrbatiku reve, a na brusku je kludny a lahsie zaspi, tak cez den spinka len na brusku. V noci ked ho davam spinkat, ho najprv uspavam na brusku a ked uz spinka, tak ho prelozim do postielky na chrbatk a potom vydrzi pekne spinkat az do rana 🙂 Teraz uz bezne spinkava od 12 do 6:30 aj viac niekedy, a potom este dalej do deviatej, ja sa pri nom lepsie vyspim ako predtym ked som musela vstavat do roboty 😅 😀
Mojsejovka, ja ho mam tiez pri sebe, sice je v postielke, ale mam ju hned pri posteli a bocnicu sme vybrali, takze je hned vedla mna...tiez spinkaval so mnou, ale som sa bala, ze ho prilahnem, lebo odkedy uz prespinka celu noc, tak aj ja mam tuhy spanok a len tak lahko sa nezobudim...tak preto musi byt v postielke...

marya
6. máj 2009

Anit, Rebeka je rozkosna 😵 Veru, strasne rychlo rastu tie deturence, teraz ked si pozeram fotky Petka ked sa narodil, ani verit sa mi nechce ze odvtedy ubehli len tri mesiace, tak velmi narastol... 🙂 Ked sme ho prvykrat polozili do postielky, tak tam vyzeral taky malicky strateny, a teraz je to taky velky slon, ved uz zdvojnasobil svoju porodnu vahu... 😀 a narsatol 17 cm 😀

zuzi26
6. máj 2009

ani nehovorte, mojej sestre sa v pondelok narodil syncek Tomasko, vcera sme ich boli pozriet a nechapala som, aky velky rozdiel bol medzi nimi. Hanka je uz velka baba 🙂 A to mal Tomasko 3800g...

marya
6. máj 2009

Jej Zuzi, gratulujem sestre k Tomaskovi 😵 😵 Pozrela som Tvoje foto, Hanka je krasnucka, ake ma super vlasky, nas Petko je skoro uplne holohlavy 😀 dufam, ze mu nieco narastie, ze to uz nie je trvala plesina 😀 😀

zuzi26
6. máj 2009

dakujeme marya, hanka teda riadne haro a zatial jej ani nepada - my sa smejeme ze sa narodila s ucesom..Petko je krasnucky chlapcek, dobre ksichtiky hadze 😉 no neviem po kom ma hanka to haro, mne teraz brotalne padaju vlasy, aj tak ich mam jemne, tak neviem co mi po kojeni na hlave ostane..aj vam padaju, co s tym robite, beriete nejake vitaminy?

darmka
6. máj 2009

Ahojte, k tomu spinkaniu by som mala otazku, ako ich prikryvate. Ja ked ho prikryjem s klasickym paplonikom, tak ked sa zobudi je minimalne do polovice odkopkany. Kym bol v perinke to bolo jednoduchsie a vedela som, ze mu je pekne teplucko. No neviem, pouzivate niekto tie vaky na spanie?
A este tie, co iba kojite, ako vam prespia v noci? Len mi nepovedzte, ze celu noc. My sa budime skoro stale kazde 3 hodiny. A nadranom okolo 4.00 nam trva asi hodinu, niekedy aj viac kym zaspime.

nada.hope
6. máj 2009

Ahojte maminy 😵 ................ tak my sme sa dnes vratili z poradne bez zaockovania, nakolko chcem Ninku zaockovat aj vakcinou rotarix, ktora sa musi objednat, tak som ju objednala a zajtra nas caka den D spolu s prvou ockovacou davkou, bojim sa aj za Ninku, ale doktorka mi povedala, ze teraz uz tie ockovania nie su tak bolestive, tak ma trochu ukludnila, ved uvidime.............
Inac dnes mame presne tri mesiaciky a vaha 4920g a 56cm, trochu sme mimo odporucane tabulky, ale my to vsetko dobehneme 😵 😵 ..............

marya
6. máj 2009

Darmka, ja Petka prikryjem jednou lahkou perinou, a tu potom este scasti prekryjem tazsou, ktoru tak lahko neodkope, a zatial takto este odkopkany nebol 😉
A veru, ja Petka len kojim, a vydrzi v noci tych cca 6-7 hodin spinkat bez papania, uz asi mesiac takto fungujeme a je to super 😵 ja ho nakrmim o 12 ked idem spat, spinkame do tej 6-7, napapka sa a dalej spinkame do cca 9, a casto potom znova do 11... 😵 😵 ale zas cez den papame kazde 2-3 hodiny, niekedy aj po hodine si vypyta... 🙂

Nadi, nic sa neboj, Ninka to zvladne v pohode 😉

Zuzi, mne vlasy vypadavali este pred tehotenstvom, vtedy som brala panthenol a to dost pomohlo, takmer uplne mi prestali padat, potom tehotenstvom sa mi to upravilo a teraz mi tiez nepadaju skoro vobec, tak snad uz ani nebudu tak skoro 🙂

mojsejovka
6. máj 2009

aj každú pol hodinku niekedy.. 🙂

nadi.. my sme boli na očkovaní dnes, Taminka má síce zvýšenú teplotu - 37,9, ale vôbec nie je mrzutá, ani ju nič nebolí, dokonca sa už usmievala asi pol minúty po očkovaní.. 😀
jeeeej, to sa ti ešte dobre nosí na rukách aspoň také 5-kilové bábenko.. 😉

zato moja malá je ako slon.. 😕 už má rovných 7 kg.. 😝 😀

darmka
6. máj 2009

Marya, a kedy Petka vecer ukladas?

andrea142
6. máj 2009

ahojte

my sme dnes boli u doktorky 2krát. ráno nám brali krv a robila výtery a potom na poradňu som sa ešte vracala.
vážime 5470g od minulej stredy pribrala 150g. pani doktorka nás aj pochválila ,že pekne a aká slečna už je. 😀 a kázala nám dojsť na poradňu o dva týždne, vtedy ju budú aj očkovať.

dúfam ,že už krv nám nebudú brať alebo až keď už bude mať 18 a pôjde sama. strašne plakala ☹ skoro som sa tam rozplakala aj ja. dokonca jej zobrala krv z toho miesta ako dospelému človeku a má tam takú malú modrinu a ja som si myslela ,že jej bude brať z pästičky.

ohľadne zaspávania večer, moja zaspáva na boku a potom sa posunie na chrbátik. na bruško ju dávam iba občas cez deň.

a2303
6. máj 2009

Ahojte,

Pozerala som aj Vašich chrobáčikov, sú krásne tie naše deťúrence 😵 😵 😵 😵
A fakt, každej z Vás tak rastú tie detičky ako mne 😵 😀 😵

Ja malú prikrívam dekou a potom nato dávam tenší paplónik.Ozaj, už musím odfotiť aj drevenú postielku, lebo už nám prišla asi pred mesiacom 🙂

Nám malá spinká ukážkovo asi odvtedy čo mala také 2 týždne. Len ju kojím, nič iné jej nedávam. Napr včera, zaspala večer o 20:30 a zobudila sa o 04:30, potom po 5tej zaspala opäť už napapaná a spala do rána do 08:30. Fakt sa nemôžem sťažovať... Len som zvedavá čo bude, keď pôjdu zúbky....

patkao
6. máj 2009

darmka vitaj v klube..my kojime v noci tiez skoro kazde 3h,uz par krat sa stalo ze prespala AZ 4h vkuse..ja uz by som dala neviem co za noc bez vstavania..

vierica
7. máj 2009

Ahojte baby...V prvom rade vy som vam chcela pogratulovat ku krasnym deturencom...ja som sem niekedy chodila na zaciatku ked som otehotnela, a potom uz nejako nebol cas...Darmka, ja maleho prikrivam dekou. zijem v USA a tu su ludia velmi proti tomu, hlevne ked citam casopisy, knihy...Kvoli SIDS (Sudden Infant death syndrome). maly nikdy nemal v laske tie vaky, aj ked som ich sem-tam pouzivala. teraz je tu uz teplo, tak ho prikrijem dekou, pre pokoj na dusi..aj tak sa do 10 minut odkope.
ja som sa chcela spytat, spavaju vam deturence cez noc, teda celu noc? ja som stravila 3 dni v nemocnici po porode, tam spaval vseljako. Ked som sa vratila domov, prvu noc som si nastavila budik na kazde 3 hodiny a nakojila som ho. Druhu noc som zabudla nastavit budik a prespal celu noc. A odvtedy spava celu noc.. od 20.00 do 6:30 rana...Pribera super, doktorka bola z toho prekvapena, len mam problem, zetym padom nemam tolko mlieka...mate s tym niektora skusenost? ja som si pred 2 tyzdnami zacala o polnoci odsavat, trosku to pomohlo, ale bojim sa aby mi neodislo mlieko. aj ked zatial sa maly nestazuje...Skor sa bojim buducnosti...proste ako podporit tvorbu nejakou prirodzenou cestou... priznam a, nepijem skoro vobec, len ked som smadna ☹ Zivotosprava, tiez nic moc...Uz chodim aj do roboty kazdy druhy den na par hodin, takze je tazko nejak to kontrolovat.

nada.hope
7. máj 2009

Ahojte maminky, ................ tak prave sme sa vratili z ockovania. Najprv sme vypila rotarix a potom lava nozicka pneumokok a prava hexavakcina. Trochu sme si poplackali, dali sirupcek proti teplote a teraz spinkame, 😵 konecne to mame za sebou.

fodorka33
7. máj 2009

ahojte ja len tak narychlo maly doteraz sa budil iba raz a teraz v noci zaspal nam o 20:00 a vstal o 5:30takze super🙂
len mame od pondelka obrovske sopliky a stekaju mu do hrdielka tak kasleme kvapky nepomohli tak ideme na krcnonosno usne a uvidime....inak sa mame dobre len tie sopliky nas trapia...a uz som mimochodom ochorela aaj ja vcera ma zacalo dost boiliet hrdlo....

patkao
7. máj 2009

maminy mne ninka zacala pokasliavat a trocha aj kýcha, akoby na nu nieco liezlo..neviete nieco ako prevenciu? ani neviem ci mam s nou chodit von, aby sa to nezhorsilo 😒

fodorka33
7. máj 2009

tak patkao mi von chodime aj doktorka hovorila aby sme boli vela na cerstvom vzduchu ved mala nema horuckunnie?ved ked je ´´u dobre oblecies tAK ju len zober von nech sa vyvetra 😉 vies co mne este doktorka odporucila nech si kupim pre maleho CEBION C ale je este aj MULTI.

andrea142
8. máj 2009

ahojte
dobré ráno 🙂

patkao: aj moja je chorá ,máme soplíky a kašleme a tiež s ňou chodím von. potrebuje aj čerstvý vzduch.

wewe8811
8. máj 2009

pekny vecer prajem, nasa bambulka vecer zaspinkava na chrbatiku. Aj cez den velmi rada spinka na chrbate, ale radsej som ju zacala polohovat na bok, lebo sa jej plostila hlavicka 🙂
Nam ockovanie lekarka prelozila, lebo Zoeinka ma iba 4,4 kg. Posledny mesiac pribrala iba 400 g, predtym 1 kg mesacne, takze este pockame. Nam tiez zo zaciatku dost grckala az prudom. Ale ja mam skor pocit, ze to bolo z toho, ze sme ju prekrmovali. Ved aj tak rychlo priberala. Spinka stale na trosku vyvysenom matraci, resp. po nakrmeni ju davam na ten kojenecky vankus. Teraz ked sa skamaratila s dudlom, tak aj menej papa a grcka len sem tam.
Dnes sme absolvovali spolu s malickou prvykrat dlhy potravinovy nakup a musim ju pochvalit, ze bola perfektna. Najprv si asi hodinku pospinkala a potom sa len obzerala, ze kde to vlastne je 😀
Mna bolelo hrdlo minuly tyzden, tak som nasadila na kloktanie take svajciarske kvapky a super to preslo, tak sa tesim.

lenk30
9. máj 2009

Dobré ránko,

tak ja sa tu vytešujem, že mi začal spinkávať. vstáva na papanie o 21 - 3 - 6 a vy už máte takýchto super spachtoškov. No to máte super!
aj môj je veľľmi spokojný na brušku. a keď ešte nevedel pukať, to pokojne spinkal iba tak, lebo si tlačil na črievka.
patkao, my sme mali aj teplotku a aj tak mi doktorka povedala, že nech s ním chodím na čerstvý vzduch a ak kojíš, tak papaj ty oscilolo......... /to homeopatikum/ a cez mliečko sa to dostane bábu.

naozaj sú už veľké tie naše februárové babuliatka, už len pozrieť spätne na fotky. normálne už mi je ľúto za tým čo bolo. mám pocit, že ten prvý meisac som si ho ani neužila, že som ho strávila len s odsávačkou a masírovaním bruška a s rektárnou trubičkou.

ako dlho mávajú teraz spinkať cez deň? lebo mne začal viac spinkávať ako keď bol malinký. no ale to vtedy nespával vôbec

wewe, ty máš ale bambulku
🙂 🙂

tak pekný dník

vierica
9. máj 2009

wewe..mozem sa spytat ako polohujes malu...Moj maly spava vzdy iba na chrbatiku ( na brusku vrieska ako pavian, vobec nechce byt v tej polohe) a hlavicku ma otocenu vzdy do jednej strany a uz ma aj hlavicku splostenu...neviem co mam robit, ked ho aj otocim na druhy bok, behom minuty pocujem buchot v koliske a uz je hlavicka otocena v jeho oblubenej polohe. Aj som vystlala postielku do jednej strany, aj tak si ju otoci a ma ju neprirodzene otocenu smerom dokopca.

andrea142
10. máj 2009

ahojte
dobré ráno

vierica: ja malú ešte tiež polohujem. večer keď ide spať dávam ju na bok, keď sa zobudí jesť tak po jedení ju otočím na druhú stranu. tiež sa mi potom posunie na chrbátik ale hlavičku mi pekne otáča takže to má v poriadku. ak ti ešte malý nespí tak mu tam skús dať nejakú hračku ,ktorá ho zaujme a neotočí sa na zlú stranu. môžeš to robiť aj cez deň.

baby musím sa tiež pochváliť ohľadne večerného spánku. malú zvyknem kúpať okolo 19:00 alebo 20:00 podľa toho ako vyjde jedenie. potom sa mi budí už len o 2:00 a 6:00 alebo 7:00. takže sa pekne vyspinkáme

kvietok23
10. máj 2009

nas maly spinka tiez cca od 21 do 2-3 to sa napapa a potom okolo 6 papame a potom tak do 9-10 spinkame 😀

lenk30
10. máj 2009

takto večer všetkým maminkám všetko naj a zdravé detičky 🙂 🙂 🙂

Pridala som do albumu nové fotočky: ako civičí somárika, nejaké akty........

- babule malý mi zo spánku v noci začal tak spísknuť asi 2 x za noc, myslíte, že to sa niečo sníva´, alebo ho niečo zabolká, alebo čo?

a2303
10. máj 2009

Ahojte 🙂

Baby, ku dňu matiek Vám prajem všetko naj-naj a aby sme všetky boli super maminky a mali krásne a zdravučké bábätká!!! 😵 😵 😵 😵 ja som od malej a od ocinka dostala ku dňu matiek čokoládku 😵 ma krásne prekvapili, niečo som robila, prišiel Drahý s malou na rukách a držali spolu čokoládku... ma dojali...

Ako sa darí??? ja som dnes konečne bola prvýkrát cvičiť!!! Baby, cítim sa potom úplne super, fakt! Tak som si oddýchla a načerpala energie, bolo fakt super. Svokra zatial vozila malú v kočíku, tak sa malinká pekne vyspinkala a Drahý bol korčulovať. Tento dlhší víkend nám strašne ubehol.

Majte sa krásne a dobrú noc!!!

kvietok23
11. máj 2009

huraaaaa, maly mi spal od 20.30 do pol 3 a potom az do pol 8,sa napapal a spi este teraz 😀

kvietok23
11. máj 2009

ahojte, tie co kojite,davate v tychto teplach detickam vodu, resp. cajik? my sme dali vcera 1x a velmi mu chutila, len sa pokakal, tak dufam, ze z toho to nebolo ... 😒

patkao
11. máj 2009

kvietok ja len kojim, nedavam nic, ani vodicku, ani cajik..sice ked sme vonku si niekedy vypyta potiahnut mliecko od smadu, ale to mi neako nevadi..Anit ja uz som tiez chcela ist cvicit, stale mam +5kg a ani za nic sa to nechce pohnut, ale bojim sa trocha popri kojeni,aby som to neprehnala..tak zatial len chodim na dlhe prechadzky..Vy ostatne uz tiez cvicite??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre