Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

nada.hope
15. máj 2009

Nasa Ninka vyzera ze dnes ai ani nebude spat pozera panelak a jej ocka su ako keby vobec nechce spinkat, ja neviem asi je televizny maniak,.........................pomoooooooooooooooooooooooooooooooc

wewe8811
15. máj 2009

heidy my sme taketo pravidelne zachvaty mavali asi pred mesiacom, teraz je to tak sporadicky.

wewe8811
15. máj 2009

hehe nada nasa tiez hypnotizuje telku 😀

sue13
15. máj 2009

Praveze ona mi cez den vobec nechce spinkat. Ked zaspi tak max na 15-20 min. Inak cely den vsetko obzera, mrmle si, cumle rucicky a vyzaduje si nonstop pozornost 🙂

nada.hope
15. máj 2009

Heidy tak to klop klop nepoznam, mozno je to bolest bruska, to sme mali pred tyzdnom o 4 rano, to sme este nezazili ze malicka tolko plackala, ale zatial to bolo iba vtedy. ☹ Inac uz nam asi presli koliky, tak sa vytesujem 😵 😵

nada.hope
15. máj 2009

Sue tak ani nasa nechce cez den spinkat, dnes som spala viac ako ona, a to som jej nasilu drzala v ustach dudlik a nic.......................
Sme dnes ohovarali ocina 😀 😀 😀 😀

sue13
15. máj 2009

Heidy veru neviem poradit.
Aj nasa hypnotizuje telku 😀
Wewe uz nebudem provokovat 😉

heidy26
15. máj 2009

tak my koliky nemávame a ani sme namali. bolesti bruška poznám to nebolo ono.
Uvidím či to bude ešte pokračovat a v akých intervaloch. lebo to je taký zúrivo žalozstný plač. wewe a tiež o trvalo len tak cca pol hodky? a také decibely hrozné?

wewe8811
15. máj 2009

heidy ano, zhruba 20-30 min a potom ako by utalo a usmev 🙂
ozaj kocky mali ste niektora rizikove babatko? Nas predvolali na nejaku kontrolu na buduci tyzden a mam vyplnit aj nejaky dotaznik, ze co uz malicka vie, ako reaguje. Tak len zistujem, ze o ake vysetrenia islo...

sue13
15. máj 2009

Nadi to je super 😉 Aj my ohovarame kade koho spolu 😀
Babulky idem ja hotova spinkat. Tak pozdravujem babatka a nech pekne v noci spinkaju 😉 papa

wewe8811
15. máj 2009

sue dobru noc 🙂 my sa tiez pomalicky poberieme poumyvat, nakrmit, zalahnut a tisko dufat, ze budeme vstavat zase az nadranom 😀

heidy26
15. máj 2009

wewe my sme boli na tom vyšetrní v pondelok. nič len ti tam Zoe zmerajú, pozrú či reaguje na hračky a sami sa aj budú pýtať. ja som ten dotazník zabudla odovzdať, lekárka sa ma to všetko pýtala a hned si to aj zapisovala po PC, a ani si nevypýtala ten dotazník. takže taká banalita.

lusilia
15. máj 2009

Ahojte babulky. Ako zavidim tym, ktorym babatka spinkaju celu noc, ja som sa za tie styry mesiace este ani raz nevyspala, nas maly ma v sebe asi hodinky, ale povacsinou papa kazde tri hodiny a aj v noci a to potom ked sa napapa musim este odsavat, takze spavam tak hodinu a pol a zasa hore...no, hadam nam to raz prejde, niekedy sa mi podari odsat viac, tak mozem aj dlhsie spat, ale niekedy nehrozi...
Heidy, my sme to tiez mavali, bol to hrozny a neutisitelny plac, ale nastastie to uz tusim prslo, mozno sa obcas stane, ale uz ani nepamatam, asi to treba proste preckat a raz to prejde...
Wewe to mate ist na antolsku? my tam tiez ideme buduci tyzden, ale myslela som, ze to maju len nedonosene deti 😨 ktory den tam idete a na kolku?

marya
15. máj 2009

Sue, Karinka je strasne zlatucka 🙂 Ja praveze len kojim, a tak nikdy neviem kolko skutocne Petko spapa, ale papa hrozne rychlo, 5 minut a staci...ale zatial rastie pekne, tak snad mu to staci 🙂

A Sue, Nadi, vsetko najlepsie k narodeninam 😉

A aj Petko je televizny maniak, normalne kvoli telke ingnoruje aj mna ked sa mu prihovaram 😀

Aj zachvaty placu mame obcas, ale staci ho zobrat na ruky a je klud 😅

patkao
15. máj 2009

ahojte..tak o nevyspati mi rozpravajte..nasa mala v noci je kazde 3h a cez den spi len v kociku za jazdy..a dnes to bol uplny des,zaspala riadne az o pol jednej a spala do stvrtej a uz NIC! A to sa medzitym este kojila..a ja som musela rano na skusku,tak asi viete ako som vyzerala..mozno NINKA citila ten moj stres a preto bola taka..keby tak aspon dnes chcela pospaaat.. Oslavenkyne inak vsetko naj😉

bubatenko
15. máj 2009

ahojte,

tak mi spinkame tiež zatial celú noc, my zaspávame okolo 22,00 a ťaháme tak do 5-6, napapame sa a potom ešte potiahne do 7-8, ale ja presne ako ty Lusil každé 3h na odsávanie, ak nezaspím, už som na tom tak zle, že ma musí muž budiť, lebo ja ignorujem všetky budíky čo mám okolo seba 😀

Baby chcem sa spýtať, koľko vážia vaše dietky a koľko spapajú cez deň, lebo Adamko ma tichý reflux a museli sme ynížiť dávky na 120ml a to vypije denne tak 6-7krát , snažím sa 7, aby vypil aspoň tých 850ml denne, ale na jeho váhu by mal vypiť tak 1l mlieka. V pondelok sme mali 6300g a to sme za 20 dní pribrali iba 260g , tak mi povedala, že ho mám v noci budiť, ale mne je to ľúto a nezdá sa mi, že by mu chýbalo, ale na druhej strane cez deň začal viacej spinkať, ako inokedy, čo môže byť, že začína byť letargický z toho , že málo papa, ale aj nie... len sa mu žiada....... ja som tak vystresovaná z toho jedenia, neviem, či mu stačí, či nie... ked mu dám, tak papá, ale neplače od hladu skoro nikdy, iba v noci keď sa zobudí..... tak sa pýtam, ako ste na tom vy,

lusilia
15. máj 2009

Bubatenko, tak my papame priemerne 700-800ml, nikedy aj menej, niekedy viac...ale je to rozdelene na minimalne 8x, takze povacsinou aj viacej, naraz mi vela nespapa...vahu sme mali 30.4. 6200g...v pondelok nas budu vazit, tak som zvedava...
A teda ja by som ho na tvojom mieste urcite nebudila, ved nie je nad spokojne vyhajane babo...a teda Alanko vzdy place od hladu...

lenk30
16. máj 2009

dobré ránko,

krasul - my už máme po tom očkovaní, cez deň v poho, ale večer začal byťmrzutý a teplota mu vyšla na 38,5. tak som dala paralen - ten je aj proti bolesti. druhý večer mal ešte zvýšenú teplotku a včera už v poho.

rozoberáte vek? no ja tiež žádná mladica. v decembri som s bruškom na triezvo oslavovala 30tku.

Inak čo píšete o papaní, zasa vstávanie v noci, jačanie............to je asi "vekom", lebo to isté máme aj my. vstávam ako pri novorodeniatku
🙂

mamamima, tebe už vravela pridávať? môžeš mi poslať ten zoznam IP? máme rovnaké staré dietky, ale mne doktorka ešte nič nevravela

nada.hope
16. máj 2009

Ahojte maminy,................ tak mi sme dnes prespali az do 5 hodiny, Ninka dala mamine darcek aspon takto. 😵 😵
My sme po ockovani mali iba 37,4 tak som dala Nurofen sirupcek pre deti , moze sa od tretieho mesiaca odporucam maju ho v dvoch prichutiach pomaranc a jahoda, je tam aplikator ako injekcia, Ninke to chutilo 😵 😵 😵

andrea142
16. máj 2009

ahojte

dobré ránko

včera sme večer boli s manželom v kine, ale až potom čo sme malú uložili. domov sme prišli okolo 1:00 a kým som sa dostala do postele bolo niečo pred 2:00 a to si malá zmyslela ,že mama je izbe tak sa ide papať. takže do postele som sa nakoniec dostala o tretej 😀 .

Wewe, Bubetenko: moja tiež niekedy je všelijako. niekedy to stiahne za 10 min. niekedy jeme hodinu. teraz jeme priemerne 750ml a menej. chodíme každý týždeň na premeranie lebo mi a jedla málo. pred mesiacom to bolo okolo 440ml za deň. vtedy mi pribrala za 14dní 80g. teraz som rada ,že sme to zvýšili o tých cca. 300ml. ale čo som sa s ňou natrápila.......cez deň je každé tri hodiny a v noci sa budí dva krát okolo druhej a potom okolo siedmej.

včera som s ňou bola na prevážení a za 9 dní mi pribrala 270g 😵 😵 😵 ,čo nechcela lekárka uveriť ,a mamička bola v siedmom nebi 😀 😀 😀 😀 😀 ............ teraz váži 5740g

Bubatenko : ak sa dá odváž malého o týždeň ,že koľko ti priberie a ak málo tak až potom by som skúsila budiť ho večer

ináč mne od hladu tiež neplače ,len večer ale aj to je také ,že zamrnčí a ja už posielam manžela robiť jedlo. minule som pred ňou šibrinkovala s fľašou ,že čo urobí ale mala ju v paži 😀 😀 😀

marya
16. máj 2009

Ahojte baby 🙂

Bubatenko, ja mam podobne obavy ako Ty, ze Petko malo priberie...ako som pisala, papa hrozne rychlo, neviem sice kolko spapa, ale sa bojim, ze malo a ze z toho vela nenarastie, od hladu neplace skoro nikdy, len v noci alebo rano, tvari sa po napapani spokojny, a k dokine ideme teraz az po 6 tyzdnoch, tak vobec nemam aktualny prehlad a tom, ako pribera... 😠 inak mne Petko najlepsie papa v spanku, nezobudim ho, len mu cicik prilozim k pusinke, on sa hned chyti a papka 🙂
V noci by som ho ale nebudila na papanie, ak by nevedel papat v spanku, radsej castejsie krmit cez den podla mna...
Petko tuto noc opat celu prespinkal, papali sme o 23 a spinkali sme az do 6:30 😵 😵

sisa29
16. máj 2009

ahojte mamulky.tak ako to ide?u nas super nelinka len papka a spinka ani neviem ze mam druhe dietatko

pridala som novy album do februaroviek 2009 ze deticky ako rastu tak sa pridajte ak chcete.

lenk30
16. máj 2009

sisa, aké je tam heslo?

februar2009
16. máj 2009

Lenka heslo je februar

sisa29
16. máj 2009

jej baby deticky su nadherne dufam ze sa pridaju aj dalsie

marya
16. máj 2009

Jej Bubatenko, zabudla som napisat, ze som citala, ze v 3. a 4. mesiaci pre vylucne kojene deti je tyzdenny hmotnostny prirastok idelany medzi 70 - 150 g, takze podla toho za 20 dni je uplne v norme pribrat aj "len" 210 g 🙂

andrea142
16. máj 2009

aj ja som pridala fotku, teraz sa narodili a už majú 3 mesiace, strašne to beží 🙂

lenk30
16. máj 2009

aj ja som pridala fotku škera.
aké strašné počasie dneska, fuuj

baby ako ich teraz obliekate? ja som mu dnes dala: body s dlhým rukávom, zamatovú mikinu, také tenké tepláčky a na to rifličky, ale také tenké, len také imidžovky........ a kamarátka mi hovorila, že čo ho tak babuším. mne sa to vôbec nezdá babušenie. že ona by mu už nechala holé nohy, len ponožky 😒

caly8
16. máj 2009

je tam už aj moja malá 🙂

lenka a ja dávam- šušťáky zvnútra bavlnka body s dlhým rukávom, mikina a nemyslím,že by som ju babušila 😨 v žiadnom prípade by som jej nenechávala holé nohy..u nás je dosť chladno a pre také krpce by to mohlo byť dosť nebezpečné si myslím 😕

ludika33
16. máj 2009

ahojte babulky,

lenk30, tak dnes teda teplo nebolo. bola som s detmi vonku a maly mal na sebe dupajdy a na to som mu dala menzestraky take tensie trosku, ale hole nozky by som si teda netrufla dnes nechat. nedavam uz pancusky, lebo tie mame velmi hrube, fakt zimne, ale povacsinou ma dupajdy a na tom daco. asi zo dva krat mal ponozky a na tom gate dajake, ale to bolo u nas skoro 30

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre