Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

lenk30
23. máj 2009

dobré ránko.

Ja mám ránko. Lebo my teraz vstávame o 4. a o 8 zalomí, tak si schrupnem s ním...........

lenkahrehus, podla fotiek máš doma asi rovnaký kvietok, čo by sa len sedel. Ja mám zlý pocit, že mu je to zle na chrbtičku, ale on len v sede a vo vajci......hrúza, ale pýtala som sa doktorky, že pokiaľ nie je v pravom uhle - nie tlak na ritku, ale tlak na trtáč a nie dlho že už je to v poho. že jasné, že sa mu tak viac páči , keď má výhľad

riešite zase kilá? píšete,že brucho v 4. mesiaci - to ja vravím že v 5. Ale náhodou som včera zaznamenala prvý úspech, síce len 2kg dole - ale asi sa to nejak popresúvalo, lebo to aj vidím. No na bruchu som kocky nikdy nemala, ale ešte mám čo robiť. Ale už mám aspoň motiváciu na leto a už týždeň robím ráno sklápačky. Tak uvidíme, kedy dostaví efekt

lusil - ty píšeš, že chuddnúť keď prestaneš kojiť, ja som myslela, že práve pri kojení to musí ísť dobre. ale telo sa asi bráni............

no ešte dúfam, že keď dostanem menzes - že keď sa tie hormonálne zmeny ustália, že tiež kilá dole. Aj kamarátka mi vravela, že mám rátať s tým, že žena je 9 mesiacov tehotná a 9 mesiacov sa dostáva do normálu.

A vlasy? Mám pocit, že ich mám 5 na hlave a aj tie mi malý trhá -stále má plné ručičky. Tak pantenol sa môže? Ja som si zatiaľ kúpila pantenolový šampon

mima22
23. máj 2009

ahojte,
nasa natalka ma uz prvy zubcek vonku,ani sme to nepocitili ze by jej isli zubky je taka ista ako aj inokedy.
s natalkou musime chodit cvicit na rehabilitacie,lebo sa moc nehra s rucickami tak aj kvoli tomu.s nohami kopcuje o sto sest uz sa aj pretoci.
vase babatka su ako na tom?

marya
23. máj 2009

Dobre ranko 😅 Ja mam tiez este ranko, Petko este spinka, uz som sa stihla rano aj trochu ucit aj najest a on krasne spinkal celu noc, sme papali o 8 a odvtedy este stale spinka 😵 😵

Lenka, no aj nas Petko by len sediet chcel, vobec nechce lezat, dokonca uz sa zapiera na nozkach, a ked ho chytil za rucky, uz aj par krockov urobi, ale tiez si myslim, ze to na chrbticu nie je dobre, tak sa to sedenie snazim obmedzovat, ale co uz s nim, ked v lahu stale reve a len pri sedeni je spokojny, a najlepsie ak je pustena telka a moze cumakovat 😠 😀 😀
Lenka veru ja uz som kramy dostala davno a kila sa ma furt drzia jak kliest, takze to neplati, aspon u mna...

lenk30
23. máj 2009

mima, to je úprvý februárový zúbok 😀 supiš

marya, tak by sme ich mohli dať ležkať spolu, že ktorý viac jačí 😀

lusilia
23. máj 2009

Ahojte zienky.
Lenka, aj ja som si myslela, ze to pri kojeni pojde dole a nic, teda polovica isla hned po porode, ale druha ostala 😠 , tak teraz sa akoze ukludnujem, ze po kojeni 😀

clarissa
23. máj 2009

ja som pribrala asi 25kg..hroza....a domov s porodky som prisla o 12 lahsia..mne to ide nejako samo..ale drzim sa co sa tyka jedenia...a teraz drzim tu 90dnovu dietu aj ked je to masaker starat sao dieta,upratovat varit chlapovi a este zvlast aj sebe..a co sa tyka brucha to mam stale jak s plasteliny 😠

andrea142
23. máj 2009

ahojte baby neviete poradiť nejaké adresy na kolotoče na postieľku. mala som jeden objednaný v predeti ale už som to zrušila ,lebo prešli 3 mesiace a ešte stále nemajú na sklade.

lusilia
23. máj 2009

Andrejka v pondelok maju v lidli za super cenu a pekny 😉

http://www.lidl.sk/sk/home.nsf/pages/c.o.200905...

kvietok23
23. máj 2009

ahojte, boli ste sa uz s detickami kupat? my chceme ist v piatok do aquaparku a neviem, ci mu uz nekupime take to koleso, kam by si sadkal akoze a vozili by sme ho v nom 😵

krasulka
23. máj 2009

Ahojte, ako travite vikend?

my okej, dne ssom sa prezrala torty, co segra mali oslavu takze som full bleee 😀 😀 mala cely den skoro vobec nespala, sme boli u nasich na dome, a tam bolo dost ludi tak v takom kriku sa jej nedalo,ale vxdrala statocne az domov a potom doma zalomila hned ako sa najedla 😀 😀 😀

caly8
24. máj 2009

ahojte mamičky 🙂

mi máme naše prvé meninkyyyyyy 😵 😵 😵 ideme ku svokrovcom na menšiu oslavu ...

pekný dník vám

sue13
24. máj 2009

Ahojte 🙂
Elinke zelame vsetko najlepsie k prvym meninkam 😵
Moj brat ma dnes narodky tak tiez nas caka oslava. 😵
Dnes mi mala vstavala az o 8.30 🙂 spinkat isla o 21vej, tak sa z toho vytesujeme 😀
Peknu nedelu Vam zelam. 😉

lenk30
24. máj 2009

ahojte babule.

ja mám neskutočne vyrehlené dietko. on rehlí už aj nahlas aj zo spánku. idem sa z neho ušúľať.

a my máme tiež sviatok - minulý rok 24.5 bol náš drobček vyrobený 😀

tak pekný dník papa

terina25
24. máj 2009

Ahojte baby.

Elinke všetko naj k meninám. Aj naša Sofinka mala meniny 15.5. a svokra že ,, veď to nie je v kalendári ,,...Tak čo už.viem,čo jej kúpim na vianoce pod stromček - kalendár,kde bude aj meno naše malej 😀 😀

s tými príkrmami. ukončený 4 mesiac je,keď má 4 mesiace.takže naša malá má presne 29.5.príkrmy chceme začať dávať od 1.6.,tak som zvedavá ako jej budú chutiť.neviem,ale ja som dostala takú knižku od lekára a tam je písané ,že prvé sa majú dávať buď kašičky alebo začať zeleninou a dávať to vždy len na obed.má to vyzerať asi takto ,že prvý deň napr. 1 lyžička mrkvy, druhý 2 lyžičky a postupne pridávať a sledovať reakciu,či sa malá nevysype,či nemá alergiu.a keď uvidíme,že to dobre zvláda,tak pridaj k mrkve napr.aj kaleráb a zase sledovať reakciu.ja som kúpila zatiať kaše od nutrilonu - moja prvá kaša a takisto je tuším aj od nestlé .tým začnem.a mám kúpené aj mliečko s kašou.to sa dá do flašky vypiť.

s tými kilami som aj ja hrozne.brucho stále jak v 5 mesiaci a keď sa pamätáte ako sme riešili,keď sme boli tehotné,že si ani na ,,šušku,, nevidíme,tak ja ani dodnes 😠 No čo už.tiež som myslela,že kojením schudnem,ale nič pravdy na tom.a teraz už ani nekojím.krámy som už mala 2 krát a kilá sú stále na mne. a pritom skoro ani nič nejem...

vlasy mi tiež padajú.keby som ich lepila dokopy,tak mám už aj parochňu...

Janula tu už fakt dávno nebola.už by sa mohla ozvať a nielen ona.je tu veľa takých,čo tu už dááááááávno neboli.aj my to chýba,to naše klábosenie.

Mima:blahoželám k zúbku.dúfam,že aj my to tak prežijeme ako vy bez plaču a prebdených nocí.závidím v dobrom 😉

prajem vám krásny deň, aj keď to nevyzerá dnes na slnko 😒

terina25
24. máj 2009

pozerala som albumík.tí naši krpci sú krásni 😵 😵 😵 A niektorí koľko vlasov majú. Úprimne závidím.našej vypadali a ešte k tomu jej aj začali vlasy blonďavieť,tak vyzerá ako keby ani žiadne vlasy nemala.ale väčšinou čo pozerám,tak vaši krpci sú tmavovlasí 😉

terina25
24. máj 2009

a k tomu šerbľu. ja by som určite svoju malú v 4 mesiacoch cikať na šerblík nedávala.je to záťaž na chrbticu.ešte je nato dosť času.ja sama mám obrovské problémy s chrbticou a viem jedno,že určite nechcem aby moja Sofinka prežívala to isté čo ja každý deň.to je moj názor a dúfam,že lenka sa teraz na mňa neurazíš.

lenkahrehusova
24. máj 2009

Ahojte, Teri, neurazím 😉
My sme to chceli vyskúšať a keď jej to ide, tak sme to tak nechali 😉

lenkahrehusova
24. máj 2009

Inak sú aj rôzne výživy od 4 mesiaca. Ja sa na to opýtam doktorky a uvidím, kedy začneme prikrmovať .

Teri my máme kalendár a tam je meno Sofia 🙂

krasulka
24. máj 2009

Ahojte maminky,

tak uz zacinate prikrmami? aj ja zacnem asle asi az v juli..Mala mala vcera este len 3 mesiace, ved vsetko ma svoj cas.

Ja uz tentot yzden asi oprasim korcule a bycikel, lebo sa hambim takto exisstovat. A ide ma rozhodit ked vidim maminy 3 tyzdne po porode a su jak modelky.. a ze..no, vies, ja sa pri malej ani poriadne nevyspim..boha tam jak keby mne mala spavala hned od vecera dorana po porode 😠 😠 😠 a kila mi nepadli. 😀 😀 😀

ja si zajtra idem kupit ten pantenol a zinok na tie vlasy padajuce. A to su tabletky? ci nejaka vodicka na vlasy? hm? lebo to mame vsade uz tie moje vlasy, najvac ma to stve ked odbalimmalu a nikde pod plienkou ma zachyteny moj vlas..vrrr

mamamima
24. máj 2009

Ahojte maminky,

krasulka, vlasy padaju asi vsetkym mamickam okolo 3 mes...nakolko nam v tehotenstve krasne zhustli, teraz musia vypadat, aj pri natalke mi presne o takom istom case zacali padat...a teraz brutalne...
pantenol su cmulacie tablety, aspon co mam ja, zinok vitaminy a este je dobry zevraj LECITIN, skus v lekarni, ci zdravej vyzive.

my uz spinkame, dnes akosi neskor, ale aspon si rano dlhsie potiahne, dufam 😉

andrea142
24. máj 2009

Lusilia: ďakujem, zajtra ideme tete gratulovať k narodkám ,tak sa na to pozriem...a kúpim 😀 , vtom predeti ma naštvali keby som to bola objednala ešte keď som bola tehotná tak na druhý deň to mám doma 😠 ale ja som počkala kým sa malá narodí a on nie a nie dojsť.

baby mám otázočku: jedia vám krpci normálne??? ,lebo mojou je to horor. teraz mi už začala celkom pekne papať a posledné 2-3 dni je to na p... . slintá ako buldog, do úst strká všetko čo jej príde pod ruku ............. žeby jej išiel zúbok.?!?!

tie vlasy to je hrôza aj u mňa. predvčerom sestra prebalovala malú a v plienke mala môj vlas a hneď mi hovorí ,že na to mám dávať pozor lebo to malú môže štekliť aj možno aj preto mi nejedla............ a pritom dávam pozor ale dostanú sa všade.... 😠

andrea142
24. máj 2009

o mne tie vlasy nezhustli ani cez tehotenstvo. už som si myslela ,že na svadbe budem holohlavá 😀 , tak mi padali. potom síce už nepadali ale žeby zhustli som si nevšimla 🙂 .(svadbu som mala 18.10.08)

clarissa
24. máj 2009

ja malu prikrmujem mrkvickou uvarenou a rozmixovanou,pridavam aj platok zemiaka...a doktorka nam povedala na poradni ze uz mozme pridavat do mliecka kusok rozmixovanej broskyne ...mne sa to tiezzda este skoro ale kojene deti asi maju vyse vitaminov ako deti na UM,preto tie to musia dobiehat 😕

denkolc
24. máj 2009

Čaute maminky....ja som vás tu objavila až teraz, čo ma trošku mrzí, ale som rada, že vás čítam.....nejako máme podobné problémy, ako vidím...🙂))
Andrejka142, ja som sa vydávala 11.10.08...:-))) Ale už sa možno aj rozvediem čoskoro...dúfam, že také niečo tu nikto nezdieľa...he he he...
S tými zúbkami to bude asi drsné, nejako sa toho bojím, ale vidím, že malá začína slintať, samé bublinky má na ústach a prsty si pchá až do hrdla....srandovné sú tie detičky veru....
Mne vlasy tiež padali kedysi, ale teraz akoby uťal. A to som si dala z tmavých spraviť totálny blond..a držiaaa... 😅

patkao
24. máj 2009

tak mne nastastie vlasy padaju tak v norme,len ma zasa strasne bolia kolena..akurat vcera som dostala mrchu,fakt veru este mohla pockat,hnusoba..nastastie vobec nemam take bolesti ako som mavala,tak dufam ze to tak ostane..ani mne kojenim kila nejdu dole,pri malej toho moc nenaspim,vlacim sa s tym kocikom ako blazon a ta vaha sa zasekla a basta..ide ma z toho svihnut?,sa mi dnes v noci snivalo,ze som sa musela pred ludmi odvazit a mala som 101kg a kazdemu som len vravela,ze mam male babatko co kojim..muz sa rehotal na tom ako blazon,no je toto normalne aby ma to aj po nociach strasilo? 🙂

a2303
24. máj 2009

Ahojte 🙂

Mimka, gratulujem k zúbku 😵 😵 😵 😵 😵

Caly, malinkej všetko najlepšie k meninám 😵 😵 😵 😵

Ja sa hlásim len teraz, mali sme dosť rušný víkend. Baby, ja ešte stále neviem pridať fotku do spoločného albumu, viete mi poradiť?? Tak pridávam fotky len do môjho albumu. S malou sme si spravili spoločnú fotku 😵

K tým kilám, ja som už natom tak ako pred pôrodom. Ale ešte by som 2-3 kilá chcela zhodiť. Cvičím zatial len 1 týždenne ale bohužial strašne veľa jem. Ale kým kojím, tak sa nebudem v jedení obmedzovať. Až potom.
Predstavte si, boli sme u Dr a malá má 62 cm, ale len 5,5 kg..... ☹
Doktorka hovorila že minulý mesiac mi pribrala okolo 600 gramov (za mesiac) a teraz len 300 gramov. Ale že nevyzerá chudo, ale že je to málo. Uplne som z toho nervozna... Dúfam, že sa malá rozbehne, lebo mi pekne papá a prikrmovať by som ešte nechcela. Strašne by som si priala aby som ju mohla kojiť aj naďalej a prikrmovat ju chcem až od ukončeného 6 mesiaca. dúfam, že sa nám to podarí!!!
Očkovanie Rebeka nedostala, lebo jej ešte na ramienku pracuje to prvé očkovanie.

K tým vlasom, asi ich už mám dokopy 10 kusov. Straaašne mi padajú, ja vysávam len svoje vlasy!!!!
Baby, a keď kojím tak aj tak môžem brať nejaké vitamíny????

Majte sa krásne a dobrú noc 🙂

lusilia
25. máj 2009

Ahojte babulky, mna asi porazi...
Zasa som nestihala s mliekom odsavat, tak som malemu dala o pol noci 40ml mojho a ostatne mal 70ml umele...zobudil sa o 2:30, dala som mu moje, vypil malo, nejak nechcel, len 40ml, tak som ho dala k sebe na postel a stale zdvihal nozicky hrozne vysoko az sa pogrckal, ale len tak v pohode...no tak som ho potom dala do postielky, ze hadam zaspi a stale bol nekludny, furt kopcoval a za chvilu sa mi tak straaasne pogrcal, ze hroza...
A potom zasa grcal, ale uz len zlc, chudatko moje, bolo to hrozne, ako ho nadrapovalo...
Mna z toho asi porazi, to bolo uz treti druh mlieka a aj z toho mi zvracal, no neviem co budem robit, ked uz naozaj nebudem mat svoje MM ☹
Teraz moj zlaty haja, tak som zvedava kedy sa zobudi, ale nastastie mam teraz MM, tak aspon nieco...

xarah1
25. máj 2009

ahoj lusil aj ja som to zo zaciatku riesila tak ako ty ze moje mliecko a potom este aj sunar a mala sa vzdy dovracala az dr. mi povedala aby som mlieko pri krmeni nemiesala ze mam dat umele a svoje odstriekat a dat jej az ked budem mat celu davku a nie 20ml mojho a potom zbytok sunar lebo zevraj to je velka zataz na zaludok malej a postupne sme si zvykly

lenk30
25. máj 2009

Dobré ránko.

No vidím, že "vlasaté" sme asi všetky 😀 . Ja už sa ani nepozerám do vane, čo po mne zostane, keď si umývam vlasy, nech sa netraumatizujem.

Ten pantenol môže aj pri kojení?

Baby, tie ktoré kojíte, koľko asi cuckajú vaše dietky? Filipko od začiatku papakal len tak 10 minút. Ale teraz 5min. a kope a ošíva sa.............neviem či mu nebere, alebo má málo. ale keď sa odťahuje, tak vidím, že má plnú pusku, aj po lícach, po brade 🙂 , tak málo asi nie................ja nevie. ani som nič nové nejedla. len v noci pekne papá. Neviem koľko stiahne - lebo už sa mi nezmestí na tú váhu........

a2303, aj môj Fiipko bol riadny baculko a teraz už menej priberá, aj ajka, alebo kto to tu písali. Ale mne doktorka povedala, že už budú priberať menej, že je dôležité sa dostať na ten násobok pôrodnej váhy a teraz už sa budú aj vyťahovať do dĺžky........

lusilia
25. máj 2009

Xarah, no uvidim, ako to bude dalej, ale porayi ma z toho...a to inak mu nemiesam, len teraz uz bol taky nervozny a to umele kym som zarobila, tak som mu dala moje aspon co som mala, no nabuduce to skusim dat len umele..., ale uz budem rada, ked zacneme s prikrnmami, teda dufam, ze ich bude papat...

A Andrehjka, aby som nezabudla, za malo 😉
Denkolc, vitaj medzi nami 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre