Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

terina25
5. jún 2009

ahojte baby.

dodatočne všetkým LENKÁM všetko naj 😉

Katulikzlatulik:my máme tiež asi týždeň problém so zaspávaním.Nič nezaberá,ani nosenie na rukách, spievanie,kolotoč...Napapá sa o 18.00 a potom to ťahá bez spania do 22.00-23.30.a teraz najnovšie objavila,že vie jačať,tak to u nás vyzerá hrozne.susedia si určite myslia,že ju týram alebo čo 😀 Sofi tak neskutočne jačí,že jej až hlas odchádza, je to také pišťanie .neviem ako by som to lepšie pomenovala.Takže my jej dáme najesť o 18.00,potom ju nosíme,kým si grgne.tak sa hrajeme a potom z ničoho nič spustí taký rev že až.tak jej dáme okolo 21.00 zase najesť, zase nosíme, hrajeme sa, prebaľujeme a zistíme ,že je aj 23.30 😠 A zaspáva v kočíku.Ja len začnem spievať potom ,že KUKULIENKA a ona si už dá rúčku na oči a zaspí. 😀 A spí potom celú noc až do 6.00,6.30. Mňa tiež štve,že zaspí až tak neskoro.Nemožem si pozrieť ani telku, no skrátka hrúza...

ináč ,baby,čo ste porodili predčasne. moja neterka bola otvorená na 1,5 prsta a pozerala ju doki stále aj zospodu.to podľa mňa nemala nie??aj vás pozerali ??lebo neter bola presne v ten deň u lekárky a ona sa v nej vŕtala .no a večer jej odtiekla plodovka.podľa mňa to jej doki sposobila.Maličkého teraz preložili do inej nemocky.je v inkubátore,nemá vyvinuté pľúca.váhu má dobrú,ale s pľúcami má problém.chúďatko 😢

ak máte nejaké nápady ako uspať našu krpaňu,tak sem s nimi 😀

musím končiť,práve sa zobudila.spala až 30 minút ...

lulusy
5. jún 2009

Ahojte maminky,
vsetkym meninovym a narodeninovym vsetko najlepsie !!! 😵

tiez som si opat nasla cas na konika ... jednoducho nestiham
My sa mame celkom faj, az na to, ze ja som skoncila vo stvrtok v nemocnici na infuzii, pretoze som mala kolaps z vycerpania a v pondelok som pre zmenu mala teploty az 39 st. zbijala som pod 38 aby som mohla malu kojit, bola som aj u obvod. dr aj u gynekologa, ci sa nedje nieco s prsnikom alebo dole, som zdrava vsade, nic mi nie je, ale teplotovala som cely den, opat mi bolo povedane, ze je to z unavy, jednoducho mam slaby organizmus.... a to pritom moja Dominika je velmi dobrucka, papa kazde 3,5-4 hodinky, v noci sa budi len raz a ked nie tak ju budim ja ... Akurat v domacnosti som asi prilis makala, takze teraz to cely tyzden flakam a lenosim 😉
Ja neviem kolko papa Dominika, pretoze si to neviem odmerat, ale do 2 mesiacov jej stacil jeden prsnik a teraz vysaje obe, niekedy este nieco necha. Raz v noci ked spapala iba jeden a potom hned zaspala, tak som si odsala (nie do dna) ten druhy plny prsnik a na moje prekvapenie tam bolo 100 ml ... 😕 to bolo z toho ktory sa mi nalieva viac, cize odhadujem ze v pravom mam asi takych 60-70 ml....
Zatial jej to staci - aspon si myslim, pretoze ked sa dopapa, tak je kludna, vysmiata a hraje sa ...
Uz som na nej odpozorovala, ze ked ju hodinku po napapani nedam spinkat zacne cirkusovat a dozadova sa kludu a spania sama, ked to presvihneme tak ju ukludnime a uspime len na rukach, aj to zaspinka hned po 10 min. Cez den ju davam spinkat do kociarika, ked je skarede pocasie, otvorim v izbe okno dokoran, ju obleciem ako na vonku, trosku pokocikujem a hajuska na fajnovom cerstvom vzduchu 😅 tak ako aj teraz
A vecer po kupkani ked sa napapa, tak ju nosim na grgnutie a niekedy mi takto zaspi - ulozim do postielky a spinka do dalsieho papania, niekedy sa chce este vykecavat, ale to ticho ignorujeme, no niekedy sa neda a smejeme sa s manzelom na tie jej grimasy a ako pekne sklada pusinku ked blaboce 😀 a tie zvuky co vydava, hiiiika, mlaska, gagoce, smeje sa od ucha k uchu ... no proste na zjedenie 😵 taky cas nam zaspi az po takej hodinke, cize okolo 21-22 hod. Kupeme ju o 19:30-20:00.
Ma aj svoje dni, ked vecer nie a nie zaspat, vtedy si lahnem ku nej (postielku mam hned vedla postele) a hladkam ju hlavicke, po spankoch, ked vypluje dudku, tak jej ju dam spat, pritom ked zamrauci, tak len urobim pšššš pššššš ... chytim ju za rucku a tak mi zaspi, trva to sice niekedy aj hodinku ale zaspi, myslim si, ze keby som s nou manipulovala hore dole, na ruky, do postielky a pod. ze ju to viac rozrusi... takto je v jednej polohe nerusena.
Musim na to vsetko poklopkat KLOP KLOP ... nech to takto vydrzi ...
Ozaj mi ideme na poradnu a zaroven aj na ockovanie do noziciek az po 2 mesiacoch (cize uz o 2 tyzdne)sa mi to vidi velky rozdiel medzi poradnami 😨 Som velmi zvedava kolko vazi Domulka, pretoze 2 tyzdne sme mali take ze nam v noci vyspala 8 hodin cize bola bez papania a teraz papa kazde 4 hodinky cize ma o 2 davky menej ako keby jedla kazde 3 hod. Mne sa zda ze sa teraz "vytiahla" dufam, ze se na tom s vahou dobre, pretoze ked si porovnam kamoskine babo, kt. je o 5 t starsie tak mi Dominika pride k nemu utla. r 😒

Teri: nieje Sofinka len nervozna? moze to byt tym ze sa nevie ulozit, ze je az taka unavena, ze nevie ani zaspat.

lulusy
5. jún 2009

😀 v rychlosti mi usiel ypsilon na slove my 😀 to je tou materskou 😅

lulusy
5. jún 2009

Teri:
ja som sice prenasala ale do poslednej chvile ma pozerali vzdy zospodu a to kazdy tyzden od 34 tt.

andrea142
5. jún 2009

ahojte

terina: aj mňa lekár pozeral zospodu ten posledný mesiac ........ tak neviem ...... akúrat potom v nemocnici keď ma príjimali tak ma další lekár pozeral tiež a povedal ,že môžem špiniť .... čo aj bolo ..... a večer keď ma dali na monitor mi tam ukazoval sťahy maternice alebo čo to už bolo ..... už sa nepamätám 😀 a keď som to hovorila svojmu dokimu tak na druhý deň za mnou došiel a povedali mi že ma v stredu režú 😀

ešte k tomu uspávaniu: to čo napísala Lulusy je pravda. možno je malá unavená a preto nevie zaspať. mne sa to stalo minule ,malá mi už dosť mrnčala a kým som ju uložila spať tak mi trvalo ešte nejaké dve hodiny kým zaspala. bola strašne unavená a nie a nie zaspať. malá mi vydrží hore 1,5h to spolu kecáme alebo kuká na kolotoč je si ruky ...atď ...... potom už len dám dudlík, plienku, párkrát potiahnem kočík a už spí.

no ja som si privodila zápal obličiek. včera som mala 40°C teploty. ...... takže teraz ležím v posteli a už ma z toho bolí chrbát. malá je u mami. vlastne sme rodina invalidov 😀 okrem malej ... tatino má zlomenú nohu .... a kým sa skamaráti so svojimi barlami tak bude mať aj nos v sádre. dnes sa znova vysypal a má odretú druhú nohu.

fodorka33
5. jún 2009

mna doki nepozeral ten posledny mesiac lebo hovoril ze to je zbytocne ze porod sa moze kedykolvek rozbehnut ale aj tak som prenasala a v nemocke sa vo mne stale vrtali a nic mi neprivodili.baby prosim dajte mi vediet do IP v ktorom meste zozenem tu prvu ockovaciu vakcinu INFANRIX HEXA lebo ze ju stiahol vyrobca z trhu a maju len tie lekarne kde maju stare zasoby.

mamamima
5. jún 2009

dakujeme 😵 😵 😵

mna doki pozeral do 28 tt, potom az na porodnej, ze nie je dobre sa tam vrtat, tak neviem, ale bola som dost nervozna ked som nevedela ako to tam dole mam, ale pocula som od viacerych aj v nem. ze neradi sa vrtaju vo vyssom stadiu, tak neviem...

teri, aj my mame v poslednej dobe take problemy, ci so zaspavanim, proste so vsetkym, dnes je urevana, vsetko pcha do pusy, no to bude zas noc ☹ odhadujem to na zubky...doteraz byvala celkom dobra...

molly28
5. jún 2009

ahojte babulky zahlasujete za Soňulku?Ďakujeme

http://www.zlaticko.sk/index.php?page=fotogaler...

lenkahrehusova
6. jún 2009

Babulky, ďakujeme za gratulácie 😉

S malou sme super oslávili, taká bola zlatučká. Vo štvrtok mala meniny a v piatok 4 mesiace 🙂 ako to letí. Hotová slečna.

Ja utekám, ešte mám veľa práce. Zatiaľ sa majte krásne 😉

a2303
6. jún 2009

Ahojte,

Prišla som Vás pozdraviť na skok. Domáce práce volajú.... 🙄
Predstavte si malá mi ešte stále spí... večer o 9tej išla spinkať. Papala okolo 5tej, okolo 7mej a ešte stále spí 😵
Pomaly by už aj mohla vstať ale nemám srdce ju zobudiť...

Majte sa krásne a pekný deň!

lenk30
6. jún 2009

ahojt maminečky

My sme mali včera 4. mesiačik

🙂 no nám sa to nelepší ani s papaním, ani s nočným plačom - budú to určite tie zúbky, tak už len šúchame ďasienka. Už sú tu februárové zúbky?

Aj vaši drobci sa začali nahlas rehotať? ja sa idem na ňom upučiť.

Teraz dospáva noc, tak ja mám čas. dala som si dvojitú kofeinovú kávu, lebo už som ako chodiaca múmia........nech už tie zúbky vylezúúúúúúúúúúú

Dnes už sa mi presunul od jedného konca postele na druhý, len ten cieľový skok na hlavičku som mu prekazila....

Baby, jedna intímna otázka.....
🙂 ako je to u vás so sexom? My sme začali už 4 týždne po pôrode. nič nebolelo, super.........ale ja sa večer cítim tak pernamentne unavená, že jedným okom kukám na hodinky, že kedy kojenie a kedy zasa vstávame........proste to neni to čo bývalo. Momentálne by mi úplne stačilo hladkanie. alebo by som mala mužíka ťahať domov v obedných hodinách - to by ešte šlo 😀

a ešte: včera susedka prišla z pôrodnice s babulkou.............aj ja chceeeeeeeeeeeeeeeeemmmmmmmm. šibe mi?

mimacik
6. jún 2009

ahojte kočky, ako to tu čítam, vidím, že nielen naša Alenka je nervózna a reve ako pavián. tiež si myslíme, že pôjdu zúbky. kamarátkinmu synovi, ktorý sa narodil vo februári, vybehli už 2 zúbky. my už týždeň nespíme, no hrôza! dnes som kúpila Dologel - to je na zúbky, potiera sa ďasno, tak som jej to hneď natrela a o chvíľu zaspala. neviem, či od únavy, bo bola hore už od ôsmej, alebo jej to fakt pomohlo 😉 ak áno, teším sa na noc.

andrea142
6. jún 2009

ahojte

ďalší preležaný deň v posteli 😀 ......... už ma bolí chrbtica ....... našťastie teploty ustúpili ...... malá znova slúžila u mami 😀 ,večer som sa už nevedela dočkať kedy mi ju donesú.

Lenk: moja zatiaľ vydáva taký neidenfikovateľný, by som skôr povedala piskot a na konci že "hhhhhhhhh" , možno z toho neskôr bude rehotanie. ....... ináč moja má strašne tenký hlások a keď vykríkne tak takým piskľavým hláskom ,že to niekedy až uši trhá 😀

včera som sa tak nudila a kukla som na MK-cz a oni tam už majú február2010... 🙂 ... slovenky sa neponáhľajú

bambulla
7. jún 2009

ahojte a co tu dneska nikto neniiiiiiiiiiiiiiiiiii 😒

krasulka
7. jún 2009

Ahojte,

adka skore uzdravenie ti zelam, veru baby mozno sa to niekomu tak nezda ale je to dost narocne ked clovek len okolo toho babetka lieta ☹ treba aj ododychovat. A ja zacnem, miesto zehlenia pijem kavicku 😀

baby ja som kupila to HIPP karotka a jablko a zacala mom malej uz asi 3 den davat par lyziciek,ale fakt len tak trocha, ale zlata je ako to omiela v papulke a aj spapa. Uz nam dokina povedala ze mozem zacat, dala mi plno vseljakych brozur a knizociek a dokonca mi dala CD ze domaci lekar ze to jej syn napali, ze to sa mi zide aj v irsku a je tam strasne vela uzitocnych veci. 🙂

mojsejovka
7. jún 2009

ahojte..
leni.. so sexom u nás preeeeeeeesne tak isto.. 😀 😀 😀 a myslím, že to ešte dobrých pár mesiacov potrvá..
naša malá sa rehoce nahlas už dlhšie, ale teraz už oveľa častejšie ako predtým.. tato ju vie tak rozblázniť, že sa rehoce a výska a jasné, že potom ju dá mne, že uspi ju.. 😝 😀

andrea.. ja každý deň pozerám, že kedy budú ďalšie februárovky a stáááááááále nič.. 😲 čo žiadne nebudú??? 😀

krasul.. aj my už papkáme, tá hippková karotka s jablkom malej strašne chutila, na dva krát ju spapkala celú.. ale najviac nám berie brokolica rozmixovaná s mliečkom.. 🙂

lenk30
7. jún 2009

my sa kojíme, ale už mu dávam olizovať banánik, mrkvu, jablčko, kostičku z kuriatka 🙂
vaši drobci musia byť krásny, keď tak papkajú z lyžičky.........

baby a vy kombinujete s kojením tie príkrmi? či už nekojíte? ja začnem až po 6. mesiaci

lenk30
7. jún 2009

baby pod čím vám spávajú drobci? ja som kúpila takú postieľkovú sadu, ale tá perinka sa mi zdá ako karton, taká stojatá. do teraz to bolo v poho, do 2. mesiaca bol v perinke a pod dekou, potom som dávala túto perinu a založila na bok tak, aby sa nevykopal........ale už je vykopaný stále, tak neviem či by nebola lepšia deka, alebo tie spacie vaky sú také hrubšie? či na ne sa ešte niečo dáva? 😒

nada.hope
7. jún 2009

Lenka naša Ninka spava pod paplonom a zatial nebola odkopana, deku da zo seba behom minuty 😵

mojsejovka
7. jún 2009

leni.. ja sa ešte snažím kojiť, koľko sa dá, malej nejak klesol apetít, tak UM má len 2 krát denne také menšie dávky, takže ráno máme MM, desiata MM + príkrm, obed MM+UM, olovrant MM + príkrm, večera MM+UM.. a v noci sa už skoro nekojkáme, občas si ešte cucne, ale to skôr od smädu.. 🙂

naša Taminka spí s nami v posteli a máme jeden veľký paplón, tak nemá šancu sa odkopať.. ale keď spí sama, tak odkope aj paplón, má na to špeciálnu metódu.. 😀

patkao
7. jún 2009

nasa NINKA spava pri mne,pod svojim paplonikom a spavame pri otvorenom okne a vzdy je teplucka pekne.myslim ze jej to staci..

andrea142
8. jún 2009

ahojte

lenka: ja som odkopávanie vyriešila spacím vakom. sú aj letné ,tie sú tenšie a potom zimné tie sú hrubšie. malá dostala teraz taký letný a je naozaj dobrý.

kuknite album ako som ju ráno našla v postieľke. a to mala na sebe ten spací vak. odkedy nemá na sebe to široké balenie strašné polohy mi hádže.

patkao
8. jún 2009

baby ja sa zasa chcem opýtat, ako skladujete male vecicky co uz nenosite..ja rozmýslam ze do coho to idem davat..ci tie vakuove vrecia, alebo neake krabice..dajte neaku inspiraciu.. 😉

zuzi26
8. jún 2009

patkao ja som nakupila take ploche skatule v Ikey, mam ich asi 8 🙂 a postupne ukladam vecicky, potom dam skatule pod postel, alebo do rolldoru. Planujeme dalsie deticky, takze sa veciciek nezbavujem 🙂

patkao
8. jún 2009

ved to, ze aj my planujeme dalsie, tak si ich potrebujem ulozit tak, aby sa neposkodili, zatial ich mam v komode, ale pomaly sa tam nezmestime.. 🙂

sue13
8. jún 2009

Ahojte.
Ja male vecicky davam do vakuoveho vrecka. 🙂 Zaberu potom o vela menej miesta. A mam kamaratku ktora ma v lete termin tak jej posuvam vela veci. Ked vidim tie pidi vecicky ktore mala Karinka 1x alebo vobec tak ma chyta nostalgia 😀
Tiez pouzivame spaci vak a velka spokojnost 🙂
Andrea Lili je riadna vegetacka 😀 Som sa pobavila 😀

zuzi26
8. jún 2009

my mame zatial jednu skladovu izbu, tam bude o chvilu detska, takze zatial mam skatule tam, ale uz pre ne musim hladat miesto.. ☹

muriel293
8. jún 2009

ahojte babule,ja vás už vôbec nestíham čítať ,nestíham tuším skoro nič! Martinko vyžaduje obrovskú pozornosť cez deň,takže stále som s ním ešteže v noci spí,pár krát mi už prespal od večera do rána cca pätnásť hodín mno aspoň si aj ja pospím.
Večerné koliky už tuším aj pominuli a tiež máme skôr problémy so zaspávaním,aj by chcel ale sa mu nedarí....ešte stále po večeroch šprintujeme vonku s kočíkom :D Máme už 66 cm a vyše sedem kilov,konečne ho aj očkovali,mali sme problémy,bol choručký bral antibiotiká mal zápal v krvi,chytené ušká nos a hrdlo ale už je to lepšie,ešte má soplíky a trochu kašle...ináč je hrozne zlatý,šikovný,tušímže mu začínajú robiť problémy zúbky,býva nervózny,stále si špára prstíkmi v ústočkách hlavne ďasienka hm hm, za pár dní bude mať štyri mesiace,ozaj to rýchlo letí. Pomaly začnem variť mrkvu so zemiakom,som zvedavá čo povie. Z antibiotík dostal hnačky dokorka nakázala kúpiť mrkvovo-ryžovú šťavu ale mu nechutila strašne vrieskal ale ani sa nečudujem,to nemalo žiadnu chuť ble. Som zvedavá čo povie na varenú mrkvu,s henotu z obchodu som sa riadne nanervačila,ledva po lyžičkách zjedol pol tej malej flaštičky a všetko bolo od toho,zle sa to pralo! Tiež už mám plnú krabicu od vysávača vecí čo sú nám malé a netuším kam to dám.
Ináč doma na prd,s malým som stále ja,svokra mi s ním ani ň nepomáha odkedy sa narodil....Dobre babule,idem sa pokúsiť si tu dačo prečítať dúfam že sa mi hneď nezobudí. Držte sa a buďte zdravíííí pa pa

terina25
8. jún 2009

ahojte baby.

Lulusy:som na teba myslela,že si sa dávno neozvala.kašli na poriadok,prvoradá je DOMINIKA.keď je ona spokojná.ja sa už na neporiadkom doma radšej nerozčuľujem,lebo by som dostala infarkt...

terina25
8. jún 2009

s tým naším večerným plačom..to bude asi mliekom.sme zmenili na nutrilon HA.a ten je horký 😲 😖 mala od neho aj zelenú kaku a veľa grckala.takže teraz opäť prechádzame na ten maďarský.včera to už bolo lepšie,aj keď zase zaspala až o 22.00,no už vynechala dávko o 21.00.najedla sa o 18.00 a spala od 22.00 do 7.00.dúfam,že to už bude lepšie.chceli sme jej len dobre tým nutrilonom HA,ale to nemá význam.ani ja by som ho nepila - bleeee...

ináč naša sofi akosi prestala bľabotať.nevieme prečo.rehotať sa rehoce 😀 😀 ,aj sem tam zo seba dostane nejaké zvuky,ale to je všetko.predtým sa snažila opakovať a, e ...ale teraz len naprázdno otvára ústa a nič z nej nevylezie.neviem prečo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre