Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

a2303
17. júl 2009

Ahojte,

Boli sme v poradni, malá má 6250 gramov a 64 cm. Zatial len kojím a dávam jej cuckať vodičku. Ale ona si s flaškou masíruje ďasná 😵 Zúbky ešte Rebeka nemá, tak som zvedavá kedy.
Teraz mi spinká, tak musím ísť variť.

Majte sa krásne a opatrujte sa! 😵

muriel293
17. júl 2009

ahojte kočky,vďaka za infošky o čistení bimbiša... 😝 tak je potom dobre,dobre ho čistím xixi

My sme boli tiež na poradni ,váži 8012g a meria 70cm,už má cecky ako žena a riadne záhyby :D a konečne nemusí už nosiť poštolky,tak sa teším lebo v tomto teple by som v takom ani ja nevydržala! tiež ho druhý raz očkovali,aj mu to riadne očervenelo a stvrdlo a mal zvýšenú teplotu ale nič vážne. Na rizikovej ambulancii mi odporučila rehabilitácie lebo vraj v polohe na brušku nemá ruky v pravom uhle!!!! už som z tých doktorov na nervy,doma máva ale tam po hodine a pol čakania čo sme tam došli a on mal super náladu a robil tam šowku tak po tom čakaní ostal zlý urevaný a nervný,už keď ho pozerala nič nechcel robiť len reval 😖 tak mi detská doktorka povedala že nech počkám na kontorolu na neurologiii a podla toho že zatial nemáme rehabilitovať a pritom na neurologii mi povedali že je už ok len sa má začať pretáčať a bude dobre!

Počujte kočky,máte niektorá také mimčo čo chodí spávať veľmi neskoro? moje kamošky hodia drobcov o deviatej spať a spia do šiestej rána,môj si pospí od siedmej do ôsmej a potom vystrája do jedenástej alebo aj do polnoci kým naozaj zaspí. Neviem ako ho mám naučiť spať skôr,darmo ho uložím ešte tam dvíha nohy,ruky,hrá sa s dudlom alebo mrnčí! 😅

andrea142
17. júl 2009

ahojte

malá má teplotu 38 stupňov ☹ ............... ráno nič a keď som jej išla dať obed tak mi pritom iba mrnčala, mala horúce čelo, tak som jej zmerala teplotu .....

muriel: neviem či ti poradím ....... ja malú zvyknem ukladať po 19:00 alebo 20:00 podľa toho ako jej vyjde jedenie okúpeme ju potom dostane jesť a uložím do postieľky tam sa ešte chvíľu hrá s dudlom ,prehadzuje sa z jednej strany na druhú ...... a potom zaspí, niekedy keď už začne plakať tak len vojdem do izby párkrát pohladkám a zaspí.
....... párkrát sa stalo ,že som ju nekúpala ,vtedy mi horšie spala ........ si zvykla na to kúpanie a vie že potom saide spať. O tej ôsmej sa normálne prebudí? ...... lebo Lili sa zvykne prebudiť vojdem do izby nahodí úškrn ale keď jej dám dudel a pohladkám zaspí naspäť.

terina25
17. júl 2009

Ahojte baby.

tie teplá sú ale hrozné.Malá nám cez deň vobec kvoli nim nevie spať.minule som ju musela povyzliekať do hola a tak spala. našťastie včera u nás bola riadna búrka,tak si fajne pospala.teraz je vonku s tatinom 😉

Vy ako často chodíte do poradne?lebo mi sme boli v júni a povedal,že teraz máme prísť až v septembri.ale pojdeme bud.týždeň,aby nám ju povážili,lebo bude mať 6 mesiace a zapisujem si údaje do knižky 😀

ešte sa chcem spýtať ako obliekate krpcov na noc?lebo ja dávam košieľku a dupačky.no večer je jej v tom asi teplo a nadránom už asi zima.furt ju v noci kontrolujem,či jej nieje teplo alebo zima.už som z toho na nervy... 😖

muriel:aj naša Sofi mala také obdobie,že chodila spať okolo 22.OO-23.30.a to zaspala zásadne na rukách.no boli sme v tatrách a tam sa od toho nejako odnaučila.teraz nám zaspáva cez deň aj večer v kočiari.Neskúšala si dať malého do kočiara a kočíkovať ho?možno to pomože.a ja som malej jeden čas aj spievala.po takej hodine až dvoch mi to už riadne liezlo na nervy 😀

terina25
17. júl 2009

ináč my sme čo sa týka príkrmov skúšali asi už všetko okrem brokolice a dyni.včera už mala Sofi aj zeleninku s kuracím mäsom 😉 Zatiaľ musím poklopať,že nemá na nič alergiu.len akurát ju upcháva z mrkvy,zemiakov,ryže a banánu.Kašičky sme dali len raz - Nutrilon moja prvá kaša - dali sme asi pred mesiacom,ale nejako jej to nerobila dobre.ale od bud.týždňa asi zase začneme dávať.Sunár dávam už od 6 mesiacoch a včera som jej dala aj banánový sunár ,tak ťahala ako divá 😀

smily
17. júl 2009

Ahojte!
malej davam na noc len taky tienky byvlneny overalik, potom neskor v noci ju prikryem tensou deckou alebo len plenkou... v noci ked sa zobudi na kojenie tak ju prelozim ku sebe a potom sa ku mne schuli a tak spime do rana - nie je ani zima, ani teplo 🙂 cez den byva bud uplne vyzlecena alebo jej dam len tricko s kratkym rukavom... ale tie horucavy su hrozne...

terina25
17. júl 2009

tatino volal,že už idú domov z prechádzky,tak sa lúčim.zase som sa tu sama vykecala 😀

tak prajem pekný horúci deň.

majte sa krásne 😉

andrea142
17. júl 2009

terina :ja jej dávam body s dlhým rukávom a dupačky alebo ak má pyžamo tak také tielkové body aby nemala vonku chrbát a nato pyžamo.

idem aj moja sa prebudila.

darmka
17. júl 2009

Ahojte, k tomu obliekaniu. My mame teraz v spalni celu noc 26 stupnov. Ja malemu davam take opalovacky, kde rukaviky ma po lakte a nozicky zakryte po kolienka a dam cez neho este taku tensiu decku alebo paplonik.

janula10
17. júl 2009

andrea142 aj nas maximko mal dnes 37,9 som mu dala panadol sirup a zatial nema uz nic klesla, asi zubky alebo prehriatie tazko povedat

co sa tyka oblecenia v tychto teplach mu davam len body bez rukavou 🙂

bubatenko
17. júl 2009

ahojte,

tak aj my sa pridávame do klubu teplotových, od rána máme od 37,9-38,2, dala som mu paralen a klesla mu, ale už prestal učinkovať tak nám vybehla opäť na 37,7 - ale nás včera očkovali tak to preto, koľko môžu trvať teploty po očkovaní, že dokedy mám byť v kľude a kedy mám začať byť nervous 😒

inak my spíme v bodynku s krátkym rukávom a prikrytý je tenkou dekou - my sme pod strechou a v izbičke kde spíme je okolo 27-28 stupňov

patkao
17. júl 2009

my spinkame v bodycku s kratkym rukavom a zakryvam tenkym paplonikom..ked je v noci studena,len jej dam dupky a je to,ale to bolo len raz..

muriel293
17. júl 2009

hm ja keď dám vnútri malého do kočíka tak síce tam zaspí ale keď ho preložím sa zobudí,aj teraz nevie spať a chcel by,asi mu je teplo,mám ho v bodynku čo vyzerá ako tielko ale aj tak mu je teplo,prikrývam ho plienkou alebo tenučkou dekou v noci ale stále sa odkope,do spacieho vaku ho nedávam v tom mu je teraz teplo... 😖

Ak by som ho chcela uspať na rukách tak by plakal lebo sa mu v tej polohe nepáči...

Toto teplo zabije aj koňa! leze mi to na nervy! kúpila som Maťkovi koliesko sestra má bazén tak ho budem osviežovať a objednala som si tie nohavičky pre neho do vody dúfam že rýchlo prídu. Dneska sme s mužom nachystali štyroch holubov pre neho na polievku do mrazničky,joj skoro som plakala to nie je ako sliepka také milé vtáčence,dostali sme od kamoša že pre malého do daru ale bolo mi to ľúto ☹

xarah1
18. júl 2009

ahojte u nas konecne prsi bol riadny hic aj mala bola z toho dost nervozna a teraz konecne zaspala

lenk30
19. júl 2009

ahojte babule.
a čo tu tie teplotky? čo sú drobci po očkovaní?
muriel, mne filipko zle spinkáva, ale aspoň s večerným zaspávaním nemáme problém. dávam ho až o 21, ale to zaspí jak tráky. len položím, a ak už spiaceho nenesiem z prsníka, tak zapnem včeličky na kolotoči a spinká. keď bol maličký, aj keď som ho dala skôr, tak pred 21 mi nezaspal a potom sa oteplilo a s mužíkom chodíme večer sadnúť, tak pred deviatou prídeme domov. ale ak sme aj doma a zdá sa mi unavený, dám ho spinkať o 19 - tak aj tak pred 21 nezaspí.

v MT je dnes hrozné počko, ale som rada, lebo včera už mi plakal z tepla. sme boli od rána vonku, v tieniku, kupkať - tiež som nad ním robila tieň a potom zaspinkal v kočíku a zobudil s takým revom, tak išli domov, vyzliekla som ho do hola, sprchovali sme sa spolu a až potom sa ukľudnil.

dnes sme chceli ísť k segre, sa vrátili z dovolenky. a pred odchodom mi malý zaspal a ako naschval spí už 3 hodiny. to keby som chcela, aby spinkal, tak nič, alebo hodí 15 minútovku

baby.......joooooooj, ja dnes ráno dostala menzes. po 14 mesiacoch ........dobre bolo bez nich

muriel293
19. júl 2009

menzes mi ani nespomínajte,to ja mám už dosť dávno! a vôbec to neni lepšie po pôrode,skôr mám pocit že horšie,dlhšie to trvá, aj týždeń fňuk

Vidíte,to ma ani nenapadlo napustiť si vańu a tam si zobrať malého. A to ste aj vy klasicky vyzlečené alebo máte spodok z plaviek??? divná otázka čo? možno by sa mu tam páčilo somnou! ale ja som u svokrovcov vańu použila iba raz aj to tesne pred pôrodom naschvál,moc sa tu nelúbim kúpať...

mojsejovka
19. júl 2009

babenky, je tu ešte niektorá, čo nedostala menzes??? 😕 lebo ja ešte stále nič.. nieže by mi to chýbalo, ja sa zaobídem aj bez neho..
kamoška mi vravela, že do roka kojila a dovtedy nemala.. tak by som bola rada, keby aj ja by som tak dlho ťahala bez.. a kľudne aj dlhšie.. 😀

darmka
19. júl 2009

mojsejovka, ja som tiež menzes doteraz nedostala a vôbec mi nechýba 🙂, už som si tiež myslela, že som posledná

wewe8811
19. júl 2009

ahojte kocky, mojsejovka, darmka, ja tiez este nemam menzes a to uz v podstate nekojim (posledne tyzdne uz len sem tam a vcera som to asi oficialne zalomila ☹). Tento tyzden asi skocim ku gumkacovi na citologiu, tak sa ho spytam, ci je vsetko ok.

ludika33
19. júl 2009

babule chcem sa spytat, ze ci uz niektoremu babatku brali krv ako ste doma z porodnice a ked ano, tak odkial beru takym babatkam krvicku? z rucicky ci z hlavicky? au

wewe8811
19. júl 2009

ludika nasej bambulke brali asi mesiac po narodeni z hlavicky a z rucicky lebo potrebovali urobit viacero testov a v nemocnici mala malo krvicky. No a potom neskor, ked uz potrebovali len skontrolovat nejake veci, tak zobrali z prsteka. To bola uplna pohodicka, len pichla a zobrala kvapku krvi.

ludika33
19. júl 2009

wewe dakujem. trosku sa bojim. budu mu asi viacej brat ako len kvapka z prsteka, lebo mu budu robit kompletny krvny obraz. mne sa nejako nezda, ze nejako pomalicky a aj malicko pribera, lekarka mi vravela, ze je v norme, ale ze je chudsi ako ine deticky v jeho obdobi, takze nech sme si na istom. no ved dajako prezijeme hadam

nada.hope
20. júl 2009

ludka nasej Ninke brali krvicku asi po dvoch tyzdnov, ked sme sa vratili z porodnice, kvoli tomu ci jej zltacka z hlavicky a teraz ked sme boli na gastre tam nam doktorka brala krv z rucicky 😵

lenk30
20. júl 2009

ahojte babule. pridala som nové fotočky - aj z kupkania v kolese 😀

kvietok23
20. júl 2009

Leni, krasne fotecky, kde si kupila to koleso? lebo aj ja chcem taketo nejake, ked este malicky nesedia samostatne, nech sa moze opret o to 🙂

kvietok23
20. júl 2009

nasmu malemu brali na krvny obraz asi po mesiaci, co sme boli doma a z rucicky - prstika - nestiekla mu .. hrozne, uz nikdy viac ☹

caly8
20. júl 2009

ahojte...

tak menzes nemám ani ja ešte ale ja len kojím tak asi preto.. ja som malej nedala ešte nič okrem MM ani vodu ani čaj.. ale už si začínam zháňať infošky o príkrmoch ... aké dávate kaše? predpokladám, že nemliečne 😅 aké chutia najviac vašim drobcom? 🙂

lenka..malý je fešino poriadny kukla som foto bude to číslo 😅

musím pokukať všetky bábätká

mojsejovka
20. júl 2009

tak aspoň nie som sama s tým menzesom... 😉

wewe.. ja som sa na to tiež pýtala dokiho, že či je to OK, však ja som malú dokrmovala od 3 týždnov, .. ale vravel, že to nevadí..

ludi.. malej brali krvičku, keď mala 3 týždne, lebo slabo pribrala, vtedy jej brali z hlavičky a myslím, že je to oveľa menej drastické ako z ručičky.. ale keď už má andrejko väčšie vlásky, tak asi z hlavičky sa už nebude dať..

lenk.. Filipko si to v tom kolese užíva, ja už sa teším, keď nám rovno pod oknami otvoria plaváreň a už aj s malou nabehneme tam.. 🙂

caly.. my aj mliečne aj nemliečne, ak si vieš odsať mliečko, tak nemliečne asi.. mne sa odsať nedá, tak buď mliečne dávam alebo nemliečne a do toho pridám trošku beby..

andrea142
20. júl 2009

ahojte

tak my sme dnes boli u lekárky a máme nasadené antibiotiká. malá má herpes v ústach . ( presný názov som si nezapamätala ) v piatok mala poobede teplotu a potom mi ani jesť nechcela. ledva som niečo do nej dostala. som aj sunar kúpila lebo hoci sme na UM moc to nemá rada a myslela som si ,že jej nechutí beba.

mama a sestra ma hneď sprdli ,že to preto lebo jej všetko hneď strerilizujem ....................... no ale veď jej nedám do úst cumeľ čo jej vypadol na zem a zdvihla ho neterka a dala si ho do úst a mala aj soplíky .... akože to nemusím 😖 🙄

Ludika: mojej brali krv keď mala 3 mesiace a brala jej to z ruky a normálne ako dospelému. dokonca z oboch rúk lebo po prvej ampulke sa jej zrazila krv a musela ju pichnúť do druhej.

Lenk30: malý je zlatý v tom kolese ...... fešák 😀

Kvietok: také koleso majú v Dráčiku ..... v sobotu sme boli v Poluse v a tam som sa pýtala na kolesá a mali presne ten istý 😉

Caly: ja dávam od Nutrilonu prvú kašu a jablkovú sú od 4.mesiaca ..... aj jej to chutí a mamine tiež tá jablková 😀 😀 😀

kvietok23
20. júl 2009

andrea - a je to vhodne aj pre nase deticky,cize este pred polrokom? lebo sa mi zda, ze som uz draciku ci kde kukala taketo kolesa a tam bolo, ze az od 9kg ci od kolko... mi vravelli, ze pre taketo malinke deti to este nie je...ale ked ja chceeeem kolesooooo 😉 😅 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre