Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

krasulka
26. sep 2009

Muriel diky moc ☹ baby stale sa jej to drzi okolo tych 39 teraz mi zas spi, aspon ze jej chuti pit, to som rada. Dnes som si veru aj poplakala nad nou, kd mi zaspavala na rukach a take leskle ocka mala a celicko horuce. nenavidim to aj ked viem ze to je normalne ze takych veci bude viac..len clovek neviem co robit a ako pomoct...ach jaj nech su len vsetky nase deti zdrave..A najviac ma stvu taky curaci ktori si sami nicia zdravie kadecim 😠 😠 😠 a nic im neni

muriel este s tym kakanim ma napadlo, moja mala ked ma problem tak jej zarabam mlieko do kamilkoveho caju, normalne si zarobim do termosky kamilkovy caj a po tom je paradna kakanica 🙂

krasulka
26. sep 2009

Baby uz dlhsie som sa chcela opytat co je s Clarissou? ☹ ☹ ☹ ☹ chcela by som vediet ako sa s malou maju

mamamima
27. sep 2009

Ahojte, krasul, ja som kukala fotky na FB, ste tam strasne zlate, ty si ako dievcatko, podarena si tam 🙂

ja som tiez myslela este aj na Sue, ze sa dlho neozvala...

krasul, malicka je chorucka?? ☹ pocuj, nechcem mudrovat, mala by si zobrat moc na rozbor, teda neviem co si uz urobila, co nie, necitala som to...totizto Natalka mi dostala ako 8 mesacna hnisavy zapal ladvin, tiez bola dost dlho v teplote a ja ako hlupucka maminka prveho babatka som sa u dr nechala odbit, ze zuby al. viroza a nakoniec toto ☹ prisli sme do nemocky v poslednej chvili, ani si nechcem, predstavit, co by bolo keby...mala v moci ecoli, teda bakt. zo stolice, lahko sa dostnu do moc. trubice z plienky atd...nepodcen to radsej...drzim palce nech ju to rychlo prejde...

mamamima
27. sep 2009

krasul, teraz citam predch. stranu, ked ma stale teplotu, ja by som necakala a sla na pohot., to som si vycitala, ze som nesla s natalkou skor...ved tam jej spravia vsetky vysetrenia a zajtra budes musiet cakat s nou v teplote u dr...

terina25
27. sep 2009

Ahojte baby.

my riešime práve zapareniny 😢 Už ich má Sofi 5 dní.boli sme aj na kožnom a dala nám mastičky,no akosi nezaberajú.Má to vraj z plienok,tak musíme dávať bavlnené a vyvárať 😠 A žiadne vlhčené utierky,len umývať s prevarenou vodou.tiež neviem od čoho to može dať,keď som ju prebaľovala aj každé 3 hodiny-teda okrem noci.dávam si na to pozor a aj tak sa jej urobili...

krasul:držím palce,nech je malá zdravučká.nenechaj sa len tak odbiť,nech jej urobia vyšetrenia.od zubov by takú vysokú teplotu nemala mať -teda aspoň podľa mňa.

krasulka
27. sep 2009

Ahjte baby,

mamamimka, mala si ty svatu pravdu. Dobre ze som isla. Isli sme uz rano o desiatej, pohotovost je tuto 30 km od nas v nemocnici. No cakali sme tam dost dlho, vystriedali sa pri malej 3 lekari kazdy to iste sa pytal a kukal, vysetrili jej moc, potom je brali krv, co im neslo odobrat, tak volali dalsiu doktorku, ta jej potom z nozick ybrala..Mala neskutocne soky mala z nich v zivote nikdy som ju tak nevidela plakat az zachadzala..hrozne..ja som myslela ze ich tam rozkopem a umem tam od zialu ako som plakala nad malou..fakt strasny zazitok aj ked ta doktorka potom celkom v pohode bola..no takze krv ma dobru,ale v moci nasli nejaku infekciu, zapal, tak dostali sme ant sirup na desat dni..verim ze to pomoze..chudatko moje takyto strasny den ma za sebou boli sme tam nejakych 6 hodin co neratam cestu tam a spat...Stale sme len cakali a cakali...Dakujem vsetkych ze ste na nas mysleli ☹ toto su najhorsie chvilke, neviem si predstavit co prezivaju mamicky ktore maju deti s vaznou diagnozou....Ozaj a chceli si nas tam nechat ze jej daju antibiotika vnutrozilovo ale potom povedali ze ked ona pekne pappa a pije ze mozu dat aj oralne atb.uff baby, poviem vam dne sosm asi ostarla o 10 rokov...

wewe8811
27. sep 2009

pekny vecer prajem

krasul jooj tak to bol teda fakt zazitok 😒, ale hlavne je, ze prisli na problem a ze dali aj lieciky. Tak drzim palcoky, nech je Ami co najskor v poriadku.

terina aj vam drzim palce, nech tie zapareniny co najskor zmiznu. Nemenila si nedavno plienky alebo kremik? Ze by sa z toho mohla vyhadzat? Huh vyvarat latkove plienky... to si fakt uz teraz neviem predstavit.

krasulka
27. sep 2009

wewe dakujem pekne 🙂

terina ani sudocrem nezabera? 😕 no dufam ze nieco cim skor zaberie..aj bepanthn je celkom dobry

mamamima
27. sep 2009

krasulka, tak som na vas myslela, som rada, ze sa nasla pricina a to vcas... uz bude dufam ok 🙂

terina, aj miska mala zapareniny,ale brutalne, chudatko, az kvasinky na susurke a imazol zabral za dva dni. Nic tam nemala. A to sa snazim po kakani ju umyt, nielen utierky...ale ktovie cim su tie plienky napustane 😒

xarah1
28. sep 2009

ahojte terina to sme riesili aj my a pritom malu prebalim hned ako sa pokadi a mala to vyzrate aj tak az do krvy skusali sme vselico a na koniec nam zabrala nechtikova indulona a je to tym ze drobci uz papaju viac druhov potravin

krasulka
28. sep 2009

mamamima diky moc 😵 aj ja som rada, aj ked decko vysokovane na sto rokov z tejto pohotovosti irskej ☹

A malej sa zasa spravila dole pod suskou taka vyrazka alebo podrazdenina alebo ako to nazvat a myslim si ze to ma z toho sacku ako ho v nemocnici mala nalepeny kvoli mocu, musela toto m mat dlhsie tak asi z toho lepidl. Ja som jej to natrela sudocremom tak dufam ze to zmizne. 😠

wewe8811
28. sep 2009

ahojte, krasny slnecny den prajem

terina nam tiez zabral imazol ked mala Zoe take skarede zapareniny. Ako hovori mamamima - 2 dni a vsetko bolo ok 🙂

krasulka klesli Ami uz teplotky? Lebo si viem predstavit, ako to take male babatko musi vycerpavat.

terina25
28. sep 2009

Ahojte.

Nám imazol nezabral 😖 Dali nám teraz prezmenu Imacort a masť s rybacím olejom.Zdá sa mi ,že už to konečne začína zaberať.A cez deň ju dávam spať bez plienky.dúfam,že jej to rýchlo prejde,lebo s tými plienkami bavlnenými ma to už nebaví.stále prať a žehliť...

krasul:som rada,že už viete čo maličkej je.teraz nech sa čím skor vylieči chúďatko.

kvietok23
28. sep 2009

ahojte, chcem sa spytat, ked deticky nechcu papat prikrm, davate mu ho aj neskor? Lebo mne dneska zjedol mozno 2 lyzicky a vypluval to ... tak neviem, ... chcem mu uz zacat masko davat, asi mu ta zelenina uz lezie krkom... 😒

wewe8811
28. sep 2009

kvietok niekedy ked mi Zoe odmieta polievocku, tak to odlozim do chladnicky a dam neskor. Hadam to nie je taka katastrofa, ked sa to o par hodin zase zohreje. Ako dlho uz prikrmujete, ze este nepapate masko?

patkao
28. sep 2009

ahojte..kvietok ja to dam tiez neskor,ohejem v teplej vode a dam jej to..my sme dnes prvý krat jedli masko, ale nechcela to vobec..baby vy to masko mixujete?? lebo ja som to namrvila na take drobne vlasenky, skoro priesvitne a vypluvala to, tak som rozmýslala ze ci nahodou nie preto, že to nie je mixovane..este sa opýtam, davate este vigantol a kanavit kvapky???

nada.hope
28. sep 2009

Patkao moja mala masko na rozdrvene na drobne vlasky, tak ich vypluva, nepozuje ich 😉 Ja vsetko mixujem, napriklad teraz varim cestoviny s maskom morcacim a brokolicov, a potom to iba pomixujem rucnym mixerom na kasicku 😵 😵 😵 😵 😵

kvietok23
28. sep 2009

my davame prikrmy od 5.9. .... takze az teraz chcem dat masko, staci, nie?
no, uz mi tusim lekarka hovorila, ze nemusim vigantol, kanavit uz dlho nedavam...

wewe8811
28. sep 2009

ja vigantol este davam, teraz nam dala aj vitamin C, aby Zoe papala. Kanavit uz tiez dlho neberieme.

patkao ja nemixujem, ale uvarim komplet zeleninku, masko a potom to pretlacim cez sitko a ma to jemnu konzistenciu, ani masko sa netaha 🙂

kvietok nemas sa kam ponahlat, je to tak akurat, cca po 3 tyzdnoch postupne zaviest aj masko.

patkao
28. sep 2009

fuha wewe..to ako pretlacim napr.tu hovadzinu cez sitko? ja som jej dala tie vlasky a vyplula to, zajtra to pomixujem a uvidime co na to zrutik povie..kvietok ja davam od 1.9. prikrmy, pozeram ze sme na tom rovnako..ja uz rozmyslam ze zacnem davat uz aj ten ovocný prikrm doobeda..

wewe8811
29. sep 2009

dobre ranko

patkao ty davas malej hovadzinu? hmmmm no neviem, ci by mala Ninka papat uz take masko. Nam odporucali kuracie, morcacie...

baby ako vam v noci vstavaju drobci? U nas je to uplne jedno, ci vypije vecer mliecko alebo spapa kasu, aj tak okolo polnoci - jednej buntosi a chce papat. Dnes nastastie spala od 1 do 6 vkuse a nemusela som ku nej vstavat.

patkao
29. sep 2009

wewe mne kazala dokyna hovadzie,telacie,kralika a hydinu malo,aj to len ak mame domacu..

mamamima
29. sep 2009

hej pati, aj ja davam ako ty, kuracie, telacie, jahnacie, proste vsetko, co uz mozu nasi drobci...

krasulka
29. sep 2009

Ahojte zienky,

tak ja uz som z toho totaplny cvok lebo mala sa mi vcera vysypala po tele aj na hlavicke v predu..co javi znamky siestej choroby..som z toho jelen...ale teploty utali z hodiny na hodinu..

Mne mala papava rano mliecko, potom masovo zeleninovy prikrm, potom mlieko, poobede ovocny prikrm alebo najnovsie aj ovocno jogurtovy, potom zase mliecko a vecer ma kasu, alebo niekedy len mlieko ked jej nechuti kasa. 🙂 Ona uz aj pecivo semtam jej dam kusok vianocky takej rozmocenej v sunare, alebo do vyzivy jej dam ten keksik od 6 mesiaca. 🙂
Ona uz nenormalne ked nas vidi jest tak by sa aj roztrhla aby aj ona jedla potvorka 🙂

Rozmyslala osm nad tymi cestovinami, uz sa to teda moze skusit? ked uz ma mala vyse 7 mesiacov?

Inak vsetko naj Miskam a Miskom aj ked som uz pisala na FB ale este raz aj tu cmuk 🙂

caly8
29. sep 2009

ahoj baby...ja len tak na skok

aké topánočky idete vašim bábätkám kupovať? resp. už im dáte také na chodenie? 😨 kedže je vonku už chladno tie capačky nestačia...Elina už stojí a v ohrádke prejde držiac sa jednou rukou 🙂

andrea142
29. sep 2009

ahojte

tak mi sme včera boli na tom vyšetrení ... gastro ..... tam lekárka usúdila ,že malá je zdravá ,akúrat hovorila ,že ak nechce to mlieko mám jej dávať syry,tvaroh,jogurt ... vlastne nahrádzať mlieko. ............. síce teraz je to už dobré lebo odkedy jej dávam kravské mlieko tak to mi vypije za deň liter a ešte je aj kašu a jogurt.

lenk30: dávam jej sáčkové kravské mlieko,

caly: ja som kupovala iba také papuče ,lebo máme jedny topánky čo sme zdedili po sesternici a to má na chodenie, kupovať budem ak ich vyrastie.

aj moja sa už vie postaviť v postieľke............. dokonca teraz neviem prečo ale nad ránom .... cca po 3:00 sa zobudí ako keby bol deň postaví sa v postieľke alebo posadí a budí nás. ale potom zaspí ,dám jej mlieko a potom spí cca do 7:00.

našťastie my so spánkom sme problém nemali, dokonca teraz ju dávam spať za deň iba dvakrát okolo 10:00 a 14:00 a potom už iba večer o 19:00 kúpeme a papá

andrea142
29. sep 2009

baby ako vás nájdem na tom facebooku? aj som písala janule ale zatial mi neodpísala. ☹

kvietok23
29. sep 2009

andrea - musis si poziadat o priatelstvo - daj si tam aj mna ak chces - zuzana ockajova truchla 😉 pokial ti janula nepotvrdi priatelstvo, tak jej nevies pisat 😉

kvietok23
29. sep 2009

my sme kupili dneska Miskovi topanocky, take sandalky, vyroba v SR, velmi pekne, cislo 20 za 15eur, rusili obuv. Tak na doma, ked zacne cupkat budu dobre. Take nejake zimne az ked zacne ozaj chodit. Mozno este nejake papucky mu kupime. A capacky mame,taky adidasky, aby mu zima nebola. 😉

drozdik78
29. sep 2009

ahojte maminky 🙂

..-mne poradili davat len masko "rychlo rastucich zvieratiek" teda morcacie, kuracie a kralicie 😉 hovadzinu nie a cestovinky len ryzove...ale to vsetko zaviisi od toho kto dava lepok a kto nie... 🙂 aj ked mame eraz strasny problem s jedenim Emmka mi teraz velmi malo je 😠 priam je to boj o jedenie a v noci si to potom vynahradza mlieckom...

Vsetko naj vsetkym Miskam a Miskom 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre