Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

a2303
22. okt 2009

Ahojte,

ja som malú už odstavila.. ako som písala na predošlej strane, že prečo. Malá mi cicik vôbec nehladá, z toho som aj prekvapená. Určite je správne dlho kojiť ale ja som to takto cítila. Dúfam, že robím dobre.
Podĺa mňa na imunitu vplýva strašne veľa faktorov ale to je len môj názor..

wewe8811
22. okt 2009

ahojte kocky, chcela by som sa vas spytat, ked davate polievocky, tak ich davate lyzickou alebo z flase s cumlom s vacsou dierkou? Lebo ja davam polievku s lyzickou a je to vsade a trva nam aj pol hodiny kym sa napapame ☹.

caly8
22. okt 2009

ahojtéé
wewe...lyžičkou určite musí sa to naučiť a u každej je to tak si myslím 😀 kuchyňa ako po výbuchu ... už sa v tej polievočke nachádzajú aj väčšie kúsky predpokladám tak si to už aj požuvkajú... ja som dostala taký podbradník umelý a na spodku je taký ohnutý a tam polievočka steká potom sa Ela v nej babre prštekmi a stráááááááááášne ju to teší 😵 ale tak nejako sa musí s papou zoznámiť 🙂

wewe8811
22. okt 2009

caly my sme dostali tiez taky podbradnik a je to super vec 😀 ked je to hustejsie tak to spapame celkom fajn, ale aj tak nam to trva okolo 20 -30 min. To aj vy tak dlho papaaaate?

caly8
22. okt 2009

isto aj nám to tak trvá..a ked jej až tak nechutí napr. tak robí všetko možné len aby sme nejdeli 😀 ale nakoniec spapá všetko pekne.. nemusí to zjesť hneĎ veĎ sa to len učia krpčekovia maličkí 😵

wewe8811
22. okt 2009

hehe caly ako keby si o Zoe pisala, my tiez najprv zacneme pekne papat, potom vytahujem postupne hracky a zabava sa kadecim 🙂 takze v tom nie som sama 😉

caly8
22. okt 2009

aké sú tie detičky rovanké v tomto 🙂 a čo chrumky? už si jej dala?

krasulka
22. okt 2009

Jaaj tu sa nejak ozimilo zasa ☹ ☹ ☹

Mne mala papa polievku z flase s vaciou dierkou, a ostatnu papu ako prikrmy od HIPP, HAMI a podobne papa lyzickou. 🙂 My to tak striedame. Ale ja to robim hlavne kvoli tomu ze ked mne mala moc stale nechce pit tekutiny, tak ja si musim zarucit ze sa to do nej dostane inou formou, takze chcem mat istotu ze tu polievocku do nej dostanem aj s vodou 😒

Aaaaaaa uz je hore..no tak idem sa venovat 🙂 Ozaj tie chrumky aj nasa mala lubi, je to super vec 😵 😵 😵 😵

mamamima
22. okt 2009

Anit, bud v pohode...ved si dala malinkej to zakladne, niektore nekoja vobec a tych 6 mesiacov ked mas pocit ze stacilo, je to jasne ze na tebe...laska sa neda merat tym ci maminka koji, alebo nie, ale ten pocit sa aj tak neda nicim nahradit a ty si ho zazila 😵 hlavne ze ty si spokojna, deticky nas take potrebuju 😉

andrea142
22. okt 2009

ahojte

tak my sme mali včera nejaký blbý deň. celý deň my iba revala a nosila na rukách. obed som varila tak ,že m sedela v jedálenskej stoličke a revala o dušu. ......... večer som bola ako zbitý pes ... unavená ....nálada na hovno .... a malá to ešte dorazila s tým ,že večer odmietla mlieko vypila o ôsmej 100ml a ráno o piatej iba 40ml.

akonáhle som sa od nej otočila začala revať a keď som vyšla z izby tak to už bola červená ako paprika... som jej aj hovorila ,že ak to bude dnes pokračovať tak ja sa vrátim do práce a manžel pôjde na materskú ako som bola vytočená.

dnes to našťastie nepokračovalo. 🙂

ale už som z nej zúfalá. ..... hocikde sa mi postaví ( niekedy mi až vlasy dupkom stoja aké miesto si nájde ) .......... celý deň by len behala za ruky ......... neobsedí mi ani na minútu. som bola rada ,že mi už lozí a ak niekam bude chceť tak tam pôjde ale ona doleze za mnou a po mojich nohaviciach sa vyštverá a podáva ruku . ,že ideme behať 😀 ........ v chodítku mi vydrží cca hodinu a potom sa pýta von.

a2303
22. okt 2009

Ahojte 🙂

Mimka, si zlatá!!! ďakujem!!! Kojila som vyše 8 mesiacov, tak dúfam, že to bude ok. Musím sa priznat, už som mala aj výčitky po príspevkoch ale potom ma náš ocino ukľudnil, že som jej mama a chcem jej to najlepšie. A že to čo sme v noci stvárali už nebolo kojenie.. A že podľa neho malá je spokojná, lebo cicik absolutne nehladá. Tak som sa upokojila a dúfam, že som sa rozhodla správne..

Aj naša Rebeka papá dlho a veľa 😀 Tá by toho vedela pojesť. Ešte že jej dávkujem papanie ja, ináč by jedla všetko a celý deň 😀 Musím, už porobiť fotky, strašne podrástla

ludika33
23. okt 2009

ahojte kocky,

anit podla mna si urobila dobre, ked si sa rozhodla pred odstavenie. treba vediet vystihnut tu pravu chvilu, aby to nebolo utrpenie ani pre jednu stranu a teraz to vyzera u vas, ze je ten spravny cas.

ja som pri natalke stale vahala, ze ci uz odstavit, alebo nie a ked to prislo do stadia, ze uz kojenie bolo pre nu zbytocne, tak som ju jedneho dna odstavila a nemam pocit, ze by som jej tym ublizila. este raz skusila, ze ci neni mimi (tak volala mliecko) a nebolo, lebo som si zafacovala prsia a bolo tam bibo, tak uz neskusala. skor som s tym mala ja problem, lebo sa mi v kuse nalievali prsia.

a este k tej imunite. kojila som malu do 22 mesiacov, co je dost dlho a ze by jej to pridalo ku imunite a ku menej chorobnosti nemozem povedat. ako som ju odstavila, tak sa spustila lavina chorob a to ani do skolky este nechodila a pretrvava jej to doteraz az sme skoncili na imuno-alergologii. takze k teorii, ze kojene deti su zdravsie ja mam velmi velke vyhrady, ale je to vecou kazdeho ako si to vysvetli. vtedy som tomu este verila, ale uz nie. akurat je to pohodlnejsie, ze netreba v noci varit mliecko, ale sa dida vytiahne a dieta papa.

mamamima
24. okt 2009

Ahojte 🙂

Anit 8 mes? ja ze 6 😎 tak potom nic neries, fakt si asi vystihla tu spravnu chvilu...nie je co riesit, kazda z nas ako to citi...

Andrea cooo?? ze hodinu v behuli 😀 ja som rada ked sa mi tolko hra a to aj so spankom...ona spi tak pol hodku a sama sa hra asi 10 minut...ja si fakt pri nej ani ne.....m. Cakam ze sa to zlepsi 😵

krasulka
24. okt 2009

Dobre raaanko, ja uz sa chcem vyspaaaaaaaaaaaaat 😠

alline
24. okt 2009

Ahojte, neviete mi poradit nejaku dobru ohradku na hranie? Pozeral som tuto : http://www.bertoni-sk.sk/index.php?art=267 len neviem ci bude dobra pre malicku, lebo ona je hrozne ziva, aby ju neprevratila 🙂 A citam si, ze ako papate, my papame cca 40-max.60ml. polievocky a ovocie ako kedy obcas 4lyzicky obcas snad aj 6-8lyziciek, dajte nejaky navod ako mozem malu naucit papkat, nechcem ju nudit do jedla, este stale kojim takze mamine mliecko jej zjavne moc moc chuti. 😉

andrea142
24. okt 2009

ahojte

mamamima: tak to máš horšie .... 🙂 ...... hodinu čo mi tam vydrží medzitým pätnásťkrát za mnou dôjde a pýta sa von. .... keď ju nevyberiem tak mi začne plakať

lenk30
25. okt 2009

ahojte kočky. ste mi aj chýbali.
tak už aj my chválime zúbkom 🙂 . Našli sme ho minulú stredu, ale minulý týžden bol taký chaotický, tak som ani nepísala. ja som si z roboty doniesla nejakú virozu a vo štvrtok už bol choručký aj Filipko. v noci mal 40tky. bolo to hrozné, zábaly, plač, sprcy..............fuj, fuj.
No a aby toho nebolo dosť, tak možno z tých stresov a starostí o malého som nedostala menzes, čo už mi 4x prišli ako hodinky a ja vedela, že mohlo byť.........muž sa len smial ako šibnutý, mňa bolelo brucho, malý totál odmietal mlieko. baby poviem vám inak mi redlo. krámy nie sú furt, ale test už po 2týždnoch po ukázal 1čiarku, takže dúfam, že to v porádku.
A len bude kľudné ráno, tak letím na gyndu po antikoncepciu.
Neviem si to ani predstaviť momentálne. Predali sme byt, máme mesiac na vysťahovanie - zatiaľ do provizoria. dom sa dorobí tak v apríli - aspoň dúfam. Ja som na malého úplne sama, takže druhé dieťa si v mojej situácii ešte neviem predstaviť. V mužovi som sa trošku sklamala, čo sa týka malého, no to nič - to momentálne mám takú depku.
Tak sa majte dobre , pozdravujem vás

Inak spať ešte stále nespíme - a cez deň už vôbec, jediná pozitívna zmena, že prestal jačať v kočíku a autosedačke, takže po 7 mesiacoch opäť kočíkujem 🙂

papaaaaaaaaaaaaaaaa

patkao
25. okt 2009

🙂 leni..to ako by som seba videla pisat 😀 ..minulý týžden mala 39horucky,menzes meskal 2 týždne (predtým tiez 4x uplne pravidelne uz),ja uplne vystresovana, unavena,znicena,sklamana z muza..atd atd..a neako to preslo, bola to asi tiez len depresia..mala sa vyliecila, menzes prisiel po 2,5 týždni(tehu testy som si robila az dva, lebo som muzovi doma revala ze uuurcite som tehotna aneukazuje to dobre 😎 ),malu som naparila muzovi kazdu volnu minutu cez vikend, sla som k nasim, so sestrou a nakupy a obed a hned bol svet krajsi 🙂 ..tak len dufam ze aj u teba sa to tak otoci a bude vseeetko OK, tak ako ma byt.. 😉

andrea142
26. okt 2009

ahojte

dnes ráno sa mi malá zobudila o 5:20 ...skoro ma z nej vystrelo. potom som ju prebalila a ešte mi potiahla hodinku. včera mi stávala o 6:00. .......... ☹ ................. kde sú tie časy čo mi vstávala o 9:00 😢 😢 😢 ............................ alebo aspoň 7:00

lenk: to môžeš mať z stresov ,že ti to mešká.......... minulý mesiac aj mne týždeň meškali a som mala poriadne stresy

baby mi už máme tri zuby .... prvý som jej zbadala minulý týždeň pondelok a behom minulého týždňa jej vyšli ďalšie dva a teraz jej idú horné dva. 😵 😵 😵 .......... o chvíľu budem mať doma zubaňu 😀

marya
26. okt 2009

Lenka, my s tym kocikovanim sme tusim stale na tom rovnako...aj Petko uz nereve v kocari, dokonca mi tak skoro vzdy aj zaspi, takze po dlllhej dobe kludne kocikujeme 😅 dufam, ze uz Filipko bude v poriadku a teplota sa nevrati...

A verui, treba aj chlapov zapokit, nech sa staraju, ja som Petka dala muzovi a 5 hodin boli vonku a u starej mamy...tak som sa zregenerovala 🙂)

Nastastie, Petko si uz osvojil novy cas a dnes uz opat pekne vstal o 9 🙂) v noci sme boli hore len asi 3x, co je obrovsky uspech 🙂))

lulusy
26. okt 2009

Ahojte maminečky,
dlho som tu nebola, nemozem si vas dovolit citat dozadu, ale urcite mate vela noveho ako my 🙂

Dominika ma 2 zubky a idu uz dalsie,vsetko by len hryzla, ked jej pusu tak sa hned chce zakusnut do mojej pery.
Je to mala beťárka, zacina mat uz svoje maniere, mame aj chodacik, pretoze ked prisla na co sluzia nozicky, tak s nou nik neporadil. Musela som ju drzat na nohach a cupkat s nou a domacnost bola ako po vybuchu, proste katastrofa. Tak somto riesila chodacikoma je spokojna aj Domulka aj ja 😵 Davam ju tam max 2 x na den, max. po pol.hodinke.
Ako ste na toms varenim a papanim ? Nam to islo velmi pomalicky,konecne po 2 mesiacoch spapa svoju davku a za obedikom este aj moje mliecko niekedyjej staci jeden prsnik, inokedy 2, po olovrante iba cajik. Ozaj ako ste zacinali s cajikom? vodickou? Pretoze Dominika nechce nic, este z lyzicky alebo z poharika vypije, ale za cely den je to len nejakych 20 ml. Ale pritom pije rano, desiata, po obede, na veceru, v noci moje mliecko, tak hadam tieto tekutiny v prednom mliecku jej stacia.
Co sa tyka varenia,niekedy som uz zufala ze co jej varit, poradte nieco ...
Prajem pekny den drobcekom a mamickam

patkao
26. okt 2009

my mame stale stary cas 😉..lulusy my tiez len tak 20ml za den,aj to len po lyzicke alebo z poharika..dokyna povedala,ze ma tekutiny v mliecku,ale ze uz ju mam ucit aspon po troske..tak sa snazime..

lulusy
26. okt 2009

j99999999999999999999999999999999999999999'
lk,33333333333333333333333333333333333333333333333333333333333ii
ilytugy,kpppppppppp;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;fqb76bgb
2lkv g

TO JE SPRAVA OD DOMULKY ...POZDRAVUJE VAS 😎 😀

lulusy
26. okt 2009

patka
dik, dobre vediet ze nie sme v tom sami

a2303
26. okt 2009

Ahojte Baby 😵

ako sa darí???

Lenk30 ako? menzes prišiel??? musíš muža zapojiť, nechať ich doma a Ty si vídi do obchodu, kaderníčke alebo tak... ináč z toho zblbneš.... Ja som mala tiež pár dní takých,že som bola mimo... bolo toho veľa, Drahému som to vysvetlila a poprosila ho, že aj ja potrebujem sem-tam aspoň 1-2 hodinky na seba. Je zlatý!!! Pomáha mi ako sa dá!!! som rada, že ho mám!!!

Tento víkend sme boli na svadbe. Vložila som fokty 😵 Malá dostala z usa Guess kompletík, tak vtom išla parádnica Moja.

lenk30
26. okt 2009

čavo babenky. menzes stále nič, ale už druý test NIE. Keby bol čas, šla by na gyndu, ale ešte počkám. ale už som spokojná, lebo už je to 3. týždeň od toho nešťastného ťuťu - a to by už ten test ukázal, aj keď všade píšu, že na 5. deň. Najviac ma v tej myšlienke uisťovalo, keď malý odmietal mlieko.

Filipkovi sa choroba, chorobisko nevrátila, tak rada.

patka, čo sa dohodli aj dietky aj chlapy?

marya, no vidíš, tak aj my konečne pokočíkujeme. mne tiež zaspáva v ňom. nechápem či v zime ich uspáva, ale tiež nemám z toho dobrý pocit, lebo stále si nie som istá, či je dosť oblečený. ešte nemám fusak a tak...........tak uvidíme čo bude v zime, ale som fakt rada, lebo som si to v zime nevedela predstaviť ho nosiť na rukách

a2303, ja by som muža rada zapojila, ale táááááák ma sere. do teraz bola stavba domu, teraz zasa niečo rozbieha, a stále bude niečo.......viem, že je to pre nás, ale príde unavený, dodrbaný, ja mu surovo vsuniem do rúk malého. ešte začal mať migrény.........takže ja mám migrénu z neho.

vôbec som si to takto nepredstavovala, mám pocit, že narodením malého sme sa nejak odcudzili. včera som bola taká mimo z toho, že ešte aj v nedeľu sme sami a šli sme na prechádzku a tam kopu kočíkov len s maminami. Do riti, kedy sa ten môj chlap preberie?
a sme na seba zlí. uvedomujem si, že ho len komadujem. povedal mi, že som odrzela a som moc samostatná /čo muži nemajú radi/. Baby vy to zvládate? je pravda, že všetok čas trávim s malým a keď zaspí, rýchlo si robím veci do roboty. Celé noci, čo sme spávali s mužom tak, že sme sa držali - teraz držím Filipka a ten non stop cucká, hladká ma po ruke. Baby help me!!!!!!!!!!!

lenk30
26. okt 2009

a ešte, ked muž aj má čas a začne s malým hrať, tak to len chvíľu, lebo ten môj cuco je na mne taký naviazaný, že aj pri hre sa za chvíľu začne obzerať, hľadať ma. to aj vaši sú takí cucovia? dnes som bola v robote, tak vydržal u maminy hodinu plakať a hľadať ma, musela s ním behať po celom byte a on nazeral aj na wécko. inak malý sa z tata vytešuje, ľúbi, ale mama musí byť na obzore, takže žiadny relax.

v sobotu som ráno zahlásila, že idem si urobiť doobedie pre seba, napustila vaňu, olejiky, svičky, vírivka, maska na ksicht, vlasy.........teda tak som si to predstavovala, lebo to som neabsolvovala ani nepamätám........za 10. minút museli prísť za mnou do kúpelne a sedieť na hajzli a kukať sa na mňa ako kúpem 🙂 to čo je???????????

a nespí a nespí...........teraz spí, ale každýc 20minút plače, tak tu len pobehujem s cickami hore dolu. mňa už ide picnúť. myslíte, že je to kojením? zúbok už von....a nič nové so spánkom. veď posledný zub mu môže ísť aj v 30tke

a2303
26. okt 2009

Lenk, aj Moja malá je namňa strašne naviazaná. Robí to čo Tvoj malý, keď som na blízku, tak chce byť len somnou. Tak som to riešila tak, že aspoň raz za týždeň odídem na 2-3 hodinky a nechám ju s Drahým. Potom ma nehladá a pekne sú spolu. To spanie bolo také aj u nás kým som kojila... Ani nepapala len cuckala...

krasulka
27. okt 2009

CAute lasky,

lenk30? preco mam pocit ze tvoje prispevky som pisala ja? 😖 😖 😖 😖 ale je to tak..a vela clankov pise o tom ze tento babetkovsky cas sa musi len a len vydrzat. Ked zena otehotnie rodicia by si mali vyjasnit ze prvy rok bude viac menej o babetku..o jeho potrebach, nasich obetach atd..JA myslim ze to bude lepsie vsak cim dalej su tie deticky a aj budu samostatnejsie, bude sa dat s nimi viacej zahrat, zabavia ich ine hracky kao teraz..TAkze len vydrzat..Len30 ja som presne taka ista, Michal rpide z roboty vecer len co sa naje uz ho zeniem nech si ide brusit noze do roboty a chystat veci lebo malu pojdem okupat a dat spat..on kolkokrat ze co ho nahanam ze este len prisiel..lenze potom mi malu budi s tou bruskou...takze ja tiez komandujem, teraz mali 3 dni volna tuto..TAk som mu tiez malu strcila vzdy ked sa dalo, ale ako pises..ani u mna vana nehrozi tiez by museli sediet na hajzli..a na take kupanie kaslem..radsej sa osprchujem a verim v svetlu buducnost 😀 😀 😀 Na malej uz sa odzrkadluje ze sme odrezane od sveta v twjto diere, a vidi cele dni len mna..lekarnicka sa na nu usmiala, prihovorila a decko soky..v sobotu sme boli kuknut jedneho slovaka tu kusok od nas a decko soky 😢 😢 😢 normalne sa bojim Vianoc ked pojdeme domov a tam bude cela rodina co bude mala robit.

caly8
27. okt 2009

ahojteeeeeeee 🙂

no lenka krásne si to napísala asi každá z nás si tam niečo nájde čo presne vystihuje jej žitie s dietkom svojím 😀 😀
ja ked prídem z roboty tak sa ani vycikať nestačím a malá už je na mne nalepená, búcha ma ručičkami ako by ma vadila kde som ☹ 🙂 tak na wecko so mnou a škerí sa tými dvoma zúbkami na mna.. no a potom ani pohnúť od nej kým nejde spinkať 🙂 posledné dve noci spí celkom fajn, ale tie polohy ako sa vrtí po postielke, posteli no úúúžas 🙂
práve mi volala mama, že si našla zábavu chodí s dreveným papekom a búcha hlava nehlava po všetkom, ked jej to zoberie tak plač krik...noo už si vie vynútiť a nasmerovať sa kade a kam ísť..celý deň len chodia 😀
ináč doobednajší spánok máme za sebou pol hodka..však načo spať ked treba robiť somariny 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre