Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

muriel293
26. nov 2009

mamamima:

no len som si dneska všimla tvoj odkaz,musíme teda dačo zbuchnúť,to s Janulou asi nevyzerá moc nádejne,kúpila som dačo Maximovi a teraz neviem či to radšej neoprať a nedať Maťovi aby z toho nevyrástol!!!! no neviem....
ak chceš stretko daj vedeť kedy,bože malému idú asi ďalšie zuby,celé noci nespíme,som rozbitá na šrot!

a2303
26. nov 2009

Ahojte,

Terinka, gratulujem k srdiečku 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
A hlavne Vám držím palce, malinkej aj Tebe!!! Musí to byť pre obe veľmi náročné.... Držte sa!!!!

My sa máme v celku fajn, malá je v noci nekludná ale ináč je to v pohode, nato že jej idú 2 zúbky naraz. Spinká len sem-tam zaplače, tak ju dám k sebe, ona hneď zaspí a tak ju preložím naspät do postielky. V noci mi už nepapá, len ráno.
Tento týždeň si užívam 😵 Dvakrát týždenne chodím cvičiť (baby, je to relax na dušu) troška vypadnem z domu a kým dojdem Drahý malú okúpe, nakrmi a uloží spinkať 😵 sú úžesný! K tomu som dnes bola s kamoškou a s malou v solárku, takže paráda. Spojila som to s prechádzkou.
Tieto občasné výlety z domu, sú fakt super! Človek naberie iné myšlienky.

Ozaj, musím sa Vám pochváliť, Drahý nás prekvapil výletom. Berie nás 13. dec. na 5 dní do Tatier na výlet 😵 Grand hotel Praha, kde je aj wellnes takže Rebeka sa môže aj vo vode vyžiť. Fakt sa teším! dúfam, že už bude aj sneh aby som malú mohla povonku ťahať, nech si užije dobrý zvdúšik.

marya
26. nov 2009

Anit, tak to mas uzasneho muzika, ked vas takto prekvapil 😉 poriadne si to potom uzite 😵 Tatry ...jaaj, tie mam strasne rada, my premyslame nad lyzovackou niekedy vo februari, uvidme, ako to vyjde...

Veru, je to pravda ze staci na chvilu vypadnut a hned je lepsie, ja tiez v poslednych tyzdnoch uz mam akusi ponorku, v lete sme boli cele dni vonku, teraz sa to tak velmi neda, ale ked sa da, tak vypadneme, dokonca muzik nas casto berie so sebou na 'vyletiky', on to ma ako sluzobku, a my s Petkom mame aspon vybocenie zo stereotypu 🙂)

a2303
26. nov 2009

Marya, Ďakujem, dúfam, že dovolenka dopadne dobre!
Ale bude perno, 12/12 máme celý deň školu, večer polovnícky ples a ráno 13/12 odchádzame do Tatier 😵
Nuda asi nebude 😀

Marya, ani nehovor. Tieto dlhé zimné večery sú na figu. Kebyže už aspoň sniežik je, že by bol dobrý vzduch na prechádzky s deťúrencami cez deň. Ja som sa nedávno vrátila z taebo, bolo super! Fakt, veľmi dobrú cvičiteľku máme! Uplne som prišla na iné myšlienky a bolí ma celé telo 😀 ale bolo dobre!

monika77
26. nov 2009

Teri gratulujem ... aký je to teraz pociť, opäť to zažiť? 🙂

a23O3 nech vám je super na dovolenke, užite si to ... mrkla som na album, rebeka je krásna 🙂 ten sniežik by som už aj ja brala

martinka17
26. nov 2009

Ahojte,

aj Samko už spinká, aj jemu sa derú horné obe naraz, ten sa teraz tak pri papaní uplakal kým rozťahal cicinku.....skoro som plakala s ním.
Monik, davidko je strašný smejúšik 😀

patkao
26. nov 2009

jej martinka vitaj zasa medzi nami..mne ninka tiez strajkuje s jedenim, ale bola chora, dostala antibiotika, tie jej zapalene hrdielko vyliecili, ale ako vedlajsi ucinok sa jej premnozili kvasinky v puse a ma uplne biely povlak, nechce nic prehltat, tak sa trapime..uz uziva antimykotika na to, tak dufam ze to rýchlo zaberie, lebo vcera NIC nezjedla, dnes po trosicke..este ze kojit sa chce vzdy 🙂

martinka17
26. nov 2009

patka ahooooj
no Samko všetko papá v pohode, aj s fľaše čajík, len nechce byť kojený. Buď sú to tie zúbky, jemu sa horné tlačia už 2 mesiace, má ich červvené, opuchnuté a nie a nie sa prerezať. Alebo je to tzv štrajk kojencov a to sa v podstate odstavuje od cicinky, Tak ja odsávam a čakám čo bude ďalej 😎 Ale tak má už 10 mesiacov, tak je to už jedno 😀

patkao
26. nov 2009

aj tak si pekne vydrzala kojit, desat mesiacov..my sa tiez kojime, ale uz by som pomaly aj pristala keby sa chcela sama odstavit, lebo sa kojime aj 5x v noci a uz by som si strasne rada pospala..mne cez den vypije tak 20ml cajiku a potom to chce v noci dopit vsetko..pozeram ze Samko je riadny fesak, aj na fotecke co mas v albume..najkrajsi pocit na svete, mat to svoje babatko 😵

marya
26. nov 2009

Pati, drzim palce aby Ninka rychlo vyzdravela, aj vsetky ostatne babatka co su chorucke...my sa s Petkom zatial nastastie drzime, zatial vobec nebol chory, akurat obcas nejaky soplik sa vyskytne, ale inak je nastastie zdravucky ako rybicka 🙂 a s tym kojenim sme na tom rovnako, tiez mi vypije cez den malicko tekutin a potom vsetko dohana z cecku 😀 ale v noci uz to mame lepsie, boli casy ked sa bezne budil 7-8x za noc, to bol otras, no ale teraz je to tak 2-3x, konecne sa vyspim 😵 😵

monika77
27. nov 2009

martinka ďakujem ... no davidko je taký škerko, stále vyškiera na nás tie malé zubaki hehe

všetkým ostatným mimčám držíme palčeky, nech sa čím skôr uzdravia a s davidkom posielame všetkým PUSINKU
CMUK CMUK CMUK

babuľky a chceme sa vám pochváliť, davidko včera urobil sám prvé dva krôčky, tak som sa tešila veľmo veľmoooooooooooooooo 🙂 🙂 🙂

martinka17
27. nov 2009

monika
to je ale šikuľka, Samko sa ešte nepustí nábytku, nemá odvahu a to chodí už 2 mesiace 😀

Pati
neviem aký čajík pijete ale Samko vypije aj 200 ml denne.....dávam mu ale ovocný. Najlepšie sú HIPP, ale máme aj inú, lacnejšiu značku a tiež mu chutí. Je fajný, sladučký a červený 😵

A v noci sa na jedenie budú asi len raz, ale plačeme častejšie, kvôli tým zubom. Už nech sú vonku, potvory.

monika77
27. nov 2009

martinka ty myslíš tú šťavu HIPP? alebo čajík? ja dávam do vodičky tú šťavu z HIPP, čaje mi moc nechce len vtedy keď tám trošku kvapnem zase z tej štavy 🙂 vtedy vypije tiež okolo 200ml ... a neboj, keď zúbky výjdu bude dobre aj zabudneš na tie zlé noci

mamamima
27. nov 2009

Ahojte maminky, nemam moc casu, pisem bakalarku a okrem toho vsetko ostatne, varit, babizne moje, natalka zas bola soplava a tak...nech mam uz po tom, lebo neviem co ma caka... 😖 ale aspon mala uz ako tak chce byt uz aj u inych ako u mna, u dedka sa vozi na rukach, aj u babky je uz spokojna, no uz je na case po skoro 10 mes...uz som mala toho fakt dost...

a 4nozkuje sa vsade, vsade je, postavi sa pri vsetkom kde sa len da, niekedy sa pozabudne a pusti sa a ceri sa tymi 4 zubkami, uzasna je 😅 a nejako sa rozkecava na jedlo ked chce papat nam nam a s puskou mlaska, no ustim sa z nej...haca haca povie, teda sa jej zadari a este "de je" a "neni" 😀 ked ide vlak tak ide z koze vyskocit, len na ruky a k oknu 😀 strasny pokrok robia tie deticky...ako to vidiet... 😅

a 16.12. ideme zas na ockovanie...aj s natalkou som bola a bola statocna, vobec nepipla a to si ja pamatam ked som mala 5 rokov ako ma to bolelo, sikulka moja. Tak idem ja zas k tej skole, nechce sa mi, ajojtee...

terina25
27. nov 2009

Ahojte baby.

Našla som si na vás čas až teraz neskoro.Sofi je stále chorá.je to o trošičku lepšie,ale stále kašle a tie hlieny papá
😖 Už nám dochádzajú aj 3-tie atb.tak neviem,čo nám povie lekár. ☹

zúbky stále nemáme,ani nechodíme,nestojíme,neštvornožkujeme.Akurát sa dá na štvornožky a ,,pohupuje,, sa .ale neodváži sa ísť dopredu.Akurát do zadu sa ,,plazí,, ako rak.zastaví ju až stena 😀 Ale hovorím si stále,že má čas.

Zato kecá jedna báseň.Hovorí mama,tata,baba,deda,teta.Pes robí hav hav,potom De je??Tam 😀 😀 Takže v tomto je fakt dobrá.Niekedy nás až uši bolia z toho jej rapotania. 😉

Dnes ma prekvapila.Doslova sa na mňa hodila a dala mi pusu 😵 😵 😵 šikovnica moja.strašne ju ľúbim.

A teraz jej hovorím,že mám v brušku bábätko.Tak mi ho hladká a ozýva sa k nemu,smeje sa.Akokeby tomu rozumela.Ona má strašne rada bábätká.Aj keď vidí na fotke alebo v telke,tak sa hneď vyškiera.Aj keď bezzubo 😀

terina25
27. nov 2009

monika:aký je to pocit byť tehu??úplne iný.Pri prvom to bola vytúžené,plánované,tak som to aj tak vnímala.A teraz je to nečakané,takže to ani tak nevnímam.A poviem pravdu ani na to nemám čas.nemám čas byť ani unavená.Pri sofi som prišla domov z práce o 16.00 a hneď som ľahla do postele a spala do rána.A teraz??nehrozí...Vobec nepociťujem,že som tehu.Akurát,že keď sa nenajem,tak mi je strašne zle.ale ináč pohodička. 😉

monika77
28. nov 2009

teri takže úplne iné tehotenstvo ... je to zvláštne že jedno telíčko a to tehotensvo môže prebiehať úplne inak ... tvoje pocity úplne chápem, naše prvé bolo neplánované ale potom to človek už začína inak vnímať

bambuľky chcela som sa spýtať ... určite mávate aj vy dni s drobcami kedy len plačú a doptávajú sa nosiť na rukách, však? nechávate ich trošku vytrucovať, nahrešíte ich, alebo jednoducho si ich vezmete na ruky a nosíte? AKO TO RIESITE VY?

krasulka
28. nov 2009

Ahojte baby,

teri ja dufam ze uz bude dobre, to malu teda riadne dlho drzi sila! Tak ty len pekne papaj nech ti neni zle a fakt ti zelam pohodove tehu aby si nemala problemy starat sa o malu 🙂

Monika, no aj my mavame take dni ale u nas je to tym ze to ma nejaku pricinu mal to nerobieva len tka z trucu takze ju plakat nenehavam, ked ma proste chce a potrebuje tak kaslem na vsetko co treba robit a mam ju na sebe nalepenu aj pol dna 😒

martinka17
28. nov 2009

monika
mi pijeme instantné čajíky, šťavy sme neskúšali.
A keď chce byť chrúst len na rukách, tak ho nechám aj trucovať, ale snažím sa ho niečim iným zabaviť, hráme sa na skrývačku, naháňame sa.....aby zabudol na tie ruky.

ináč, nám včera zmodrelo ďasienko nad ľavou hornou jednotkou...tak pre toho, kto nevedel. Praskla cievka, ako sa tlačí zúbok. Ja som sa totiž dosť zľakla, čo to zase bude. A lekárka mi povedala, že mu ide 6 zubov naraz 😝 🤐
Aspoň viem, prečo tak málo papaá a che hlavne polievočky a nechce cicinku ťahať.

bambulla
28. nov 2009

ahojte maminky no my sme tu uz strasne davno neboli no akosi sa sem nemozem dostat filipko mi nedovoli sediet pri pocitaci akonahle ma tu vidi sediet dobehne za mnou a pyta sa na ruky a to ho pri pocitac nemozem zobrat lebo uz nam vytiahol tri klavesnice hrozne nieco, my mame dva zubky vysli nam behom tyzdna naraz a uvidime kedy vykuknu dalsie ja ho davam uz aj do pavuka vnom sa mu paci lieta ostosest postavi sa sam ked sa moze o nieco chytit uz nam vypadol aj s pavuka lebo si chcel dociahnut hrkalku trosku poplakal a bolo dobre a dneska tiez vypadol s pavuka a to ani neviem kedy tiez docahoval hracky a len sa otocim a on priplazeny pri mne skoro ma porazilo ako som sa zlakla este nestvornozkujeme ale sa preplazi po brusku kde len chce musim ho mat stale na ociach je strasne zive dieta aj doktorka nam to povedala neobsedi ani sekundu 🙂 🙂 🙂

martinka17
28. nov 2009

bambulla
Filipko neštvornožkuje a vy ho mučíte chodiť? Nie je to skoro? Lebo Samko lozí po 4 od 7 mesiacov a ja ho nechcem vodiť za ruky, aby sa sám naučil chodiť, pritom popri nábytku chodí už skoro 2 mesiace, už sa občas púsťa a len tak postojí na sekundu, dve...

bambulla
28. nov 2009

ved ja ho nedrzim za ruky on len v pavuku

martinka17
28. nov 2009

😀 😀 ja len že nevie loziť po štyroch 😀
Ste preskočili jeden krok, tak som to myslela, mne neurologička vravela, že najprv po štyroch, potom po dvoch 😵 😵

fodorka33
29. nov 2009

ahojte baby.martinka niektore deti nestvornozkuju to mi ti povie kazda druha mamina niektore to preskocia zancnu chodit same a potom aj lozit ...aj nas malinky tiez len mu to brkoce.-cela mama 😀 tiez stale mama,tato,de je,neee,dede aj baba sa uz podaril oale to asi nechctiac🙂mi sa tiez nestvornozkujeme plazit sa plazi 😀 ,tiez strasne lubi byt v pavuku obcas aj za rucicky hlavne na navstevach tam pavuka nenosime..ale je strasne sikovny ked ho dam hacat tak haca apekne sa hrajuska ale ked on aj ked ideme za ruky trosku hned smer pavuk🙂je toh erec proste 😀
ozaj baby drzte palce zajtra sa idem bavit s ludmi od ktorych chcme dom v nasom rodnom mestecku ked to vyjde bude stastna ako blska a ked nie tak asi si budeme musiet zhanat nieco pri muzovej robote v LV 40km od nasho rodneho mestecka...lebo ako si sa ceny rapidne lisia. a milionari sme neni ☹

terina25
29. nov 2009

ahojte baby.

dnes mám blbý deň.Je mi na prd 😝 ešte som ani celú noc nespala...Dúfam,že zajtra to už bude lepšie.

fodorka:držím palce,aby vám to vyšlo s tým domčekom.aj ja by som nejaký brala 😉

pekný večer

fodorka33
29. nov 2009

jaj teri dakujem.a aj ti naopak drzim palceky hlavne aby mala uz bola zdravucka a ty sa drz a davaj nas seba pozor 😉

terina25
29. nov 2009

fodorka:nie je za čo 😉 a aj ja ďakujem.

malá mi teraz lozí pri stole,alebo aspoň sa snaží 😉 no ale ona ide skor dozadu 😀 zase ju zastaví len stena.

monika77
29. nov 2009

teri mali sme podobný deň ... ja som bola total nevyspatá ... mali sme rodinnú oslavu doma, a ked som sa konečne uložila do postele, malý bol hore každú hodku, neviem čo mu bolo ... tak som sa dnes snažila dospať niečo ... ale cítim sa total na nič, ubolená, unavená

fodo držím palce, nech máte svoje hniezdočko 🙂

monika77
30. nov 2009

všetkým dobré ránko bambuľky 🙂

aj vaši drobci majú modrinky na nožčkách? náš davidko stále odkedy štvorkuje ... neustále má také malé modrinky od členkov po kolienko

martinka17
30. nov 2009

monika
Samko nič také nemá, max. mával kolienka občas večer čevené 😖 😎
A samozrejme čelo ako semafor, keď sa zle postaví alebo príliš rozbehne a nestihne ubrzdiť 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre