Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

vanilka2612
22. mar 2010

Baby,neviete ako sa moze prejavit alergia na nejaku potravinu? Malej som dala v piatok 100% pomarancovy dzus- vypila 2 x ml aj trocha zriedeny s luckou a neviem,ci z toho sa vyhadzala na hrudniku.Take male cervene pupaciky,ona to sem tam mava ,ale neviem od coho.Ddr.mi dala taky sirup proti alergii este minule...Tak teraz neviem...
Zuzi gratulujem !

zuzi26
22. mar 2010

dakujeme🙂
my sme este citrusy nedavali, nemala by som odvahu - mne sa to zda moc agresivny alergen pre take male dieta, nedavala by som ani med, nic cokoladove, orechy...a mlieko asi tiez nie. Ja este Hanku kojim, ale vcera som prvy krat kupila Sunar, ze jej skusim dat do flase, ale ona vypila len 20 ml a vobec ho nechcela..a to som citala ze ma byt najblizsie k materskemu mlieku..neviem co budem robit, kedze by som uz rada odstavila..Baby co ste teraz odstavovali, ako ste na to isli?
Ja chcem prejst na UM, kravskeho by som sa este bala. Mozno tak od dvoch rokov sa odvazim.
Inak tiez uz davame jogurty, vacsinou activie biele, nechcem nech si zvyka na tie sladene a farbene. Alebo zvolenske biele. Par krat som dala aj pribinacik. Inak na obed ma radsej tie Hippky ako moje varene jedlo..neviem cim to je, asi zle varim🙂)....

heidy26
22. mar 2010

Zuzi gratulujem 😉 😉 😉
no ja ked som Romanku odstavovala v roku, tak som najskor skončila s nočným kojením a to tak že som jej nedala, po 4nociach preplakaných už nechcela v noci, potom som jej namiesto večerného dala flašu - najskor nechcela vypila 20ml, ale to som jej dala bebu a ked som jej dala sunar tak ten vypila. no a pokračovala som že ranné dostala UM, no a potom ked som ju dojčila len cez deň ( každý den menej a menej). Tak po cca týždni som jej proste nedala. Sice chcela aj si tričko chcela odhrnúť, ale zabavila som ju nejako. A podarilo sa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Môžem povedať, nebolo to lahké ale ak si odhodlaná tak musíš vydržať a necúvnuť už späť. Držím palce.

zuzi26
22. mar 2010

heidy ja som sa uz raz pokusila oducit ju v noci, aj sa nam to podarilo, ale prisli zuby a ja som povolila, takze kojime aj v noci aj cez den..ale uz musime skoncit, lebo som unavena a teraz budem este viac..tak uz chcem odstavit. Skusam uz ju cez den nejako zaabvit, ked si pyta, ale najhorsie je to nadranom, vetdy sa mi chce spat, tak jej predlzujem spanok prsnikom. No budem musiet vydrzat..Vy davate aj UM v noci? Kolko UM by malo rocne dieta vypit za den?

terina25
22. mar 2010

Ahojte baby.

ZUZI:BLAHOŽELÁMEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE 😵 😵 😵 Takže ďalšia februárovka tehu.teším sa 😉

Dnes je vonku fajnučko,ale ja už akosi nevládzem chodiť vonku s malou.S tým brušiskom mám čo robiť.Minule ma chytili také kŕče do chrbta,že som ledva ťahala nohy a hľadala som najbližšiu lavičku.Vydržím sa prechádzať max.30 min. a som k.o.Keď ma nebolí chrbát,tak nohy..alebo mi treba ,,cikať,, potom som smädná 😀 Takže dnes som to poriešila tak,že spí na balkóne 😀 😀 To akokeby bola vonku,no nie??a ja sedím za PC 😀

Inak brucho mám už teda riadneeeeeeeeeee.ale som rada,že som zatiaľ pribrala len do brucha.tak dúfam,že po porode to na mne neostane tak ako pri Sofinke.

V stredu idem na UTZ.mala som ísť až 30.3.,ale mi volali a presunuli to.Je to ten UTZ ,čo sa natáča na DVD na pamiatku.Tak dúfam,že mi nepovedia,že to je dievčatko 😀

Dnes mala Sofi nehodu 😢 Nechala som ju v postieľke.A ako vždy sa postavila a chodila dookola.Začala ,,poskakovať,, a nožka sa jej šmykla do tej ,,diery,, a udrela si bradu.Neplakala veľa.Hneď som ju vybrala a všimla som si,že má rúčku od krvi 😔 tak som sa zľakla,že som ja plakala namiesto nej a ona chúďatko na mňa len pozerala a túlila sa ku mne,že čo sa stalo.Takže namiesto toho,aby som ju ja utešila,tak ona mňa utešovala.Nakoniec som zistila,že čo má spodné zúbky,tak si s nimi zahryzla do vrchného ďasna a z toho jej šla krv.Chúďatko moje ☹

a2303
22. mar 2010

Ahojte

Zuzi gratulujem 🙂 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vonku je konečne krásne, tak chodíme aj my s Rebekou často von, aj trikrát za deň. Tak Vás veľmi nestíham.
Držte sa a zajtra Vás prídem pozrieť

zuzi26
23. mar 2010

teri, a2303 dakujem 🙂 My tiez chodime dvojfazovo von, najprv doobeda s nou pochodim okolo domu, aby sa unavila a dobre spala, o 11 zaspi tak na hodku a pol a po obede ideme este raz von, plus do obchodu, nieco vybavit a tak. Teraz prvy tyzden, co uz chodi popri kociku a bezka sama, len to je dost narocne, lebo ona ide nekoordinovane a musim ju nahanat. Njahorise su tie nase travniky, fuj musim davat pozor, aby neskocila do psieho hovienka a tych je tu teda vela 😝
ale odkedy chodi naozaj lepsie spi. Skusala som aj dnes pred spanim sunar a vypila celkom dost - kolko vy davate UM denne?
Teri uplne chapem, ze s bruskom sa ti uz neprechadza pohodlne, ja som zvedava ako to budem zvladat. Hanka uz bude mat 20 mesiacov, ked sa male narodi, ale aj tak to bude asi narocne.. Ale snazim sa mysliet pozitivne a len sa tesit 🙂
Teri a preco chces dievcatko? Nechcete parik? Mne je to v podstate jedno, aj ked dievcatko by bolo prakticke, zeby sme nemuseli kupovat novu vybavicku. Inak naraz caka aj moja mladsia sestra, ona na zaciatku novembra, ja na konci, tak budeme tehulkovat spolu 😀

heidy26
23. mar 2010

Zuzi deti okolo roka by mali vypiť 300-500ml denne. Ja jej už v noci nedávam, a ani by som nedávala. Už je veľká na to aby prespala noc bez mlieečka - myslím UM. My to máme takto - ránno okolo 4.30 - 6.00 dostane tých 180-200ml , potom jej dávam okolo jednej ked ide spinkať 180ml, no a posledné je o 19.30 h 180-200ml a hajde spinkať. Ale nie vždy mi všetko vypije, niekedy len 100ml . Takže ako chce.

mimulienka
23. mar 2010

ahojte baby, ja mám tiež februárové dievčatko - Elišku a sledujem vás už odkedy som bola tehotná, no nemala som doma internet, tak to bolo také nepravidelné. Teraz už internet doma mám, no dlho som sa nevedela odhodlať niečo napísať, predsa vy ste tu už také zohraté 🙂
chcem vám poďakovať, pretože mi veľakrát vaše rady pomohli, predsa len riešime rovnaké problémy. Tak ešte raz vďaka a ak vám to nebude vadiť, tak sa k vám rada pridám 🙂 prajem pekný slnečný deň 🙂

mamamima
23. mar 2010

Ahojte, ani my akosi nestihame 🙂

Zuzi, no super, gratulujem a hlavne drzim palce aby si to uspesne dotiahla do finale 😵 aj si chcela aby sa vam podarilo, tak ste dlho ani necakali ...

Mimulienka, vitaj, aj ked teraz nam to tu akosi stagnuje, pri detickach neni moc casu, podaktore skolu 😝 pracu...ja finisujem skolu a neviem kedy sa budem ucit...patka sa dlho neozvala, ma statnice aj ona, tak drzim silno palcoky 😉

Taaak sa tesim pocasiu, cele dni sme vonku, na bicykli a tak, aj tak pri nej nic doma neurobim, tak sme aspon vonku na dvore. Dnes mi prisli tie farebne lopticky, mozem odporucit, toto su take, ze ked polozite na nu 60 kg zataz, tak drzia tvar...ak niekto ma zaujem, dam kontakt 😉

terina25
23. mar 2010

Zuzi:my práveže čakáme chlapčeka 😉 Teda aspoň tak nám povedali,že je to chlapček.Práve preto som napísala,že dúfam,že nám teraz nepovedia,že je to dievča,lebo už sme niečo nakúpili pre malého 😉 Inak vám to celkom dobre vyšlo.Bude mocť aspoň ponosiť veci po malej.My to máme horšie,lebo sa malý narodí v lete a to po sofi nevynosí.Nie kvoli tomu,žeby to bolo ružové,veď doma je to jedno,ale kvoli tomu počasiu...Ešte sa ťa chcem opýtať,vy ste plánovali ,či sa tiež ,pritrafilo,,? 😉

inak Sofi pije UM 2x -ráno a večer po 150 ml.dávala som predtým 210ml,ale dlho sa jej grgalo a potom už nechcela toľko a sme vylievali.takže teraz len 150ml.a je pravda ,že by mali mať 500ml na deň,ale tak keď dáš aj jogurt ,tak to akurát vyjde tak...

caly8
23. mar 2010

ahojte 🙂

sa tu orientujem v tejto novej verzii akosi pomalšie ale predsa len 😎

zuzi..to je úžasné blahoželám a prajem príjemné tehuľkovanie 🙂 mám ináč kámošku aj sem chodila do tejto témy zurka má dievčatko koncom februára a tiež čakajú chlapčeka myslím že tak ako terinav tom čase 🙂

ja už sa tiež vytešujem z počka je to ako liek na dušu aspoň u mňa aj Elinka si to užíva
😵
tak sa majte idem kukač ružovú záhradu..

nikacosta
23. mar 2010

jej zuzi, tak to je pekne ze dalsia tehulka je tu..gratulujem🙂)

terina ja uz mam tiez brusisko jak svet, krize ma bolia no nenormalne - som aj doktorovi hovorila a ze si mam chrbat nahrievat fenom. a ze sprcha tepla to este zhorsi, lebo ja som to zvykla tak riesit, ale zatrhol mi to:P..sice s malinkym chodime von aj trikrat za den, ale hlavne kvoli tomu ze ja sa doma jednoducho priserne nudim a krpatemu sa zapacilo v piesocku, tak ho tam polozim a aj hodku sa tam prehra s tym pieskom..no dneska sme mali taky problem ze si jakubko nahadzal piesok az za tielocko a zosuplo sa mu to do plienocky no a nejakym sposobom sa mu dostal piesok az do pipika..to ste mali pocut ten rev..skor som nevedela co sa deje, utekali sme domov, dala som mu jest pit umila ho, nic nepomahalo, tak kukam ci neni pokakany..dam dole plienku a normalne za lopatku piesku z tade, tak som ho isla umyt a chudatenko pisulaka celeho pieskoveho aj vnutri..boze nevedel sa ukludnit az nakoniec zaspinkal taky zniceny..tak baby potom davajte v buducnosti pozor aby si drobci nehadzali piesok za chrbty🙂..

a ozik mame uz dalsie 4 zubky, cize dokopy 12, ale pri tychto sme si vytrpeli asi najviac. ani nepapaval jakubko, vzdy od obeda do siestej ani ťuk..aj nam schudol:(

darmka
23. mar 2010

Ahojte, my si tiez uzivame slniecka a maly mi uz nechce byt ani v kociku len by stale chodil. Len problem je ten, niekto to tu uz pisal, ze on si ide tam kam chce on, takze to nie je jednoduche.
Zuzi, k tomu odstavovaniu. Ja som zacala s odstavovanim, tak pred tromi tyzdnami a teraz sme uz len na UM, prebehlo to dost hladko. Len rano ked Matuska zoberiem z postielky, tak mi poda z pusinky dudku do ruky a zdviha mi pyzamo, tak radsej hned vstaneme a ideme zarobit UM. My sme tiez na Sunare a maly ho najskor odmietal. Na jeho chut som ho ucila tak, ze som mu ho dala vzdy az ked zaspal - 1x cez den a vecer, zarobila som po 100 ml a vzdy vypil. Nadalej som to skusala aj vzdy rano, ci mu nepride na chut. Az po dvoch tyzdnoch ma prekvapil, par krat oblizol cumlik a potom si zobral flasku do rucicky... Teraz pijeme rano a vecer po 150-180 ml + kasa a jogurt.

martinka17
23. mar 2010

no slniečko je super, tiež ideme doobeda von bez kočiara poobede ešte raz, ale to už s kočiarom. Len som zistila, že mám síce 4 nohavíc...len sú všetky špinavé. Ak nepošpiní od blata, tak ich dorazí sunarkami 😀 Tak bude mať zajrta letné rifle a k tomu hrubokánske punčochy 😲 🙂

monika77
24. mar 2010

ahojte kočky

zuzi gratuljéééééém k bábätku,,,nejak sa nám to tu rozbehlo s druhými bábätkami 🙂 super a máte môj obdiv
ja si to neviem ani len predstaviť pri našom malom exotovi,,,baby aj vaši drobci su takí živí???
on sa mrví pri spaní krúti sa,,, pri jedení neobsedí,,,ked sme vonku prídeme dnu špinaví ako prasiatka aj malý ale aj ja 🙂

inak teraz ked je tak krásne vonku,,,mali sme včera 17 stupnákov čo obliekate teraz drobcom?
ja som mu dala dlhé body,trigovičku takú teplu flisovú a na to riflovú bundičku,,,ale teraz si to vyčítam má soplíky,,,neviem mohol prechladnúť že som ho tak obliekla? inak bol v pohod nebol ani upotený a ni chladný krčik nemal tak neviem,,,myslela som,že už stačí takto oblečený ked je vonku tak teplo a možno je to len náhoda s tým soplíkom?

a nenormálne teraz trucuje,,,ked mu niečo nedovolím hodí sa o zem,,,už mi to robí aj v obchode hocikde paráda je to fakt,,,a to sa ho snažím mať na krátko nepovolím a nedovolím mu všetko a on takýto truco 😒

martinka17
24. mar 2010

zuzi
gratulujemeeeeeee 😀 😀

monika
a ty si mala iba mikinu? a ak fúkal vietor a bol v kočiariku tak mohol aj prechladnúť a možno je to náhoda. Aj v KE bolo teplo, ale mali sme prechodnú vetrovku, lebo pofukovalo.

monika77
24. mar 2010

martinka nie len mikinu,,,dlhé body,,flisovú mikinu a na to bundičku riflovú,,,a nefúkal u nás vietor malý sám chodil po dvore,nebol v kočíku

martinka17
24. mar 2010

nie, ja či ty si mala iba mikinu a či ti bolo zima. tak možno len náhoda 😠
Dnes je chrúst vonku s dedkom a vetrajú trojkolku, ja pratám, umývam okná a hoci pečie slnko tak má body, tričko, mikinku a flisový kabátik, lebo v tieni je ešte chladno. Aj som volala či sa nepotí, ale že nie, že sú v tieni 😀

ináč to váľanie po zemi poznám, jednoducho ignorujeme, ale v obchode je vždy v kočiariku, nemá šancu 😀

zuzi26
24. mar 2010

ahojte, dakujem za rady s odstavovanim..uz vcera nam vypila mala aj rano, aj vecer asi 150 ml UM - huraaa, ale horsie je to v noci..to co mam robiiiiiiiiiiiiiiiiiiit!!!!!!!!!!!!!!! Stale sa budi, od 12 aj styrikrat a chce moje mlieko. Cez den ju viem zabavit, zabudme na to, ale v noci horor. Asi cez velku noc, ked manzel nebude chodit do roboty, jej proste nedam a necham ju vyplakat..Viem ze niektore maminy koja aj v tehotenstve, ale ja si chcem dat pauzu 😅
terina my sme babo planovali uz dlhsie, ale tym ze som vela kojila, tak to bola prirodzena antikoncepcia 🙂 takze az teraz sa zadarilo..ja sa tesim, ze Hanka bude mat surodenca, uz teraz ju vsetci obletuju a je stredobodom, tak aspon nebude rozmaznana. A naozaj to dore vyslo, ze druhe babo bude nosit presne jej veci - teda ak bude baba🙂 Overaly, zavinovacky a take velke veci som kupovala univerzalne, takze to bude v pohode..
a prechadzame na latkove plienky 🙂 uz som ich zopar objednala a su super, je to jednoduche ako pamperska a tym ze bude druhe baby, aj na tom usetrime. A okrem toho su take peknucke🙂

patkao
24. mar 2010

dalsia tehu? tak zuzi blahozelam, nech je vsetko OK..mne v pondelok odpadol ooobrovsky balvan, urobila som zaverecne skusky, uspesne dokonca vsetky 4 predmety 😀 ..tak som vcera nevedela co od radosti robit, tak si upratujem byt, posledne dni pred skuskami som bola rada ze mame co jest a ciste veci , ziadne upratovanie nehrozilo 😎 ..ale uz bude kluuuuuud, ja sa tak tesim, leto pohoda, zmrzlina..A hlavne ziadne ucenie...

andrea142
24. mar 2010

ahojte

z počasia sa vytešujem aj ja. 😀 😀 😀 nech už len takto zostane.

ja malej obliekam taký hrubý sveter a na to vestu. aspoň sa už vie pohnúť. 😀 ...... nie ako v zimných veciach.

andrea142
24. mar 2010

hodila som Lilinu veľkonočnú fotku do albumu ... kuknite ... je v albume Lili2. .........

............ malá piraňa 😀

mamamima
25. mar 2010

Patkaaaaaaa huraaaa, blahozelam a tisko zavidim, ja mam az posledny majovy a prvy junovy som sa dozvedela...juuuj ako ti uz bude dobre 😔 poriadne oslav 🙂

mamamima
25. mar 2010

Pati a ty si zmakla dopravnu v ZA? ak ano, tak klobuk dolu, fakt 😉 mne tam chodi sestra a mam dost z tej cudesnej matiky...

fodorka
25. mar 2010

ahojte davno som tu nebola jej ako citam zuzi bude babo?tak gratulujem veeeelmi....aj mi by sme uz mozno aj chceli len ked ja neviem maly je az moc zivy a cez baby poradte mi neviem ho uspat doma vecer pekne vedla mna si lazka a ide s aspinkat a pekne zaspinka no cez den zacne vrieskat ani za svet...a ked ho chcem teda v kociku uspat doma tak to trva aj 2hodky a vysldok nulovy a ked ho zoberiem von do 5minut spinka....ale takto potom doma nic nespravim ☹ lebo aj doobeda von aj poobede a ked som ho poobede nezobreala tak bol hore do vecera a ptom vecer bolo take rosambo ze az....juj poradte ako ho mam naucit doma spat?inak je zlatucky doma vsetko pochodi sa chyta este nabytku ale urobi pekne aj zopar krockov no este obcas sa boji🙂dneska mi prisla postov bundicka prehcodna co som objednala juj parada....

martinka17
25. mar 2010

fodorka
ak má problém so zaspávaním, skúsila si jedno spanie zrušiť? U nás to hneď pomohlo 😀

paťka
gratulujem 🙂

vanilka2612
25. mar 2010

Fodorka,ja uspavam tak,ze si k nej lahnem na nasu postel ,pritulim ,hladkam a zaspi..potom prekladam do postielky opatrne...Mozno nie je este unaveny,skus vacsi casovy rozdiel medzi spanim ..Ja som davala po 2 hodkach,ale to nebola este unavena,,teraz ma to skoro pravidelne o 11.hodku a 15-16.00 tiez hodku pospi..V kociku mi uz ani nespi,ja chodim von medzi spanim.To by som nic neurobila doma...Dnes sme boli v meste s kocikom 😉 ,,cca o 15.tej bol jej cas na spanie,bola straaasne unavena a zaspala az o 17,00 v kociku...Tam spala len ked bola mala...

evkastipka
26. mar 2010

Pekny vysmiaty slnieckovsky dnik Vam s Karinkou prajeme 🙂.....juuu no sikovne ste poniektore februarovky, dalsie babatka v bruskach rastu, tesime sa s Vami 🙂

My spinkame len raz do dna a to som vdacna za hodinu spanku, ale Karin spavala tak aj ako male babo, nejak spanok velmi nemusi...

martinka17
26. mar 2010

evka
vraj slniečko, v KE je pod mrakom, kropí...strááášne počasie. _Ticho vám závidím 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre