Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

klementina
31. jan 2009

nechce sa mi spat, pozeram dobry film.
to zakazuju u vas v porodnici? lebo ja som citala niekde ze to bolo kedysi zakazane, ale ze teraz uz maju modernejsie metody ako skontrolovat stav pacienta. ale neviem. ja si len takym priesvitnym lakujem aj tak, takze neviem.
a po porode idete do irska ci zostava muz s vami?

krasulka
31. jan 2009

no tuto to zakazuju...aj so mnou co bola na izbe baba jedna jej robili kyret a mala umele nechty a musela da tdole aspon jeden..

no sami nevieme co bude..nechceme moc planovat..az ked sa mala narodi a bude vsetko OK. 🙂 Aj by sme chceli ostat tu na Svk..ale da sa? Michal ked sa zamestna dostane najprv isto len par supiek, ja len 160 e rodicovsky..a asi by sme nevyzili...Tak nam asi ine neostane len ist do irska este na nejaky cas..

ludika33
1. feb 2009

ahojte kocky, tak zase mam za sebou otras noc. sice som isla spat celkom v normalnom case. cca o 11, ale zato som hore uz od 4 hodiny a nie a nie spat. ja to uz kaslem. tak ked sa nam nepodari teraz vyspat, tak potom co bude pri miminkach? pozeram, ze viacere ste tu nocovali.

katulikzlatulik
1. feb 2009

dobre ranko, tak my sme mali celkom dobru noc... akurat uz druhu noc, ked sa prevalujem z jedneho boku na druhy, tak ma straaaasne picha zo spodu... nechapem... a vcera vecer ma zacalo pichat zo spodu, ale iba na pravej strane, tam, kde ma maly hlavku... tak neviem, ci nam naznacuje, ze kazdu chvilu je tu alebo co...

a ako Marya? stale sa neozvala?

katulikzlatulik
1. feb 2009

akurat mi poslala SMS - TERKA... ze uz zajtra by mali ist domov, ale ze mala je zlta, tak mozno si ich nechaju trosku dlhsie... a MARTINKYM Samko je na tom podobne... inac, ktore neviete, tak obidve su v jednej nemocnici na jednej chodbe... uz len ja tam chybam 🙂

katulikzlatulik
1. feb 2009

a samozrejme som zabudla napisat to najdolezitejsie, ze vas OBIDVE POZDRAVUJU A MYSLIA NA NAS VSETKY!!! a jasne, ze sa pytali na nove babatka 🙂

ludika33
1. feb 2009

ahojcek katulik, samozrejme srdecne obe od nas vsetych pozdravuj a nech malym drobcekom daju velikansku pusinku od nas. to mi je luto, ze su drobci zlty. este ani slniecko tak super teraz nesvieti, ze by ich mohli mat pri okne. hadam im to co najskor prejde a pojdu konecne spolu domenko a budu sa cela rodinka z malych prirastkov len vytesovat. 😵

patkao
1. feb 2009

dobre ranko..tu je to na trafenie,je nas tu asi 5 co cakame na porod,vsetky menej tehu ako ja a dve z toho uz v noci porodili..len ja tu furt strasim a ta NINKA nie a nie vyjst von..mohla by to stihnut este dnes,ja sa celkom bojim tej vyvolavacky co mi asi zajtra supnu 😖

janula10
1. feb 2009

caute
juj tu v ba je tak krasne zasnezene ako na horach 😵 😵

pati ty zajtra nastupujes???

ludika33
1. feb 2009

pati a ty sa jej cudujes? ved komu by sa chcelo do tohto necasu? neboj uz coskoro sa jej dockas. patka a ty beries aj magnezium a zelezo este stale?

ludika33
1. feb 2009

ahoj jani aj u nas je vianocne vonku. zacalo snezit okolo siestej rano a este stale snezi a snezi. neviem ci nejdeme vybalit este aj stromcek a spravime si male biele vianoce. darcek uz drobci dostali, malemu som zavesila zvonkohru na postielku vecer a natalka dostala ponyville pred chvilockou.

janula10
1. feb 2009

😀 😀 😀 😀
no veru skoda ze nebolo takto na vianoce takto krasne 😠

uz mi zas uplne odpuchli nohy mne ten krem tak zabera jak neviem co....zajtra mam poradnu som zvedava ty kedy ides ludi az tu stredu co nastupujes?

ludika33
1. feb 2009

jani a co to mas za krem, lebo ja som ako taky michelin s nohami. ja idem az v stredu rovno na prijem, ked sa do vtedy nic neudeje

janula10
1. feb 2009

vies co vola sa to elastin Q je to na unavene a opuchnute nohy.....je to 3x za den a chladi to a aj to odpucha hned ako to das....len jasne ze ked si to das a chodis nic musis mat vylozene nohy ale uz som tak mala 2dni ako lopaty a pomohlo a nemala som nic cely tyzden.....
kup si ho ak chces len si ho daj ked budes mat klud a doma sama dajme tomu zajtra rano, a na obed vies aka ulava velmi dobra....aj na noc si mozes dat

ludika33
1. feb 2009

no skusim, pojdem si ho zajtra kupit a hned na obed si ho natrem, nech nozny relaxuju. dakujem za radu

janula10
1. feb 2009

neni zac
idem k nasim ocino ide pre mna ale napojim sa tam potom ked tak
papa

krasulka
1. feb 2009

Dobre ranko, ja som sa pred chvilkou zobudila 🙂

Pozdr 🙂 vujem Terku aj Matku, a nech su drobci cim skor OK aby uz boli doma 🙂 🙂 sa tesim na fotky velmi.

Aj tu navalilo poriadne snehu. Parada. Len keby debilny sused uz od rana neskrabal lopatou po chodniku 😠 😠 😠 ale inak v poho..

bubatenko
1. feb 2009

Ahojte,

tak aj ja sa hlásim s ako tak prespanou nocou.... 😉 U nás všetko bez zmeny, citím sa celkom fajn..... len som unavená a strááášne nervózna od rána....

inak baby už je náš mesiac.... strašne rýchlo to zbehlo a to sa mi v júni zdalo, že február je straaaaaašne daleko , tak nech máme tento február všetky úspešne za sebou s našími detičkami v náručí 😉

bambulla
1. feb 2009

ahojte babule poradte mi prosim vas ta hlienova zatka je taky cervenkasty trosku husty vytok? nieco take so mna tecie?

ludika33
1. feb 2009

bambulla ja by som isla do nemocky na tvojom mieste, nemas na co cakat

krasulka
1. feb 2009

bambula, ano moze to byt ono 😉

baby ja som aka aktivna 🙂 , povysavala som, umyla podlahy, kupelnu, vecko, utrela prach..Ale uz mam nohy zas jak bambusy tak pre dnes koncim. 😀 😀 Este by som chcela upiect kolacik,ale musim si ist kupit vajka.

bubatenko, sa ti necudujem moja ze si nervozna..najlepsie uz aby to prislo vsak?

mamamima
1. feb 2009

ahoj bambula, nam na pripravke hovorila ze s primesou krvi ta zatka byva uz pred porodom, ale ze aby sme si na bolesti pockali doma, ale kazdy ako uzna za vhodne 😉 ze keby tiekla krv, co moze znamenat odlucovanie placenty, vtedy utekat...ale ak mas strach, tak bez do nem.

mamamima
1. feb 2009

inak ja sa citim ok, lepsie ako pred mesiacom, neviem preco 😀 asi pretoze som odpuchla a v pohode vsetko zvladam...vcera sme sa s drahym chystali na romantikus vecer, hovorim mu ze mu zaviazem oci a nech si predstavuje ze som angelina jolie, ze mozno to na malu zaberie 😀 ale navsteva nam neskoro odisla a uz aj ja som bola ko 😝

katulikzlatulik
1. feb 2009

krasulka... mnaaaaaam... vcera som jedla taky fantasticky kolac, kde bolo salko, ze normalne mam chut ho spravit.. ale je dost zlozity a to by moje nohy nevydrzali... aj tak su uz dost napuchnute ☹ takze by si aj nam mohla prist nieco fajne napiect.. ja vajicka mam 😉 😀

krasulka
1. feb 2009

mima, chudak muz sa tesil na vecer a nic z toho 😀 😀 Moj nema rad ked mu nieco take slubim a potom cuvnem 😀 Mala si navstevu vypoklonkovat, ze vam treba malu pohanat z bruska von! 🙂 Ty si odpuchla a ja som opuchla ☹ strasne mam clenky a aj do tvare sa mi zda ze som nejaka gulatejsia. Vacsinou mi opuchy do rana zmizli, ale teraz to trva stale..uz rano som sa s nimi zobudila..kurnik..v stredu mam poradnu som zvedava co na to doki.

mamamima
1. feb 2009

krasulka k tym nechtom, ked som s natalkou lezala v nem., tak jedna tam mala nenormalne nechty a dr ju tak zdrbala ze ta sa tak hanbila ze az...ze co je to za mamu ze ako sa chce o dieta starat s takymi nechtami, no ta si vypocula teda...u nas ani spiralu na mihach, nic 😀

mamamima
1. feb 2009

krasulka, to praveze ja som ho na to nahovarala, ze pozri uz aj clenky mam ako modelka, tak vyzeral ze aj suhlasi 😀 ale vypili so svagrom trosku viac vina a nist z toho, uz som videla ze nic nebude 😝 ale ved aj dnes je vecer 😀

krasul inak ked tolko upratujes, opuchla si, to su take priznaky bliziaceho porodu...pocuj a z teba ked vychadzala ta zatka to bolo aj s krvavymi vlockami?

mamamima
1. feb 2009

ja som mala teraz v poradni hrozne clenky a sestricka ze len keby som mala k tomu aj tlak a opuchy este vacsie, ze aby som utekala ze vtedy zvyknu robit cisarak...no som mala dost, ale to zelezo pomohlo ze ho neberiem...a tlak nemam myslim vysoky, odmeriam dnes u nasich, ale tie domace tlakomery su neni spolahlive, takze neviem ci to ma zmysel...

fodorka33
1. feb 2009

ahojte bambulky...🙂
mima inak citala som ze si pisala ze sa citis lepsie...ani nehovor ja uz dva dni ani bolesti nemavam ani nic...a predtym sa to nedalo vydrzat,take som mala parkrat za den bolesti...dufam ze je to predzvest toho ze teraz uz len pridu tie ozajstne bolesti a idem rodit 😀
a co ked ma to chyti a pojdem namalovana do porodnice??

mamamima
1. feb 2009

ahoj fodorka, no ja sa fakt dobre citim, aj spim dobre, klop, klop, celkom vladzem domace prace, predtym som ledva zila...dufam, ze je to ticho pred burkou 😀

no ked tam prides tak tak asi nic, ale to my sme tam lezali dopredu...ja sa licim kazdy den, takze ak nepojdem v noci, tak aj ja tam budem prikraslena 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre