Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

janula10
10. feb 2009

molly cim prikrmujes? a ako jej to davas???

molly28
10. feb 2009

prikrmujem ju bebou...a davam jej to vtedy, ked je hladná...nie pri každom krmení..zaleží ako reaguje...už viem kedy je hladná a kedy jej stači...

leni tu ani nejde o to, že by si musela byť hore každú hodinku, len aby si sa ti to mlieko stihalo tvoriť, bo mne sa nestiha ☹

janula10
10. feb 2009

a davas jej to cez flasku????

lenkahrehusova
10. feb 2009

mne drahý kúpil čaj hipp na podporu tvorby mliečka 🙂 dúfam, že zaberie. Ale že aj banánový koktail pomáha 🙂
musím ísť, Lenka volá 😉

molly28
10. feb 2009

....bohužiaľ ale ano ☹ no nenechám ju hladnu

krasulka
10. feb 2009

molly, nebut smutna..ked mliecko neni, tak neni..vela deti je odchovanych na sunaroch a bebach a su uplne v pohode. Hlavne aby babo nebolo hladne. Ved svet nestoji na tom ze musis silou mocou kojit. Neboj nic! 😉

nikollette
10. feb 2009

baby stara dobra tradicia, co najcviac pomaha na tvorbu mliecka..
a to su mliecne a zaprazkove polievky a omacky!!!
Sosovicova polivka, zemiakova, rozne omacky ,atd, atd.. ja to moc nemusim, ale vyskusam urcite...
ja si to vsimama inak aj teraz, ked spapam taku polievku aspon 2x denne, naprikôlad zemiakovu kyslu, tak mi tecie uz teraz kolostrum, a dost..
a ked nejem nic take , tak ani kvapka za den..takze nieco na tom bude.. 😅

shupolienka
10. feb 2009

jeeej babulky to ma mrzi ze mate malo mliecka. Ja mam zase mrte vela, krpatemu staci vzdy z jedneho a aj to nevycucka cele. A potom drichme tri hodky. Dnes rano zaspal o deviatej a zobudil sa pred pol druhou. Dnes som si odsala z jedneho 80ml a stoji mi to v chladnicke lebo mu to nemam kedy dat 😒
asi si kupim nejake nadoby na zamrazovanie. Lebo v chladnicke to moze byt len 24 hodin.
Len ma stve ze musim kojit cez tie klobuciky lebo malinky sa prve dva dni vobec nechcel prisat lebo stale spal. A na treti den sa mi tak naliali prsia ze som uz skoro vobec nemala bradavky. Tak uz vobec namal za co uchopit. Tak som to vzdala a supla tie klobuciky. Ale tak zase sa budem pomaly snazit ho od nich oducit. Dnes sa mu nachvilu podarilo prisat bez neho na lavy prsnik. Ale len na chvilu. Tak uvidime no. 🙂

molly28
10. feb 2009

shupolienka aj ja som tužila mať tolko mliečka...v tichosti ti závidim...ja mam aj tie nádobky na mrazenie mliečka, ale pre mlieko su mi zbytočné 😉 ja ich využijem na prikrmy...

molly28
10. feb 2009

krasul ja viem, že mnoho deti je odchovaných len na bebe...ale....uvidiš sama..Ja ti prajem aby si mala kooooopeeec mliečka, ale nedajboh ńebudeš mať, potom pridu tie sproste pocity...ono svet sa nezruti, ale je to tak..človek sa tomu v takomto pripade nevyhne ☹

molly28
10. feb 2009

---no babulky lučim sa....idem sa natiahnuť, o chvilku sa mi mala preberie....tak sa majte... 😉

sisa29
10. feb 2009

ahojte.pozeram ze uz mame plny albumcek s bruskami.a aj ten s babetkami sa nam zaplna.no dufam ze aj ja coskoro pridam fotecku malej nelki.zas nemozem spat tak tu strasim.

mirea
11. feb 2009

Dobré ránko, kde ste všetky, ešte búvate? 😉

zuzi26
11. feb 2009

je tu niekto? ja som tu, uz je to tu nejake prazdne, vsetky sa uz venujete babetkam ☹ aaa mirea ty si este v celku?

mirea
11. feb 2009

jasné, Zuzi, môj lenivček sa neponáhľa
😀

zuzi26
11. feb 2009

ja uz iba stale dokladam nieco do tasky do porodky a porod nikde 😉

zuzi26
11. feb 2009

mirea ty uz aspon vies do coho ides, to uz nemas moc stres, ci ano?

mirea
11. feb 2009

práveže mám stres, prvý som mala cisársky pre nepostupujúci pôrod, teraz idem normálne.
Takže mám veľké obavy ☹

fodorka33
11. feb 2009

ahojte no tie vcerajsie bolesti krizou mi v noci prestali takze este som 2v1 ☹
uvidime no pevne verim ze najneskor buduci tyzden bude uz drobcek pri mne🙂
tlaky mavam stale od soboty no zakazdy mi prestanu....a ved uvidim poradnu mam piatok tak som zvedava ked dovtedy neporodim co mi povie doki....len dufam ze drobcek pojde sam,ja necem ziadnu vyvolavacku...

zuzi26
11. feb 2009

fedorka ja som uz myslela, ze ty uz budes mat pre nas rano novinku a nic? 🙂 Marko ta nejako natahuje... 😉 neboj coskoro to uz nebude plany poplach..ja zase nemam ani poplachy ziadne, idem na prechadzku po novy obciansky, tak mozno to pomoze. mirea tak to je jasne, ze normalny porod je nieco ine..ja som myslela, ze ked je raz cisarsky, druhy uz daju automaticky tiez. Ale neboj mozno to bude este lepsie a rychlejsie sa na druhej strane zotavis a budes menej dni v nemocnici. Ja mam az podozrivo pokojne dni teraz, uz sa ani velmi nebojim, mozno to pride az kontrakciami

muriel293
11. feb 2009

ahojte ja sem len tak nakúkam,čaká ma žehlenie ale moc sa mi nechce,zas som mala príšernú noc teda s tým bruchom je to stále otrasnejšie a otrasnejšie,cítim sa úplne na nervy keď sa na tej posteli neviem ani otočiť....Tak svokrovci sa už pomaly balia,zajtra na mesiac odchádzajú dúfam že malý si zmyslí akurát sa narodiť a zježia sa mi tu samej všetky vlasy 😀 Tak snáď mi príde pomôcť sestra aspoń tým že navarí však uvidíme ako bude....

A čo vy bambulky,ako sa máte? Fodorka už musí byť teda riadne na nervy! Tuším je to pravda že tento posledný mesiac a hlavne posledné týždne sú úplná katastrofa....už nech máme všetky doma naše bábatká!!!!

clarissa
11. feb 2009

dobreranko...
muriel..ani mi nevrav,ja som pri kazdom otoceni funela ako hroch vsade ma vsetko tlacilo a mala sa v bruchu napinala ako by mi chcela brucho roztrhnut....tak ma napadlo preco to neskusi spodom 😀
neboj muriel na jednej strane,tazko samej,alej na druhej strane si s malym vybudujes svoj rezim a zvyknete si na seba 😵

mirea
11. feb 2009

veru, baby, tieto posledné týždne sú už poriadne na nervy. už všetky len čakáme aby sme to mali za sebou.
Mňa ešte včera dokonca seklo, tak chodím ako pokakaná ☹

zuzi26
11. feb 2009

muriel je to divne ale mne je tieto tyzdne lepsie ako v siedmom osmom mesiaci, asi preto ze brusko viac kleslo a mne sa lepsie dycha, aj dokonca lepsie spim, len sa budim casto na wecko, ale predtym som mala uplnu nespavost a pozerala som aj hodiny do stropu - teraz je to lepsie. Len mam trochu depky zo svojho looku hrosacieho 😉 ceulitka na nohach a velke bocky 😀 ale aj tak vyjedam sladkosti stale..takze moja chyba 😉

fodorka33
11. feb 2009

jaj mirea to seknutie ti vazne nezavidim ☹ mna seklo asi pred mesiacom ale to ma muz musel prekladat z boka na bok a v noci ma zdvihat na wecko 😒 som si pripadala ako taka velryba na sucho...a tak ta je uz zo mna davno 😀
ale tak uz sa to hadam rozbehne u mna lebo inak neviem neviem...asi ma slahne 😀

krasulka
11. feb 2009

Caute, som doma z poradne.

Tak podla dnesneho soma som 38 tyzden a 5 den, hrdlo skratene, klemby ze sa pripravuju, ze ked neporodim tak v stredu dalsi aporadna a ukoncenie gravidity. Cize za tyzden..

a za tyzden som pribrala dalsie kilo..Takze uz mam 78....

hanuk
11. feb 2009

Ahojte! K tomu krmeniu - molly aj my tak davame, ze doplname z flase. Ja bohuzial tiez nemam dost a to beriem aj homeopatika, aj caje pijem, proste, nikdy nie je viac ako 15 ml z jedneho. No co uz ved sa nezruti svet, predsa ju nenecham hladnu. Tiez pouzivame niekedy klobucik, lebo ked je fakt hladna, tak sa stve, ze nevie dobre chytit bradavku. A to mlieko jej vyhovuje, pouzivame Galliu.

fodorka33
11. feb 2009

jej krasul mame rovnaku vahu 😀

muriel293
11. feb 2009

zuzi 😀 😀 😀 😀 😀 si ma dostala s tým hrošacím lookom-ale tiež som na tom podobne! 😀 😀 😀 No ja wcko navštívim tiež aj štyri razy za noc a k nočnej nepohode sa pridalo ešte aj to že sa potievam ako taká sviňa,v izbe už kosa a ja len sťahujem kachle a rozhadzujem okolo seba pyžamo čo zo mńa tečie! A potom som vždy rozbitá ako aj teraz,ledva žijem,nič sa mi nechce a poobede nevydržím ani čumieť do telky a hneď zalomím

mirea
11. feb 2009

ahoj Krasul, tak to je super.
Ja som sa včera veľa nedozvedela. Fakt nechápem tie ich skratky na tých grafoch a sone.
Ale dokina na sone povedala že "No, všetko v poriadku, už len porodiť". Tak hádam mi v piatok na poradni povie môj doktor viac. 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre